От ФЕВРУАРСКАТА мама по-грижовна няма!

  • 21 172
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 956
Здравейте!

Да се разпиша и аз.

rosi_bosi страхотен е Божидар, да ти е жив и здрав и не се ядосвай, че е палав, сигурна съм че в това му е чара, виж какви постижения има, мисля че шахът и буйния му нрав се уравновесяват!  Hug Надявам се трудностите да са преминали, ти си силен човек...(на мен понякога ми писва да съм силна, така че  Hug )

slanchice1 много готин Мишо. Аз като видя толкова малко бебе и не мога да си представя когаминаха почти седем месеца, още по малко че и Ина е била толкова мъничка Simple Smile

Честита годишнина на thedragonbg! Дълги години щастие четиримата заедно Simple Smile


Честит Рожден Ден на Евил(на патерици)! Да си здрава и много, много щастлива с любимите си хора Simple Smile


Честити месечинки на всички бебета, които празнуат! Simple Smile


Мери весело изкарване на кръщенето и после да показваш снимки  Wink

Puhka, то няма морков с круши, щото моркова е зеленчук, а крушата плод, въпреки че има тиква с плодове и зеленчуци, а тя също е зеленчук.... а бе не знам, аз пък обожавам сок от моркови и ябълки... Simple Smile Щом му харесва на детето, нека си го яде Simple Smile

mari_rus страхотни сте! А и ти си била от "нашия" край, централна България. Аз съм от Габрово:)

yzida тук в поликлиниката микробиологичната лаборатория е на втреоия етаж и няколко пъти се налага да ходя до там, но има асансьор. Много е тъпо наистина да трябва да ходиш до втория етаж и да не е осигурен асансьор. В тези случаи винаги се замислям, че нашите деца ще пораснат и няма да имат нужда от колички, а какво става с инвалидите....?

Тук е мястото да Благодаря на GADRIELAL, която ни подари лятна количка! Страхотна си!  Hug Hug Hug

Като сте заговорили за срещи. София.... къде сте, всички ли се върнахте от море и почивки. Ще имаме ли среща преди да е завалял големият сняг  Joy ?

Хубава вечер на всички!


Hug



# 76
  • Мнения: 674
Добър вечер и от нас  bowuu

Слънчице,толкова малък ми се вижда Мишо  Heart Eyes Heart Eyes Много е сладичък!А за колегите на таткото,нямам думи просто.
Не ги ли е срам  #Cussing out Да нацелуваш мъничето от нас  Heart Eyes

Роси - честита победа!Още много такива да имате  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

thedragonbg честита годишнина !  1dating married


Момичета,кажете как правите кисел?Изида и тя беше питала,но май никой не е споделил още. Аз въведох кашата,но сега искам да дам и кисел.

Лека нощ  newsm46

# 77
  • Мнения: 110
Привет от нас. Аз влизам само за малко да ви поздравя и да ви кажа на софиянките, че утре към 10-10.30 ще сме с Малчев в Борисова та. Ако има някоя мама натам можем да се видим. Ние сме със синьо Джордани, аз предполагам ще съм с дълга дънкова пола. Ако не се разпознаем, оставям ви телефон за всеки случай - 0889093099 Мария. Много ще се радвам да се запозная с някое мама.  bouquet  bouquet  bouquet

Изабела, кисел има един готов, ама не българския че е гаден. Става екстра. Моичкия много го яде. Иначе пробвах на няколко пъти - 2 с.л. нишесте разтворени в малко вода, 150-170мл. вряща вода - сипваш нишестето и бъркаш няколко пъти и махаш от котлона. Люскаш нещо сладко - пюре или пресен плод а аз и малко0 захар слагам и е готово. Моите опити претърпяха крах и заминаха в мивката - ми много брашнян и гаден ми се виждаше. С чуждия готвия не е така. В него също можеш да сложиш плод.

# 78
  • Мнения: 1 671
Хайде и аз да се разпиша преди сън.
Драконче, честита годишнина!
Евил, честит рожден ден!



Роси, честито за победата! Нека Божидар все така да те радва! Поздрави го от нас!   bouquet  bouquet  bouquetА че е палав - не се ядосвай - здравите деца са палави! Hug Hug Hug

Слънчице, много е сладък Мишо! Жалко, че таткото е попаднал не на хора, а на говеда, ама такива ги има много! Ще има много време да навакса със сина си!  Hug Hug Hug

Кисел не съм давала и понеже само това ми липсва - да готвя - няма и да давам.

За среща съм за, но утре няма да мога да дойда до Борисовата - сама съм с двете хлапета.

Момичета, скоро ще отбивам Маги. Донякъде чувствам облекчение, че ще мога да я дам на някоя баба за 2-3 дни, от друга страна ми е много мъчно, ще ми липсва този контакт с нея. Много ми беше хубаво да си я гушкам и кърмя. Е, като я отбия пак ще си я гушкам, ама и с Благун ми беше едно такова ревливо, все едно вече си нямам бебе... Следващите дни ще направим консултация с хирурга, който искаме да оперира Благовест. Около 22 ще сме за няколко дни в Рибарица и като се върна трябва да отбия малката. Ще чакам да са по-студени дни, че пак ще се налага да ходя на превръзки. Е, ще се съобразя и с датата на операцията, ако е средата на октомври ще я отбия в началото на другия месец.
В колебание съм даже дали да не я кърмя до последно и да си взема хапчетата в болницата, пък гърдите може да ми ги стегнат и там newsm78. От друга страна като знам как ми подейства първия път бромокриптинът... Чудя се как ще е най-малко травмиращо за Маги, а и за мен Confused.

# 79
  • Мнения: 674
....
Изабела, кисел има един готов, ама не българския че е гаден. Става екстра. Моичкия много го яде. Иначе пробвах на няколко пъти - 2 с.л. нишесте разтворени в малко вода, 150-170мл. вряща вода - сипваш нишестето и бъркаш няколко пъти и махаш от котлона. Люскаш нещо сладко - пюре или пресен плод а аз и малко0 захар слагам и е готово. Моите опити претърпяха крах и заминаха в мивката - ми много брашнян и гаден ми се виждаше. С чуждия готвия не е така. В него също можеш да сложиш плод.

Мерси   bouquet А какво пише на опаковката на този който ти купуваш,да знам какво да търся.За българския и аз чух че не е хубаво да даваме,а като се знам каква съм и мойте опити за домашен кисел май ще притърпят крах  Crazy

# 80
  • Мнения: 307
Добър вечер Grinning
Честити месечинки на Виктория,Алия,Ева и Борис!!!
Честита победа на Боби на Роси боси!!!

Слънчице
,много е сладък Мишо,и толкова мъничък Heart Eyes,нацелувай го от нас.
Изабелка,Мария ти е писала за кисела,аз също така го правя,само че може и с мляко.Има и готови обаче ,ако не ти се занимава да правиш Wink(Аз на Мони не съм давала досега ,на баткото обаче правех)
Бубе,ето за теб 
Лека и спокойна нощ



# 81
  • Мнения: 4 242
Кисел правех на Ива така, купувам натурално царевично нишесте, понеже е чисто и няма никакви добавки, Е-та, оцветители и прочие. Кипвам малко вода (не помня пропорции ама бързо се хваща цаката, да речем е била 100-150мл Rolling Eyes), отделно в мъничко студена вода разтварям една чаена лъжичка нишесте, изсипвам го на тънка струйка в кипящата вода и бъркам бързо, то става буквално за минута-две, трябва само да клъкне малко. Свалям от огъня и добавям пасиран пресен плод според сезона, без да го варя. Така детето се засища от нишестето и си получава витамините от плода. Готовите всъщност засищат стомахчето но не дават нищо, празни калории.
Евелина, а Маги пие ли от шише? Теб бих те посъветвала да не прибягваш до Бромокриптин, а да пиеш чай от Салвия (градински чай), налагане със зелеви листа, като ги сменяш на 2 часа, мента, магданоз в по големи количества, също са средства които намаляват лактацията. Намален прием на течности и храна. За пристягането ако си го решила да те предупредя че големи бели може да докара, освен че разваля бюста (то и рязкото спиране на кърмата го разваля), може да си нараниш и увредиш канали, да пази Господ, до мастит да не се стигне.
Отивам да готвя. Спокойна нощ!

# 82
  • Мнения: 180
Добро утро момичета  bouquet
Да пием по едно кафе....

# 83
  • Мнения: 307
  Добро утро и от мен morning.Еления мерси за кафенцето,аз да почерпя по кроасанче Grinning
До после Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 8 956
Здравейте,

И аз да допринеса към закуската


Ето какво намерих за кисел. Като бяхме малки, ни правеха кисел, както е описано там със компот или плодов сок. Според мен нишесте с вода направено си е чисто нишесте и е малко безвкусно само по себе си.... мисля че с пасиран плод или сок от плод ще стане чудесно! Успех!

Евелина
, аз не съм отбивала никога, но си мисля (съжалявам ако не съм права), ако за този месец и нещо който ти остава, намалиш постепенно кърменията, например само сутрин и вечер, после само вечер, няма ли да е по безболезнено и за теб и за Маги. Така според мен ще има време и кърмата да се регулира и да намалее възможно най-малко. Успех!

Хубав слънчев ден!

Hug

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 10:13 от alina_si

# 85
  • Мнения: 1 671
Мери, Алинка, благодаря! Hug
Мери, няма как да мина без бромокриптина и превръзките, моите гърди са такива. Миналия път пих половин месец бромокриптин и бях на превръзки 10 дни. Поне после като ходих на мамолог се оказа, че гърдите ми са в перфектно състояние, то и сега си пролича - при второто раждане почти не съм имала проблеми. За превръзките - аз не си ги правя сама - не бих и посмяла, защото знам, че може да има последствия - Нинка ми ги прави. И друг път съм казвала - в това отношение съм с фамилна обремененост - майка ми ходи всеки месец да й теглят кистите и през 2-3 месеца е на антибиотик заради спиране на кърмата с естествени средства. При мен е задължително да си се спира с медикаменти . Честно да си призная за мен не очаквам да има някакви кой знае какви проблеми, кърмата ми вече не е много и би трябвало лесно да спре. По-скоро ми е малко трудно да приема, че ще отделя Маги от мен.

По-скоро притесненията ми са свързани с Маги, защото не пие от шише. От мен категорично отказва да приеме каквото и да е от шише и ми рови по блузата. Какво ли не пробвах и много се притеснявам да я оставя така на бабите. В болницата може да сме 2 дни, но може и 1 седмица. Ясно е, че не мога да оставя Благовест и да търча да я кърмя на всеки 2 часа (тя на толкова си суче).  Дори още няма заместено хранене. Очаквам да падне голяма борба. Нина ме съветва да става постепенно - да я давам на бабите за по няколко часа през деня и те да й бутат шишето, а аз се притеснявам и си мислех като влезна в болницата направо тогава да я дам. Но пък Нинка и бабите твърдят, че ще е доста травмиращо за Маги да остане накуп без мама и без цока.  newsm78

# 86
  • София
  • Мнения: 717
Привет и от мен!
Откакто съм се върнала, съм с летния вирус, който окончателно изкарах онзи ден и вчера. Лили също! Взех кръв и урина на Яна, там всичко е наред, при все, че е основно на кърма. Не признава пюретата, изяжда по лъжичка, две ,три и толкова - ни плодови, ни зеленчукови. Не пие от шише, ни вода, ни кърма, ни АМ. Купих онзи ден да я пробвам с АМ защото се буди много нощем, като в началото и реших, че не й стига. Да ама не, опита и с погнуса си извъртя главата. Купих и накрайник на Авент, нов и с нега претърпят неуспех. Въобще не знам докога ще издържа така, само на кърма. Не съм давала нито жълтък, нито месо, нищо просто и си караме на кърмата, защото всеки ден пюретата заминават в кофата. Та така сме ние.
Честита годишнина на Драконаbouquet
Честит Рожден Ден на Евилbouquet
Честита победа на Божидарbouquet Роси , прегръщам те! Hug
Честито на всички с поводи и без!  bouquet
Нещо не съм в кондиция да пиша, затова ме простете, че съм кратка.
Много прегръдки на всички! Hug

# 87
  • Мнения: 3 021
Голдънче и Пламен не иска много да яде, аз с пюрета не съм пробвала де, ама сме си основно на кърма. Хапва понякога банан, картоф, хляб. А вчера как е ял печено пиле и салата снежанка, направо му се учудих. Ама това е единичен случай засега, днес пак стиска уста и бръмчи на всичко друго, освен на гърдата.  hahaha

Честита победа на Боби на Роси-Боси, браво на момчето, щом има енергия и за шах и за непослушание, то шаха не е лесна работа, а и белите са трудни.  Hug

Тео, липсваш ни ангелче.  Flowers Rose Flowers Rose Слави драсни някой ред и при нас.  Hug

# 88
  • Мнения: 543
Здравейте, скъпи мами!

Разписвам се на бързо, че Тино се клати напред - назад на 4 крака и след малко ще му омръзне и ще се сети, че има и мама!

Честито на всички, но особено много искам да поздравя БОЖИДАР на Росито! Първите неща никога не се забравят! Пожелавам на този мамин непослушко да ги радна постоянно с успехите си, да носи в къщи само златни медали, но най - вече, скъпа Роси, му желая да е ЗДРАВ!!!! Както и всички хорица, които обичаш!

Евил, ЧЪРЪДЪ! И НА ТЕБ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ!Драконе - и на вас тоже много здраве -  и да се слушате, уважавате и обичате!

Пропускам сигурно доста поводи и хора, но моля за извинение!

Вчера водихме Дон Тино на риба. Първият му риболов - ЕФРОСИНКААААААААААА - вие как сте на тая тема? Добресе представи бебо, мрънка от време на време да  изплаши рибата, ама пак ще напълним тиганчето.... МЛЯС! Като някаква котка съм да му се невиди... Или може би като мечка стръвница - нали и те си похяпват риба...? Пък и сегашния ми калибър е по - соро мечешки, от колкото котешки....

Снощи Миро се подхлъзна в банята, и при падането си така майсторски изрита тоалетната чиния, че тя взе, че се счупи.... и сега така "ароматно ухае", чак тръпки ме побиват. Вече купихме нова, но ще я поставят довечера!

Аз съм изключително щастлива и само повтарям, че най - важното е, че не си е счупил крака или нещо друго, е яко е натъртен, ама това не е страшно, ами ако беще в гипс?!?!?! Благодаря на Господ, че е малкия дявол!
Снощи след падането, Миро отиде на работа и ние с бебето спахме цяла нощ заедно - той заспа до мен и не ми се искаше да го местя - такъв малък ангел, умирах от щастие. Иначе си спи винаги в легълцето, защото ме е страх да не го затисна, пък и не искам да му дишам въздуха толкова от близо. А той от няколко дена се е изхитрил и като се събуди сутрин към 5-6-7ч и не иска да спи а само мрънка като го накърмя и пусна в леглото му, та всяка сутрин си спим заедно, бутам цицата, шъткам му малко, ако се налага и двамата заспиваме блажено!

Евелинар, само като те четох, че ще трябва да спираш кърменето на Маги и тръпки ме побиха..... Аз съм много  ранима на тая тема... Дай Боже, ще кърмя до откат и дано да е колкото може по - дълго! Ако има до 1 клас кърма ще ходим на у-ще кърмаче - първолаче.... Когато дойде времето да спра, не знам кой от двамата ще го понесе по - тежко, имам чувството, че това ще бъда аз! Кърменето е най - голямата победа в живота ми и най - голямото удоволствие! Нищо не може да се сравни с това чувство - да накърмиш бебето си и то не само с мляко, а с целия енергиен заряд който носи майката, майчината прегръдка, майчината ласка, майчиният допир и шепот, сливането на туптенето на двете сърца, НИЩО не може да се сравни и да се преживее така, няма толкова силни думи, с които да се опише.... И колкото по - голям става Тино, толкова по - осъзнато ще е държанието му - той ще има необходимост от това да се гушне и да притихне за няколко минутки до майчината гръд, да спре запъхтяното изследване и проучване на новите неща, не толкова да се нахрани с млякото, колкото със спокойствието и сигурността, която получава от мен. Предполагам, че това ще е най - чудесния начин да ми покаже колко ме обича и колко съм му необходима, потребна! Спирам, че се развълнувах доста....
Извинете за дългия пост! На няколко пъти го писах....

П.с. Голдъне, от две седмици се захранваме и сме опитали за това време морков, тиква и картоф, като до сега имаме само 3 изядени пюрета общо! От кашите ядем по около 80 мл оризова, и то ако е само с кърма... Тва е при нас! И вода не искаме... Същото е положението! Не се притеснявай!

Мило малко Ангелче, скъпи Тео, Няма те вече цели три месеца.... Не те забравяме, обичаме майка ти и се молим ти да си на хубаво място и да се върнеш скоро при нея, за да я зарадваш, да зарадваш и всички нас.....

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 11:47 от gotika80

# 89
  • София
  • Мнения: 137
Днес не успяхме, но утре ще сме на линия за срещи и разходки. Който има желание и може, да заповяда! Аз и Теди (Кокомания), ще се намираме в Зоопарка. Моя милост ще е там рано-рано, сигурно още към 9 - 9.30ч., ако успея и ще чакам някой да се присъедини! Който ми няма телефона, а има желание на лични да свирка!
Готи, ние сме по-напред с материала откъм риболов Crazy, но това е неизбежно hahaha, детето е обречено с такъв татко Joy.

Общи условия

Активация на акаунт