Примерна схема на захранване (9)

  • 76 423
  • 596
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Косе Босе, отново ти благодаря за отговора за овесените ядки и корнфлекса. Мисля от следващата седмица да започна да давам финни овесени ядки.

  bouquet

# 451
  • Мнения: 117
Здравейте. Аз също искам да се "консултирам" с по-знаещите за нашата схема на захранване. Започнах да давам по малко пюре на 4 месеца без 3 дни. Сега вече е опитвала ябълка, морков, круша, кайсия, праскова, тиква, картоф, шипки, сини сливи и от 1 седмица й давам по малко оризова каша (безмлечна, но направена с кърма) в пюрето. Харесва й с пюрето, но само кашата не й допада много. Четох в някоя от темите, че трябва да се въвежда 10-15 дни кашата и така ще направя. После с каква да я сменя и пак ли трябва да я въвеждам за 10-15 дни или вече се предполага, че стомахчето е свикнало с кашата?  Също кога да разделя кашата от пюрето и да направя 2 твърди хранения за деня? Тя много харесва да яде с лъжичка и се справя сравнително добре. Не я насилвам и яде колкото пожелае- но гледам да не й давам много, за да не претовари стомахчето. След като почти месец яде и друго освен кърма колко като количество мога да й давам от пюрето и кашата? А мога ли да й намачкам (пасирам) пресен банан и да сложа лъжичка-две в пюрето? Удачно ли е да дам като следващи зеленчуци пащърнак, броколи, тиквички, карфиол- в този ред? Съжалявам за многото въпроси. Blush Ще се радвам някой да ми отговори  bouquet

# 452
  • Мнения: 8 242
МиШеНцЕ, според мен имате прекалено много храни въведени за бебе на 4м..
Осбено прасковите и кайсиите не смятам за много подходящи  Rolling Eyes
Пресен банан - 6-7м.
Пащърнак и тиквички можеш да предложиш, ама броколито и карфиола е раничко за тях според мен..
Кашата се въвежда 10-15 дни когато се дава за захранване.. Не е необходимо да я въвеждаш толкова дълго, особено след като ядете вече толкова много неща  Crazy
След кат оси избрала да захранваш сравнително рано, поне не го пришпорвай толкова бързо..

Ние от 14 дена се захранваме и домомента сме въвели тиква,тиква+КАРТОФ,ранни моркови,ран.мор.+картоф по 60г.които давам преди обед към 10.30., кърмим се както винаги през 3 часа и въпроса ми е вече мога ли да давам по едно цяло бурканче от 125 г. като въвеждам нов зеленчук.Запече ни сме и се чудя дали вече мога да давам след обед плодово пюре че да и дам круша 80 г
Много ви е рано да заместваш кърмене с туй 125 гр. пюре дето го мислиш.. И можеш по принцип да даваш толкова, но НОВОТО нещо което даваш нека пак бъде 1-2-3 и т.н. лъжички от него.. - т.е. смесваш примерно 1 лъжичка броколи с 100 гр. пюре от картофи и така въвеждаш броколито.
За плодовото пюре - няма проблеми да даваш след обед  Peace

# 453
  • Мнения: 277
мисля до 2-3 седмици да 'въведа" АМ. засега не толкова с цел отбиване, но по-натам и под това мото

дали да отделя 4-5 дни на въвеждането на АМ или не е необходимо. той е ял АМ в родилното, нямам представа какво, но ми казаха, че са давали

# 454
  • Мнения: 534
duhi_puhi благодаря за отговора ,аз неискам да замествам хранене ,ами мисълта ми беше това количество 125г. много ли да го давам в 10.30 някъде ,като се има напредвид че сме скорошни захранили .И кога и как мога да въведа каша оризовата като за начало.

# 455
  • Мнения: 58
Ерота,въпроса ми е основно към теб,доколкото си спомням бяхте със АБКМ-как и къде я диагностицирахте,и освен млечните протеини други храни избягвате ли,ти спазваш ли диета,въобще всичко,което се сетиш.Благодаря предварително,както и на всички други,които евентуално биха се включили.

# 456
  • Мнения: 2 111
presy_80 не сме правили тестове за АБКМ.Когато Симона беше на 4 месеца кърмата ми намаля драстично и нямах за вечерното хранене мляко.Купих Нутрилон,но изпи едва 10 мл и през нощта повърна 2 пъти на фонтан.На другия ден взех Хип розов,реших,че не й харесва млякото,отново изпи 5-10мл и се започна пак повръщане.Не разбрахме веднага,че повръща от млякото,защото толкова й беше гадно това мляко,че се напъваше сама да повърне.Купих Милумил,който уж е за злояди и по-сладък-последва повръщане.Изписаха мляко против повръщане Фризовом-от него освен че повърна получи и обрив около устата,където я е докоснало млякото.И така стигнахме до консултация с гастроентеролог,който заключи АБКМ и каза,че ще ни изпише лечебно мляко Фризопеп,ако не успея да увелича кърмата.Но ми изписа хапчета и нещата се оправиха-кърмата се увеличи.Никога не съм спазвала диети,консумирам доста млечни продукти,но никога не е реагирала.Като беше на 8-9 месеца купих млечна бананова каша да пробвам как ще я понесе и от 1ч.л. последва повръщане на фонтан след 5 минути и обрив на големи пъпки около устата.Казват,че след годинката се израства тази алергия,но е много индивидуално.Определено сме по-лек вариант на АБКМ,защото не сме имали нито слуз,нито кръв в изпражненията и т.н.За захранването-въвела съм козе сирене от млечните и избягвам всички пюрета с краве масло и адаптирано мляко.Ако те интересува нещо  относно захранването или имаш други въпроси съм на разположение.   Hug

# 457
  • Мнения: 1 449
Дъщеря ми е с АД и доста често пламва в обривчета .... как ще позная от предложеният продукт ли е или от нещо друго.
Дали може да продължа на обед да давам зеленчуково пюре, а плодовете да ги въвеждам следобед.
И още нещо - бебка е със запек ... Какво мога да давам в помощ? Тиквата не подейства ...овесена вода, но не е ли рано да давам?

При типичната хранителна алергия трябва да има поне 2 признака. Проблемът е, че при леките алергични реакции (ако приемем обривите от храна за такива), другите признаци се забелязват и разпознават по-трудно.

Ако плодовете се предлагат около 16:00 часа, може да се въвеждат и следобед. Така е най-удобно за режима на детето.

Плодовете могат да регулират стомаха, особено ябълката и крушата. Бананът се счита за запичащ плод, но всъщност въздействието му върху бебешкото стомахче е доста индивидуално. Когато се въведат кашите - пълнозърнестите имат много добър регулиращ ефект (елда, кафяв ориз и т.н.). Овесената вода е временно решение; по-добрият начин за справяне с проблема е подходящо съчетаване и редуване на храните. След два-три месеца от началото на захранването ще знаеш дали детенцето наистина има по-ленив стомах. Течностите също са много важни. Трябва да се отчита и факта, че повече движение също се отразява добре на ленивото стомахче - колкото по-голямо става детето, толкова по-активно ще бъде.



И кога и как мога да въведа каша оризовата като за начало.
Малко по-назад в темата има 4 отговора на това питане.
Какво точно те притеснява около въвеждането на кашата?

# 458
  • Мнения: 10
Косе Босе, много, много ти благодаря   bouquet

изчетох почти всичките ти коментари и за мене беше по-полезна от педиатрите и диетолога!

още веднъж благодаря Hug

# 459
  • Мнения: 6 713
Момичета, имам още един въпрос. Rolling Eyes Интересува ме кое време от деня е най-подходящо за каши и кое за плодови пюрета? newsm78
Може ли плодови пюренца да се дават сутрин?

Благодаря ви! Hug

# 460
  • Мнения: 236
Момичета от няколко дни започнах да захранвам с безмлечна оризова каша...мисля така да давам 2 седмици...след всяко ядене давам да суче..интересно като стане порцията 200 мл. няма ли да е множко  като дам и след това да суче,все пак кашата е безмлечна Rolling Eyes...каква каша е най -добре да дам след това newsm78..мисля да почна да въвеждам заленчукови пюрета след това Rolling Eyes

# 461
  • Мнения: 1 449

Вариантите са количеството каша в началото са два:
1. Не се дава пълната доза каша (за началото на захранването 80-120 г са напълно достатъчни за едно кърмаче), после се дохранва с кърмене. Ако кашата е млечна, част от дозата e АМ, останалото е зърнената основа. Тача че в случая даваш по-малко безмлечна каша и кърмиш след това. С този подход обаче детето самичко може да замести кърменето с твърда храна.
2. Първо се кърми, след 30-60 мин. се дава кашата (колкото детето желае). Така се гарантира, че се поема достатъчно от най-важната храна за възрастта – кърмата. Не е задължително да се достига някакво конкретно количество каша за момента; след месец-два или доста по-късно режимът може да се обърне на хранене+кърмене. 

След кашата:
- може друга каша
- може зеленчуково пюре
- може оризовата каша да се дава повече от 2 седмици
Предвид възрастта следващ добър вариант за каша е кафявият ориз. За елда и царевица е рано на 5 м.

Какво след кашата – друга каша или зеленчуци?
/Примерна схема на захранване 8/

# 462
  • Мнения: 2 132

Предвид възрастта следващ добър вариант за каша е кафявият ориз. За елда и царевица е рано на 5 м.

Кафявият ориз пак ли се въвежда така както другия? И ако е така различните видове леща и боб трябва да ги въвеждам и тях всяко по отделно ли?

Педиатърката иска да давам оризовата каша 1м, аз си мислех 20 дни. Кой е по-добрият вариант? След това си мисля първо картоф, тиква и морков и след тях каша от елда. Или е по-добре първо елдата и после зеленчуците newsm78

# 463
  • Мнения: 236
Косе Босе  благодаря bouquet..мисля тогава да я карам по полека ...ще давам каша по около 120мл..и ще се кърмим...и по нантатък ще почна  с картоф.. Rolling Eyes

# 464
  • Мнения: 58
Ерота,благодаряза отговора.Има съмнения за АБКМ-според един лекар,чревни полипи според втори и просто по изнежено стомахче според трети,и за всички трудно никнещи зъби.Така че докато се установи точна диагноза се презастраховами спирам всияки евентуални алергени(не че са много с по 5 лъжички твърда храна дневно,но...) и за нея и за мен.Интересувах се евентуално как точно се установява алергията освен чрез ударна доза мляко и къде в Плевен се прави това.

Общи условия

Активация на акаунт