Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 963
  • 364
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 283


съвсем умишлено посочих по отделно продуктите за тестото и тези, които са необходими за намазване, но явно не се е разбрало  Peace
5 цели яйца в тестото и 2 жълтъка за намазване на питката, може да сложиш и 1, но аз обичам от всичко да има повечко  Wink
а двата белтъка ги изхвърлям  Embarassed, а ти ако имаш време можеш с тях да спретнеш Белтъчена торта "Дани" http://kulinar.gbg.bg/index.php?p=recipe&id=1816


Охооо, седем яйца! Сигурно на вкус е като памук Oha!, топи се в устата. По добре не ги хвърляй белтъците от яйцата за намазване, а ги сложи в тестото. Wink Един килограм брашно не е ли малко за това количество продукти. Питам защото смятам да я направя по твоята рецепта?

# 76
  • Русе
  • Мнения: 616
позабавих се малко с отговора, но малкия църка  baby_neutral

по принцип не е малко, понякога, ако са ми по-големи яйцата се налага да добавя малко брашно, но по принцип 1 кг е достатъчно, остава си даже малко в тавата  Peace Както казват майсторите - брашно колкото поеме  Wink Като я замесиш хубаво, да не ти лепне по ръцете

сестра ми понякога слага вътре и 6 яйца  Mr. Green

До сега са ми сравнявали питката с козунак, за памук никой нищо не е казвал  Laughing

# 77
  • Мнения: 1 745
Момичета,страхотни снимки видях в темата,но имам въпрос! Blush
Другата седмица ще правим прощапулник на малката искам аз да си омеся питката! Heart Eyes
Проблема е,че никога не съм месила питка! Embarassed Не знам дали ще се справя,а трябва ,защото свеки пък е страшен майстор и не искам да се изложа! Wink
Та само ми напишете име на питка или на потребител и аз ще си я потърся рецептата и начина на приготвяне,но за момента няма как да прочета всички рецепти,а и не знам коя пита е подходяща! Rolling Eyes
Малко объркано стана,дано сте ме разбрали! Embarassed

Поздрави! Hug

# 78
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пепика, надники в подфорума Диети, там си имаме една темичка - Рицарки на бялото кантарче.

Лабрекс, посмях се с твоя кръг Joy.

# 79
  • Мнения: 1 483
ето тук май не трябваше да влизам doh  tiptoe  tiptoe  tiptoe

# 80
  • Мнения: 7 418
ето тук май не трябваше да влизам doh  tiptoe  tiptoe  tiptoe
     Що?Тамън сега ти е време,а след януари  ще му мислиш  Mr. Green

 
Един килограм брашно не е ли малко за това количество продукти. Питам защото смятам да я направя по твоята рецепта?[/b][/color]
  И аз това се запитах....
  Пепика,да споделиш после,как си се справила с рецептата на Рали! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 7 418
  Лабрекс,мерси за разяснението за розичките! Simple Smile И аз ги правя веднъж прищипвайки отдолу,друг път не,но не знаех,че така те придобиват различни имена. Wink

# 82
  • Мнения: 765
Как ухае тук само   bouquet
Ето и нещо от мен, не е точно питка, но стана много вкусно:

Фокача със сирене



- 250 мл. прясно мляко
- 1/2 пакетче суха мая
- щипка захар
- 1 с.л. сол
- 1 яйце
- 4 с.л. олио

Смесват се продуктите и се замесва меко тесто. Не се остава да втаса, а направо се разточва на две тънки кори.
В намазана тавичка се поставя едната, която е по-голяма, така че да стига до ръба на тавата.
Настъргва се сирене и се поръсва с малко червен пипер и се поставят малки бучици масло.
Отгоре се поставя другата,така че долната кора да застъпи горната.
Правят се дупчици с вилица по средата, а краищата се прилепват хубаво.
Пече се на 180 градуса. Топла се намазва с масло и се поръсва с шарена сол.
Добър апетит!

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Евак изглежда страшно апетитно, благодаря, че сподели рецептата  Hug Свекърва ми, ми прати чувал с брашънце, та има да меся......  chef bowuu

# 84
  • Мнения: 1 906
Evak, тъкмо търсих рецепта за такава питка.
Благодаря  Hug

# 85
  • Мнения: 765
Дано Ви хареса   bouquet

# 86
  • Мнения: 320
Ето и днешната ми питка, която не е много за показване, но ....   и тук почти втасала  и почти изпечена, но преляла от тавата  ooooh!  и извън фурната вече тук  и тук

# 87
  • DE
  • Мнения: 971
alex dai rezeptata molq te.izglejda mnogo apetitna.  chef

# 88
  • Мнения: 1 122
Момичета страхотни са ви питките.  bouquet

Аз цяло лято не съм правила питки, обаче започвам Laughing

Ето тази я направих вчера за курбан:

# 89
  • Мнения: X
Както винаги,страхотни изкушения...Не знам след януари дали ще се оправим с килограмите...

Ето една от моите често правени питки

втасала



и опечена


Общи условия

Активация на акаунт