Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 8-ма тема

  • 40 135
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Огромна палачинка, натъпкана, а не непълнена  Mr. Green с боровинки. Остана ми яйце и прясно мляко от сместа за намазване на кифличките. Добавих още малко мляко и брашно и я изпекох за следобедна закуска.  Mr. Green
......Cubbit , ще споделиш ли точни пропорции за тази апетитна огромна палачинка  Heart Eyes
В тава ли я пече или на тиган .....Благодаря   bouquet

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Ето и две ястия от мен - картофи с подправки и маргарин приготвени на  микровълновата печка и сладкиш с праскови и крем.

  

# 32
  • Мнения: 643
Вела, и аз така правя картофи в микровълновата - с малко мазнина, малко вода  и пикантина за барбекю ,става много хубаво ..

Много красоти показвате,благодаря

Тиквичките ще се пробват за ракийката и те...

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 11:37 от ina221

# 33
  • Мнения: 594
И вечерята ми вече е готова : мусакичка (половината със заливка и половината без  Wink )

# 34
  • Мнения: 108
Irra много вкусно нещо си сътворила, дали да не го спретна и аз, но не знам дали ще стане в микровълновата newsm78/ за по-набързо и мързеливата Embarassed/става дума за пилешките ти късчета мойте не изглеждат така примамливи /   bouquet   Мусаката също си я бива.... #Crazy

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 12:34 от SvetletoS

# 35
  • Мнения: 594
SvetletoS , не знам за микровълновата ...аз я ползавам само за притопляне и размразяване ...  Embarassed, обаче това е супер аламинут и отнема около 20-тина минутки.

# 36
  • Мнения: 108
Права си и аз така правя ,но незнам защо ми хрумна тази идея май по добре да избера стандартния начин .   Peace

# 37
  • Мнения: 1 505
Моми4ета здравейте.В тези жеги не готва много,ама в4ера моята половинка имаше рожден ден и направих салатката(домати с моцарела),предястието(шарени пала4инки с филаделфия с разли4ни вкусове вътре),и сладки топ4ета(бисквити с маскарпоне- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.0 ),той напрви BBQ-то.



http://media.snimka.bg/0487/007229803.jpg
http://media.snimka.bg/0487/007229782.jpg

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 13:45 от enamorada

# 38
  • Мнения: 22 867
enamorada, всичко изглежда много вкусно, а палачинките ти са особено ефектни. С какво получаваш тия цветове?

# 39
  • varna
  • Мнения: 676
Селма,питката ти е фантазия.Днес ще правя  ветрилата от патладжани за първи път.Дано да станат.Купила съм бели патладжани.

# 40
  • Мнения: 1 505
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.

# 41
  • Мнения: 22 867
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.
Интересно е, ще си запиша. Благодаря ти!  bouquet

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.

пробвай за зелена палачинка да сложиш  пюриран спанак, много добре пасва с Филаделфията  Peace
а червеното цвекло прави също много хубав цвят  Peace

# 43
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
Днес е миден ден у дома.
   Мидена салатa
   
Цели миди пълнени с ароматен ориз и манатарки.
 

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 17:56 от иланг-иланг

# 44
  • Мнения: 3 988
......Cubbit , ще споделиш ли точни пропорции за тази апетитна огромна палачинка  Heart Eyes
В тава ли я пече или на тиган .....Благодаря   bouquet

meridichka, точни пропорции ми е трудно да ти дам. Базата беше 1 яйце + 1 с.л. прясно мляко + 1 ч.л. зехтин (за намазване на кифличките на марабу). Просто добавих още мляко (може би към 50 мл.), за да няма вкус на омлет, 1 с.л. захар и брашно колкото поеме за палачинкова смес. Изпържих я в голям тиган (28 см) без мазнина (вътре си имаше малко зехтин).
Боровинките за пълнежа бяха само леко намачкани при увиването и объркани с малко сметана. Украсата се вижда.

asyalein, мерси за рецептата за оризовия хляб.

Общи условия

Активация на акаунт