Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 741
  • 292
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За първи път работих с шоколад. Работих с бял шоколад „Кату”По този повод има няколко запитваниям, май към Ванчето ще са отправени  Laughing Laughing
При смесването на Глюкозата с шоколада сякаш не се получиха конци. Стана гладко, но за сметка на това се отдели голямо количество мазнина.
Работих с него сравнително лесно Само много мекичко и еластично беше. Може би трябва за обемни фигурки да е по твърдо тестото или да е студено. Не знам.
И още едно питане – имам да сложа глава към тяло. Как да го напрявя? Как да ги слепя?


И още един въпрос. Има ли желаещи от Варна за бързосъхнеща маса?

# 121
  • у дома
  • Мнения: 1 581
marulka, тортата е един път!!!!!! ЧъРъДъ   ura newsm51 страшно апетитно изглежда и да не видиш нещо за карамелената украса  smile3533

destini, не съм marulka, ама да отговоря  Blush Mr. Green по рецептата на Звездев е тортичката, слага се кутия готови еклерчета, които за учудване на рожденичката, а и мое, не са изплували, а са се покрили  Mr. Green

van444e, много ценна информация на едно място, благодарЪ и от мен и за онуй, дървесното  Hug  bouquet

Mimito, главите ги закрепвам с клечка за зъби, пъхам в тялото, оставям да стърчи малко и надявам главата  Mr. Green зависи от височината на тялото, може да се наложи предварително да скъся клечката  Peace обикновено и мацвам с четчица и мъничко вода, за да се слепят елементите, НО така правя при готовата моделираща маса и маршмелоуз тестото  Peace

# 122
  • Варна
  • Мнения: 252
Ванче,и от мен искрени благодарности за полезната информация.  bouquet
Много хубави тортички сте направили пак.
Марулке,ЧРД !Все хубави тортички да правиш и занапред и много щастие ти желая.

# 123
  • Мнения: 4 358
Марулка да ти честитя и тук  bouquet  bouquet  bouquet
Честит рожден ден мила
- да си жива и здрава ,усмихната, обичана и да имаш много поводи за торти и празници Hug
Еклеровата торта е прекрасна - от другата тема преглъщам още Wink
Да питам за тортата на дъщеричката - блатовете и крема пускала ли си ги като рецепта - нещо не намерих newsm78, ако си ги пускала ще ровя по щателно Hug
Ванче - хиляди цветя от мен  bouquet Труда е копнат, разпечатан и съхранен по стария метод в една поизтъркана тетрадка - така де с нета стават грешки hahaha, пък това е ценен труд Heart EyesБлагодаря ти много Hug

# 124
  • Мнения: 1 965
Марулке - Честито ти одъртяване и от мен! Бъди здрава, весела, усмихната и много много обичана!!!  bouquet
Mimito - Виж тези две снимки, /без да ги коментираш/. ТУК и ТУК. Както blueeye® е обяснила. Този метод е удобен при по-големи фигури които съхнат разглобени и се "снаждат" допълнително. Съвет: предварително, притисни главата към тялото, за да се оформи мястото на снадката. След това остави да съхне. При съединяването, ще бъде по-лесно ако предварително ти е оформено мястото. По-лесно е клечката да остане на тялото, а дупката на главата. Шоколада слепвам по принцип с микроскопично парченце от тестото. Като се размачка много добре между пръстите, то омеква и лепне. А елементи върху самата торта лепя или с масло с какао /ако са дребнички/ или също с парченце от тестото. Шахматните фигури например, не са лепени с нищо. Още не бяха изсъхнали и направо ги сглобявах. Те си съхнат допълнително.
Не е задължително да стане на конци тестото. Важното е че се е получило добре. Написах за конците, защото в повечето случаи се получават и хората се стряскат като ги видят.

# 125
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ванче, мерси много за съвета! Довечера продължавам с пескането и експериментите.
Лично на мен ми беше странно да работя с шоколад след като преди работех с моделираща маса или млечен марципан. Те са по - твърди и жилави от шоколада!

# 126
  • Мнения: X
Марулке, Честит празник и от мен!Много здраве,късмет и още много,много торти!!!  bouquet
За тортата,парфето,чийзкейка...
Блат:бисквити с масло и какао
Крем:500 мл сладкарска сметана
         500 гр крема сирене
         1 желатин
          захар на вкус /аз сложих пудра,че по-лесно се разбива/
Плодове по избор
Желиран захарен сироп,оцветен със сладкарска боя /него помощника го излива отгоре/
Шприцованите финтифлюшки са от крема, пак от помощника.
van444eto,благодаря за подробната информация.В къщи шоколада е на почит,така че...

И една молба:трябва ми мостра на торта Спондж-боб.Ако някой може да даде линк...  bouquet  bouquet  bouquet

# 127
  • Мнения: 113
Марулке, ЧРД и от мен! Бъди жива и здрава и все така да споделяш прекрасните си творения с нас!   newsm59  Tada
НАЗДРАВЕ!!!

# 128
  • Мнения: 2 282
Весе, честито ти рождениче!  bouquet Пък някой ден и ти да направиш като тортата, с която ни почерпи!
Благодаря ви за хубавите думи за тортата, че и за снимката! За снимката - Ванче, не се цупя бе, аз и сама гласувах за повечето от конкурентите Simple Smile те са си всъщност приятелки Simple Smile
А сега - време за реклама Simple Smile (няма да прекалявам де, с повече слова рекламирам Ванчето като специалист по шоколада)- Ариес Козметикс е фирмата, в която работя. Правим страхотни неща, вероятно повечето от вас са ги ползвали, ако ползват българска козметика, само че шефовете не признават думичката "реклама". От време на време успявам да изкрънкам по някой лев покрай седмицата на кърменето с обяснението, че по този начин рекламата е евтина и ефективна.  Пък там работя нещо като момче за всичко. Общо взето, административна работа и работа с клиенти. Апропо, тортата не е толкова голяма, просто някой журналист явно много я е харесал, пък не се е докопал до нея... Laughing И все пак не можах да се надуя. Вярно, хубаво ми стана Simple Smile пък и поне малко ми се върна тортения ентусиазъм, съвсем го бях изгубила!
Ванче, голямо мерси за цялото описание за работа със шоколад!  Hug някой ден трябва да се съберем да се повеселим и да те поносим на ръце  Heart Eyes
Асти, страхотна ти е идеята за шипков мармалад, ще се възползвам! А иначе - и двете ти торти са страхотни! Хората със зор правят по една кола, а ти - 4, че и животни... Браво!
Драконче, направо ти завиждам за фанелките! А пък догодина направете и в Дупница едно отпразнуване - хем ще имаш повод за голеееми цици!
Марулке, честит рожден ден!  Hug Всичко най-най.... - хубаво де Simple Smile

Краси.Мира - заповядай!

# 129
  • Мнения: 555
Ванче, огромен труд  newsm51
Честит празник на Рожденниците!!!!! bdbaloni
А тортите ви са страхотни  newsm10 - кога успявате да ги сътворите newsm12.
Аз две седмици се подготвях за копие на тортата на Дими за моя РД и накрая не можах да си сложа украсата - изненадаха ни гости - и я изядоха само с покритието от маршмелоуз  Embarassed, а час по късно разбрах, че желатинът ми е бил твърде малко и си имахме една купчинка крем на Др.Йоткер с бишкоти Crazy, но пък всички го харесаха и не остана нищо от него до вечерта Simple Smile

# 130
  • Мнения: X
Сребърен облак, страшно мерси!  bouquet

# 131
  • Мнения: 1 353
Благодаря още веднъж на всички  Hug.  Искам да ви попитам готовата моделираща маса на пипане прилича ли на марципан Варна или по скоро на моделин прилича.(не съм пипала такава) Embarassed Чудя се дали ще ми е по лесно с нея да работя newsm78,че тая Варна за по сложни фигурки нещо не ми се получава добре  Embarassed

# 132
  • Мнения: 492
момичета, минавам на бързо, но немога да не отбележа превъзходните ви торти и най-вече златния материал на ВАНЧЕТО  bouquet ванче, много ми харесват тортите ти покрити с шоколад, поради което си поръчах едн тон глюкоза  Joy и мисля, че сега е момента да влезе в употреба. отивам да меся тестото,  надявам се да ми се получи

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, честито на всички рожденнички и мами на такива.

Днес ми беше малко смотано, че малкия снощи почна да се разболява и не се наспах (от 4 до 5 сутринта гледахме "The Cars"), а одеве и доста висока температура имаше. А аз освен на въпросите в предизвикателството трябваше и да довърша тортата за хепънинга в Пловдив- проява от програмата на Световната Седмица на Кърмене. Поръчи ми я една от спонсорките (шефката на детски клуб "Тон-Бонбон") Идеята беше изцяло нейна. Тортата е с тазодишното лого на ССК. Направих я много набързо защото дреби беше ама мнооооооого кисел. Мисля, че успях да реализирам идеята  newsm78



А ето и логото

# 134
  • Мнения: 1 271
Супер е! Много е сладка с това зелено.Я сподели набързичко с какво щампова  долу лентата, изглежда перфектно с тази лента отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт