Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка!

  • 11 059
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 616
Офиоли, има едни такива за съхранение точно на бебешки шишета и подобни - дълги и тесни,
Мда, май се сещам. ама пусто в разград едно контейнерче за кърма не може да се намери, камо ли допълнителни "джаджи" ... те не продават дори отделно биберони, а само шишета... Направо се хвърлих в потрес с тукашните търговци...

леле много се чуствам виновна пред мойто детенце. В последните дни вместо да се занимавам с него, аз го оставям на кревата да си приказва сам, и се занимавам с баща му в нета. И нали сме все по роднини, то си няма още нито гимнастика, нито шезлонг с играчки... общо взето ако някой не го забавлява само си лежи по очи и си примрънква нещо самичко.  Ей го и сега, хапна, подондурках го малко да кротне, и пак с нос в чаршафа, а аз... пиша по форуми  Mr. Green
Ма нали трябва да се разнообразя, иначе ще изкукуригам  Rolling Eyes
Я, ми той заспал... Отивам да се наредя до него, да го гушкам и да дремя и аз  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 233
В последните дни вместо да се занимавам с него, аз го оставям на кревата да си приказва сам, и се занимавам с баща му в нета.... общо взето ако някой не го забавлява само си лежи по очи и си примрънква нещо самичко. 
Offioly, и аз съм така - оставям я сама да си се занимава и кисна в нета, я да чатя, я из форума, я из разни магазини  Embarassed А пък, ако ревне, взимам шезлонга до мен на земята и докато пиша с ръцете, я люлея с краката - изобщо... Crazy Иначе, още не се заглежда в играчките, май сме малки още.  newsm78

Мами, знаете ли кога долу-горе не е нужно вече да се придържа главичката на бебето? Все ме е страх, че ако не я държа, ще стане някоя бела...

# 242
  • Мнения: 176
Оффиоли, замразеното мляко може след размразяване да се съхранява в хладилник до 24 часа. (В kellymom.com така пише.) Нали за 1 ден отсъствие става въпрос само? Трябва да се ОК, след пътя пъхаш в хладилника и готово...

Ти се радвай че си кротува детето, я нашия да го видиш - сам да си седи или лежи трае точно 5 минути. Останалото време трябва някой да го разхожда на ръце, докато той опъва главата назад и се оглежда умно  Crazy. Поне в кенгурото като го нося спи, че иначе  ooooh!

# 243
  • Мнения: 13
Моите мъже заспали... Аз ги оставих да се позабавляват малко а те - голямо забавление му дърпат Laughing

Аз се сетих какво щях да питам. На ушите на Пепо още има косъмчета. Кога ще паднат? Тя косата му опада и порастна, а тези пусти косми не са мръднали Thinking

И за М щях да пиша. Моя мъж никак не е фен на презервативите. И аз като Инчето не искам засега второ (да отхвръкне това първо) та да видим какви ще я къдрим.  Whistling

# 244
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug



Влизам само да ви почерпя, защото днес правим 40 дни  Simple Smile

Целувки и лека вечер на всички   bouquet

# 245
  • Мнения: 7
Момичета имам едно питане към тези които са слагали ваксина по здравната каса, кога ще мине червенината, топчето дето се беше подуло се поразтика малко, но мястото е все още червено. Относно темата за децата , прочетох че си бъбрите за това, след моето тежко раждане незная да ли ще искам второ, дори още не съм си ощастливила мъжа след толкова месеци въздържание, сигурно имам страхова невроза...

# 246
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Мами, знаете ли кога долу-горе не е нужно вече да се придържа главичката на бебето? Все ме е страх, че ако не я държа, ще стане някоя бела...

Sleeping Beauty, ние сме на почти 3 месеца, държим си стабилно главата, ама мен също още ме е страх и все си държа там по някой пръст за всеки случай  Blush! Обаче гледам Samimami, че въобще не придържа главичката на Кокича и няма проблем  Peace! Явно е така, но мен ме е страх  Blush! Да кажат и по-разбиращите мами!

Честити месечинки на всички   bouquet!

Аз само да си споделя, че тайничко ви завиждам на всички кърмещи майки и все се чудя дали не прибързах с решението си да спра кърмата? Вярно, че дори и сега като претегля всички "ЗА" и "ПРОТИВ" това си решение, "ЗА"то пак са повече, но ме е яд на мен самата и за това, че заради моите хормонални проблеми бебчо почти не е кърмен #Cussing out!
Оплаках ви се  Embarassed!

# 247
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте и от мен,

аз от две седмици съм във Варна и нещо много, много не мога да седна пред компа. И аз да се включа - сложихме пентаксима без проблем. Марти най-накрая започна да гука. Голям зор беше, даже почнах да си мисля, че нещо му има Embarassed. Вече и с глас се смее - много е сладък направо истински смях. Преди само някакви звуци издаваше, а сега направо се хили като ряпа.

Иначе имам шезлонгче и килимче. Нямам много разлика и на двете е голяма забава. Вече си хваща играчките - май е още несъзнателно, освен че им говори, а даже им се кара понякога Laughing Gali80 мисля, че и без килимче може ако имаш шезлонг.

Кори и аз големи изцепки с това реване по улиците - ужас. Всички ме гледат  Shocked, но мен не ми пука. Поне така си втълпявам - ами какво да правя. Сега си нося и кенгуро-то и така се успокоява, а аз си бутам количката. Цирк, ама какво да се прави. Може и цял ден да реве, но като си легне в 9.30 до 6 го откарва, даже и до 7 в по-добрите дни. През деня почти не спи - максимум по половин - един час между храненията.

Sleeping beauty аз много отдавна не му придържам главата, понякога леко я килва като се измори, нонали трябва да се учи Laughing

За М и аз още нямам, но за второ не съм готова. Аз и с това не знам как ще се оправя. Към 30-35 , т.е. след 5-10 години ще се пробваме за една девойка Laughing

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 23:34 от vesi21

# 248
  • Мнения: 3 743
Момичета имам едно питане към тези които са слагали ваксина по здравната каса, кога ще мине червенината, топчето дето се беше подуло се поразтика малко, но мястото е все още червено. .

При нас нямаше зачервяване. Веднага като се прибрахме направихме риванолов компрес на ръчичката и на другия ден трудно можеше да се види къде точно е убождането. Вени, пробвай с риванол, дано да помогне Praynig.

Трънче и нашата мома е като вашия юнак - забавлява се сама точно 15-20 мин максимум и после иска на ръчички. Пробвам и аз като Бюти да я слагам в шезлонга и да я люлям, но и така не издържаме дълго Tired

# 249
  • София
  • Мнения: 779
Само и аз да се похваля, че забравих. Като гледам за почивки си говорите. Ние отиваме в Анталия на почивка за седмица от 27 септември. Бебчо ще го оставим на майка ми. Надявам се, че всичко ще е ОК. Много ми се ходи да си почина, дано само не ми е много мъчно за Марти, даже на моменти малко си мисля, че го изоставям много рано Embarassed, но и майка му е човек.

# 250
  • Мнения: 233
dari75, vesi21, мерси за отговорите!   bouquet Вашите дребчовци са май с поне месец по-големи от мойта мома, затова сигурно вече без проблем си държат главичките сами. Все още винаги като я взимам в ръцете си, я придържам отзад, но се чудя опасно ли е, ако случайно ми се изплъзне някога, щот е голямо шило? Дано не е.  Praynig

Темата за ваксините ми е много болна. Ние още не сме решили дали да слагаме... Повече съм ЗА, но все ме е страх някакси дали няма да навредят повече, отколкото да помогнат...  Confused

Pretty_Galina, на вас кога успя да ви порастне вече и новата косичка?  newsm78 Със същият цвят ли е?

# 251
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро, момичета  Simple Smile

Ейй, ама то човек да не се похвали... Тази нощ Жорко направо ми разказа играта. Като се събуди към два часа и почти два часа не ще да заспива  ooooh! (пък аз нали "свикнах" да спи до 6  Mr. Green )
Аз му придържам главичката още, но понякога я пускам, обаче като се килне и ми удря една глава и то все в устните ми се удря и така боли...

Ооох, блазе на всички мами дето ще ходят да си починат малко Simple Smile Така ми с ходи и на мен, ама няма да е това лято  Sad

vesi21 и аз мисля да си купя днес кенгуру и да го нося в количката, щото вчера моя мъник пак се разплака и докато си намеря пейка в парка да го накърмя орева света. (ама много скъпи тези кенгурута бе, егати  Shocked )


dari75 мила, не се обвинявай. Аз не си спомням защо спря да кърмиш, но сега и да съжаляваш нищо няма да промениш, само ще се натоварваш негативно. Гушкай си бебчето и му се радвай, целувай го и му се усмихвай  Hug Да, кърменето е хубаво, но има ситуации, в които е невъзможно... Еми и аз съм кърмена само месец, ама да ме видиш ква жена съм сега  Mr. Green
И както казват бабите "Айде, за второто ще знаеш вече и ще се поправиш"  Grinning  Hug

Хубав ден, момичета  Hug



# 252
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!  bouquet
Ехооо, още ли спите?! newsm78

Днес Калина става на 2 месеца. Да ви почерпя, а?

Скромно, но от сърце! Mr. Green

Честита втора месечинка и на Йоана, Виктор, Симона, Теодор, Благовест и Ивайла... Да са здрави, щастливи и много радост да носят на родителите си...


Калина е станала голяма бърборана. Не спира да гука, като променя интонацията на гласа си, а често и физиономията - ту смръщва веждички, ту отваря устичка в беззъба усмивка... Много е смешна. Дори и в полузаспало състояние понякога "говори" Grinning
Най-дългото й спане беше, когато посетихме преди дни зоологическата градина. Принцесата яде в 7, заспа в колата на отиване. Проспа разходката сред животните, а в 1 часа я събудих да яде, че гърдите ми щяха да се пръснат. Кой знае още колко щеше да спи ако не я бях събудила. Иначе през ноща е горе-долу добре. Наспивам се.
Тази сутрин как се беше омазала, просто не е за разказване. ooooh! Чак на чаршафа беше избило акито...

Sleeping Beauty, и аз придържам главичката на Калина, докато я нося. Мисля, че  започва да е по-стабилна след третия месец, макар че Калина още в първите си дни държеше главата си сравнително стабилно.
vesi21, благородно ти завиждам за почивката. На нас тази година ни се размина дори почивката на нашето черноморие, но за догодина сме си обещали /здраве и живот/ да посетим някой курорт и да се отдадем на пълна почивка...
Gali80, към теб се обръщам, че ти беше споменала, но нека се включи който желае. Какво те накара да избереш онази ваксина по ЗК? Предстои ни ваксинация, а аз още не съм решила коя да сложим на Калина! Много се страхувам да не взема грешно решение... Сега съм се зачела в темата за ваксините, ще видим какво решение ще направя...

П.П. Днес ще ви досаждам доста в темата, че съм решила да не излизаме. Вчера май ми дойде в повече слънцето и вечерта страшно ме заболя главата...

# 253
  • Мнения: 13
Честити месечинки на всички юнчета
Sleeping Beauty, косичката е същия цвят Peace А за придържането на главичката аз рядко я придържам но понякога го правя като реши много да си мята главата. Не е още съвсем стабилна, но си контролира движенията що годе

И аз ще слагам ваксината по ЗК ама щото педито така ми каза. А пък Гали ще го обясни много подробно. Тя като я слушам (чета) е станала спец в тази област  bouquet

# 254
  • Мнения: 616
Привет  Hug
Аз главата му вече почти не я държа. като го вдигам само, че съвсем увисва. Иначе му придържам по-скоро кръста и гърба, че като се засили изведнъж назад...
Понякога дори го вдигам леко за двете ръчички, и той се отпуска, т.е. изпъва ги, и главичката леко виси. Няма нищо да им стане, ако си изтърват главата, стига да не е много рязко  Peace

Почивка май няма да ни огрее нас, заради недостиг на средства, не по други съображения  Sad Пустия ремонт всичко изгълта. Тайно се надявам на два дни на морето поне, но едва ли.

Вчера си говорихме за М, и аз снощи се изненадах... някакво "особено" течение ми се появи, мислех че е някаква далечна останка от лохиите, обаче се съмнявам... Съвсем на М си приличаше, ама знам ли, взе че спря  newsm78
Така че вече много ще внимавам, рано ни е още много за друго  baby_neutral

Dari75
, не го мисли толкова това кърмене! Адаптираните млека са достатъчно добри за бебетата, и точно за такива случаи са направени - когато за майката не е възможно да кърми спокойно.  Peace

Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт