Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 772
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Еднократните пошове са по 60 ст. Аз си поръчах по интернет от Ибей ми излязоха по 34 ст- 100 броя.
накрайниците не са съвсем евтини на Солингена- мисля, че имаха 50 ст разлика като ги гледах аз. 5 лв беше в Солинген 5,50 на борсата. Сега са по 6 лв на борсата- април месец купувах един.

# 241
  • Мнения: 11 747
Mimito, мерси за инфото!  Peace Ще ида да ги видя тия пошове. Аз накрайници имам - цял комплект. Не са хубави, много са стари, но май като гледам те от същия модел продават все още. Тъй или иначе няма да се скъсам да шприцовам, та ще ми вършат работа. Ама трябва да си купя пош, че с найлонови торби, които съм приспособявала е много трудно.

Аз не искам еднократни пошове. Ще видя какво има.

Сега видях, че в сайта им пише по 3.60 на накрайник. Аз сега ги броих мойте - 15 броя имам - различни форми и размери. Само са от крилива ламарина, ама аз не съм производител и това ще ми свърши работа.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 20:40 от pina

# 242
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Пошовете са хубави като платняно мушамени. На софийската фирма която се намира  на ул. Кадемлия са Mr. Green Mr. Green Има по - големи и по - малки. Аз си бях взела от малките. Вършат ми чудна работа Peace

# 243
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря ви  Hug  bouquet А някой може ли да ми каже как се правят тези къщички  Embarassed В смисъл от блат или от нещо друго, как се слепват и там каквото се сетите  Laughing

на някои от снимките, които ти дадох да гледаш има точно стъпка по стъпка в картинки, кое как се прави  Peace

# 244
  • Мнения: 466
Мацки, отдавна не съм писала тук, но сте показали такива красоти, че на човек лигите да му протекат, особено такива където се ограничават в яденето като мен.

В тортеното предизвикателство сте се справили отлично всички, поздравления  smile3501

Показвам си и мойта трета поредна торта с покритие и фигурки правени с клечка за зъби, много ми са ценни клечките на мен поради липса на инструменти.


А тук има още снимчици http://veri1.multiply.com/photos/album/5#24

# 245
  • Мнения: 1 965
van444eto, какво те интересува за фондана? Аз ползвам такъв и го харесвам, за разлика от Мимито- той е фондан за еклери, не за покриване и фигури. Използва се като се разтопи и се полива или се тунква изделието. Има бял, карамел и малина май беше, не се сещам шоколадов дали имаше.
Джемчееееееее..... овъртяхме термините....... Ти ми обясняваш за кувертюр, а пишеш фондан.... и аз оттук се блещя..... еклери от фондан как стават...... Joy Чакай да обясня.
Кувертюра го разгледах, хората са си го описали подробно. Състав, грамаж, начин на работа, видове..... Всичко е ясно.... само дето май на връщане от морето ще нося и 10 кила шоколад, че Варна ми е на път.
Видях че тези хорица и ФОНДАН продават ЕЙ, ГО НА. Та за него питах дали е добър. Ако някой го е ползвал.  Предполагам че това е някаква моделираща маса.  newsm78. Обачеееееееееее..... ако твоите еклерчета са правени с него, нещо аз не съм разбрала...... Или това не е фондан, или ние тука сме се ошашавили от термини. Затова питам: Въпросния фондан..... покритие тип тесто ли е , или е покритие тип глазура....крем..... #Crazy тотално се обърках.............. Joy
veri - Браво на тебе. Страхотна торта. Клечките за зъби са най-великия инструмент!!!!  Naughty Потвърждавам го!!! Peace Peace С две ръце...

# 246
  • Мнения: 1 854
silrai, фигурките ще правя с маршмелоус, както и фондана.Незнам дали ще издьржат на формите си, ако ги оставя толкова дьлго в хладилника(3 дни).Искаше ми се да хаправя ММФ, примерно 1 седмица преди РД заедно с фигурките и примерно 1-2 дни преди РД - тортата, като ден преди РД я покрия с ММФ и декорирам с фигурките.Ето за такьв процес ми се иска да знам кое как се сьхранява, до колко дни и на какво място.
shemet_neveroyaten, значи мога да си замеся ММФ примерно 5 дни преди РД и да го сьхранявам покрито вьв фолио,извьн хладилника, така ли?И при поредното размекване добавяш ли му нещо(вода)?
А фигурките дори и да не се ядат е ок, но ако са прикачени кьм тортата(залепени примерно по стените и, като орнаменти, плоски цветя и т.н), тогава ако мн.се втвьрдят, как ще разрежа тортата?
Ето напримери ако направя от ММ като цветята на veri и те се втвьрдят мн., ще тр.да се махат от гостите ли при консумиране?

veri, много ми харесва тортата ти!Толкова е свежа!Би ли ми обяснила от какьв фондан ти е "чаршафа", от какво са направени цветята(и колко дни предварително, как са сьхранявани) и на последно място с какво ги прикачи кьм тортата?

Извинявам се за многото вьпроси, но искам да постигна добьр резултат.В края на август ще ви покажа и моята торта, живот и здраве

# 247
  • Мнения: 541
Veri тортичката много ми допадна, стана ми интересно как се работи с клечки за зъби, цветенцата правиш си топче и после го издърпваш ли или нещо друго, а листата как стават навиваш около клечката ли?
Елементарни въпроси но като не се сещам  newsm78

Да споделя днес попаднах на едни турски бонбони, ягодови маршмелауз- бяло и розово цикламено, не съм пробвала как са, иначе са малка опаковка и струват само 0.30 лв.

# 248
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

shemet_neveroyaten, значи мога да си замеся ММФ примерно 5 дни преди РД и да го сьхранявам покрито вьв фолио,извьн хладилника, така ли?И при поредното размекване добавяш ли му нещо(вода)?
А фигурките дори и да не се ядат е ок, но ако са прикачени кьм тортата(залепени примерно по стените и, като орнаменти, плоски цветя и т.н), тогава ако мн.се втвьрдят, как ще разрежа тортата?
Ето напримери ако направя от ММ като цветята на veri и те се втвьрдят мн., ще тр.да се махат от гостите ли при консумиране?

Не добавяш нищо - само от топлината се размеква - после може да се наложи да добавиш пудра захар като месиш.

По-тънки фигурки и цветя вероятно ще се топят в устата но за по-големите не знам.

# 249
  • Мнения: 1 173
Оранжево небето ако правиш по големи и тежки фигурки сложи ги в последния момент отгоре. Когато е готово всичко предварително и ти остават само фигурките да сложиш едва ли ще ти отнеме много време. Не слагай фигурките в хладилника  Naughty те също ще кондензират независимо от това че вече са били изсъхнали.
 Фигурките си ги направи и ги остави да изсъхнат - аз ги слагам в картонена кутия - хем  са покрити и  не се прашат , хем през картона могат да "дишат" и да изсъхнат ! Ако ги сложиш в пластмасова кутия няма да изсъхнат .
 ММФ можеш да си го замесиш когато искаш - аз имах доскоро тесто в хладилника от 2м . Нищо му няма ! Предполагам  че може  да се съхранява и без да е в хладилник ( като другите фондани) , просто добре увиваш да не поема въздух .
 Ако е в хладилник става твърдо тесто ( като камък) , слага се в микровълновата за 5-10 сек ( зависи колко е голямо парчето което топлиш , да не го разтопиш) , тестото поомеква и лесно се меси. Не се слага нищо при затоплянето , просто както си е увито във фолиото и го слагаш е МВ.
 
За рязането не се притеснявай -можеш по големите фигурки да ги отлепиш и да си разрежеш тортата. Самия чаршаф няма да се втвърди - предполагам крема на тортата не го позволява.

 Фигурките се залепват  с :1.вода
                                             2. разбит белтък
                                             3. можеш едно малко парче ММФ да разтвориш във вода и да се получи кашичка. Аз лично лепя в вода.
 
Ако имаш други въпроси за ММФ питай
 Ванче  не съм Джема , но май има един фондан който се използва за глазура - не е тесто за чаршаф. И друг път са споменавали момичетата тук за този вид фондан
 Вери много красива тортичка   bouquet

# 250
  • Мнения: 11 747
И аз не съм Джемма, ама този фондан го знам - той си е баш фондан и точно с него се тункват еклери. Ванче, ти за марципан говориш. Моделираща маса, по официалната сладкарска терминология в България се нарича марципан (Варна или друг). Фондана е друго. Аз поне така знам, така съм учила в училище.
С една дума, този фондан от снимката не става.

# 251
  • Мнения: 1 854
shemet_neveroyaten, мерси за пояснението!

raya_usa, точно такава информация ми беше необходима.Благодаря ти!
Последните ми питанки са, ако направя тортата ден преди РД(вкл.обвита с ММФ и декорирана с фигурките), трябва да я оставя да "пренощува" извьн хладилника ли, в картонена кутия?Така ли е най-добре за ММФ, който вече е нанесен, заедно с декорацията?
А каква алтернатива на Crisco shortening мога да ползвам?Сльнчогледово олио може ли?


Искам предварително да успея с предподготовката на тортата, защото 1-2 преди РД ще ми е мн.напрегнато от гости с преспиване и сьбития.Пьк не ми се правят фигурки и други важни и изискваща по голяма концентрация декорации, когато наоколо има вечно присьствие.Все пак искам да е и изненада.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 23:05 от Оранжево небето

# 252
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Veri тортичката много ми допадна, стана ми интересно как се работи с клечки за зъби, цветенцата правиш си топче и после го издърпваш ли или нещо друго, а листата как стават навиваш около клечката ли?
Елементарни въпроси но като не се сещам  newsm78




и аз да се наредя на опашката

# 253
  • Мнения: 1 965
Ванче  не съм Джема , но май има един фондан който се използва за глазура - не е тесто за чаршаф. И друг път са споменавали момичетата тук за този вид фондан
Да, сега разгледах подробно всичко в този линк и видях за какво става въпрос. Хората са си го описали подробно, но видях след като писах...... Embarassed Фондани, марципани, заливки и топинги  smile3515...... тотално се оплетох.... Ами..... съжалявам!

# 254
  • Мнения: 466
Благодаря момичета, радвам се че ви хареса мойта тортичка !

Оранжево небето , тортата е покрита с готова моделираща маса, както и цветята са правени от нея , те са закачени с клечка за зъби към тортата, а листата ги лепих с глюкоза. Тревичката е от мод. маса пресована на пресата за чесън, но понеже бързо ми съхнеше и ставаше твърда най-накрая я счупих , но нищо, важното е че имаше трева.

estrella , цветенцата ги правих като изрязвах с малко остро ножче под формата на звездички и с клечката за зъби на всяко разклонение придърпвах навън. И понеже ми се видяха постни само с една формичка правих втора, която поставях отгоре като притисках в центъра.  Накрая слагах една топчица на клечка за зъби и пробождах центъра като същевременно я забучвах върху тортата. За листата си рязах едни триъгълничета и овъртвах леко с клечката. Станаха измислени цветя, но исках да е нещо цветно а с формичките за сладки нищо не се получаваше. Рози не вървяха да сложа и накрая се получи това.

Аз както винаги бързам и ги правя нещата през нощите , тази я почнах в 10 вечерта и в 3 я завърших, като брах нерви с крема. Той трябваше да е Ганаш, но бях купила готварска сметана на Мегле и изобщо не ми се сгъстяваше като я разбивах, макар че я бях сложила от сутринта в хладилника. Така, че момичета ако правите този крем не пробвайте с тази сметана, първия път с Хоплата ми се получи веднага и вече ще знам.

Следващата ми торта ще е септември, дотогава ще се наслаждавам на вашите красоти.

Общи условия

Активация на акаунт