Примерна схема на захранване (9)

  • 76 451
  • 596
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 449
А иначе за да се готви на котлона 10мин досипвам постоянно вода, че на 2-3тата минута се е сгъстило.

След накисване: съотношението вода-брашно е горе-долу 2:1.
Без накисване: съотношението вода-брашно е горе-долу 3:1.

Кашата ври на тих огън.
Може да се приготви в съд с незалепващо покритие.



дайте идея какво е хубаво/полезно да вкарам след годинката

2 неща, които не бива да се пропускат:

Цитруси (портокал, клементина, лимон и т.н.): високо съдържание на витамин С; подходящи за зимния сезон; могат да се предлагат пресни или като сок след/заедно с пълнозърнестите храни за по-добро усвояване на желязото.

Мед: слаб алерген; ценна храна; сравнително подходяш подсладител, но винаги в умерено количество.

# 556
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ето ме пак отново с тъпи въпроси!  Laughing

Захраних малко рано, на 4 месеца и малко (да ме питате защо  Rolling Eyes). До тук съм въвела само каши - ориз, ориз с рожкови и царевична. Оризовата я въвеждах 10 дни, следващите две - по 7 дни. Тия дни мисля да почна и пюренцата едно по едно. Мисля да започна с пюре от моркови.

Идеята ми е следната: кашата си я яде следобед в периода 14-16 часа (зависи как му дойдат храненията), а ми се ще пюренцето да го давам на предното хранене (вече ще имаме месец откакто сме започнали захранването). Дали е добра идея?  newsm78 Или да не бързам с въвеждане на второто хранене с твърда храна? Също така колко време да въвеждам първото пюре? Аз си мислех за 5-7 дни. Като следващите да ги въвеждам по 3-5 дни, в зависимост как му се отразяват.

Имам и още няколко въпроса от общ характер:

Кога риба? (скумрия примерно) Гледах някъде, че е я слагат наред с ракообразните за след 2-3 година, но на мен ми се струва, че това е пресилено.

Това че съм дала оризова и царевична каша означава ли, че мога да му давам пюрета в които има ориз и/или царевица без да ги въвеждам специално (някъде бях чела нещо по въпроса, но ми се губи  Rolling Eyes)? Отчитам факта, че царевицата е по-тежка храна и не бързам да му давам за сега, но е добре да ги имам предвид тия неща.

Някой може ли да ми каже какво е това перработено нишесте в пюретата на "Ганчев"? На мен хич не ми вдъхва доверие, че го има в т.нар. еднокомпонентни пюрета (и май не само в тях).

Банана не се ли включва към цитрусите? Ако не то тогава когамога да го давам и трябва ли да съм го обработила по някакъв начил или може и суров?

МАй това е за сега! Имах и други въпроси, но ги забравих!  baby_neutral Mr. Green

# 557
  • Мнения: 15
Косе Босе, можеш ли да дадеш примерна схема за предлагане на зеленчуци за седмица. Притеснявам се да не прекалявам с по-проблемните зеленчуци. Ако можеш да ме ориентираш за количествата и честотата на предлагане например на червено цвекло, спанак, броколи, домат, зеле, карфиол, червена чушка.
А относно препоръчителното количество месо, в суров вид ли се има предвид или в готово състояние, защото когато сваря 40гр. пилешко в уреда на пара и след това го измеря, тежи 20гр. newsm78

# 558
  • Мнения: 695
Момичета, имам въпроси за рибата: с какъв вид риба да я въведа? Има ли пюрета с био риба (аз не можах да намеря)? Ако реша аз да приготвям риба в къщи, каква да купя: прясна, замразена? Как да разбера, че е качествена?

# 559
  • Мнения: 58
Момичета, имам въпроси за рибата: с какъв вид риба да я въведа? Има ли пюрета с био риба (аз не можах да намеря)? Ако реша аз да приготвям риба в къщи, каква да купя: прясна, замразена? Как да разбера, че е качествена?
Аз съм купила на Семпер-има 3-4 вида рибни пюрета,но не са био Confused,още не съм я въвела и не мога да кажа как са.Нестле и Хип също имат 1-2 видаКосе Босе препоръчваше поне за захранването да се дават готови пюрета,не мога да намеря темата затова надявам се,че и тя ще се включи с техническите обяснения.

# 560
  • Мнения: 108
Мога ли да давам кашкавал? Много му се услади и тъй като не иска кой знае колко мляко и сирене, да предлагам ли кашкавал за да се доближаваме поне до минимума млечни продукти на ден /600 мл. /

# 561
  • Мнения: 8 242
Мога ли да давам кашкавал? Много му се услади и тъй като не иска кой знае колко мляко и сирене, да предлагам ли кашкавал за да се доближаваме поне до минимума млечни продукти на ден /600 мл. /
Доста е солен, имай това предвид!

# 562
  • Мнения: 488
Аз ли пропуснах,да видя,или никъде не е споменато,но откога се дава водя?Или по-точно докога да не давам...  newsm78 Още ни е много рано,ама сърце не трае да пита  Wink

# 563
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ли пропуснах,да видя,или никъде не е споменато,но откога се дава водя?Или по-точно докога да не давам...  newsm78 Още ни е много рано,ама сърце не трае да пита  Wink

Доколкото ми е известно, когато се започне захранването задължителон трябва да се предлага вода на детето. Пък ако пие, пие. Ти сега не даваш ли?

Принципно можеш да си даваш вода още от първия ден, стига детето да иска и това да не се отразява на храненето му. Няма забрана да се дава вода докоркото ми е известно!

# 564
  • Мнения: 488
Аз ли пропуснах,да видя,или никъде не е споменато,но откога се дава водя?Или по-точно докога да не давам...  newsm78 Още ни е много рано,ама сърце не трае да пита  Wink

Доколкото ми е известно, когато се започне захранването задължителон трябва да се предлага вода на детето. Пък ако пие, пие. Ти сега не даваш ли?

Принципно можеш да си даваш вода още от първия ден, стига детето да иска и това да не се отразява на храненето му. Няма забрана да се дава вода докоркото ми е известно!
Ами не,не давам още от раждането...  Embarassed
Доста неща има изписани по повод вредата от водата за кърмачето...Никой не ми е забранил,аз така прецених,че наистина е достатъчно да кара само на кърма  Peace

# 565
  • Мнения: 8 242
Аз ли пропуснах,да видя,или никъде не е споменато,но откога се дава водя?Или по-точно докога да не давам...  newsm78 Още ни е много рано,ама сърце не трае да пита  Wink

Доколкото ми е известно, когато се започне захранването задължителон трябва да се предлага вода на детето. Пък ако пие, пие. Ти сега не даваш ли?

Принципно можеш да си даваш вода още от първия ден, стига детето да иска и това да не се отразява на храненето му. Няма забрана да се дава вода докоркото ми е известно!
Ами не,не давам още от раждането...  Embarassed
Доста неща има изписани по повод вредата от водата за кърмачето...Никой не ми е забранил,аз така прецених,че наистина е достатъчно да кара само на кърма  Peace
И аз започнах да давам след като захраних  Peace А нормално пропи към годинката..
Кърмата е напълно достатъчна  Hug

# 566
  • София
  • Мнения: 51
Косе Босе, колко пъти седмично мога да давам орехи.

# 567
  • Мнения: 199
дайте идея какво е хубаво/полезно да вкарам след годинката

2 неща, които не бива да се пропускат:

Цитруси (портокал, клементина, лимон и т.н.): високо съдържание на витамин С; подходящи за зимния сезон; могат да се предлагат пресни или като сок след/заедно с пълнозърнестите храни за по-добро усвояване на желязото.

Мед: слаб алерген; ценна храна; сравнително подходяш подсладител, но винаги в умерено количество.

Косе Босе, а колко е умереното количество мед на ден след като бъде въведен Blush? И задължително ли е след годинката да се подслаждат храните?

# 568
  • Мнения: 18
Момичета имам няколко въпросчета. След като хляба, не е полезен заради солта и маята преди годинка, може ли да се дава домашен хляб със сода, без сол и други добавки? Другия ми въпрос е свързан домашно приготвено сирене/козе,овче/. Може ли някой да сподели информация, има ли разлика между неузряло и прясно сирене. Защо е вредно да се дава такова сирене?
В прясното сирене предполагам не е завършен процеса на ферментация и белтъка все още е високо алергенен??
Благодаря много предварително?

# 569
  • Мнения: 773
Косе Босе благодаря за информацията за рибата
yoanna аз досега съм давала само бяла риба, купувам я прясна от магазина и я правя с картоф и морков още същия ден. От готови пюрета не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт