пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 870
  • 179
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 195
И аз го заобикалям...Един път купих консерва,гледах го ,мирисах го,опитах го и го изхвърлих накрая Crossing ArmsКато си нямам идея как се приготвя Thinking Rolling Eyes

# 76
...
дойде си ненадейно и аз пак тука...добре поне ,че боза направих днес Embarassed
Мама Мия Laughing Laughing #Silly - бутай му бързо бутилката в ръцете Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 825
Аз пък не го ям това.... изглежда ми странно, а и сега като го видях на снимката....
Ама mcdirock , и аз няма да откажа някоя друга италианска рецепти4ка... и на мене мног ми харесва ваЩа кухня

# 78
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И на мен не ми допада хич,аз го знам като ангинари Flushed .Иначе съм го пробвала сготвено както се приготвя грах и зален фасул,но не ми хареса.

http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=39

# 79
Абе много не ме убедиха в това да го ям. В общи линии разбирам, че трябва да се сервира с други неща, които да му превземат вкуса  newsm78

# 80
  • Мнения: 2 195
И на мен не ми допада хич,аз го знам като ангинари Flushed .Иначе съм го пробвала сготвено както се приготвя грах и зален фасул,но не ми хареса.

http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=39
Ей,голямо мерси!  bouquetТой много полезен бил newsm78

# 81
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз пък не го ям това.... изглежда ми странно, а и сега като го видях на снимката....
Ама mcdirock , и аз няма да откажа някоя друга италианска рецепти4ка... и на мене мног ми харесва ваЩа кухня
Клари4ка ,кажи какво то4но оби4аШ:паста ли,ризото ли,пица,лазаня меса разни,риби или какво   chef

# 82
....
Клари4ка ,кажи какво то4но оби4аШ:паста ли,ризото ли,пица,лазаня меса разни,риби или какво   chef
Какво месно ще ни предложиш Wink

# 83
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....
Клари4ка ,кажи какво то4но оби4аШ:паста ли,ризото ли,пица,лазаня меса разни,риби или какво   chef
Какво месно ще ни предложиш Wink

Мръв4ици,а  Wink По кои то4но си падате  newsm78 Аз 4естно казано на месото не съм му голям фен ама 4ат хап похапвам.
Ние вкъЩи правим една рецепта която се казва Vitello tonnato или ина4е казано ТелеШко в сос от риба тон. Много е леко и приятно и става за топло време заЩото може да се концумира и студено.

# 84
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мама Мия Laughing Laughing #Silly - бутай му бързо бутилката в ръцете Mr. Green
хихихи, ами тя не е готова още бееее Crazy
току- що изстина и й сложих закваската...сега трябва да минат три дни  за да ферментира.

и аз това рошавото го знам като ангинари, ама май няма да го готвя пак..иначе е полезно, ама пък не ми хареса вкуса.

сега се сетих за друго да ви питам . там във вашите страни има ли традиция по коледа да подаряват кутии с храна за случая?
тук това се прави и всяка уважаваща работниците си фирма прави такъв подарък.
нарича се cesta de Navidad и малко преди коледа се раздава.
включва прословутия jamon един бут, бутилка уиски, бяло вино, червено, някакъв ликьор. (тук има едно сладко вино malaga virjen, скъсвам го значи Embarassed)още шампанско, турони различни вкусове,  консервирани гъби подбрана селекция, chorizo, кутия шоколадови бонбони, маслини, зехтин, кутии сладки и курабии, аспержи задължително ....
мъжо се прибира с тая кошница и едва я носи.
при вас има ли такива изненади?


# 85
  • Мнения: 2 825
Аз пък не го ям това.... изглежда ми странно, а и сега като го видях на снимката....
Ама mcdirock , и аз няма да откажа някоя друга италианска рецепти4ка... и на мене мног ми харесва ваЩа кухня
Клари4ка ,кажи какво то4но оби4аШ:паста ли,ризото ли,пица,лазаня меса разни,риби или какво chef

Вси4ко, което не е с риба, раци, скариди или други водни гадинки Wink
А от месцето, най уважавам пиленцето Wink

# 86
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: Nijntje
Само да уточня за любителите на силни усешания - [b
фриканделът[/b] го правят от месото, което е по челюстите на говедата Sick Sick Sick Само като си представя за какво иде реч и...... А има роокворст - демек пушен салам - е тва е точно като нашите кренвирши Grinning

Ох и за вла - особено шоколадов, съм винаги готова  Wink

Ябълковите торти не са за изпускане и който си пада по сурова риба - херинги с пресен лук /това също не мога да го ям/


Tова за месото на фриканделите е смляно, но ,май, не от челюста. И аз не знам точно, ама ще разуча.

Найнтче, и аз не можех да я ям рибата, обаче след 3 години престой-нещо даже ми се услажда....... Wink

# 87
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мама Мия Laughing Laughing #Silly - бутай му бързо бутилката в ръцете Mr. Green
хихихи, ами тя не е готова още бееее Crazy
току- що изстина и й сложих закваската...сега трябва да минат три дни  за да ферментира.

и аз това рошавото го знам като ангинари, ама май няма да го готвя пак..иначе е полезно, ама пък не ми хареса вкуса.

сега се сетих за друго да ви питам . там във вашите страни има ли традиция по коледа да подаряват кутии с храна за случая?
тук това се прави и всяка уважаваща работниците си фирма прави такъв подарък.
нарича се cesta de Navidad и малко преди коледа се раздава.
включва прословутия jamon един бут, бутилка уиски, бяло вино, червено, някакъв ликьор. (тук има едно сладко вино malaga virjen, скъсвам го значи Embarassed)още шампанско, турони различни вкусове,  консервирани гъби подбрана селекция, chorizo, кутия шоколадови бонбони, маслини, зехтин, кутии сладки и курабии, аспержи задължително ....
мъжо се прибира с тая кошница и едва я носи.
при вас има ли такива изненади?




Ахааааа,имаме ги и ние тия  адети  smile3521...
И наШто баЩа понеже си пада малко Шеф и на него му подаряват все разни луксозни cesti  с деликатеси. А пък той ми се смее и вика "Хайде да видим тази година Данон колко кофи4ки мляко Ще ви отпусне за празниците" Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 2 825
това май е от наШия край, ама аз никога не съм го пила...май трябва да опитам Confused

# 89
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Клари4ка,не знам дали си опитвала някога паста със сос Песто или Писту както по необясними за мен при4ини го нари4ат в Бг. Този сос се прави от смлян босилек,настъргано пармиджано/пекорино (вид ов4е сирене,наподобяваЩо пармезана), едни ядки дето тук ги нари4ат пиноли ( намират се в боровите ШиШарки) ,зехтин,4есън и малко картоф. Много е приятна за лятото.
Ина4е и аз оби4ам пилеШко месце и напоследък правя доста заради детенце я пилеШка супа, я панирани пилеШки или пуеШки пържолки Blush

Общи условия

Активация на акаунт