Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по-голяма няма!

  • 11 666
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 663
ха добро утро Simple Smile
теди тая нощ ми подари сън, става да яде към 2.30 де, но после заспа бързо, че и в кревата даже Wink
спала съм 5 часа тая нощ, кеф  newsm44

женик - благородно ви завиждам за велинградската почивка, много е хубаво там Simple Smile бързо да оздравява каката  Hug
(между другото таня най-редовно като е болна е с такива температури, да не кажа винаги, от под 37 директно отива в небесата  Tired )

мимченце - теди ей така се държеше една седмица и познай какво се оказа - че преяжда
беше трупнал почти 400гр за 6 дни  Shocked а свеки ми наду главата, че реве, защото е гладен и аз чак се вързах в един момент и дай ... а той от преяждане си е имал коремобол човека
пък бебета плачат еднакво когато ги боли корем и когато са гладни (защото май и при глада ги боляло корем и те не различавали, или нещо такова беше)
после му разредих храненията и като се успокои това дете... все едно ми го смениха с друго
та не изключвай възможността и при вас да е така  Confused
за кърпичките хипп - то всъщност имам само един пакет, който стои в количката за навън, иначе у нас съм с памперс
но нали мия дупе на вски памперс и не използвам мокри кърпи особено, та сигурно затова не ми е направило впечатление колко струват  Rolling Eyes като ходим идния месец в мЕтро на пазар, ще видя как са там и ще споделя  Hug


обаче май и аз ще хвана да купя следващия номер на памперс, гледам масово сте с 3-ки...
имам още един пакет 2ка и като свърши, тогава
иначе за мен единствените по-добри памперси от Памперс са Хъджъс, но ми идват скъпи


маристута - то всеки си има различни предпочитания за миризми, но за направо се опивам от хипп-ското мляко Simple Smile точно така си представям да мирише едно бебе  Blush ти можеш да си го помиришеш в магазина и ако не ти харесва - купуваш друго Simple Smile
иначе попива много бързо
от мЕтро го купувам за около 7лв мисля..

# 46
  • Мнения: 5 713
Вери, Мога ли да попитам защо предпочиташ Дуфалак пред овесената вода?
Вече е отговорено на въпроса, но нищо. Simple Smile Заради глутена в овеса не бих дала такава вода на малко бебе.

Какви са тези ваксини в гръбчето? На Маги са сложени всички ваксини по ЗК до 2год и никога не са ги били в гръбчето.

И за пишлетата ви се чудя на смелостта да пипате там.  Rolling Eyes Да не стане обратен ефект и да се травмира мястото...Бях ви постнала преди време мнение на доц. Бранков, детски хирург от Пирогов. Също така темите, където се обсъжда този " проблем ".

# 47
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас мерси за съчувствията за мъдреца вече съм малко по добре  Confused Вики тази нощ за първи път започна да се радва на играчките и да им гука. За мазилата аз използвам Мустела за тялото хидра бебе понеже беше със суха кожа а за пъпките имаше доста по бузите и ползвахме Мустела стелатрия подействаха мн. бързо и съм доволна.

 
rozi_ozi, еее, браво на госпожицата - каква отгледана се е родила...  Grinning В първият момент помислих, че леко си сгрешила цифрите  Crazy...
Да в родилното като ми казаха 10мин. не можах да го повярвам знаех че ще е голяма но чак толкова Shocked. Каката се роди 3.950кг. и 52см. Сложих снимки в албума че и ние да чакаме оферти за зет Praynig Joy

# 48
  • Мнения: 3 663
вери, аз да отговоря за пишлетата, че отговорна се чувствам Simple Smile
не си представяй някакви варварски неща, аз цялата тема за фимозата съм изчела от край до край Simple Smile
издърпва се съвсем леко до момента в който детето покаже болка - направи гримаса, започне да мрънка/плаче и се спира веднага
никаква сила не се прилага излишно
и истината е, че наистина съвсем постепенно започна да се показва главичката
като ходихме при буева за на теди бъбречните неща и й показахме изследванията се хвана за главата
после погледна пишлето и каза - аааа, ама то тука е ужас - издърпа лекичко, показаха се тия бели парцалчета и даде инструкции да се почиства добре, 1-2 пъти в седмицата в смрадлика да го киснем след баня, а преди да даваме урина за изследване и в калиев перманганат вечерта
аз даже леко се засрамих, че едва ли не не съм си измила добре детето  Embarassed
та сега лекичко действаме по въпроса, малчо наистина изобщо не реагира като го правим
когато успея му слагам тампонче с преварен зехтин на пишата 20-30мин преди баня, за да омекне кожичката и абсолютно никакъв проблем няма

# 49
  • варна
  • Мнения: 256
АнМари не се притеснявай за килата...ние преди седмица бяхме 3730 и 55,5см Peace Важно е да за здравички малчовците ни...път наш'те ще са по-финни..няма лошо Laughing

За пампите - ние още сме на 2ката на Памперс. САмо че сега последно взех Слип&Плей. МОга дакажа че съм доволна и от тях. По-тънички са и леко ароматизирани. Не са ми пропускали Naughty. Пробвах и Молфикс но ми идват малко твърди и широки между крачетата.
З акърпичките - първо бях на памперс, но откакто ги сравних с Бейби Крема....незаменими са Hug. Първо бяхме със сензитив, а сега позлвам тези с лайка. Страхотни са , а и евтинки - 80бр за 2,80 Wink

За овесените ядки - и аз с тях оправям положението. Сега чувам че не е добре да се дават на малките ooooh!

Гали ние сме с играчка на Чиполино за количката
 .
МОга да кажа че е много удобна не само защото е музикална и го развеселява, а и защото е много практична Peace Слагам я и на столчето за кола, и на шезлонга /на нашия играчката не може да се мести и му идва далечко когато е в легнало положение Thinking/

А ето и едно клипче....да демонстрираме Flutter
http://www.youtube.com/v/PlWsDGFI2aA&hl=en&fs=1

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 10:04 от maichenceto

# 50
  • Мнения: 75
Добро утро мами  bouquet

Да ви кажа за трудното изхождане- моето педи ми препоръча едни свещички, които са само глицерин, но за жалост ги няма в БГ. Немското наименование е Glycilax (кинд), аз си ги поръчвам на познат от Турция и съм страшно доволна от техния аналог и предполагам че немските са си супер тогава, та ако можете да си ги набавите мисля че е по-добре от дуфалака,струват около 1 Е опаковката Peace

Тони, наистина си е за завиждане, ама мнооого кратко бе, сякаш минутки съм била Wink А за Т и аз така знам че децата бързо вдигат висока, но понеже моята девойка е с тежка диагноза и слаб имунитет все се панирам от такива ситуации SadНо май вече преминава Praynig

Лек и усмихнат ден ви желая  bouquet

# 51
  • Мнения: 5 713
Тони, при вас ясно, налагало се е. Но при бебета, на които всичко им е ок, мисля, че е излишна процедура.
У Канадско съветват също да не се пипа без причина. Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 226
Ех, снощи от 1.30 съм задежурила с даването на биба. Но Марина спа дълбоко откъм 18 до 20 вечерта и си беше ясно, че нощта няма да и се спи особено дълго. Върти се напряко на леглото, пръцка, промрънква, нооо удържахме с яденето до 4.40. Аз от инат и страх да не яде посред нощ чаках да стане къмто 5 да и дам - нищо че преди това през половин час се наглеждахме - но не е плакала и геройски издържа. След като хапна заспа веднага и в 8 я чувам как си говори в леглото и се радва нещо и после чак към 9 си поиска ядене. Ама сега ми се спииии.

# 53
  • Мнения: 24
Здарвейте Simple Smile

Алекс е -5400 и 57 см Simple Smile дебеланчо е Simple Smile
Тони мн се радвам че Теди е добре вече Simple Smile
ни е ползваме 3 ката на памперс ,и ние мн добре Simple Smile 2-ката мн му стягаше

сега спи ве ръцете ми и няма как да пиша пове4е до после

# 54
  • Мнения: 176
Здравейте и от нас с Миленка. Редовно четем заедно, като тя ми лежи на краката с лице към мен, но като дойде време да се включа, на нея вече и е омръзнало и трябва да се разхождаме. Не мога да се начудя как усеща за секунди, че сядам и започва да мрънка.
Два месеца бяхме на памперси Либеро, после пробвах и Памперс и Хъджис. Нямаше проблеми и затова сега спокойно си купих Еви бейби и Кам бейби. Доволна съм, а  е и по-евтино.
Нащето кенгуро е на Бертони, розово на цвят. Много си ни харесва и на двете. Ползваме го само когато не е удобно за количка. Стои в него по два-три часа и постоянно спи. Има три положения, към мен, с гръб към мен и легнало. Е, боли ме гърба, но пък е приятно да се гушкаме.
Сега предстои да купя Пентаксима и незнам колко време може да издържи като не е в хлдилник, т.е. за колко време трябва да стигна до нас?
От няколко дни вечер плаче много, май пак са колики, а с имислех, че сме се отървали вече. Пак започнах да давам Саб в следобедните шишете и май е по-добре.
Днес е ужасна жега, докато се чудех дали да излизам, видях че асансьора не работи и се отказах.

# 55
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет момичета  Grinning

Сега предстои да купя Пентаксима и незнам колко време може да издържи като не е в хлдилник, т.е. за колко време трябва да стигна до нас?
mimma, мисля че до половин час трябва да се прибереш и да я сложиш в хладилник  Peace


# 56
  • Мнения: 176
 Много благодаря Кори,и аз така си мислех. Понеже бях разбрала, че има проблем с намирането на ваксината, реших първо да звънна по телефона в няколко аптеки. Изумих се, че има разлика в цената й. ,там където я има. Наистина не навсякъде я предлагат, защото в Бургас само един склад я доставял, който не зарежда от него я няма.   Не очаквах обаче, че има и разлика в цените. В аптека Марешки ми казаха 57 лв.и стотинки, а в другите над 61-62 лв. И понеже не ми е много близо, та затова се зачудих за колко време трябва да се прибера с бебето и каката. За половин час ще успея. Само дано оправят асансьора ни до утре, защото от третия етаж не съм сваляла количката сама, но и с това ще се справя ако се наложи.

# 57
  • Мнения: 11
Това е нашата активна гимнастика за момента не ни е инересна по нататък може биhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/3961
Момичета вие с каква прах перете бебешките дрешки слагате ли омекотител и какъв ?
Май не стана ще пробвам пак Blush

# 58
  • Мнения: 1 464
Привет и от нас Hugот разходки и почивки не мога да се добера до компютъра.Да се похваля че имам най-доброто бебе на света и най-палавата кака JoyКалоян спи ,яде/за световно/,гука,смее ни се с глас,и пак спи яде и така.Глас не му се чува освен когато е гладен.Вчера бяхме на консултация и е 7200гр и64см!!!Мъжът ми се майтапи че ще бутаме касите да разширяваме вратите у нас като порасне.Той и първият месец предаде близо 2 кила ама сега направо ме уби,а е само на кърма.Носим бодита 86 размер и сме с памперси 7-18 на либеро,другите ни стягат.Ще се включа по-късно...[/b]

# 59
  • София
  • Мнения: 779
Много благодаря Кори,и аз така си мислех. Понеже бях разбрала, че има проблем с намирането на ваксината, реших първо да звънна по телефона в няколко аптеки. Изумих се, че има разлика в цената й. ,там където я има. Наистина не навсякъде я предлагат, защото в Бургас само един склад я доставял, който не зарежда от него я няма.   Не очаквах обаче, че има и разлика в цените. В аптека Марешки ми казаха 57 лв.и стотинки, а в другите над 61-62 лв. И понеже не ми е много близо, та затова се зачудих за колко време трябва да се прибера с бебето и каката. За половин час ще успея. Само дано оправят асансьора ни до утре, защото от третия етаж не съм сваляла количката сама, но и с това ще се справя ако се наложи.
mimma може да поискаш от аптеката или да си купиш охладител - те са едни пластмасови шишенца с течност, която се замразява в камера. В тези жеги и половин час е много навън, а после и до педито ще трябва да я носиш. Най-добре с охладител, продават ги в метро, била, пикадили и в много други магазини, струват между 3 и 10 лв.

Общи условия

Активация на акаунт