По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 147
  • 281
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1
наде,представям си какви си изпитала първо като си спряла да получаваш писмата и по -късно като си ги открила скрити от майка ти... не си представих а направо изживях болкатата ти която си изпитала.... може да си кажете какво разбирам аз на 17 год... но за толкова имах момент миналата година в който всеки ден ми беше изпълнен с такава болка,която те кара да изпаднеш в паника дори да не осъзнаваш къде се намираш.. Cry дори и да е минал този период ,още при спомена за това,сърцето ми изгаря и за момент тази паника ме облива отново...
С майка ми ще дойдем само за ден,да се разходим и така...тоест ще пътуваме рано сутринта и вечерта...

# 136
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
 Прочетох, че има и въпрос на какъв език си комуникираме с хабибито.Ами за сега на френски и английски.  bowuu Той  се е запалил  да учи и български и като гледам как бързо схваща направо  Shocked . Определено му се отдават езиците.  Whistling Но голямо успокоение ми дойде от страна на мама,като и  казвам, че арабският е много труден,а тя : е те хората китайски научават, та ти арабски  ли няма  да нучиш. newsm78  bowuu Ама ще я видим ние тази работа в бъдеще.

P.S.Много се извинявам, но в предния си пост имам една дума, която съм написала грешно.Имах впредвид "Изстрадани"  ooooh!

# 137
  • Мнения: 333
Добър вечер момичета!   bouquet

Светле Яшби
Да е живо и здраво синчето ти!  Heart Eyes Чакаме включването ти!  Hug

Наде
Твоята история я чета с голям интерес. Може би защото е близка до моята стара история. Хубавото при теб е, че си запазила до ден днешен любовта си към него, а при мен любовта се превърна в омраза и ярост. Много мило разказваш. По него време наистина любовта е била истинска...в сегашни времена са съвсем други за съжаление. Чакам с нетърпение подробности за тази връзка, края е ясен - "любовта ви е запазена до ден днешен".  Simple Smile

Момичета на всички ви много са интересни и вълнуващи историите. Много съм впечатлена.  Simple Smile
Дина твоята история  е много романтична , като съвременна приказка,въпреки загубата на майчицата ти, моите съблезнования.  Praynig  Simple Smile И аз винаги съм мечтала да стана стюардеска, но май няма да си осъществя мечтата, защото не съм много на ти с английския, а ми отнема доста време да го науча...все още се мъча с него.  ooooh!

# 138
  • Paris, France
  • Мнения: 14 290
Здравей Наде,

Твоята история много ме развълнува и даже плаках, защото ми напомни за моя подобна от същите години, 84-85г, макар и главния герой да е от другаде и в ролята на цербера, криещ писма да беше портиерката на блока в Студентски град, където живеехме с майка. Майка ти я разбирам, особено сега, когато и аз съм майка и сигурно бих треперила ако дъщерята запраши нанякъде, че и да се ожени. На моята баба досега и е мъчно, че съм далече и не може да се разбира с мъжа ми или децата. Иначе и моята майка не беше очарована от перспективата да създам семейство с един мъж преди повече от десетилетие и се оказа права. Със сегашният ми мъж нещата са много зле от доста години ако и семейството ми и приятелите да окуражаваха връзката ни и да ми казваха, че съм ударила шестица от тотото.

Искам да ти кажа, че най-тежката любов е неизживяната и докато сме живи има надежда. Аз дълги години бях влюбена в мъж, който даваше индикации, но не докара нещата до край, не ме и целуна даже. Разделихме се, заминавайки в различни посоки и никога не си казахме нищо. Преди няколко месеца майка му ми писа, че е починал и ако не ме е обичал, то поне ме е харесвал и е искал да бъде с мене. Но за нас вече е късно. И аз като тебе му пратих снимки с бебето и красивия татко. Сега тя ми разказва как ме е гледал и е съжалявал, че не е бил с мене, вече е бил разделен с жена си.

Наде,гарантирано ще го филмирам! Peace Моментът с балатума ще е кулминацията  Peace
Невена,добре дошла и тук.Аз те чета понякога и в другата тема,така че не си ми съвсем непозната.Идеята за паролата и албума е,че ние си имаме албум,чиято парола можеш да получиш,ако пишеш в поне 5 теми. Peace

Добре заварила. Ясно за албума. Сега един месец няма да спя, каквато съм! Но, законът е за да се спазва. Аз не обичам да пиша за да напиша нещо ей така, но щом трябва се мобилизирам и в поне още 4 теми ще вляза да драсна от сорта "Ау, какви сте сладки", "Малеее, ква манджа", " а днес ходих в парка" итн. Да знаете, че съм кандидат за паролата. Само да минат пусти 5 теми. Naughty

# 139
  • Мнения: 206
Невена, имах приятелка от Стара Загора със същото име, на моите години, но вече вдовица с 3 деца макар и поранали, като моите Simple Smile Погледнах снимките ти, напомняш ми малко за нафасима, една друга арабелка от форума, която е няма напоследък... Да, когато сме живи всичко е възможно да ни се случи и за всичко има време, но след това...няма шанс, за нищо. Не и в този свят...
НАФАСИМА къде си гълъбче?
Шехи давам ти правата за моята история Simple Smile добавих те в скайпа си при необходимост ще ти пиша там. Ти не се разсейвай покрай нашите истории и пускай и твоята, че някои нови девойки ще се чудят за какво идва реч Simple Smile
Съншайн май и ти ще имаш какво да разказваш...
Момичета аз мисля, че идеята да разказваме всички тези истории не е да става клюкарник, а да трупаме някакъв житейски опит от една или друга случка, защото сигурно много жени преди нас или след нас ще попадат в подобни ситуация и ще се питат какво и как. И сега като чета тези на другите момичета си казвам, добре че направих това или добре, че не направих онова. Зареждам се от историите с хепи енд и си викам може би и аз, а когато има нещо тъжно си казвам, ето наслади се на днешния ден, виж не се знае какво ще стане утре... и така
Между другото забелязах повишена посещаемост на темата от индентифицирани и неидентифицирани лица Wink
За тези от вас, които са фенове на Шесто чувство филма с Брус Уилис ви препоръчвам нещо, което гледах вчера "К-PAХ", струва си...има го в Замунда със субтитри
Нели ще поддържаме връзка...

# 140
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Уж чета темата с голямо внимание, а съм прескочила цяла една страница. едва сега забелязах пропуска си и прочетох историята на Дина. Много ти съчувствам, скъпа, не мисля че има смисъл да казвам каквото и да било повече...  Аз също имах детска мечта да стана стюардеса, но не успях. Два пъти ходих на конкурси за Емирейтс, но отпаднах, а веднъж се класирах до последния кръг на Гълф. Това беше в Лондон, стигнахме последния кръг аз и няколко англичанки и ни прожектираха един филм за Гълф, униформите, момичетата...Едната жена от комисията ми каза много щастливо, че вече си имали българка и тя е единия от моделите на видеото (моделите демонстриращи униформата). Ти ли си била, Дина????

Амал, купих си системата от едни снабдители на зъболекарски материали, но упътването няма превод на български, струва ми се, че продажбата и не е съвсем в реда на нещата. Днес ще ми е третия ден, накрая ще ви информирам за резултата.

Наде, историята ти е...всъщност не мога да намеря думи да я опредля каква е...Само искам да ти пожелая тази несподелена любов да стане един ден реалност, ако ще и да е в самия край на живота ти....Аз също не съм в първа младост, това означава, че ми е отлично познато чувството, което предизвиква един дългоочакван плик с много пощенски марки и печати по него...

Лека нощ на всички, освен ако не реша да будувам пак по малките часове....

# 141
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Наде,има какво да разкажа стига това ,което споделям да не ви е досадно, но предпочитам първо ти да завършиш историята си, а и виждам че има още момичета,които събират кураж да разкажат своите  Hug  После мога да разкажа  за Кашата, която забърках - мостът  между двете ми арабски приказки.  bowuu  bouquet

# 142
  • Мнения: 177
Светленце,да Ви е живо и здраво малкото слънчице,да расте обичано и щастливо и да Ви носи много,много радост!

# 143
  • Мнения: 914
Момичета   Embarassed Embarassed Embarassed

чак  се  засрамих  че сте ме  търсили   Hug Hug Hug

ама  да имам  малко  още  мисля  Blush
въпреки  че  от  вчера   вече  не  можа  да  спя  ходя  по  коридорите  че  да  минава  времето  бързо  и  правя  планове  как  ще  е  после  ,а  и  на  всичкото  отгоре  Мохамед  Амин   пак  се  разболя  днес  ,незнам  грип  ли  е    или  пак  нережимното  му  поведение  #Crazy Sick Sick

Аз   вчера  си  товорих  с  Светлето   нямаше  нищо  но  сега  научих  много  се  радвам  че  е  здраво  и доносено  с  големичко   Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig



Честито   мила  , много    bouquet

Алла  мааки   Praynig

# 144
  • Мнения: 177
  Здравейте момичета,снощи на родителската бързах да се прибера да дочета интересните Ви истории,а те ни държаха до 22ч.,всъщност се измъкнах тогава,но пък съм доволна от чутото там.А като се прибрах ме очакваха гости,е почетох малко,а и доста непознати ни четяха.Сред тях бе babeli,която видях,че е кандидат пакистанска булка,но нямах време да я поканя,затова го правя сега.
Наде с нетърпение очаквам продължението на твоята история.Питала си за сестра ми...те си живеят тук,само голямата ми племенница от миналата год. е в Лондон.Студентка е ,а сега и малката ще е абитуриентка и си подготвя документите за там.
Миглена,сестра ми и децата не са ходили в Ирак от тогава,само зет ми си ходи на няколко пъти.Те и двама от братята му живеят тук,сестра му в Швеция,та в Багдад остана майка му и един брат.За съжаление в тяхното сем. също имаше жертви тази и миналата година.
Амал,и при мен са проблем обясненията за правенето и раждането на бебетата.И аз като Дуа купих енциклопедия,но те все си мислят,че излизат от д-то.....Лентичките за избелване на зъбите поръчвам от щатите,но тук имахме мама(скоро май не се е появявала) ,зъболекарка,която беше обяснила веднъж ,можеш да я попиташ кой е най-удачния метод в твоето положение. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291226.msg7445960#msg7445960
Невена,добре дошла!Много сладки дечица имаш,да са ти живи и здрави.Петте теми ще минат неусетно,още повече,че ти писа в една,но после изчезна.
Светле,много се радвам за теб.Как само успяхте да подредите нещата в една и съща седмица стана и мъжка леля и майка.Да са Ви живи и здрави и двете бебета.
svear,радвам се ,че си добре .Скорошно оздравяване на Мохамед Амин.
Катета HugКъде сте?
На всички Hug

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 02:59 от mmm3

# 145
  • Мнения: 3 215
Добро утро!Я каква съм ранобудна и то в неделя  Crazy
Наде,и моят а идея за приказките,на които провлачих крак, е да се сподели преживяното и да се помогне може би малко на хората в подобна ситуация.Не да се клюкарства.Историите са много поучителни.
Съншайн,ти разказвай!Ние следим по няколко нишки  Peace
Невена,аз само обясних каквото не беше разбрала.Идеята е да се пишат смислени неща,не само по едно "здрасти"  Wink Не мисля,че някой е писал тук само,за да вземе паролата.Тя идва като бонус  Mr. Green Ако ти е приятно при нас и имаш какво да споделяш си винаги добре дошла!  bouquet
Аз изчезвам към София.Усмихнат ден на всички! Hug

# 146
  • Мнения: 465
Добро утро, момичета   bouquet

Темата се е превърнала наистина в наркотик, както каза Теди  Hug.  Аз съм потънала в учене, утре пак съм на изпит и нямам много време да пиша, но пък чета упорито, на пук на всичко  Naughty

Честито на щастливата мама за голямата радост![/color]

На новодошлите   bouquet Дано ви хареса и да останете   bouquet

Наде Нямаш грешка! Това ми е един от любимите филми  Hug К-РАX.. И аз го препоръчвам горещо, за който обича такъв жанр!

Невена Видях снимките на малките ти съкровища, много сладки! Пу-пу Simple Smile

Историите на всички ви са наитина затрогващи, пъстри и поучителни. Истинско удоволствие е да бъдат прочетени  Hug

Аз както казах съм потънала още в учене, за да е двойно щастието се оптитвам да се разболея и дори успявам  Sick Майка ми е тези дни в София (тя работи временно в друг град) и се опитвам и с нея да се видя и наприказвам. Мисля да стачкувам против студеното време, никак не ми понася  hahaha А и откакто съм се върнала от Йордания, малко вятър ме вее на бял кон, седя си над учебника, ама колко уча, аз си знам  Embarassed

Пожелавам ви хубава неделя  Hug Ще ви прочета пак по-късно!

# 147
  • Мнения: 800
набързо съм, че много натоварено днес, нз дали ще успея пак да влезна .


Който има възможност д агледа предаването " Акция" по първа май беше  , понеделник го даваха.  Не съм сигуирна дали точно този понеделник ще  го излъчат, това дето ме интересува.  В петък след полунощ , в дюнер в Студентски град нахлуват 3ма бг и  бият дюнерджията-иракчанин. Причината-  "КАКво правиш в България бе , арабин мръсен".  Момчето е бежанец, избягал е от войната. Работи вече 5год в България, харесва му, харесва хората, добронамерени били, иска(ше) да уреди живота си тук за постоянно. Има роднини в западна Европа, но не иска да ходи там.Обича България  Cry
Жестоко е бит, 3ма срещу един, все пак кюрдската кръв не се е предала- успял еда грабне ножа дето реже месото и е ранил едини я в ръката, но това още повече ги е озверило.

Дошла полиция. Нападателите естествено  ( както и в моя случай отпреди 3 месеца) се оказват с дебели връзки.  Нашите хора веднага се събрали и коментара на сеирджиите бил  " ааа мангалите веднага се събраха".  
 Нападателите дори не били с белезници, полицаите се шегували приятелски с тях и дори вкупом се смеели на обидите, които тия сипели върху арабите и мюсюлманите.
Аз се разсърдих на моя зашо не ме е събудил и аз да отида да се разправям.  Мисля си, когато беше моя случай, полицаите също не искаха да слагат белезници и вкарват в ареста оня, ама аз се развиках, натъртих какво работя и , че имат ядове, ако не си свършат работата  Twisted Evil Дори докато пишех жалбата, следователя ме помоли, да не съм била подавала, майката на побойника рабоотела еди какво си, да не го излагам момчето, нямало повече да прави така, пияно било.....  Та напразо се перчех и пених оная нощ, уж прозиводство започна, уж медицински вадих,е, йок, ветър работа, няма развитие никакво.
  Да е*ба всичките скапаняци  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Може да не обичам араби и кюрди, може за много неща да се дразня, ама да му се невиди, това момче най-малко заслужаваше да му се случва такова нещо  Cry


Та ако имате възможност следете програмата, но едва ли камерите ще покажата ехидните и подигравателни физономии на ченгетата, когато разбират че става въпрос за иракчанин.



Наде, 10кг, масловки набрах.  Сега търся рецепти....  Мн работа имам днес,,,,,,

# 148
  • Мнения: 206
Добро утро момичета и от мене, по едно ароматно кафенце за най-раннобудните



Латеа снощи те видях да четеш, а до тебе имаше още един посетител Литиа. Стана ми интересно Simple Smile
Мами от Дубай във връзка с раждането на принца на Светлито разкажете как стата този процес там, имам предвид клиники, плащане, престой... Със сигурност е по-различно от тук... Има ли там такива неща като отпуск по майчинство?
Елип как е Саудията, не сме те виждали от времето на Рамадана?
Снежи Хар чета за някакви сблъсъци в Израел в едно историческо градче между араби и евреи, лоша работа... какъв празник има там сега?
Кате разби ме с тази история Sad Знам аз, че не сме толерантни българите, то и в ББ се вижда какво става... Ама това моме да си намери един добър адвокат и ако ще до Страсбург да стигне ама да ги сложи всички на местата им... Че как са снимали всичко това или е постановка?
Свеар притесни ни Wink

# 149
  • Мнения: 800
каква постановка бе Наде, целото е подуто и с рани момчето Sad

А за Акцията, май понякога ходят с дежурните патрули и снимат, квото падне.

Аз го карам в Хелзинския комитет да ходи, те са организация, която дава правна помощ и защитава интересите на бежанцте, ама той не иска да се занимава, не му трябвали още  неприятности вика.

Общи условия

Активация на акаунт