ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 334
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!!
От скоро посещавам хомеопат в София,лекувам страх,паника,полу4их ги,след като ми откриха аденом на хипофиза!!
Все още не мога да преодолея стреса,който полу4их..Хомеопата ми даде капки,които слагам по-1,2 капки под езика сутрин и ве4ер,едновременно с това взимам и ремотив..Но ле4ението проти4а много бавно дано само има резултат от това.
Моят въпрос към д-р Александров е нормално ли е ле4ението с хомеопатия да проти4а толкова бавно!!!


П.п.от от 5 месеца ползвам хомеопати4ните капки.Благодаря

  Ако се цели лек с-у страха и паниката, то те са остро, спешно състояние, така че и хомеопатичното л-во трябва да е така подбрано, че да действа остро и бързо, при положение че това е идеята на предписването. Ако се цели лечение на аденома, което е много по-вероятно, то там лечебния процес е по-бавен. Най-добре попитайте лекуващия ви хомеопат.

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!
Беше ми предписана комбинация от Thuja occidentalis - Silicea - Medorrhynum при лечение на кондиломи. Впоследствие се оказа, че съм бременна. Ще навредят ли тези лекарства на плода?
Благодаря предварително за отговора!

 Не, хомеопатията не вреди.
 Може да има лечебна криза, временно усилване на симптоми, но не и патология.  Peace

 Нещо което лекува Вас, лекува и плода.

# 47
  • Мнения: 125
Благодаря ви за отговора,с хомеопати4ните капки лекувам страха и паниката,аденома си го лекувам с достинекс..Но все още ми е много трудно да преодолея този страх,спрях да излизам,да се срещам с хора!!!!Но от както по4нах хомеопати4ните капки,имам леко подобрение,но не е напълно преодолян този страх!!!!

# 48
  • Мнения: 2 642
Здравейте отново,

бебо е добре след 2 приема на ТУЯ (имаше разстройство много дълго време) в рамките на месец. От 2-3 дни обаче забелязах че на бузката му се появи бяло петънце. Петното е голямо колкото монета от 1 стотинка и изглежда както като се натисне с пръст здрава кожа как остава за около секунда бяло петънце. На моето бебе обаче петънцето си стои постоянно.

Въпросът ми е - нормално ли е това? Бебо премина през лечебна криза.

Alexander, може би си ме пропуснал с моето питане  Praynig петънцето още си стои? От какво е? а опасно ли е?
  Това най-добре може да го прецени лекуващият ви хомеопат.

Ама тя казва че е нормално до някъде. Какво значи това? Петънцето го има вече по вече от седмица, повод ли е за притеснение? да сменям ли хомеопата?

# 49
Здравейте,
Моля да ми препоръчате добър хомеопат в Пловдив. Имам 2 дъщерички, които, слава богу, изключително рядко боледуват (малката все още не е). Въобще не стигаме до личната си лекарка, освен за ваксинациите, защото обикновено се оправяме с "бабешки" лекове, но ми се иска да мога да се обърна към специалист при нужда. Доверявам се и на класическата медицина, разбира се, но хомеопатията ми изглежда по-неагресивна, а аз харесвам това.

Предварително благодаря!
  bouquet

# 50
  • Мнения: 8 242
Ама тя казва че е нормално до някъде. Какво значи това? Петънцето го има вече по вече от седмица, повод ли е за притеснение? да сменям ли хомеопата?

Ехоу, това да не ти е домати на пазара  Mr. Green
Сериозно, не мисля, че хомеопатите са чак толкова много че да ги сменяш през ден-два..
А и докато новия се запознае с детето..
Успокой се бе човек Simple Smile Ама голяма си паника Simple Smile
Щом е казала, че е нормално донякъде, значи сигурно е така.. Ако е от туята - би трябвало да изчезне след 30-40 дни от последния прием..

# 51
  • Мнения: 1 559
Здравейте!
Беше ми предписана комбинация от Thuja occidentalis - Silicea - Medorrhynum при лечение на кондиломи. Впоследствие се оказа, че съм бременна. Ще навредят ли тези лекарства на плода?
Благодаря предварително за отговора!

 Не, хомеопатията не вреди.
 Може да има лечебна криза, временно усилване на симптоми, но не и патология.  Peace

 Нещо което лекува Вас, лекува и плода.

Под "комбинация", надявам се, не се има предвид редуването на трите лекарства без проследяване от страна на хомеопата...или приемането им едновременно...

Хомеопатичното лечение на бременната майка влияе благоприятно и на плода. При адекватното хомеопатично лечение лекарството (едно единствено в определения момент) се сменя тогава, когато се промени картината от симптоми на пациента, т.е. задължително след проследяване (поне по телефона) от хомеопата.

# 52
  • София
  • Мнения: 565
 Александър, моля за координати на добър хомеопат в Плевен. Скоро бях писала за братовчед си, който има проблеми с алкохола, но близките му не знаят към кого да се обърнат там.

# 53
  • Мнения: 455
Здравейте,Александър!
Кажете ми,моля,може ли с Хомеопатия да се излекува дете от Сталилококи?

# 54
# 55
  • Мнения: 95
Здравейте, Alexander!

От месец и половина се оплаквам от световъртеж, дисбаланс, всичко ми е като на филм. Ходих на невролог, правиха ми разни изследвания и прегледи и казаха че всичко е наред, и състоянието ми се дължи на нерви. Предписаха ми ксанакс за успкоение. Симптомите обаче не изчезнаха по време на приема на това лекарство, не забелязвам никакво подобрение. Освен това ми предтсои инвитро, и не искам да взимам успокоителни защото е противопоказно. Какви ли не черни диагнози ми минават през главата, и вече не знам какъв специалист да посетя. Вие какво бихте ме посъветвали? 

# 56
  • Мнения: X
Бих искала да попитам   bouquet. В продължение на два месеца приемах хомеопатични лекарства за депресия и натраплива невроза. От скоро получих пристъпи на високо кръвно налягане, каквито не съм имала никога досега, даже напротив, кръвното ми винаги е било около 100 - 70 и дори по-ниско.
Това процес на изместване на заболяването към по-маловажни органи и системи ли е?

# 57
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, Alexander!

От месец и половина се оплаквам от световъртеж, дисбаланс, всичко ми е като на филм. Ходих на невролог, правиха ми разни изследвания и прегледи и казаха че всичко е наред, и състоянието ми се дължи на нерви. Предписаха ми ксанакс за успкоение. Симптомите обаче не изчезнаха по време на приема на това лекарство, не забелязвам никакво подобрение. Освен това ми предтсои инвитро, и не искам да взимам успокоителни защото е противопоказно. Какви ли не черни диагнози ми минават през главата, и вече не знам какъв специалист да посетя. Вие какво бихте ме посъветвали? 

  Щом не са Ви открили някаква патология, то състоянието Ви е напълно лечимо.

# 58
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте,Александър!
Кажете ми,моля,може ли с Хомеопатия да се излекува дете от Сталилококи?

 Може, но хомеопатите не воюват директно със Стафилококите, стрептококите или вирусите, това право е приоритетно за обикновената медицина, 
  хомеопатията се стреми да "усилви отбраната" на пациента, и... враговете просто се отказват от понататъшни атаки и си отиват!  Peace

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 15:26 от Aleksander

# 59
  • Мнения: 535
Здравейте   bouquet
Имам съмнения дали съм попаднала на правилния хомеопат  Confused Затова ще опиша всичко, което е давала на дъщеря ми до сега. 

Първо я заведох през май месец с водниста хрема. Хомеопатичното интервю беше 25 - 30 минути, от които поне 10 минути ми обясняваше за продуктите на Аквасорс. Беше ни дадена Хамомила 200 СН - пет дни по 1 прием,  с констатация, че проблемът е от зъбоникненето. Детето стана супер нервно, спеше ужасно, стряскаше се от всичко и след консултация по телефона спряхме приема. Хремата си я излекувахме с капки  Rolling Eyes

Втория път като я заведох, пак с хрема, ни предписаха Туберкулин 200 СН за 3 дни по 1 прием. След третия ден подобрение нямаше и след консултация по телефона, ни предписаха Хамомила 30 СН  3 дни по 3 приема на 3 гранулки. Подобрение пак никакво. Детето с температура и болки в ухото. Беше ми казано да взема капки Фуроталгин и да й слагам 3 дни и след 3тия ден да се чуем пак. Е, тогава не издържах и направих консултация с УНГ - резултатът - антибиотик Аугментин 10 дни  Tired Това беше първият антибиотик на детето и го преживях ужасно  ooooh! След като свършихме антибиотика, се обадих пак на хомеопата, за да ми даде (по мое предположение) конституционалното  лекарство. Да, обаче тя ми каза, да давам зелена енергия и коластра на Аквасорс.

Последния път - обаждам се на хомеопата, защото детето е със запушен нос, все още нетечащи сополи, за да пресечем нещата навреме. Тя ми казва да взема от аптекта Ферум Фосфорикум 15 СН и да дам 3 дни, 3 приема по 3 гранулки и да се чуем на четвъртия ден. На третия ден вечерта детето вдига температура, видимо е зле, сополките текат... Тя ми каза да заведа детето на сутринта. На  консултацията ми обяснява,че ферумът помага да се изясни картината, да се развие, ако има какво да се развива и затова детето се е влошило. Предписва ни Калий Йодатум 15 СН да давам 3 дни, по 3 приема  по 3 гранули, да се чуем пак на четвъртия ден. Същия ден детето вдига висока температура, аз пак звъня, тя ми казва да продължаваме по същата схема.  На втория ден детето цял ден поддръжа температура. На третия ден детето е доста по-зле,няма температура, но кашля, сополите са ужасни, много нервно е, не спи нито нощем, нито денем, люлея  го на ръце, не иска да стои в количка и реве да го нося, тръшка се зверски  Shocked Неща, които не са се случвали от месеци  Cry Аз пак се обаждам и хомеопатът ми казва, че може и лекарството да е причинило нервността, да продължавам да давам пак по същата схема лекарството още един ден, и да се чуем на петия ден. Тука вече се втрещих - нали психическото здраве на човека е последното най-важно ниво  Shocked

А и така и не разбрах кое е конституционалното лекарство на дъщеря ми  Embarassed Всеки път пие различни неща  #Crazy Тази смяна на хомеопатичното лекраство ме обърква ужасно  Embarassed  А и фактът, че хомеопатът не желае да съобщавам за състоянието на детето след всеки прием  Shocked  разклаща доверието ми. Всеки път, ми повтаря да се чуем след няколоко дни  newsm78

Кажете ми дали тези схеми и предписания са на верния път  Praynig
Ако не, моля препоръчайте ми хомеопат за Варна, може и на лични  Peace
Съжалявам, че стана малко дълго  Embarassed

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 22:38 от di_

Общи условия

Активация на акаунт