Шоколадово-бананов кекс – много пухкав и приказно ароматен!

  • 129 423
  • 775
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 429
Запис...имам рожден ден скоро и събирам рецепти...ммм

# 31
  • Мнения: 773
Направих го, много е хубав, тъкмо си хапнах сега от него.  Grinning
мен много не ме биваше по кексовете,  Mr. Greenно сега с тия хубави рецепти дето ги пускате си станах направо спец.  Hug

# 32
  • Мнения: 7 418
  alessia ,много се радвам! Hug Снимка не направи ли? Wink

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ех,как не видях по-рано рецептата,досега щеше да е готов,нищо утре ще го пробвам.

# 34
  • Мнения: 2 070
не знам,отворих печката преди да е опекан ,и спадна Confused
иначе ухае страхотно

# 35
  • Мнения: 3 674
Селмичке...много ми се прияде този кекс!   Blush Изглежда чудесен и от съставките си предсатвам че ще е много вкусен !  Heart Eyes
А  аз съм по лесните рецепти... Joy

Още днес ще го направя !  Hug

# 36
  • Мнения: 3 674
Селми, сега пъхнах кексчето във  фурната на 180 градуса. Flutter Колко време се пече? newsm78


не знам,отворих печката преди да е опекан ,и спадна Confused
иначе ухае страхотно
Пали, кексчетата не бива никога да се отварят по време на печене. Иначе наистина  спадат... Peace

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 18:51 от ЧервеноВинце

# 37
  • Мнения: 2 803
Много апетитно изглежда. Ще го пробвам. Peace  bouquet

# 38
  • Мнения: X
Записвам се, за да не изгубя рецептата ти някъде във форума и в най-скоро време да я пробвам, защото изглежда страхотно   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 674
Селма, кексчето го пекох на око...около 35 минутки като  го дебнех постоянно да не го прегоря... Joy

 Единствената промяна, която направих е  вместо 250 грама захар сложих 200грама, понеже има и шоколад и банан , а те също дават допулнителна сладост.

 А кекса е  наистина е фантастичен! Heart Eyes Ето го и резултата!  Blush

Направих го с млечен шоколад, защото нямах натурален под ръка, затова кекса ми стана малко по-светъл. Но другия път ще го направя с натурален.  Peace

Сервирах го с чайче и с размразени горски плодове Crazy



Голямо благодарско за рецептата!  bouquet 

Момичета, горещо препоръчвам кекса!Лесен е и мнооооого вкусен!  Peace

Тази рецепта влиза в моята готварска папка "Любими рецети"  Wink

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 12:41 от ЧервеноВинце

# 40
  • Мнения: 2 726
Момичета я кажете,дори и формата ви да е с незалепващо покритие,мажете ли я пак с масло и брашно newsm78
Защото и аз направих кексчето,Селма  bouquet
На вкус беше перфектен,но понеже не си намазних и набрашних формата(нали уж е назалепваща Close) и изваждането на кекса беше злополучно ooooh!,затова и не го снимах.

# 41
  • Мнения: 17
Поли, лично аз мажа с масло и набрашнявам всички форми с така нареченото незалепващо покритие, защото имах един фал с скъпа фирмена форма и оттогава не се доверявам. Другото, което прочетох в някой форум и дава чудесни резултати е препоръката- намазаната и набрашнена форма да се сложи няколко минути в хладилник и след това да се изсипе сметта, непосредствено преди печене.
Иначе направих вчера кекса и стана много вкусен и ароматен.

# 42
  • Мнения: 17
сместта а не сметта

# 43
  • Мнения: 17
отново съжалявам- сместа

# 44
  • Мнения: 2 070
смесТа Peace
кекса си е супер даже и небухнал.от снощи едно парченце беше останало,сега го хапнах.

Общи условия

Активация на акаунт