Тук във слънчева Елада есента ни изненада (Гърция -13)

  • 19 392
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 372
На север има летища в Солун, Кавала и едно малко в Александропулис. За Каламата знам, че е ва юг и нищо повече, но момичетата са ти дали обстойна информация.
Моят мъж е нисък сравнително 178 см, като се има в предвид че от рода ми баща ми е 186см и е най-ниския от всички мъже. Ама и аз не съм особенно висока 165см. Спендър и твоя ли по интернет го избира Mr. Green Mr. Green Mr. Green Много хубаво и обнадеждаващо е че мечтата ти се е превърнала в  реалност.
Сега за кума - виско е не повече от 180см /малко по - висок от мъжа ми е/, на 30г., работи, живее сам, има голям мерак да се ожени обаче не е намерил подходящата жена. Много е добричък и според мен, ако го вземе някоя печена жена може да го върти както си поиска / в добрия смисъл на думата, а не да го използва/. Това за агенция "Международно сводничество"

# 271
  • Мнения: 130
Иги, кума звучи добре, ама мойта дружка ще му дойде възстаричка. Обаче, съм сигурна, че ще се справиш  hahaha
Ми то интернета е голяма работа  Joy Повечето хора около мен напоследък само в нета се запознават с половинките си. Еле пък, ако си разведена майка с дете и тичаш от работа в къщи и няма как после да хукнеш по баровете да си търсиш късмета. Та така...
Ние заминаваме след малко за седмица, ама къде не знам. Мъж ми има една седмица отпуска, и каза да си събирам багажа за седмица, заминаваме с мотора. Не ще да каже къде, било изненада.
Ще пиша като се върнем, дотогава ви пожелавам само хубави неща да ви се случват, момичета!

# 272
  • Мнения: 213
Хубаво прекарване, Спендър  Peace Сигурна съм, че изненадата ще е супер  Crazy И аз все си мисля да го отвлека нанякъде моя, че от България не е виждал хубавите кътчета, сега имаме време за това  Simple Smile А работата на нашата сватовска агенция е направо супер  Mr. Green

# 273
  • Мнения: 2 786
Момичета, здравейте отново  Hug
Видях, че няма линкове в първите постове, затова питам - има ли някакъв хубав онлайн сайт за учене на гръцки?
Уроци, речник - през български или английски.
Аз намерих доста, но всичките са платени или пък антивирусната ми се разпищява, че аудиофайловете съдържали вируси  Tired
Имам един клет разговорник, но ми трябва нещо по-така.
Може и учебници да препоръчате, ще си ги потърся.
Благодаря  Hug

(аз ще проверя за курс тук, но предпочитам да се занимавам самостоятелно в началото поне)

# 274
  • Мнения: 558
2 сайта: kypros.org или bbc

# 275
  • Мнения: 213
сайтовете, за които Пепеляшка е дала линкове, са наистина добри, поне за хора като мен които обичат да учат сами Party винаги когато имам време ги преглеждам Peace бързо и леко напредване с езика на всички момичета  Hug

# 276
  • Мнения: 1 372
Аз имам учебник, които междудругото е много практичен. Вместо да се учат глупости, се набляга на ситуации от живота, например за да отидеш до банката и да се справиш вътре и да обясниш какво искаш и други подобни. Сега съм в София, но утре се прибирам и ще му вида името и авторите и ще ги публикувам.

# 277
Здравеите!Мила ЩАСТЛИВА аз ти препорь4вам БЬЛГАРО-ГРЬЦКИ РАЗГОВОРНИК (в помощ на емигрантите) с автор Румяна Михова Куцумбу издателство Атина -Марни 33 и сьщо така ''Грьцки език-грамма превода4''удобен и практи4ен разговорник,кратьк ре4ник и туристи4ески справо4ник автор е сьщо Румяна Михова ,Панайот Пьрванов. newsm10

# 278
  • Мнения: 2 786
Благодаря ви, момичета, ще прегледам линковете и ще потърся разговорника на диди.
Иги, чакам и ти да постнеш името и автора на твоя учебник, звучи полезно   bouquet

# 279
  • Мнения: 213
Да ви кажа за мен момичета, с произношението се оправям добре - както по мои така и по външни (не знам колко безпристрастни  Simple Smile ) наблюдения. Може би е заради другите езици, а и защото го уча с голяма любов. За сметка на това ми липсва речников фонд, защото не съм живяла дълго в преобладаващо гръцко-говоряща среда, та сега трупам знания както намеря за добре. Говоренето също ми липсва, с моя си говорим на други езици и преминаваме на гръцки когато го уча на БГ  Wink Доста по-лесно е Бг-гръцки, отколкото английски-гръцки, а и той е доволен така.

Тези, които се притесняват, че не напредват светкавично, да ги успокоя. Един път моите роднини в Тракия ме подкачиха, че не говоря "семейния" език като местна гъркиня, а моят веднага скочи да ме защитава и заяви, че ако живея по-дълго в Елада ще звуча като родена там  Laughing Трябваше да му обясня, че те се шегуват, за да ме амбицират hahaha Абе това се казва мъце bowuu

# 280
  • Мнения: 1 372
Честит рожден ден на Мери 79!
Желая ти здраве, щастие и много късмет!
Весел празник!
[/color][/size][/size][/color]
                                                                                     http://www.pinkcakebox.com/images/big-cake487.jpg

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 09:42 от Дивиана

# 281
  • Мнения: 4 111
 baloni baloni baloni Мери, честит рожден ден!  bdbaloni Бъди здрава и много, много щастлива!!!  baloni baloni baloni

# 282
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК, МЕРИ!

# 283
  • Мнения: 2 149
Благодаря ви момичета,трогнахте ме. HugАз тъкмо си изпратих гостите,оправих и сега се ровя в нета докато й се доспи на Йоана.Утре пак ще се успиваме Laughing

# 284
  • загубено
  • Мнения: 6 568
Мери,Честит рожден ден!
Жива и здрава!
       

Общи условия

Активация на акаунт