Отдалеко - да е леко на СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ

  • 18 353
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пускайте си новата тема на 20 стр.
Хубав ден!

  bouquet значи имаме още малко време да мислим новото заглавие  newsm78 .


Тази година носим хубави оценки общо взето 6-тици, но миналата година смениха 3 пъти учителя по история - направихме входно ниво 5, но навеки май се разделихме с любовта към този предмет - нещо не ни идва отвътре както преди да се интересуваме.

На 2-ри имаме родителска среща, направо не мога да повярвам, че правят втора за тази година. Миналата и пети клас минахме с общо  х 2 .

Продължава твърдо да държи на НПМГ.

# 286
  • Мнения: 3 205
Здравейте, момичета!
Минавам само да ви кажа, че в четвъртък - 27.11.2008, 1 АЕГ организира "Ден на отворените врати".
Ако в плановете ви за кандидатстване влиза това училище, не е зле да го посетите. Simple Smile

# 287
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 cool_witch благодаря, само да питам това нали си тази гимназия до паметника Левски .


Аз малко не съм наясно с новите имена на училищата. Това с отворените врати е добре, казвайте, ако има и други такива, които организират.

# 288
  • Мнения: 3 205
Да, близо е - на "Дондуков" 60. В една сграда са със 112 ОУ. А името не е ново...  newsm78
Този срок гимназията учи след обяд. Сутрин са само четири паралелки 8 клас.

# 289
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да, близо е - на "Дондуков" 60. В една сграда са със 112 ОУ. А името не е ново...  newsm78
Този срок гимназията учи след обяд. Сутрин са само четири паралелки 8 клас.


Аз като бях ученичка, името беше Гимназия с преподаване на английски език за кратко наричахме Английската гимназия.

# 290
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 592
Благодаря, cool_witch. От колко до колко часа ще са "отворени вратите" на 1АЕГ и какво се прави при такива посещения  Embarassed  newsm78

# 291
  • Мнения: 3 205
Благодаря, cool_witch. От колко до колко часа ще са "отворени вратите" на 1АЕГ и какво се прави при такива посещения  Embarassed  newsm78

Предполагам, че целия ден защото има 8-ми класове, които учат сутрин.
След обяд е същинската част, защото тогава учи 95% от гимназията.
Не знам точно какво се прави, но децата готвят презентации (не ме питайте какви, че не знам), готови са да отговарят на въпроси, очакват И медии, всеки може да влезе в учебен час да види как протича, може да разговаряте с учители, пом. директори и директорката (мисля  Laughing), която между другото е много респектираща дама, вдъхваща "шок, ужас и подчинение" в учениците.  Joy
Аз лично, ако бях майка на седмокласник и формирах мнение, бих разговаряла с учениците - много интелигентни, възпитани, знаещи и амбициозни деца с вярна преценка за заобикалящата ги действителност.
Което не значи, че и там няма "зрънца"  Wink

btw: Тук важи "По дрехите посрещат..." - не се впечатлявайте от обстановката, защото ще влезете в едно от всички бедни общински български училища.

# 292
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Че то и НПМГ е много чисто с хубави врати прозорци, но някакси е вяло и доколкото знам тоалетните не са направени.

# 293
  • На село
  • Мнения: 873
Четири родителски срещи за тази учебна година са предвидени в нашето училище - предполагам, че във всички училища е така. Даже на първата се постарах да си запиша и датите - втората ще е на 18.12.

Желанието за учене на моята щерка нещо взе да спада. И първоначалната й амбиция да успее да влезе в желаната гимназия започна да се поизпарява, да не кажа, че съвсем се изпари. Вчера ми заяви безразлично, че все някъде щяла да влезе, нямало да остане в старото училище, но и без училище нямало да остане. Принципно е права... Оценките й са повече петици и по-малко шестици по разказвателните, по математика държи много добро ниво, по български е м/у 5 и 6. Не учи - това е! Направо се чудя как й ги пишат тези оценки. Аз не работя в момента и през доста голяма част от деня съм си вкъщи, така че я виждам какво прави по цял ден - с приятелки вкъщи, после пред огледалото, гримче, лак, пак пред огледалото, после на компютъра... и между другото - прочетен набързо урок по някой предмет. Опитвам се да водя някакви смислени (от моя гледна точка, но не и от нейна) разговори и да я мотивирам - не срещам особен ентусиазъм от нейна страна Sad
Оплаках ви се...

# 294
Четири родителски срещи за тази учебна година са предвидени в нашето училище - предполагам, че във всички училища е така. Даже на първата се постарах да си запиша и датите - втората ще е на 18.12.

Желанието за учене на моята щерка нещо взе да спада. И първоначалната й амбиция да успее да влезе в желаната гимназия започна да се поизпарява, да не кажа, че съвсем се изпари. Вчера ми заяви безразлично, че все някъде щяла да влезе, нямало да остане в старото училище, но и без училище нямало да остане. Принципно е права... Оценките й са повече петици и по-малко шестици по разказвателните, по математика държи много добро ниво, по български е м/у 5 и 6. Не учи - това е! Направо се чудя как й ги пишат тези оценки. Аз не работя в момента и през доста голяма част от деня съм си вкъщи, така че я виждам какво прави по цял ден - с приятелки вкъщи, после пред огледалото, гримче, лак, пак пред огледалото, после на компютъра... и между другото - прочетен набързо урок по някой предмет. Опитвам се да водя някакви смислени (от моя гледна точка, но не и от нейна) разговори и да я мотивирам - не срещам особен ентусиазъм от нейна страна Sad
Оплаках ви се...


Ей това все е дно аз съм го писала  Joy
Ентусиазъм -нула ,точно колкото са ни и амбициите
Вчера му обяснявах, че ако чете по половин час на ден трябва стипендия за висок успех да му дават
и за да не вкарва просветното в преразход по-добре да не се напъва толкова .
Благородно завиждам на майките с амбициозни и усърдни деца,Как от двама поне единият нямаше малко повече хъс за учене

# 295
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
И аз да споделя. Hug
Не смея да се оплаквам,защото моето дете никога не било целеустремено към науката.За мен нивото,което поддържа от началото на учебната година е добро.Имам предвид като оценки.Благодарение на уроците по математика до момента на контролни е имал най-малко 5.50,което за нас е повече от добре. Grinning
При Бел нещата стоят малко по различно. Wink.
При моят пубер проблемите са сведени до това какъв суичърт или панталони трябва да му се купят.Хем има голяма нужда от дрехи,но тези които харесва не са ни по джоба.В тази връзка от къде пазарувате дрехи на вече порасналите ни деца?

# 296
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На магазините на Руен, при намаление в Спрайдер ..... на пазара Георги Кирков

# 297
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Благодаря!
В нашия клас е някаква гъзария(с извинение) и само се гледат едно от друго, кой с какво и откъде му е купено.Аз непрекъснато говоря,че това не е най-важното,но мисля ,че само се хабя.

# 298
  • На село
  • Мнения: 873
От маркови дрешки дъщеря ми не се увлича, което ме радва. Всъщност аз съм тази, която държи маратонките й да са Nike или Adidas и то не за друго, а защото предимствата на тези марки пред "кучите" по отношение на анатомичността и удобството им си заслужават всяко левче. Дрехи съм я оставила вече да си избира сама - това, което аз купя, стои дълбоко покрито в гардероба й. Черни тениски и черни суитчери с щампи на състави (магазините са "На тъмно", "Метъл Хевън", "Събуей-шоп"). Сега мечтае за кубинки за Коледа - просто стискам зъбки и чакам да дойде момента, в който отново ще започне да се облича като девойче.

# 299
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
 Mr. Green Маринова, дай да разменим щерките! Аз самата съм фен, точно на тази "мода" - за съжаление не мога да я нося по ясни причини, и затова се опитвам да инспирирам щерката...  Naughty No chance! Тя се облича абсолютно консервативно... Това, което и мен ме радва, е че не робува на марки. За Коледа си е пожелала пончо  Flutter - "Само да не е черно, мамо..."

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт