ПЛЕВЕН - 62

  • 15 745
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 9 880
Дикси,откъде го взехте тоя чичко Тревичко?Аз онзи ден търсих на улицата на цветята,ама нямаше.
Реших засега да не водя Бубка на лекар,Т и е 36,8,пък за едни сополи....айде няма да се вталясвам засега.Ще помоля лекарката в градината да и види гърлото като отида за Мими.

# 256
  • Мнения: 1 953
От улицата на цветята го взехме, не знам защо не сте намерили  Thinking

# 257
  • Мнения: 15
Нади, виж колко точно е посочено и в материала, към който ме насочи : "Освен обичайният ултразвуков преглед, които извършват всички АГ специалисти, в 11-13 седмица на бременността се провежда специализираното изследване „фетална анатомия” за големи малформации (включително аненцефалия) и оценка на риска за синдром на Down чрез измерването на т.нар. “нухална транслуценция” и търсене наличие на кости на носа на плода. Оценката на риска е количествена и изисква наличието на специализирана компютърна програма.
Бебе с болестта на Down.
Нухална транслуценция (NT) = 3,9 mm. Норма до 3 mm.
Изследването е високо специализирано и има информативна стойност за откриване на болестта на Даун близка до серумния биохимичен скрининг през 15-19 седмица на бременността (открива 70% от случаите). В съчетание със серумен скрининг – кръвно изследване на свободен бета-човешки хорионгонадотропин (F-ßhCG) и плацентарния антиген (РАРР-Р) се достига до откриваемост на засегнатите плодове около 85%, при фалшиво положителни резултати от 1%. Кръвното изследване в 11-13 седмица е въведено у нас, но в момента не се прилага, поради липса на достатъчен брой квалифицирани ултразвукови специалисти, които да могат да измерват надеждно нухалната транслуценция."
Явно, че материалът не е съвсем нов, защото у нас се прилага от месец май т.г. Фактът, че не всички лекари, които водят женска консултация са запознати, не означава, че не се прави. В материала се споменава серумния скрининг, който се прави 15 - 19 седмица и в Плевен.По точно взимат кръв в Плевен и с куриер се праща в София в същата лаборатория. А надеждното измерването на нухалната транслуценция в съчетание с биохимичния скрининг през 11 - 13 седмица дава по голяма достоверност на резултатите за риск. Лично аз бях свидетел вчера как д-р Марков каза на съпругът ми, че няма проблем да се измерва  нухалн.трансл. в Плевен, а в София да се прави само изследването на кръвта. Изготвя се поръчка, която е в два варианта - за ранен или късен скрининг. В нея се посочва изпращашия лекар, който е измерил нух.трансл., колко милиметра е измерена, също и някои други показатели, подписва се от лекаря, който е правил ултразвука. И с тази поръчка, подписана от лекар и пациент се дава кръв в лабораторията. Дори взехме няколко бланки за поръчки, за да може бременните, които желаят да си направят. Естествено, че не е задължително. Въпрос на желание и убеждение. Но в крайна сметка феталната морфология се допълва от биохимичния скрининг - ранен и късен. Двете изследвания се допълват, а не се взаимоизключват. И последно да не досаждам на тези, които не се интересуват от това - изследването струва 15 лева без ултразвука. Той се плаща отделно.

# 258
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дикси ,  попитай тук в Генетиката в Медицинския. Аз ходих при Ковачева.
Много скъпа станала ФМ,до скоро беше 50 лв Thinking. Да не би това да е цената за 3 или 4 D?

Ася,нямам нищо против БХС,не ме разбирай погрешно.След като се прави по цял свят, значи е доказано,че показва някаква информация за плода. Може би не съм се изразила добре,но исках да кажа, че за мен не е достатъчен сам по себе си, поради причината,че ако покаже че има висок риск дори, това не оздачава,че наистина има увреждане.
Според мен е много важно това:Всяка бременност трябва да бъде проследена със специализираното ултразвуково изследване фетална анатомия(морфология) за откриване на вродени малформации поне 3 пъти: в 11-13, 16-22 и 22-24 седмица на бременността.

# 259
  • Мнения: 15
Нади, в лабораторията не взимат кръв, ако нямаш предварителен ултразвук, който да сочи измерена нух.трансл. и още някои показатели, посочени в поръчката.Просто биохим. серумен скрининг е безсмислен без ултразвуковото изсследване, което вчера д-р Марков каза, че няма пречка да бъде правено и при наблюдавщия бременната лекар.
А тук и в момента се взима кръв в Генетиката за следващия скрининг и се праща в София.
При предишната ми бременност давах кръв тук при доц. Симеонова.

# 260
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
обаче тя от вчера нещо ми се сополиви,нямаше Т,сега гледам има 37-37,1 от сутринта и се чудя дали да я водя на доктор.иначе не кашля,весела е и се храни.Винаги,ама всяка година,точно при смяната на времето така ми се разсополивя.

Оф да тази промяна във времето е отвратителна.И Меги снощи ми вдигна малко Т,само до 38.3.
Днес нищо и няма и аз се чудя да я водя ли на лекар,но ще видя довечера как е,ако не вдига пак Т
и всичко е наред,ще се радвам че някой вирус ни е пропуснал. Mr. Green

# 261
  • София
  • Мнения: 9 880
Ами да ти кажа ,slanced ,няма година,в която точно когато от топло стане студено,и Бубка да не се сополиви.Винаги.След като са и само сополките не смятам да я водя.Температура имаше 37,1 сутринта,ако въобще това е Т,после и и стана 36,6.
Някой може ли да ми каже до колко часа работи пощата,там дето се взимат колетите?

# 262
  • Плевен
  • Мнения: 69
Здравейте момичета, благодаря на всички за поздравите Hug.
Честито на Люси на Пламси,на Надя и на всички празнуващи на патерици  bouquet
Чак днес ви прочетох,понеже от понеделник съм на легло,нещо се схванах в кръста и не можех да стъпя на краката си.Натъпкаха ме с лекарства и днес вече мога да ходя по малко и съм в офиса.Доктора ми каза само да лежа или да се разхождам,но не и да седя.И наистина като седя няколко минути започват едни болки, просто не е истина.Как се обръща живота в един момент си здрав във следващия не можеш дори да ходиш.

# 263
  • Мнения: 2 070
За ФМ - с две ръце съм за Марков. Имаше  имомичета от отчетната, които бяха мниачки на ФМ и не ги бъркаше да дават пари и да ходят по няколко пъти при различни  - ходиха при Мазнейкова, Томова, Марков, Димитрова - всички бяха най-доволни от него. А и техниката му е най-добра. Отделно е много приятен самият преглед - лягаш и като на кино си гледаш бебето на една огромна плазма срещу теб. И е най-близо кабинета му до пътя от Плевен - пресечка на булевард Мадрид в София. Може да слезеш от автобуса на Подуене и за 10-15 минути да си там. През март платих 80лв, без запис на диск е 70 - това в 20та седмица, в по-малките седмици на бременността е по-евтино.

Петя, честито на Софи със закъснение! Хайде да ги разходим децата, ние излизаме към 17ч, след градина ще се извеждате ли? Яна два дни умира от скука, всички са се изпокрили.

# 264
  • Мнения: 22 475
Като говорим за ФМ аз съм доволна от Димитрова, изключително внимателна, всичко обяснява, но всеки си преценява.- ))))

Аз и в началото на темата питах, но никой не ми отговори. Интересува ме къде в града има масажист, ако някой има представа. И евентуално някакъв телефон за връзка и цени.

# 265
  • Мнения: 262
Мира, за съжаление не знам за масажост. Чувала съм само за една жена, Ирина мисля, че се казваше. Около Дом на книгата и бил кабинета. Едни мои познати ходеха при нея и те са ми казвали. Ще се опитам да ги намеря и да ги питам поне за тел.

# 266
  • Мнения: 153
Mirama, имам един номер. Ицо се казва момчето. По принцип работи в Овча могила, в санаториума, но цени незнам. Даже не съм сигурна и за номера на 100% още ли е негов, но наскоро питах - този трябва да е...048905495. Пробвай при него. пациентите му там много го харесват. Даже до колкото знам прави и посещения по домовете, ако се налага...

# 267
  • Мнения: 15
Мира, срещу блок "Белмекен", на ул."Неофит Рилски" има козметичен салон. Там работи Саша - тя е козметичка и масажистка. Условията са страхотни, прави различни масажи, с ароматни масла, с вулканични камъни...  Има вълшебни ръце. Препоръчвам я и като козметик, и като масажист. Салонът се казва "Белисима" и е в ниския панелен блок на първи етаж. Има голяма табела.

# 268
  • Мнения: 22 475
Мира, срещу блок "Белмекен", на ул."Неофит Рилски" има козметичен салон. Там работи Саша - тя е козметичка и масажистка. Условията са страхотни, прави различни масажи, с ароматни масла, с вулканични камъни...  Има вълшебни ръце. Препоръчвам я и като козметик, и като масажист. Салонът се казва "Белисима" и е в ниския панелен блок на първи етаж. Има голяма табела.

Мерси много, макар че изобщо не знам къде се намира, но ще го намеря. )) Сега ще се ориентирам с мапс.бг. )))

Viksun, тези номера едно време бяха на мобифоните, едва ли е този. ))) там санаториума е много добър между другото. )))

От това постоянно разнасяне на Калина, навеждане и т.н. така яко ме болят ръцете, а пък прасците на краката от многото ходене, че е ужас. ) А сега като прохожда започна и гърба, та определено имам нужда.

# 269
  • Мнения: 4 390
Мирама, ще питам мъжа ми за неговата масажистка. Няколко приятели ходят при нея и са много доволни. За цени също ще питам /последно масаж на цяло тяло беше към 35 лв., доколкото си спомням/.
За рехабилитатора от Овча могила съм чувала от близки, че е много добър. Peace

Аз без малко да пътувам утре за Турция, ама друг път. Mr. Green
Като съм блейка, да не си подновя навреме бг международен паспорт - така ще хартисвам.
Имам канадски, но за пътуване с него до Турция, ми е нужна виза, пък. Пфу, че ме е яд. Close

Честито на всички празнували! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт