Примерна схема на захранване (9)

  • 76 463
  • 596
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6
Home raider,благодаря.

# 361
  • Мнения: 2 641
Home raider по колко наддавате последните 2-3 месеца?
Аз малко съм се притеснила,че само по 100 грама наддава вече 3 месеца,а кърмя 5-6 пъти.Явно не ми е много калорична кърмата.

Аз не съм home rider, но да кажа как е при нас. Мисля че сме основно все още на кърма, въпреки че няма как да знам колко поема от мен като суче.

2-3 нощни кърмения

8.00 ч. кърмене

9.30 ч. кърмене за приспиване

12.30 ч. 60 мл кърма + 100-130 г зеленчуково пюре+1 ч.л. зехтин (оскоро и месно пюре през ден, но съшото количество)

16.30 ч. 140 мл кърма

18.30 ч. 6 с.л оризова каша Милупа +60 мл кърма + 100 г прясно настъргана круша или ябълка

20.30 ч. кърмене

Как ви се струва? Косе Босе?

Лео последните 6 седмици е наддал 700 г. На 9 месеца точно (вчера ги навърши) е 9.200 кг, 72.5 см.

Все още много малко неща яде - моркови, картоф, тиква, тиквичка, броколи,ябълка, круша,ориз и пуйка. Мисля си че му е много еднообразно менюто, но няма как по бързо да въвеждам. Като мине седмица от ваксинацията ще въведа още едно месо.


# 362
  • Мнения: 695
Здравейте пак, аз продължавам да се чудя какъв жълтък да дам. Звъннах на Пикадили, казаха ми, че не продават био яйца във Варна. Може би в Билла ще има, но не се знае кога ще отворят. Ще трябва да търся домашни яйца от някъде май...

Косе Босе, моля те помогни ми пак: съдържа ли жълтъкът от не-биологично производство вредни вещества, както примерно месото на животни, на които са давани АБ, хормони и т.н.? Тези вещества преминават ли в жълтъка? Има ли начин да се елиминират при приготвянето ако преминават?

# 363
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз имам отново един въпрос. Искам да разнообразя закуската на Коко, че все попара и кус кус яде. Кажете ми има ли някакви специални изисквания към финните овецени ядки, които мисля да купя. Има ли бебешки маРКИ. Косе Босе, корнфлекс от кога може да се дава?

Ние вече сме на 4 твърди хранения. Чудя се следобедната закуска каква да е? Кашата съм я оставила за вечерта, преди млякото.  Rolling Eyes Помагаите с идеи.

Извинявам се, ако тези въпроси са били вече коментирани, но нямах възможност да прочета всичко.

# 364
  • София
  • Мнения: 1 833
 
Home raider по колко наддавате последните 2-3 месеца?
Аз малко съм се притеснила,че само по 100 грама наддава вече 3 месеца,а кърмя 5-6 пъти.Явно не ми е много калорична кърмата.
Erota, и малкия наддава по толкова (по 100 гр.). Абсолютно нормално е. Децата вече започват да се движат повече. Още повече, че малкия вече ходи и изразходва много повече енергия.  Peace

# 365
  • Мнения: 2 111
Успокои ме  Hug
Честита месечинка  Heart Eyes

# 366
  • Мнения: 695
Косе Босе,

кога мога да дам пюре от шипки?

# 367
  • Мнения: 8 242
Косе Босе,

кога мога да дам пюре от шипки?

Я че странно Simple Smile Бях забравила, че има такова Simple Smile Много го обичах преди  Mr. Green
По принцип билките май са алергени  newsm78
Чай не помня кога дадох, но ако си дала чай, мисля че може и пюре  Thinking Имай предвид, че запича, но е много полезно, защото има много вит. С Simple Smile

# 368
  • Мнения: 695
Косе Босе,
кога мога да дам пюре от шипки?
Я че странно Simple Smile Бях забравила, че има такова Simple Smile Много го обичах преди  Mr. Green
По принцип билките май са алергени  newsm78
Чай не помня кога дадох, но ако си дала чай, мисля че може и пюре  Thinking Имай предвид, че запича, но е много полезно, защото има много вит. С Simple Smile
Аааааа, мисля че шипките не са билка, а плод, ако не греша, нали растат на храстче? Поне аз като малка от храстче съм ги брала:) Чай не съм й давала, освен този на Хип против колики, той май нямаше шипки.

# 369
  • Мнения: 3 695
Косе Босе, много ти благодаря!  Hug
Бързам докато сте на темата за билките да питам от кога може да се дава чай и какъв? Или за всяка билка трябва да се чете внимателно подходяща ли е за деца? Thinking

# 370
  • Мнения: 58
А кога могат да се включат дюлите към менюто?Доколкото зная са богати на много витамини Rolling Eyes

# 371
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Здравейте!Темата е страхотна и много полезна.Имам един въпрос:Мога ли да давам козе сирене вече?Въвела съм краве сирене.Благодаря предварително.

# 372
  • Мнения: 8 242
Здравейте!Темата е страхотна и много полезна.Имам един въпрос:Мога ли да давам козе сирене вече?Въвела съм краве сирене.Благодаря предварително.
Аз дадох първо козе и овче и чак след това краве Simple Smile .. ама ги въведох на 15-16м..

Бързам докато сте на темата за билките да питам от кога може да се дава чай и какъв? Или за всяка билка трябва да се чете внимателно подходяща ли е за деца? Thinking
Чай знам, че ментата не е много подходяща  newsm78
Аз давам главно шипка, понякога лайка, и най-вече от тез комбинираните - утро, турист блабла.. Правя ги по-разредени и добавям мъничко мед..
Но чайове пропи общо взето тази пролет (ок. 22-23м.), макар че и преди съм предлагала, ама не е бил особено фен Simple Smile

А кога могат да се включат дюлите към менюто?Доколкото зная са богати на много витамини Rolling Eyes
Дюли мисля, че може от първите плодове.. макар че са малко едни такива .. странни Simple Smile
На Тони съм му давала в комбинация с ябълка и тиква (печени)..

# 373
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Малко тъп въпрос, ама се оплетох нещо... Става въпрос за кашите... Ако е безмлечна след това да додавам АМ, а ако е млечна да не давам ли? newsm78 Щото в тая оризовата се слага толкова АМ, колкото си изяжда той по принцип.

# 374
  • Мнения: 8 242
Ако кърмиш, не е нужно изобщо да даваш АМ...
Ако даваш АМ - тогава можеш да даваш безмлечна и да слагаш в нея АМ или направо млечна..
Ако количетвото на кашата е малко, разбира се че ще му дадеш мляко след това на детето..
Много сте малки да заместваш хранене..

Ау, много сложно ми стана  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт