ПЛЕВЕН - 65

  • 12 658
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 390
И моето дете беше като твоето. Sad
Ти ще си прецениш кое е най-добре за нея. Ако не е готова, няма защо да я мъчиш, ще намериш друг вариант.

Велина я записах да ходи на ясла, когато беше на 2.3 г. /не за друго, а за да има някакъв социален живот, защото в Канада израстна малко диворасляк/. Не се получи и я спрях, нямаше смисъл да я травматизирам, тя го преживяваше страшно тежко.
След доста време реших да я дам на градина. Смятах, че е като е по-голяма, адаптацията ще е по-лесна. Нищо подобно не се получи. Ужас некъв. Отново я спрях.  И чак сега, на 5.6 г. тръгнаха нормално нещата. Донякъде, де, защото тя ходи само до обяд /заради окото, което трябва да закриваме всеки ден по 5 ч., се налага да ми е пред погледа, че там ще му изпусна края и файда може да няма от лечението й/. Сигурна съм, че нямаше да е толкова лесно, ако се налагаше да стои по цял ден. Confused
Поплаква, колкото да не е без хич сутрин, но не е болка. 

Дано при вас стане по-лесно.
Първите 2 седмици, 1 месец да поплакват - знам, че е нормално. При нашето дете не беше единият плач и затова се разтревожихме и решихме да не й даваме hard time.

Теб няма да те питам какво ти е, че не е прилично такова любопитство, но ти пожелавам скоро това, което те мъчи да е в миналото!

Късмет утре! Peace

# 226
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дивиана , аз съм решила, че ако не се чувства добре изобщо няма да я мъча да ходи на яслата. По същата причина я записах, че да е сред децата и да си играе. Нощес от 5 до 6,30 сме си говорили. Тази сутрин като й обувах пантофите и тя ме дърпа към стаята и вика "Миши гаи,Миши гаи"(Миши играе). Беше щастлива даже. Като се показа госпожата се разрева и не поиска да влезе,но докато затвориха вратата и вече не се чуваше да плаче. На излизане като минах покрай прозореца,пак нищо не се чуваше. Ще го видим това чудо с яслата какво ще е. Имам и друг вариант, та не ми е притеснено какво ще правя,ако не успее да се адаптира.
Дано на Велина да й хареса с децата. Имат си техни интереси, сигурно имат нужда да са сред деца. Но можем ли да ги разберем какво точно им е на душичките.

Теб няма да те питам какво ти е, че не е прилично такова любопитство, но ти пожелавам скоро това, което те мъчи да е в миналото!
Какво ме мъчи ли, че тормозят детенцето там:crazy: Почти 2 години е била само с мен и сега изведнъж с непознати и се съмнявам,че й обръщат кой знае какво внимание. Мойто дете не е по специално от другите и не искам друго отношение,ама нали си е мое и искам да се чувства добре. Направо съм болна, ревала съм повече и от нея вчера  и снощи. Луда работа,но това е положението.
Извинявайте,че ви занимавам, но няма кой друг да ме разбере така Laughing

# 227
  • София
  • Мнения: 9 880
Нади,не се настройвай,че детенце няма да свикне.Мое мнение е,че ако детето не може да се адаптира повече от две три седмици е по-добре да се спре.Много други майки са на съвсем противоположно мнение...може би истината е някъде по средата.Аз имам предвид не просто да плаче при раздялата ви,а да се чувства зле при целия си престой там.Защото Мими и сега понякога сутрин докато ми казва чао проронва някоя и друга сълза. GrinningОсвен това ,пак лично мнение Grinning,нормално е детето да се промени малко през първите седмици на тръгване на детско заведение-било да стане по-агресивно,ревливо,още повече да се хване за полата на мама.Мими например в този период се будеше нощем с писъце,денем беше страшно нервна..абе все едно беше друго дете.
  Сега да се оплача малко.Мими не я водя на градина от вчера.В неделя започна да кашля-първо сухо,вчера с храчки,а днес с много храчки.Водих я при личната-абсолютно чисти гърди,въобще незачервено гърло,грам хрема няма.Температура също не е вдигала.Според личната днес вече трябва да е на градина.Аз обаче се притеснявам.Пие Мукоплант и смятам цялата седмица да си остане у дома,няма да загуби нищо от това.и в градината като водя и взимам Бубка ми казаха да си я водя,щом само кашля.Кажете някоя бабина рецепта,дето ви е помогнала.Аз давам чай от босилек.

# 228
  • Мнения: 4 970
Вале, за кашлица не беше ли чая от мащерка... newsm78 Иначе,м като опитна в кашлиците от всякакво естество Crazy, бих те посъветвала да не даваш отхрачващи сиропи, защото дразнят още повече и "напъват".Евентуално Калциев глюконат  или някакъв отпускащ лигавицита противоалергичен....Дари е с алергичен ларингит, та кашлицата ни е почти перманентна...МИналата седмица беше по същия начи- гърдите чисти, гърлото спокойно- само си кашля ooooh!. ooooh!Та- мина за 2-3 дни от самосебе си.Да не би да е много сух въздуха( ако с апуснали парно например... Thinking)
Наде, дай й време да свикне Hug То пък няма да е нормално ако никак не усеща промяната.....Има си период на адаптация, която трябва да премине.Ти си я познаващ най-добре и ще забележиш как вървят нещата.
Я да ви се опла4а малко на вас, щото сте на вълна Crazy Дари е старо куче в яслета;-) вече 2-ра година.Любимката на всички .Глезят много повече, отколкото ми се иска.( аз пък ги моля да не я разхайтват толкова.... ooooh!).Та- оказва се ч е  едната ни лелка( мед. сестра) напуска, и докато дойде нова на мястото й , правят накакви рокади със смените и лелкит еот другата група.Тая сурин докато я карах към яслата ми пя през целия път"две калинки".Ама като трябваше да влезе и се показа една 100- килограмова леличка със зловеща физиономия...аз се стъписах.....Дари ревна, ама- затворихме вратата.Останах пред вратата да слушам( не съм го правила и на първите й ясленски дни). И какво чивам-"Дария стига си се надувала, ти не си бебе, лигла такава и т.н..... #Crazy).Ей, падна ми пердето....В тоя момент се намеси другата леличка, която си е от нашата група и кротко започна да й говори и да я подканва да идат еди къде си, да седне на столче, 4е ще храни кученцето си....( тя си носи едно плюшено в яслата).А другата пак подкара в строеви тон - я оставйте играчките настрана- това да не е джунгла, как ще ядете с тях.....Дария- веднага заминавай на масата.....Тъкмо в този момент се засилих да влизам вътре #2gunfire, когато нашата леля Зоя й обясни че Дари  пие мляко сутрин и понякога отказва да закусва- да не я насилва, защото може и да повърне, а и се захласва и т.н..... Оная другата каза...ей- аман от специални деца #Cussing out
Откакто съм я оставила само си мисля за тая идиотка и се чудя- може ли пък да има такива дебили....и то да се знаимават с деца.Нашите си лелки са прекрасни, а тая вика все едно е в концлагер!
Дано наистина се е успокоила малката, 4е не мога да си събера акъла.Мнгоо се ядосах.
Съжалявам че толкова изписах, но имах  нужда да споделя първото си подобно притеснение Sad

# 229
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Добро утро и от мен. Нади не се притеснявай малката ще свикне. И Марио имаше такъв период но за 1-2 месеца отмина. Лелите се казват Георгиева Иванова и Дачева. Само Георгиева е малко особена но пък децата я слушат. Иванова и Дачева са много мили. Вярно не дават играчки да се внасят в групата но аз научих Марио да си носи играчката до яслата и като пристигнем я слагаме в шкафчето да го ''чака' докато свърши.

# 230
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
vesi@ , Иванова я разбрах май коя е младичка с къса руса коса,нали. А Георгиева предполагам е тази дето говори много високо и с един тон точно като учителка от филмите. Друга не съм видяла все още.
Сега се обаждах да питам как е.Казаха че е клекнала до сестрата и гледа как преобува едно дете. А мъжа ми ме пит,а дали съм разбрала, дали е момче и затова да гледа Grinning

velmar, много е лошо когато има хора ,на които не им е посърце една работа,а я работят насила. Дано другите да я вкарат малко в час. Точно от такова отношение най-много ме е страх.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 10:08 от нади_миши

# 231
  • Мнения: 248
Нади, Ники беше в ясла Дружба. В началото им даваха да ходят с любимата си играчка. Но ми правеше впечатление, че като отида да си го взема играчката е винаги в гардеробчето, а не в него. Явно след като си заминем им ги взимат. После една от сестрите ме предупреди, че не може с играчки да влиза. Така всяка сутрин си носехме любимото кученце и го оставяхме в гардеробчето да пази. Другото, което не ми хареса в тази ясла е, че минаха няколко месеца, децата тъкмо свикнаха със сестрите и целия персонал се завъртя - разпръснаха ги по другите групи, а при нас дойдоха напълно непознати госпожи. И отново настана един рев. Мисля, че във вашата група е едната от сестрите, която ми каза, че не може да се внасят играчки - Иванова.

Аз докато пиша и vesi@ ме е изпреварила. Да, Иванова е с късата коса.

# 232
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Да това е Иванова която беше сутринта. Много е мила. Дано се засечем и да се запознаем. Ти какво реши ще я местиш ли. Аз мисля че където и да отиде в началото ще плаче. Просто за нея това е нова обстановка с нови хора.Марио тръгна много малък-на 1г и 4м но не съжалявам защото се чувства добре.

# 233
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дано се засечем и да се запознаем. Ти какво реши ще я местиш ли.
Ще се засечем някоя сутрин,няма начин Simple Smile
Не знам дали да я местя, днес ходих,но директорката я нямаше в стаята й и реших да видя как ще и днес. Ядоса ме много това,че ме излъгаха като я записвах и това,че в едните групи може едно,а в другите друго.

# 234
  • Мнения: 5 289
Наистина е странно само в една група да не може да си носят играчките  newsm78 Ако е политика на цялото заведение хайде иди дойди,но така ...
Нади,дано да е добре там. Между другото ние освободихме места в Щастливо детство ,може да провериш пак там  Wink Макар че едва ли ще искаш. А и аз си мисля като отставам така или иначе вкъщи да взема още едно дете да гледам,ще стане малка ясла у нас  Laughing Това са само мечти де,едва ли ще се навия,малко ме е страх да гледам чуждо дете,друго си е да са си твои.
Грета, я кажи пак къде записа Димана,че съм забравила. Че се чудя къде да отида да питам дали ще приемат малките напролет. Много ми се искаше в Стъпка по стъпка,но пуста книжка,като не мога да я изкарам.А и да я изкарам пак няма да мога да карам Simple Smile
А,Ани,не може ли да подадеш оплакване от тази лелка, или да й свият сърмите или да я махат. Не може така да се отнася с деца .

# 235
  • Мнения: 220
Здравейте ,
като ви чета вече несъжалявам ,че не пуснах малката на ясла.
У дома с баба си може да и е скучно ,но поне ще е здрава и няма някакви сърдите лелки да и крещят и да я травматизират.
Затова -направо на градина другата есен ,живот и здраве.

Снощи пак ходих на танците -много е хубаво ,ако още някоя мама се престраши,супер се чувстваш след това.

# 236
  • София
  • Мнения: 9 880
Джина,да ти кажа,че нощес те сънувах. LaughingПродаваше храна в един китайски ресторант и беше с една много смешна шапка.
Дикси,пиши,къде се изгуби?
Атракция,Бужи оздравя ли?
Да ви кажа сега като заведох Бубка говорих с госпожата на Мими-в момента в групата са 8 деца. Rolling EyesОт 28.Тя ми каза,че почти никога не са и падали под 20бройки.Сега са болни всички.

# 237
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Да ви кажа в началото Марио като тръгна на ясла бяха други госпожите но и те не даваха да се вкарват играчки от вкъщи.

# 238
  • Мнения: 248
Валенце, и в групата на Ники повече от половината деца са болни. Явно пак има някакъв вирус.

# 239
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Какво ме мъчи ли, че тормозят детенцето там:crazy: Почти 2 години е била само с мен и сега изведнъж с непознати и се съмнявам,че й обръщат кой знае какво внимание. Мойто дете не е по специално от другите и не искам друго отношение,ама нали си е мое и искам да се чувства добре. Направо съм болна, ревала съм повече и от нея вчера  и снощи. Луда работа,но това е положението.
Извинявайте,че ви занимавам, но няма кой друг да ме разбере така Laughing

Е точно от от това се притеснявам и аз.Затова се и правя на детектив под прозорците. Embarassed
Много ми е притеснено,докато не я взема корема ми се е свил на топка.За успокоение съм си купила
мента,глог и валериан,че един ден ми падна кръвното и ми беше много зле.Дано по скоро свикне че
ми се струва че ще се наложи и аз да търся помощ.
Нади успех и на теб и бързо да свикне малката. Peace

Общи условия

Активация на акаунт