ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 464
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 1 171
Meg, много ти благодаря! Hug

# 1 216
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имам един малко излишен въпрос, но ще съм благодарна ако все пак някой ми отговори!
Може ли да се дава ХЛ заедно с традиционните лекарства - не заедно, а например традиционното сутрин, а наобяд ХЛ. И ако може двата вида лекарства да се съчетават, през какъв интервал трябва да става това?

  За можене - може, проблема е, че традиционните, алопатични л-ва, замазват картината, симптомите и така косвено пречат на анализа при проследяването на случая.
  Но ако питате за пряко взаимодействие м-у алопатично и хомеопатично л-во, то такова е невъзможно! , защото нямат пресечни точки, както нямат пресечни точки автомобилите и ракетите в космоса. Peace

# 1 217
  • Мнения: 553
ПРИВЕТ на групата  Hug
Александър, и на мен ми е много интересно какво ще препоръчаш да правим при случаи на ухапвания от насекоми /мен лично най ме тревожат кърлежите  Close /
Препаратите за предпазване, които се продават ... без тях ли да караме  newsm78
Хубав ден  Hug

# 1 218
  • Мнения: 184
Александър, имало лаборатория във Франция, в която изготвяли по поръчка хомеоп. препарати на базата на това, което е причинило проблема (конкретно противозачатъчни, довели до тежка екзема на ръцете). Какво е мнението Ви за това? Извинявам се, ако въпросът е нелеп или неуместен. Peace

# 1 219
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Здравей T@LI!

  Кърлежите тревожат всички, тъй като те при ухапване и смучене на кръв, предават две неприятни болести.
 Първата се нарича - Бруцелоза при животните и Малтийска треска при хората.
 Причинителят е един и същ- Бруцела, който е т.н. вътреклетъчен паразит и лечението с антибиотици е мн. трудно и продължително.
 Заразата може да стане и през здрава кожа, затова кърлежа не бива да се разкъсва.
  Инкубационния период е от 7 до 21 дни.
 
  Другия бактерий, спирохетата Борелия Бургдорфери причинява Лаймската болест,  като инкубационният период е от 3 до 30-ина дни.

Болният от Лаймска болест не е заразно-опасен за околните. Лаймската болест не може да се развие без ухапване от заразен кърлеж.
  За лечение и на двете се използват Антибиотици.
  Хомеопатията също има добри лекарства, които се прилагат с много добър успех и при домашни любимци.

# 1 220
  • Мнения: 553
Благодаря  Hug
 Joy В подписа ти се чете много добро изречение - кратко и ясно!

# 1 221
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, имало лаборатория във Франция, в която изготвяли по поръчка хомеоп. препарати на базата на това, което е причинило проблема (конкретно противозачатъчни, довели до тежка екзема на ръцете). Какво е мнението Ви за това? Извинявам се, ако въпросът е нелеп или неуместен. Peace

  Това е извесно още от зората на хомеопатията, но все пак е по-добре да не се стига до там, да разболяваме, и след това да се опитваме да лекуваме. Още по-важно е, да сме на ясно какво лекуваме и как ще протече лечебния процес. Дали ще потискаме симптоми, например кожен обрив или ще търсиме цялостно излекуване, което може да започне с първоначално засилване на обрива.
  Противозачатъчните грубо бъркат в един много деликатен механизъм - хормоналния, и последствията могат да бъдат мн. по-лоши, отколкото един обикновен обрив.  Peace

# 1 222
  • Мнения: 4 414
Може ли да се дава ХЛ заедно с традиционните лекарства - не заедно, а например традиционното сутрин, а наобяд ХЛ. И ако може двата вида лекарства да се съчетават, през какъв интервал трябва да става това?
Само да добавя към това, което е написал Александър... Допуска се прием на традиционно лекарство, когато е жизнено важно, например инсулин. Нашата хомеопатичка не спира и противоалергичните изведнъж, а ги намалява постепенно. Има и други случаи, разбира се, в които се налага. Но лечение на хрема с капки за нос и хомеопатия, примерно, за мен няма смисъл Peace

# 1 223
  • Мнения: 2 176
Александър, имало лаборатория във Франция, в която изготвяли по поръчка хомеоп. препарати на базата на това, което е причинило проблема (конкретно противозачатъчни, довели до тежка екзема на ръцете). Какво е мнението Ви за това? Извинявам се, ако въпросът е нелеп или неуместен. Peace
И аз да допълня нещо.  Simple Smile
Това е изопатия, т.е. не е на принципа на подобието, и не е в състояние да изкорени предразположението към определени заболявания... Но ако има енергиен блокаж, вследствие на хормоналните препарати, може много да помогне.

# 1 224
  • Мнения: 184
Разбирам, че е препоръчително да се избере подходящото най-подобно лекарство от онези около 5000 различни. Мерси.   bouquet
А тези противозачатъчни са нещо като ваксините. Телевизията и за двете твърди, че съвременните такива са прелестни, много пречистени, без отрицателни странични ефекти.

# 1 225
  • Мнения: 2 176
А тези противозачатъчни са нещо като ваксините. Телевизията и за двете твърди, че съвременните такива са прелестни, много пречистени, без отрицателни странични ефекти.
Да, много си права!
Те създават най-големи проблеми и имат последици в поколения напред, а в същото време толкова агресивно се натрапват...  ooooh!

# 1 226
  • Мнения: 2
Здравейте:) Нова съм при вас и причината да се присединя е интересната тема, която сте направили Simple Smile Поздравления!
В продължение на 3 години страдах от сливици, които най-накрая извадих, но от Аб-те се получи гастрит Sad Сега пак съм болна от някакъв вирус и твърдо отказах АБ. Поддържам Т 38 2 дни и имам пареща болка в гърлото и силна кашлица. Изписани ми бяха Осцилококцинум и Беладона 9ch...но това, което чета тук ме притеснява (не е препоръчително комбинирането на хомеопатични средства). Извинете ме, ако е писано вече за комбинацията между тези две лекарства, но все пак да попитам дали е уместно. Благодаря Ви  Hug

# 1 227
  • Мнения: 2 096
не не е... каквито и да е два хомеопатични препарата не се дават едновремено.. отделно осцилококцинума има действие само при най-първи симптоми.. за да се лекуваш според принципите на хомеопатията посети касически хомеопат..

# 1 228
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Свилена
Цитат
Сега пак съм болна от някакъв вирус и твърдо отказах АБ.

  Нима са те карали да вземаш АВ срещу вируси?!...  Thinking

 За вируса е ясно - пак този "Уисконсин"

 Нещо подобри ли се от двете хо л-ва?

# 1 229
  • Мнения: 330
Моля Ви, кажете ми има ли хомеопатия и каква - срещу кондиломи.  Praynig
Предварително много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт