Плевен - 66

  • 24 356
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 866
Дикси,гадна работа,дано не влизате в болница! Hug
За яденето в градината поеми мога да напиша Laughing,нали на моите мацки ми го сипват в буркани и обядват у дома,та ми е ясно.В нашата градина го докарват от Млечна кухня,а сега като е в ремонт идея си нямам откъде го взимат.Прави ми впечатление,че е ужасно солено,мазно,редовно намирам вътре зърна чер пипер.И винаги е така-супа примерно с пиле,второто и то с пиле.Супа топчета,второто и то с кайма..някакви такива странности.Риба има веднъж седмично и е пълна с костици.Не знам какво правят в градината с тия малки деца,аз на моите ако не я изчистя ще се задавят,гаранция.

# 16
  • Мнения: 2 136
Дикси дано не се наложи да влизате в болницата. А кока -колата е измислена преди повече от 100 години като сироп
срещу гадене.
Мама на Хриси честита ти девойка   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 626
И на Митака, като повръщаше, лекарката препоръча да давам кока-кола. После разбрах, че било, защото съдържала натриев цитрат, който предотвратява гаденето. Същата работа вършел и спрайта.
Валенце, опитай това с тахана и меда з акашлицата, може да ви подейства и на вас добре.
Наде, дано малката свикне лесно. Много зависи и от госпожите. Аз като пусках Митака на ясла, се скъсах да рева и май плаках повече от него. Но бяха много внимателни, известно време едната седеше до него, докато заспи.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 866
Кати,мерси,но мисля,че вече няма нужда.Почти не се обажда.А и толкова неща и давам,че чисто времево няма как да и натъпкам всичко-то не бе чай от босилек,чай Цяр/или какъвто е там/,Мукоплант,това сиропче с бирата,сока от лучената чашка... Crazy.Но ето днес е трети ден откакто се разкашля,а мисля,че вече е добре.И честно казано мисля че и подействаха бабините илачи,а не Мукопланта.

# 19
  • Мнения: 22 453
Здравейте и от мен момичета. )))
Много сте изписали, но ние нали сме все по улиците да използваме хубавото време. ))))

Дикси, дано да се оправи скоро малкия. За кока-колата, те за всичко я препоръчват лекарите, не се учудвай толкова.

За ясли и градини, като ви слушам коментарите май хич няма да пращам Калина. Аз съм ходила точно 1месец (май няма и толкова) на детска градина и после на училище, та хич не ми е липсвала честно казано. Ще намеря вариант как да се гледаме като му дойде времето. )))


Аз искам да попитам за кухнята, уж края на месеца щели да я отварят. От къде се взима на сторгозия, само от едно място, или има няколко ясли, защото точно до нас има една и още една малко по-далеч. И купони как се купуват, изобщо каквото се сетите. Че искам да пробвам Калина.

# 20
  • Мнения: 1 951
Митко спи и аз разпускам душата малко, че луднах.

 В "Щастливо детство" готвят на място. Когато го взимах на обяд и ми даваха и храната в бурканчета съм я опитвала. Харесваше ми. Риба май не съм виждала в менюто, което го изнасят всеки понеделник за цялата седмица. Но може би в ясла риба да не дават, знам ли...
Валенце, както ти се чудиш за рибата, аз така се чудя за динята. Лятото почти всеки ден десерта им беше диня. Аз у нас като му давам толкова прецизно махам всяка семка, а там знам, че е физически невъзможно на всяко детенце да му се чистят семките, така че ядат наред, нищо им няма  Laughing Но рибата все пак е по-неприятно, де.

А като се преместим в новото жилище и живот и здраве се роди бебето, ще бъда на една ръка разстояние от Млечна кухня и градината на Митко. Чак не мога да повярвам, че няма да ми се налага за всяко нещо да се товарим в колата. Ако се преместя от Втора база в Първа база мога да продам и колата. Писнало ми е от нея вече  ooooh! Като катун сме всеки път като трябва да отидем в "цивилизацията".

А за Кока-Колата - Митко още му е трудно да повярва, че доброволно го подканям дори, да пие кола днес. Чуди се сигурно какво ми става при положение, че до вчера само виках "Не, стига с тази кола"  Joy

# 21
  • Мнения: 5 278
Dиски,дано се оправи малкия,че още ми е пресен спомена от болницата,кашлиците,пристъпите... Sad Не знам и на Здравко какво да го правя,уж нищо не чуват на слушалки,но той си продължава да кашля.Утре сме на преглед в астма центъра по препоръка на лекарите,да видим и там какво ще кажат,защото вече няколко пъти ги е правил тези пристъпи,без пневмонията де. Дикси,защо не отидете и вие ,макар че май на толкова малки деца не могат да им направят точни изследвания,но все пак ще видим какво ще ни кажат и там.
Нади,честно да ти кажа,не че ми е работа,но аз бих ги спряла ако така им действа яслата. И без това идва зима. Не е ли по-добре да я спреш сега,отколкото да й остане лош спомен и после още повече да не иска да ходи. Ти си знаеш най-добре,разбира се.Някои деца както казват свикват.Аз също си мисля,че моите няма да са от тях.
А за стъпка по стъпка все повече ме навивате,ама пусто как може да сложат и двете такива градини на г.за на географията ,извинявам се за израза Simple Smile Да не се обиждат тези,които са в Дружба,че и аз съм живяла там,но градината си е далеко и за тези,които живеят там.Но май на Дружба ще ми е по-лесно да ги водя,отколкото в девета.
Деси,все забравям да те питам - внесе ли подписката и реши ли кога ще има среща с кмета и журналисти?

# 22
  • Мнения: 4 390
Дикси, дават риба в яслата /Щастливо детство/. Бях писала преди време, че много костелива риба им дават. Питах ги тогава в яслата не са ли малки, отговориха, че я чистят на всяко дете. Thinking

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 973
Привет!
Милена   bouquet! Напиши някой ред как сте?

Дикси, дават риба в яслата /Щастливо детство/. Бях писала преди време, че много костелива риба им дават. Питах ги тогава в яслата не са ли малки, отговориха, че я чистят на всяко дете. Thinking

Ей това и на мен ми е чудно как го правят  newsm78

Дикси, дано не се наложи престой в болницата на Митачко  Praynig, а някакви алтернативни лечения опитвате ли?

Нади незнам колко ще ти издържат нервите да гледаш Михаела в това й състояние, но ти си знаеш най-добре ... Дано свикне скоро  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 9 866
Дикси,пиши как е Митачко!

# 25
  • Мнения: 5 026
Ей ме , пиша Simple Smile Време не ми остава, гледам максимално дълго да съм с малчо, нооо сега се забавляват по мъжки и аз съм в почивка  Grinning

Дикси, дано не се стига до болница  Peace Че що така бързо, вирус ли нещо? Аз вчера го видях Митачко, играеше си в беседката, то не,че нещо ще видя отдалече, но поне беше весел. Ох, дано минава бързо, да г о нацункаш  Heart Eyes Че пък и ти да си в болницата, пък и напрежение - пиши непременно  Hug

Люси, кажи за майка ти нещо, как е? А Тери?

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 239
Дикси,дано наистина не се стига до болница. После като почнеш да му забраняваш колата има да си вика таз мойта майка е полудяла Laughing Hug
И в нашата градина и риба и диня и всичко. И аз все се чудя как става номера с чистенето,но засега сме нямали проблеми.
Записах Люси на народни танци в градината и днес им е бил първият час,но той не ще да покаже нищо.
Нади,дано отмине този период.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Дикси, какво му е на Митко? Да не би да се  е влошил? Видях ви да отивате към Окръжна болница и после се върнахте, но не ме видяхте. Аз бях на 1 метър от вас. Митето хлипаше в ръцете на майка ти. Пак ли му сложиха инжекция?

# 28
  • Мнения: 1 196
 Hug   Много сте изписали, едвам ви смогнах   Crazy

# 29
  • Мнения: 5 278
Момичета,най-после успях да кача снимките от рожденния ден.Ако на някой му се гледат сто снимки заповядайте Simple Smile
http://de4ica.multiply.com/photos/album/28/28

Общи условия

Активация на акаунт