замразяване на тиквички

  • 9 114
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Въпросът ми е дали сте замразявали цели тиквички? Четох в една стара готварска книга, че може, но аз освен на кубчета за супа, по друг начин не съм го правила. А пък много ги обичам пържени на филийки и ако някой е пробвал, моля да пише. От книгата разбрах, че като се извадят от фризера, трябва да се оставят леко да се поотпуснат и тогава да се режат на филийки и да се готвят. Защото ако се размразят напълно и стават на каша.

# 1
  • Мнения: 14 502
аз не съм замразявала цели, а на едри кубчета, които обаче от замразяването се скашкват и ги ползвах за кюфтета от тиквички.
иначе сега съм си замразила пържени на филийки, но още не съм ги пробвала и не мога да дам инфо получава ли се

# 2
  • Мнения: 549
Като искаш пробвай, но се разкашкват.
А готовите изпържени  тиквички поемат миризмата на фризер и каквото си сложила вътре,но пак си стават за ядене Не са лоши/като се абстрахираш от миризмата/

# 3
  • Мнения: 9 776
За замразени пържени и аз знам, че няма проблем. Но мен ме мързи  Laughing да ги пържа сега и затова искам да ги сложа сурови. А пък за да не се разкашкават преди готвене пише,че не трябва да са напълно размразени. Знам, че кубчетата стават така, но досега съм ги размразявала напълно и тогава пускам в бульона. А майка ми каза, че тя ги пуска даже замръзнали и не и се разкашквали. При всички случаи ще пробвам с малко количество и после ще пиша какво е станало.

# 4
  • Мнения: 22 867
Според мен замразени на кръгчета, за да се изпържат зимата, не са хубави. Пробвала съм, стават едни жилави, не знам - не ни харесаха. Иначе на кубчета замразявам за манджи, супи, не ми се разкашкват. Яла съм пържени замразени и ми харесаха. Не съм правила досега, но се замислям дали да не изпържа малко. Проблемът е, че и аз мразя да вися да ги пържа. А за миризма от фризера - не съм усетила, бяха замразени в пластмасови кутии, много добре затварящи се - има едни такива като с ключалки. За цели тиквички не съм и чувала, че се замразяват, но може да взема да пробвам с някоя и друга бройка.

# 5
  • София
  • Мнения: 608
Аз също ги замразявам на кубчета като за супа. През зимата правя или супа или с ориз. Вече 4 години замразявам така и не са били на каша като ги готвя.
Пържени не съм замразявала, защото просто не стигат до фризера.  Laughing Ние сме луди на тема Пържени тиквички и омитаме всичко....

# 6
  • Под звездите
  • Мнения: 1 305
Аз замразявам  голямо количество пържени тиквичк за зимата и са си много хубави,но сурови не ни допаднаха много.Пържа ги във фритюрник,че майка ми ни носи в огромни количества от градината и ги замразявам в кутий от сладолед.

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Две поредни години вече замразявам пържени панирани тиквички (стандартно приготвени, оваляни в брашно).
Не са поемали миризмата на фризера - слагам ги в пластмасови кутийки с капаче. После ги правя или с кисело мляко на салата, или с копър и чесън - според предпочитанията.
Нямам забележки към вкуса.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 511
Аз винаги замразявам само на кубчета- за супи и манджи. Не ми се занимава да пържа и да замразявам, оцелява се и без пържени тиквички зимата Grinning

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Замразявала съм  на кубчета или филийки, трябва хубаво да се подсушат, преди да се замразят и не се скашкват. Пържени и замразени не бих правила, нито яла, и без това е пълно с полуфабрикати  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт