Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 6

  • 35 501
  • 303
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 637
Да историите с водопроводите са така навсякъде ooooh!
веселче, разрешително за строеж нямаме. Ние сме съвсем в началото, всичко предстои така да се каже. Хубавото е че жената, която ще ни изготвя проекта работи в екип с всички други конструктори, ландшафтни архитекти и т.н. да не се излагам Laughing Разбрали сме се тя да се занимава с всичко включително разрешителни и тем подобни бюрократщини. 

# 301
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
С риск да се повторя и да досадя на съфорумките пак ще си излея мъката.
За да вземеш разрешително за строеж ти трябва договор с ВиК, е ама те ми отказват, защото няма водопровод в техния регистър на моята улица и така няма как да взема последния документ- разрешителното за строеж.
galana_s, явно защото си в началото си още такава свежарка   bouquet  не разчитай толкоз на приказките на архитекта, дрънкат само за да им станеш клиент, не че не помагат в някои случай, ама в тез по трудните ... оправяш се сам.
Това, че ще ти проектират всички части на строежа, няма нищо общо с допълнителните документчета, които ти трябва да предоставиш за да го внесе архитекта в местната община за разрешително. Обаче ако не си в градовете с пиково строителство всичко ще стане много по-лесно.

# 302
  • Sofia
  • Мнения: 559
vesel4e не го отчайвай момичето предварително, може пък да е от изключенията. И ние с нашия арх имахме подобна уговорка, цената беше по висока от средната, но пък ни спести някои разправии.Пък и когато предлагат подобни варианти, обикновено не им е за 1ви път и са имали и други такива клиенти и имат хора тук и там по инстанциите, няма какво да се лъжем, всички знаем как се случват нещата понякога в Бг.
galana_s благодаря, обзавеждането е на апартамента ни, с къщата сега ще започваме. А иначе ти имаш време за да мислиш, и след първата среща още нещата ще се далеч от крайния вариант, така че не се тревожи. Аз например знаех, че къщата ни ще е със 130м2 застроена площ, 13х10м и си чертаех съвсем лаишки - 1ет....2ет.... и така    Mr. Green после срам не срам моите "планове" ги показвах на арх и той драскаше отгоре    Rolling Eyes    Mr. Green   щото така не става и не знам какво си още.... По едно време тогава даже бях в Германия и му пусках проектите по факс    Crazy  А за разпределението по етажите - аз затова писах като пример, че едно от важните ми неща беше например 1ви етаж на нивото на градината, затова и разпределението ни е малко шантаво, понеже улицата по план е на ниво втори етаж(тава няма да го разберете, щото е поредния бг абсурд) та при нас се влиза на 2ри етаж(там  имам кабинет стая за гости, дрешник, баня), на 1ви не е дневна кухня, на 3ти спални. И половинката от сега мрънка как само щял да катери стъпала, и се чуди къде де напъха един асансьор при вече готова къща   Crazy Така че започни наистина като си небележиш най важното и ще е по лесно. Хайде стига съм давала съвети, ти си знаеш най добре, дано да са от полза тези писаници все пак     bouquet
И ние сега се разправяме по съседски, трябва да си правим улицата, естествено ще отидат доста пари. И пак половината искат, единия пък вика - "луди ли сте, тя общината е длъжна" Може и да е длъжна, само дето ако чакаме няма да го доживеем. Той щял да съди общината тогава. Тия хора не знам къде живеят.

# 303
  • Мнения: 1 426
сори за нахълтването - ама помощ искам......става въпрос за PVC  настилка, която имитира паркет, преди имах координати на една фирма, чийто офис беше в Младост 1А Сф, и централа във Варна; цени на щампован бетон и пръскан полимербетон ....

Общи условия

Активация на акаунт