Инициативата на Pampers и Unicef - чиста загриженост или подъл маркетинг?

  • 21 726
  • 369
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 111
Инициативата вече не е само на Памперс, поне в Гърция. Раздават рекламни гривнички, логото е вече на 2 марки препарати, едната от които Ариел, също и на марка козметика.  Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 2 296
Инициативата вече не е само на Памперс, поне в Гърция. Раздават рекламни гривнички, логото е вече на 2 марки препарати, едната от които Ариел, също и на марка козметика.  Simple Smile
Еми,те са на един производител тези марки.... Mr. Green

# 257
  • Мнения: 2 652
Тонът много згрубя!Аз пук си имам право на мнение,не мога ли да се изкажа?Мисленето ми не  е толкова глобално като вашето!

В никакъв случай не съм искала да прозвучи грубо. Просто когато мислиш за собственото си дете и за времето, когато то ще е голям човек, и ще намери своя партньор в живота, ще искаш те също да са отговорни, и да мислят на свой ред за децата си ... И само за миг ако си помислиш в каква мърсотия ще живеят, която ги трови и ги прави болни... Тогава и най-малкият принос, който правиш сега към природата, те кара да се чувстваш деен и че не си останал безучастен свидетел. И ти се иска колкото се може повече хора да са така, за да има реален резултат.

# 258
  • Мнения: 2 761
 Истинатa  за глада в африканските държави!Моля,прочетете!

Цитат
С други думи, чрез глада – до голяма степен продукт на икономическите реформи, наложени от МВФ, СБ и правителството на САЩ в интерес на големите американски корпорации – беше подкопано генетичното растително богатство на Етиопия, от което се възползваха агро-биотехнологичните трансгранични корпоративни акули, главно от Щатите.

Спешните програми за помощ не са "разрешение", а причина за глада. Чрез целенасочено създавана зависимост от генетично модифицирани семена, те режисират сцената за нови яростни атаки на бъдещи гладни кризи.

Този разрушителен модел – неизбежно предизвикващ глад – се прилага точно и в други африкански страни. След удара на кризата с изплащането на дълговете в началото на 80-те години, двойката МВФ-СБ разработи методика за усмъртяване на селската икономика в района с опустошителни резултати. Петнайсет години след последната ужасна гладна криза в Етиопия, покосила живота на почти милион хора, там гладът отново развява черното си знаме. Този път, когато не един, а осем милиона са изправени пред риска от глад и гладна смърт, осведомените и мислещите вече знаят, че климатът е само една допълнителна подробност, а истинските виновници за бедствието са други.

http://www.pravoslavieto.com/news/2002/kak_etiopia.htm

# 259
  • Мнения: 860
Изчетох всичко и #Crazy
Аз подкрепям тази кампания  Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 5 205
Съмнявам се!

А това последното? не го е писал някой от форума все пак..., а :
"Мишел Шосудовски, сп. "Екология", 14 Юни 2002
Авторът е професор по икономика в Университета в Отава"

# 261
  • Мнения: 2 761
Напишете името му в google-излизат много потресаващи  материали.

# 262
  • Мнения: 2 176
Изчетох всичко и #Crazy
Аз подкрепям тази кампания  Hug

Нямам думи просто...  ooooh!

# 263
  • Мнения: 4 150
Хайде и бг мамма е сложил банер с Памперс и ваксините...

# 264
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ох, говорите глупости Rolling Eyes Що не спрете да ползвате ток, знаете ли колко замърсявате планетата така? Като ще е бек ту дъ нейчър, да си е истинско  Tired
а! евала!
подкрепям  Peace

# 265
  • Мнения: 2 176
Ох, говорите глупости Rolling Eyes Що не спрете да ползвате ток, знаете ли колко замърсявате планетата така? Като ще е бек ту дъ нейчър, да си е истинско  Tired
а! евала!
подкрепям  Peace

Кое точно?
Начинът да се "спасяват" с ваксини деца, които умират поради нищета - лоши хигиенни и битови условия, недохранване... предизвикани от намесата на цивилизацията в техния свят.


Не знам какво и как четете, но тук се изнесоха толкова матриали.
Просто не е истина, ако наистина четете всичко, какъв процент от тях е стигнал до мозъчните структури на някои.  Confused

# 266
  • Мнения: 4 555
Според мен тя имаше предвид, че подкрепя идеята за "бек ту дъ нейчър"  Rolling Eyes

# 267
  • Мнения: 6 029
Хайде и бг мамма е сложил банер с Памперс и ваксините...

Ако искаш да го има тоя форум ще се примириш и с рекламите. Памперс плащат, рекламите ги има. Всичко останало зависи от нашия мозък.

# 268
  • Мнения: 2 176
Хайде и бг мамма е сложил банер с Памперс и ваксините...

Памперс плащат, рекламите ги има.

Именно! От парите на майките, които подкрепят инициативата.
Освен дето каузата е безумна, 90% от приходите заминават по този начин.

Пракрасна инициатива, няма що.

# 269
  • Мнения: 826
Колко може да е безумна тази кауза? Залагате ли собствения си живот, че така няма да бъде спасено нито едно дете? Ако не го заложите, спокойно може да отидете и да си купите един пакет пеленки.
  И защо всички се възмущават като тази кампания не е нищо ново под слънцето? Всички благотворителни дейности в днешно време изискват и някакви облаги за благотворителя. Дали ще е за реклама или за данъчни облекчения, не е важно, но от доста време никой не го прави съвсем безкористно. И това, че се прецакваме с някакви бройки си е въпрос на избор - то е ясно, че ние, а не Памперс ги даряваме тези пари и се лишаваме от по-добра оферта. Но помислете ако не беше инициативата на тази марка, кога толкова голям брой жени (основната потребителска аудитория на Памперс) щяха да внесат по 7 цента за детска ваксина за нуждаещи се бебоци? Вярно, нуждаят се и от храна, и от вода, и от много по-добри условия, но може би някоя друга фирма трябва да започне да се рекламира по подобен начин, за да работим по въпроса...
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт