Бихте ли си купили панелно жилище?

  • 23 690
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 178
Отново да благодаря на всички за мненията! Grinning
И пак да кажа,защото виждам,че някои от вас правят сравнение кое е по-добро като качество-панел,ЕПК,тухла.На мен ми е що годе ясно,че от трите панела ще дойде най-некачествен,но в нашият случай аргументите да изберем панелно строителство са други,а именно че точно него бихме могли да си позволим без да теглим кредит.
Сега да споделя-вчера гледахме много,много хубаво панелно жилище.Две стаи и кухня,65квадрата,изцяло южно и изцяло вътрешно,на етаж 3 от 5.Страшно добро впечатление ми направи като влязохме във входа-чисто,светло,закачено табло с график кой апартамент кога почиства,явно се редуват,нямат чистачка.Апартамента е с гараж,на много добра цена,на шпакловка и замазка.Обаче проблема е,че се намира в най-новият квартал на града  и все още няма акт 16.Очаква се да получат ткъв сега есента,защото проблема е бил,че пътя около него не е бил асфалтиран.Може би докато ние успеем да продадем нашето жилище вече ще имат акт16.Всички ме убеждават,че това не било проблем,но аз съм малко зле настроена към този факт.Блока е от 2000г.

Не асфалтирания път не е причина за акт 16, има друго нещо тук..
При нас в стар квартал , но улицата е стигала точно до нашия блок и сега я пробиха покрай нашата кооперация всичи си взимат акт 16, а общината обеща да се асфалтира след като и последната кооперация приключи грубия строеж

# 106
  • Мнения: 2 013
Отново да благодаря на всички за мненията! Grinning
И пак да кажа,защото виждам,че някои от вас правят сравнение кое е по-добро като качество-панел,ЕПК,тухла.На мен ми е що годе ясно,че от трите панела ще дойде най-некачествен,но в нашият случай аргументите да изберем панелно строителство са други,а именно че точно него бихме могли да си позволим без да теглим кредит.
Сега да споделя-вчера гледахме много,много хубаво панелно жилище.Две стаи и кухня,65квадрата,изцяло южно и изцяло вътрешно,на етаж 3 от 5.Страшно добро впечатление ми направи като влязохме във входа-чисто,светло,закачено табло с график кой апартамент кога почиства,явно се редуват,нямат чистачка.Апартамента е с гараж,на много добра цена,на шпакловка и замазка.Обаче проблема е,че се намира в най-новият квартал на града  и все още няма акт 16.Очаква се да получат ткъв сега есента,защото проблема е бил,че пътя около него не е бил асфалтиран.Може би докато ние успеем да продадем нашето жилище вече ще имат акт16.Всички ме убеждават,че това не било проблем,но аз съм малко зле настроена към този факт.Блока е от 2000г.


Не асфалтирания път не е причина за акт 16, има друго нещо тук..
При нас в стар квартал , но улицата е стигала точно до нашия блок и сега я пробиха покрай нашата кооперация всичи си взимат акт 16, а общината обеща да се асфалтира след като и последната кооперация приключи грубия строеж


Панел от 2000 г.? Че някой строи ли с панели след 1990 г.?
Аз не бих купила жилище без акт 16 в блок от преди 8 години. Или поне ходи попитай защо този блок няма акт 16

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 21:54 от Divana

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Пред нас преди 2 години стоеше този въпрос. Избрахме ново строителство - надявам се да не съжаляваме /още не живеем в апартамента/.
Когато ние търсихме последното панелно строителство беше  от края на 80-те. Не мисля, че някой след това е строил панелки. Най-големия минус ми се стори това, че трудно се ремонтират. Варианта да се движат разни кабели над мазилката никак не ми хареса.

# 108
  • София
  • Мнения: 9 884
Не мисля, че някой след това е строил панелки. Най-големия минус ми се стори това, че трудно се ремонтират. Варианта да се движат разни кабели над мазилката никак не ми хареса.
Строили са се и още как.Мислехме,че блока е от 2000година-така казаха от агенцията,но всъщност е от 96.Последният панел в Плевен.И какви кабели да стърчат,че не разбрах-апартаментите,които се продават,са на шпакловка и замазка.
Всъщност вече окончателно сме решили,че ще си купим панел,смятаме,че това е най-правилното решение.Само при мисълта,че няма да имаме ипотечен кредит за ....години ни кара да се чувстваме прекрасно.Това е! Grinning

# 109
  • Мнения: 2 013
Не мисля, че някой след това е строил панелки. Най-големия минус ми се стори това, че трудно се ремонтират. Варианта да се движат разни кабели над мазилката никак не ми хареса.
Строили са се и още как.Мислехме,че блока е от 2000година-така казаха от агенцията,но всъщност е от 96.Последният панел в Плевен.И какви кабели да стърчат,че не разбрах-апартаментите,които се продават,са на шпакловка и замазка.
Всъщност вече окончателно сме решили,че ще си купим панел,смятаме,че това е най-правилното решение.Само при мисълта,че няма да имаме ипотечен кредит за ....години ни кара да се чувстваме прекрасно.Това е! Grinning

Поздравления, че сте взели решение. Но блок от 1996 г. без акт 16 - недей. Не случайно се продава на добра цена. Не може 12 години да живеят с промишлен ток, без парно и прочие...

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И какви кабели да стърчат,че не разбрах-апартаментите,които се продават,са на шпакловка и замазка.
Имах предвид, че на доста места видях как кабелите в панелните апартаменти минават по едни пластмасови улеи над мазилката. Явно във вашия случай не става въпрос за това.
Хубаво е че сте решили. Успех!

# 111
  • София
  • Мнения: 9 884
Поздравления, че сте взели решение. Но блок от 1996 г. без акт 16 - недей. Не случайно се продава на добра цена. Не може 12 години да живеят с промишлен ток, без парно и прочие...
Ние се надяваме докато продадем жилището си в харесания от нас блок вече да има акт 16,такива са прогнозите,говорих с човек от Общината.(В целия квартал блоковете са без акт 16-когато са построени е имало проблем със земите,върху които е квартала.Впоследствие проблема бил решен.
Естественно всичко това,което пиша,е в сферата на теориите.Като имаме парите ще решаваме на място.А това може да стане и догодина чак като гледам. ooooh!

# 112
  • Мнения: 8 999
Като дългосрочна инвестиция панелното жилище не е най-доброто капиталовложение. Тенденцията е цената му да пада, а не да се вдига /каквато е прогнозата за добрите тухлени жилища/. На всичкото отгоре цените на панелките в момента са неприлично високи, т.е. изобщо не се реални.

Общи условия

Активация на акаунт