Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 115 005
  • 364
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 312
Печа някаква питка ,ама какво ще излезе по-късно ще кажа. ......
А има ли тема само с рецепти за питки,както е формирана за хляба една тема. Нещо не се справям с търсенето и трудно откривам рецептите newsm78

# 136
  • Мнения: 1 283
Мамче........ питката е супееер Hug  :hug На вид - нямам думи, наистина, браво  bouquet
Оранжево небето Joy Joy Joyистински се смях от сърце, като видях тенджерите на снимката. Точно така се чувствах и аз в началото, исках всичко да е перфектно, чета, попивам и най-малките подробности. Между другото това е мястото от където се научих да ги правя такива красиви и бухнали. Има много добри майсторки, които дълго време се занимават с това, докато аз все още се уча / честно/. Има още много тънкости, но никой не ги казва, което означава, че сам трябва да откриеш топлата вода. Исках да карам такива курсове, но уви в нашия уж голям град -тц. Кефи ме и това е. Сега за  hahahaтенджерите. Ще стане и в двете, но ще слагаш различно количество тесто. Сега ти давам линк на една много голяма домакиня, Джемма се казва, и нейната рецепта е много сполучлива. Когато правиш в малката, прави половината доза- две яйца, 600 гр.брашно и т.н.  . Когато правиш цялата доза, я направи в голямата тенджера. Успех мила Heart Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&pid=2435204виж и следващите снимки на питката/виж нейната тенджера/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.60.new#new ето и рецептата

pepika, благодаря за реакцията и сьвета.
Снимах 2 тенджери, които имам в наличност за момента, по-голямата е с висока 15 см,а по малката 8 см и двете са с по 22 см.диаметьр.
Според теб стават ли, коя е по-добре, или да тьрся по-удачен вариант.


# 137
  • Мнения: 1 854
pepika, безценна си  bouquet.Благодаря ти!!!!

Снощи до 12.30 ч. се рових в темите за питки, то не бяха Болярски, Хризантеми и т.н., такива плетеници и майсторльк, че ми се зави свят.Ще се опитам да си купя порядьчна тава, но от любопитство ще се пробвам и в моята, ще следвам сьвета ти и ако стане ще приложа снимки.

# 138
  • Мнения: 1 854
pepika, само момента сьс втасването не го разбрах...(при описанието на Джема).Значи като замеся тестото да го оставя да втаса и след това като го направя на кифлички и наредя в тавата да го оставя да втаса за 2ри пьт, докато си удвои обема, тогава да го мажа с яйце и да го сложа за печене ли?

# 139
  • Мнения: 489
 Hug Снощи четох темите до 3 ч, гледах ви снимките и ми текоха лигите.  Joy
Днес си купих сито и преди малко замесих първата си питка - Болярската на Боряна. Сега втасва и ако стане нещо от нея ще се похваля.  Laughing И точих с празна бутилка от вино, защото нямам и точилка...  Embarassed  hahaha Стискайте ми палци.  Flutter

Оранжево небето, маже се непосредствено преди печенето. 

# 140
  • Мнения: 11 607
pepika, само момента сьс втасването не го разбрах...(при описанието на Джема).Значи като замеся тестото да го оставя да втаса и след това като го направя на кифлички и наредя в тавата да го оставя да втаса за 2ри пьт, докато си удвои обема, тогава да го мажа с яйце и да го сложа за печене ли?

Точно така....Ако имаш време може и предварително да оставиш маята в мляко+малко захар и брашно да шупне леко.

# 141
  • Мнения: 489
Да се похваля, че Болярската питка стана страхотна! Благодаря много за рецептата на Боряна и за допълнителните указания в темичките.   bouquet Като я извадих, намазах леко с маргарин отгоре и днес е все още мекичка. Може да пробвам и някоя по-завъртяна тези дни.  Party Hug

# 142
  • Мнения: 1 283
pepika, само момента сьс втасването не го разбрах...(при описанието на Джема).Значи като замеся тестото да го оставя да втаса и след това като го направя на кифлички и наредя в тавата да го оставя да втаса за 2ри пьт, докато си удвои обема, тогава да го мажа с яйце и да го сложа за печене ли?

Точно така....Ако имаш време може и предварително да оставиш маята в мляко+малко захар и брашно да шупне леко.
newsm10 Айде, Оранжево небето, чакаме снимки Wink

# 143
  • Мнения: 1 485
Хайде и аз да се запиша,че от мнооого време не бях правила нищо. Wink
Пита с шунка и кашкавал
Рецептата взех от форума на Гответе с мен.Стана разкошен!!! Laughing
разчупен
парче отблизо

# 144
  • Мнения: 1 698
Ето и моето изкушение:
http://mimesg.multiply.com/photos/album/21/drugi_izkusheniq#24
Направих я със сиренце и малко кашкавал, стана супер вкусна питка.

# 145
  • Мнения: 1 283
Fior  bouquet поздравления. Питката е страхотна, дай рецептата моля Blush
mimes  bouquet за теб също. Със сиренце и кашкавалче, ооо... супер Wink
 Ето питката, която правих за Задушница - на цветенца  Hug



# 146
# 147
  • Мнения: 1 283

Благодаря ти мила! Това ще е следващото ми тестено изкушение  newsm10

# 148
  • Мнения: 1 854
Добро утро,питко-манки Grinning,

Замесих тестото току що, оставих да втасва и минавам да питам, дано да сте станали и някой ми отговори.

Искам да репетирам за питка(примерно Сльнце), но да комбинирам с кренвиршки, защото обещах вкьщи.Дали ако сложа кренвиршите, навия тестото на спирала около тях, или на кроасан и подредя като питка, ще се опече тестото около месото и ще стане добре като изпьлнение?Все пак ако е като кроасан, тестото е по дебело и като се сложи кренвирша, незнам техническо дали е вьзможно newsm78
Ако не става, ще си направя кренвиршките, пьк питката.... като се заредя с брашно.

Благодаря предварително и се надявам някой да ми помогне до втасване на тестото  bouquet

# 149
  • Мнения: 1 485
Оранжево небето ,само не разбрах кренвирша цял ли искаш да го сложиш или разрязан ?
Ако е разрязан мисля,,че ще стане по добре,но и не виждам причина да не стане. newsm78
Пробвай,вярвам,че ще се получи дори и като кифлички да ги наредиш и опечеш като пита ще стане.
Успех и чакаме фотото Wink

Общи условия

Активация на акаунт