Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват!

  • 13 801
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 92
Pretty_Galina може и да изживява кърмаческа стачка. Лора през втория месец абсолютно всяка вечер неискаше да суче, като поспи 15 мин и се успокои, чак тогава искаше да суче. За това бях направила режим спане-хранене- игра- спане -хранене... Преди да е поспала трудно я лъжех да хапне. Друг варянт е ако ислед като е поспала неиска да се храни, то докато спи и на гърдата ..., самоче така е доста бавно. А и както са ти казали, понякога не обичат млякото да се стича на струика в устата им, може да пробваш да се изцедиш(да ти е по-мека гърдата),  и другия вариант да иска да се оригне...
Дали на моята Лора ще и умръзне да се мъчи застава седнала... рано и е още newsm78

Май нашето неразположение и неискане да спим ще се окажат колики, въпреки че неми се вярваше, защото тя много пръцка. Но да не спи цял ден, да се лигави и смуче юмруци, и аз още не съм и давала сокчета - захранването ще го почвам 5,6 месец... незнам. Вчера мъжо ми се скара защо съм спряла Еспумизана и чайчето Sad

# 31
  • Мнения: 148
 Hug Хайде запис и от нас!
Мерси за подръжката на темичката  bouquet
Редовно ви следим, но не ми се пише, изцяло подържам последното изказване на Валентина. Всичко си идва с времето и самото бебе ни учи - мисля, че сами вече сте се убедили в това.
Захладня, та сега ще ви пожелая хубаво време. Моя мъж облечен не иска да седи, та незнам какво ще правим зимата.... Свикна си детенце само по боди и боси крака... Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 15
Ето ни и нас!

mimchence мерси за темата  bouquet!

Ние сме добре с Борислава.Не се спряхме това лято Embarassed .Два пъти до морето ходихме,после при приятели в Пловдив и на 28 се прибрахме в София.Буба беше мноооого послушна.По една време ми дожаля за нея...като си помисля колко километра навъртя... Rolling Eyes Колики нямаме.Не ревем за сега(дано така си и останем Praynig),но все още не иска да спи през деня Confused.Към 20 часа я къпем,поосле яде и към 21.30 заспива.Всяка нощ ме буди по различно време.Понякогя в 6 сутринта Simple Smile друг път в 2  Sad .Иначе на около 3 часа се храним  през деня!

Аз днес почнах работа.Останаха ми две килца да сваля,но се надявам с репетицийте да изчезнат.Таткото ще гледа бебка до 15, а после сме намерили гледачка.Много ми е гадно,че толкова рано трябва да я оставя,но поне първите месеци ще отсъстрав само по 2 часа... Rolling EyesАбе все ще се оправим някак Thinking
А кърмата нещо си мисля,че не достига,а сега и от физическото натоварване съвсем ще спре най вероятно.Много гадно ама какво да направя....Мисля,че с всеки изминал ден имам все по малко.Купила съм НАН1 и мисля да и направя и да видя колко изяжда горе долу.За сега не съм и давала...
Колкото и да ми е тъжно...май му се вижда края на моето кърене Sad

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 10:43 от MISHAa

# 33
  • Мнения: 256
Аз да почерпя, Божидар днес става на 3 месеца!!!





3 прекрасни месеца в прегръдките на мама!!!

# 34
  • Мнения: 657
Здравейте, мацки!  Flutter

Влизам набързо да ви кажа, че реших да се заема да направя един колаж от снимки на нашите бебоци за първата страничка на темата. Grinning Разглеждах другите отчетни из форума и откраднах няколко идейки, само искам да се допитам до вас как искате да го направя - като един голям плакат с много снимки, имена и данни или пък да направя самостоятелна рамка за всяко бебе и да ги подредя по рожденни дати както сегашния ни списък? Направих нов албум за снимките за колажа, така че изберете най-хубавата снимка на вашето слънчице и я качете ето тук. Peace Не забравяйте да напишете ника си. Wink
Хайде чакам вашите мнения. Hug

Миша, голяма сладурана е станала Борито! Heart Eyes
Честита месечинка на Божидар!  bouquet

# 35
  • Мнения: 13
 newsm51Привет и целувки от нас с Нора!

Позагубихме се,но нямахме интернет за известно време,а и ходихме на море.Норка е вече 5,300кг. и 56,5см.Изцяло е на кърма,водата я използваме само за миене,а за залъгалка и дума неможе да става.Колики няма,но аз ще си пия чайчето до 15-ти,когато ставаме на 3 месеца.Заспиването задължително е на ц..а или в количката с лапнато крайче на пелена(друг вариант не приема за сега).Като цяло е много усмихнато,спокойно и бъбриво бебе,но не и се стои сама.Вечно търси компания.След 2 седмици ще започна да и давам сокчета от ябълка и морков (домашно приготвени).Първия прием на ДТК премина успешно.На 12-тия час вдигна лека температура,но и дадох Панадол,и всичко отмина.
Няма да правя опит да наваксам с четенето,защото е невъзможно,така че ме извинете ако задам вече обсъждан въпрос  bouquet
mimchence,аз съм за подреждането по рожденни дати Peace,за да няма сърдити.

# 36
  • Miami
  • Мнения: 412
mimchence  и аз съм за подреждането по дати  Simple Smile

Инчока с бебешока честито на Божидар, вече е голяяям   bouquet  Hug

Миша много сладка Борислава, тя май е със сини очички и какви дълги мигли само. И нашите станаха ясно, светло сини, но да видим дали така ще останат.

# 37
  • Мнения: 318
mimchence първо мерси за темичката   bouquet,а идеята за колажа с супер thumbsup
Аз също съм да подредим снимките по дати Peace,не,че има някакво значение кое бебе ще е първо,то нашите са всички  красиви  Blush,но по дати мисля,че е най-добре  Wink

# 38
  • Мнения: 616
пффф и аз най-сетне да се включа Simple Smile
Аз на бърззо, че ми пада батерийката Simple Smile

Митака е добре, като че ли намаляха коликите,или поне намаля силата им, вече не реве неистово, а само мрънка... Обаче онзи ден за пръв път пих мляко, и в резултат следващата сутрин след всяко хранене имаше такива болки, че сериозно се притесних. То не бе рев, а пищене. Не намирам друго обяснение освен млякото, и започнах "диета" само пиле и риба, без подправки, никакви коли, шоколади... Ми днес почти не се е обаждал, и е доста спокоен, дори се вози в количката по гръб, без да се свива!!! (за него това е направо чудо!)

Незнам как ще си възпитам детето, но знам какво не искам да правя като родител. Както и преди съм казвала, поживях доста време с 4 деца на различна възраст, и си извадих някои изводи. Не са били мои, това е вярно, но отстрани понякога се забелязват неща, за които иначе не си даваме сметка. И понеже съм свидетел на счупена ръка в проходилка, това със сигурност няма да му купя  Mr. Green Но пък каишка - да, но само докато тръгне самичък, после да ходи да си троши главата, това си е част от живота  Crazy

Следващата седмица може би ще се нанасяме в новия апартамент. Това "премеждие" ми показа от колко малко неща човек има нужда всъщност. След всичките нерви и премеждия сега искам само да имам баня, място за готвене и легло. Другото е суета  Mr. Green (не че няма да се посуетим, но това ще става "в движение")

Пф,пада тока, после пак!

# 39
  • Мнения: 194
Здравейте на всички  Hug

Инче, честита ви трета месечинка   bouquet

MISHAa, Борислава е мнооого сладка пу-пу. Ако имах син, щях да си я заплюя за снахичка  Grinning

mimchence, идеята за колажа е страхотна  Hug Аз също съм "за" подреждането по дати  Peace След малко ще избера най-хубавата снимка на моето гардже и ще я сложа в албумчето  Mr. Green

Марти последните 2-3 дни спи по 12 часа, като се буди да яде някъде към 7-я и после пак заспива  Simple Smile Само дето онзи ден 12-те ни часа бяха между 2 и 14ч  ooooh! Разказа ми се играта, докато я приспя  hahaha Вчера поне заспа към 12ч  Wink Затова и днес излязохме на разходка чак в 13,30ч  Blush Добре, че вече не са такива жеги.

Нашите колики нещо изчезнаха през последните 4-5 дни. Дано да е за постоянно  Praynig Въпреки че ние сме още малки, нямаме два месеца и предполагам, че пак ще ни се появят, но дано да бъркам и да се е свършило с този ужас  Praynig

Хммм, май исках и още нещо да отбележа, но като се сетя, пак ще пиша. Целувки   bouquet

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 17:01 от tanita_83

# 40
Здравейте и от нас!
mimchence мерси за темичката и за вниманието, което ще отделиш за колажа  bouquet Аз също мисля, че е по добре да са подредени в рамчици и според датата на раждане.
В петък бяхме на консултация и вече сме 5300 и 57 см. Сестрата  какви физиономии правеше като разбра, че чак сега  почвам сокчетата и се държеше много гадно, иначе ни сложиха ваксината и вдигна малко температура вечерта, ама следобед какъв рев беше....аз досега не съм усещала, че има бебе в къщи, пищеше и не искаше да си пие млякото и аз рева с нея. Фонтанелата  и е много малка, а пък ми казаха да давам вигантола, а главата и е пораснала с 2 см.,но фонтанелата ми се струва по- малка, та сигурно ще ходим в Пловдив при някой педиатър да я види. Ако някой знае добър да даде координати. И аз и давам сок от 3-4 дни и и харесва и няма колики.
За проходилка ние имаме подарък, но до тогава има време, ще реша дали ще я ползваме или не. Wink
Честит 3-ти месец на Бoжидар и на други, които празнуват!!!
Борислава е голяма чаровница(MISHAa, мисля че ти каза, че имате червени петънца от раждането- махнаха ли се?)
Отивам да избирам снимка за колажа Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 20:27 от elly24

# 41
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте, пиша ви от работа - днес ми е първият работен ден. Дотук нищо фатално не се е случило, спокоен е денят, 3 пъти цедих, ама нещо като за първи ден ми е - та не е толкова колкото ми се искаше, но живот и здраве, от предишен опит знам, че с постоянство резултатите при млекодобива се подобряват.

Не ми е притеснено за детето, само звъннах да питам изяла ли си е това, което й оставих или яде по-малко. Е, изяжда всичко, но стига ли й или не... По книги пише, че толкова колкото съм оставила трябва да яде, ама... Иначе какво да й се притеснявам - най-кроткото и лъчезарно детет на света - ей на такова ако ми беше първото, досега с трето да бременея.

# 42
  • Мнения: 233
Благодаря ви за топлото посрещане!  Hug
Гали80, пожелавам ти и Дидито да става все по-послушна!  Hug

Миша, Валентина, дългът явно отново ви зове. Миша, не се притеснявай за кърменето. Колкото, толкова. Тя щом досега е била на кърма, е супер. Не, че ако не беше, нямаше пак да е супер. Важното е бебчетата да растат и да са здрави.  Peace

оффиоли, аз поради същата причина като теб се страхувам да пия прясно мляко. То не съм му и фен чак толкова де. Но, гледам да се контролирам все пак какво хапвам, било то мляко, плодове или подправки! А и сега майка като готви, все й стоя на главата и контролирам как готви, горката жена.

Нещо със сайта на снимка.бг не мога да се оправя и аз.  newsm78 Появи ми се 2 пъти снимката, а не мога да я изтрия. Който може, да изтрие едната.

орхид, на вас вече зъбчета ли ви растат или неправилно съм разбрала? Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 19:44 от Sleeping Beauty

# 43
  • Мнения: 220
(MISHAa, мисля че ти каза, че имате червени петънца от раждането- махнаха ли се?)
Христомир има по клепачите и м/у очите. Малко са избледняли, но още ги има и като се напрегне стават по ярки  Rolling Eyes

По отношение на залъгалките-давам и ще продължавам да давам, защото по лесно бих го отучила от биба като я скрия. Ръката му все ще му е "под ръка".
За проходилките нямам мнение, но мисля, че ще ползвам, а каишките навън.  Peace все пак не мога все наведена да стоя. Кръста все още ме боли, а си представям как ще е ако сме без паяк  ooooh!
Да се похваля, сокчетата много се харесват на Христоманъра. Сега давам пъпеш. Всичко си изпапква душицата  Heart Eyes

Хомеопатичните лекарства са ricinus communis 5ch има ефект определено, но аз преминах на смесено хранене вече  Peace
Засега това е от нас  Hug

Мимченце благодаря ти за усилията, които ще положиш за колажа.

Аз видях и друга идея при майските майчета. Те имат табличка на мерките на бебоците и ги попълват всеки месец след консултация

# 44
  • София
  • Мнения: 226
Здравейте колежки мами   bouquet

Върнахме се преди малко от пътешествието. Естествено много хубаво беше и много се разведрих от ежедневието.

Вие много теми сте коментирали, ама сега ми е малко мотано и набързо попрочетох само.

Само за оставянето на децата на друг да ги гледа мога да взема пряко отношение. Според мен това си е до лично усещане - аз например имам нужда от време за себе си и ако не го получа ставам нервна - а и оттук не толкова добра майка например. Но друг пък не може да се отдели от детето си и това за него е правилното решение. Както винаги казвам - всеки си знае как да живее и да си гледа детето съответно, и това за него си е най-правилно. Така че няма еднакви рецепти и няма и място за сърдене.

Иначе заварих всички тук доволни и щастливи - даже бабата пак иска да ни праща нанякъде, че да гледала беба - май много и е харесало  Peace

Хайде до скоро. Чао  Wink

Общи условия

Активация на акаунт