Летни фиести или отпускарски сиести?- Испания

  • 17 063
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 83
Ето ме и мен,привет на вси4ки  Hug
клара оздравияхте ли ве4е с малката?
мимки макар и с голямо закъснение  Embarassedти пожелавам да ти е 4естито името,много здраве,6тастие и късмет  bouquet
анет,и на6ата е голямо теремото не се спира дори и за секунда,мале незнам какво 6те бъде като проходи  ooooh!,а за името ти поне си излязла предвидлива та си премахнала окон4анията,но в едно предаване гледах как една мама си бе6е кръстила детето ГЕОРГИ ЕДУАРД ГЕН4ОВ ПЕТРОВА и как в БГ вси4ки се смеели на името,та мисълтта ми е 4е децата в никакъв слу4ай не трябва да страдат от на6ите ре6ения  Hug
вес и дума не може да става за предпо4итания,за6тото една от ме4тите ми е да обиколя целия свят(надявам се един ден да я осъ6тествя) така 4е вси4ко 6те ми бъде стра6но интерено,засега мъжа ми е моя "ескурзовод",за6тото и той обикаля из цяла Европа_Германия,Белгия,Италия,6вейцария дори и в Москва бе6е,а той хи4 не оби4а да пътува,но работата му го налага Hug
вал големи перипети си имала с колата, Shockedслава богу вси4ко е минало благополу4но  Hug
станислава
и аз много се раз4увствах докато гледах награждаването на Румяна Нейкова,наистина е жалко колко малко са моментите за да се по4увстваме горди 4е сме българи Hug
амига ,мили4ка,разбирам болката ти....мога само да те прегърна виртуално,много,много силно Hug
тони да ти кажа,4е преди да вземе6 някакво ре6ение се консултирай много добре за тези жили6та,за6тото са нож с две остриета.Ние преди време когато си търсихме жили6те,попаднахме на едно семейство което продава6е апартамент на 5 години със вси4ките си нови мебели на една много добра цена,оказа се 4е апартамента бе6е ВПО,тогава попитах една моя позната,която работе6е в една имобилария и ми каза,4е такава продажба е незаконна,за6тото тези апартаменти не само 4е не могат да се продават до 10 год,но под наем съ6то не могат да се дават,а дори и да мине този срок не може6 да го продаде6 на реалната цена,та си е 4иста загуба на пари.ОБА4Е ако си ре6ила да си остане6 в Испания може би си заслужава,дори пари4на помо6т могат да ти дадът(поинтересувай се в Пропър,ако имате)УСПЕХ  Hug
астуряна наистина в разли4ните провинции е разли4но,но аз се съмнявам,4е няма да те оставят на улицата(поне тук)
На вси4ки които си отиват,лек път и весело изкарване  Hug Hug Hug

# 256
  • Мнения: 83
Забравих да ви кажа,4е малката е влубена в едно детско,казва се LAZY TOWN,та като 4уе песни4ките от филм4ето по4ва да пляска с ръце да си движи дупето и да пее.Направо умирам от 6тастие като по4не да танцува.Ето това са двете лубими песни4ки
http://es.youtube.com/watch?v=P0CHAZJr3OE&feature=related
Поздрави и лек ден на вси4ки  Hug Hug Hug

# 257
  • Мнения: 4 212
--- HAY 4 TIPOS DE VIVIENDAS (TIPOLOGÍAS):
- Viviendas del Plan 60.000
- Viviendas Medias/Precio concertado
- VPO Régimen General
- VPO Régimen Especial

Cada uno elegirá la que mas le convenga, y de acuerdo a sus necesidades y posibilidades, pero cuidado!!!!!!!!!!!!!, tiene truco.
Las viviendas medias, supuestamente valían 120.000 ?, o sea 20 millones de pesetas...el caso es que entre subidas del IPC y otras cosas que nadie entienden, ha subido a nada menos que a 27 millones de pesetas!!, por lo que mucha gente está ya renunciando a esta vivienda y ha creado polémica.

Las del Plan 60.000 ya están sobre los 65.000 ? mas o menos, y las otras de VPO son algo mas caras...aún así, comentar que en este tipo de viviendas, también entran otras de 2 habitaciones, 60 metros cuadrados, y 48.000 ?, serán pocas comparadas con las otras, y sobre todo se quedarán para la gente del grupo III, aunque puede que haya casos de otra gente de otros grupos que si quieran acceder a este tipo de vivienda por que es la mas barata.
--- GRUPOS A LOS QUE OPTAR:
Hay 3 grupos a los que apuntarse:
> Grupo I: Unidades familiares y familias
> Grupo II: Parejas
> Grupo III: Solteros


# 258
  • Мнения: 4 212
ANTES DE NADA---> SI TE HA TOCADO UNA VIVIENDA, NO PUEDES RECHAZARLA POR EL SIMPLE HECHO DE QUE NO TE GUSTA LA ZONA, O AHORA NO LA QUIERES...TE LA TIENES QUE QUEDAR!!, SALVO CASOS EXCEPCIONALES, COMO GENTE QUE LE HAYA TOCADO LAS DE 120.000 ? (AHORA 27 MILLONES, RECORDEMOS), Y NO PUEDAN AFRONTAR AL PAGO DE LA HIPOTECA...EN ESTE CASO, SI TE ACEPTAN EL RECHAZO.

Bueno, este punto lo tendré que ir editando, puesto que ahora mismo hay desinformación y solo podemos hablar de lo que están haciendo otra gente.

Así a modo de resumen, una vez que te toquen las viviendas, la promotora se pondrá en contacto contigo, y en un plazo, deberás ir a recoger papeles, planos y documentos que tienes que entregar:

- que sepamos, suelen pedir la declaración de la renta, en el caso de no haberla hecho pues se pide un certificado a Hacienda donde diga que es lo que has ganado en el ejercicio anterior.
- Un certificado de la seguridad social, como que no debes nada a dicho organismo.
- 2 certificados del registro de la Propiedad, para probar que no hay nada a tu nombre..


--- SOBRE EL SISTEMA DE PAGO, TODO ES UNA INCÓGNITA, Y LO PONDREMOS MAS ADELANTE, SUPUESTAMENTE, PARA EL PLAN 60.000, POR EJEMPLO, DECÍAN QUE SE PAGARÍA UNA CUOTA DE 200 EUROS APROXIMADAMENTE DURANTE 20 AÑOS...AUNQUE YA SABEMOS QUE NO VA A SER ASÍ, Y SON LAS PROMOTORAS LAS QUE SE PONDRÁN EN CONTACTO CON LOS BANCOS PARA OFERTAR DICHAS HIPOTECAS...NO SABEMOS COMO VA EL TEMA, POR TANTO...AÚN ASÍ, TODOS SUPONEMOS QUE SERÁN CUOTAS VENTAJOSAS, PUESTO QUE ESTAMOS HABLANDO DE PRÉSTAMOS MUY BAJOS EN COMPARACIÓN CON EL PRECIO DE OTRAS VIVIENDAS.

POR LO QUE DECÍAN, DE PAGAR UNA ENTRADA DE MILLÓN Y PICO DE PESETAS DURANTE LAS OBRAS, TAMPOCO ES YA MUY PROBABLE, Y SUPUESTAMENTE, TODO VA POR EL TEMA DE LOS BANCOS.

ES MAS, SI TE HA TOCADO UNA VIVIENDA, PERO NINGÚN BANCO TE DA EL PRÉSTAMO, YA NO PUEDES OPTAR A DICHA VIVIENDA!!!!

# 259
  • Мнения: 4 212
SUPUESTOS PRÁCTICOS, CASOS, DUDAS, ETC ETC ETC


Somos miles de personas los que estamos accediendo a este plan, por tanto, siempre va a haber problemas...hay muchos casos, los cuales todos tenemos algo que contar...yo pondré algunos ejemplos:
PD: hagais lo que hagais, dirigíos siempre a la Oficina, y explicadles el caso.

- ¿Quieres rechazar alguna promoción, o tipología, o apuntarte nuevamente a otra?:
Pues nada, en este caso nos dirigiremos a la Oficina de la Agencia de la Vivienda, y se lo explicamos....para apuntarse a otra promoción, no pasa nada, basta con rellena un folio diciendo que quereis optar a otra promoción, y firmais.
Si os apuntais a otra tipología, el caso es mas peliagudo, puesto que tendreis que os tendrán que dar otro certificado, puesto que indica esas opciones....como el certificado es nuevo, tendreis que volver a ir a las promotoras para que os sellen.
Si rechazais alguna tipología (por ejemplo, por que no os convenga la de vivienda media por que la considerais mas cara y no podeis), pues nada, os tendréis que dirigir a la consejería de vivienda de la Junta, que por ejemplo en Badajoz es en la avenida de Europa....rellenarais un papel diciendo que no kereis ese tipo de viviendas...ellos se quedan con una copia, y con la otra la llevas a la Oficina de la Agencia de la Vivienda.

REPITO: TENED CUIDADO CON ESTE TEMA, Y MIRAD BIEN VUESTROS CERTIFICADOS, PUESTO QUE PUEDE HABER PROBLEMAS Y ERRORES EN EL TIPO DE VIVIENDA, Y ÉSTO TIENE QUE QUEDAR CLARITO.

- El certificado no me llega, ¿qué hago?:
Pues como siempre, llamad a la Agencia, o id en persona, puede que haya algún error administrativo...aún así, dad el coñazo y que os informen en todo momento.

- Antes tenía pareja, y ya no, quiero solicitarlo sólo, ¿qué hay que hacer?
Pues nada, si quereis cambiar el tipo del grupo al que optais, vuelta a lo mismo, dirigíos a la Agencia de la Vivienda y explicad el caso, ellos en sus ordenadores os cambiarán los datos.

- Tenía todos los papeles bien, han salido las listas para el sorteo, y no me he visto!!!
Pues rápidamente debereis actuar, por eso hay que estar pendiente de los sorteos, las listas, etc....
Publican siempre una lista provisional, en la cual todos deberemos verificar los datos, y nos dan 3 días de plazo para reclamar. Si pasa estos días, adiós, no tienes nada que hacer por que ya habrá salido la lista definitiva, y ésa no se puede mover. POR TANTO, CUIDADO, Y ATENCIÓN.

- Me ha tocado una vivienda, ¿cómo la eligo, que turno tengo, etc?
Pues nada, este tema lo llevan ya íntegramente las promotoras, recordar que tú eliges según el orden en el que hayas salido en el sorteo...si te toca de los primeros, mejor que mejor, mas tipos de distribuciones de viviendas puedes elegir!!!!.
Primero eligen los del Grupo I, o sea, las familias o unidades familiares...habrá un cupo de viviendas a elegir, y eligen X personas.
Lo mismo pero con el Grupo II....

Y ojo, el Grupo III, los solteros, elegirán de otro cupo, pero que ocurre??, pues que en el plan 60.000 también se incluyen, como dijimos al principio, viviendas de 60 metros cuadrados, 2 habitaciones y 48.000 ?, por tanto, si eres soltero, puede que te toque una vivienda así....
Cada promotora lleva su sistema...por ejemplo Joca para el cerro gordo, pone a diposición 10 viviendas de 2 habitaciones, por tanto, esas las sortea las pone a disposición para el grupo III, con lo cual, los 10 últimos en el sorteo, son los que por huevos se tienen que quedar con esta vivienda...

Después hay que tener cuidado, sobre todo las parejas y familias, puesto que hay promotoras que mezclan todo, y estas viviendas de 2 habitaciones las sortean para TODOS, como es del caso de Urvicasa, para la promoción de La Pilara...por tanto, informarse bien sobre esta cuestiòn, puesto que a una familia de varios miembros le podría tocar un piso de 2 habitaciones....ya, es patético, pero por desgracia estamos descubriendo muchas cosas!!!

- Me ha tocado una vivienda Media, ¡¡¡pero yo no puedo pagar tanta cantidad!!!
Por suerte, poca gente tendrá ya este problema...ésto sobre todo estará pasando ahora mismo a los que les hayan tocado en este 1º sorteo...

¿Qué ocurre?, pues nada...supuestamente, tu no puedes rechazar una vivienda que te haya tocado, eso si, si tu pruebas que no puedes hacer frente al pago de la vivienda, pues no pasa nada, entras para las siguientes promociones y sorteos...
Pero puede que se de el caso, que los bancos y las promotoras, según tu sueldo, pues digan que sí puedes hacer frente a los pagos, por tanto...o te quedas con la vivienda, o la rechazas y olvídate ya de más sorteos.


# 260
  • Мнения: 1 271
Мацки, здравейте и от нас!
Гледам срещичка се заформя в Българско,а?
Супер!

Момичета имам върпрос-малко е спешен.
Резиденцията ми изтича на 15 ноември тази година-та въпросът ми е, мога ли да отида септември да я сменя, понеже ще ми трябва валидна резидзеция точно тогава и няма да имам време да чакам?И още един въпрос-с този зелен лист, който ще получа от естранхерията-на него ще пише, че съм с право на работа, нали с него имам право да направя аутономо?Извинявам се за лайшките въпроси, обаче ми е много каша в главата-заела съм се с много неща за вършене и сега само това ми липсва да ме забавят.
Предварително ви благодаря за отговорите, ще пиша ако мога довечера пак!  Hug

# 261
  • Мнения: 350
Здравейте мацки, благодаря ви за пожеланията! Hug
Тони честито за апартамента! Наистина научете повече подробности по закупуването му и т.н. Чист късмет си е че са ви избрали, при нас в Мадрид не знам какво трябва да стане за да получиш апартамент по този начин, наплива е огромен. И лек път.
Вес не успях да ти пожелая лек път, понеже диването не заспа по поръчка, ме държа до 12 часа през ноща докато заспи, какво ли не правих да заспи по рано и не та не. Дано да сте пристигнали благополучно в Швейцария. Hug
divina защо не се очудвам на маймунджулъците на мъниците. Нашата преди малко пък се обърнала и си повдигаше дупето и главата и се мъчи да се завърти отново но не може и по едно време вече започна сериозно да протестира, както си пееше. Joy Така съм се смяла с нея.
Момичета да ви попитам, днес ходих до социал сегуридада от здравния център ми казаха да отида за да и подновят бенефицента, а от соц. сегур. ми казаха че не било необходимо понеже сме били комунитариуси. Искам да ви попитам нещо мамите които са родили наскоро имам впредвид тази година.
Трябва ли да изкарваме на децата си които са родени тука НИЕ?
Това е другото нещо което ме озадачава от кога е това нещо и защо при условие че е родена тука трябва да и изкарвам и ние, вярно няма националидад, но нали либрото е офицалния и документ тук в Испания. Направо ме хвърлиха в тъч. newsm78
Силрай можеш да си подновиш резиденцията 3 месеца преди да е изтекла преди беше така, отивай и питай най хубаво. Ако на тази резиденция ти е с право за работа значи и на зеления лист дето ще ти го дадат ще е с право на работа. Определено с листа имаш право да се направиш аутономо.

# 262
  • Мнения: 1 156
Здравейте
Вес, не не мисля за там, тук сме се ипотекирали во веки веков.А и в БГ има някой и друг имаот, за сега ни стига. Ако по4нем да се мозжим неимоверно мого, тогава 6те му мислим . Просто либопитство, пък и нали се опитвам да предумам 6ефа ми да запо4нем да предлагаме и жили6та в Бг ама е мног скепти4ен, та за това.
Моми4ета, току 6то си капарирах ... ку4е. Е писна ми от самотия, преди6ното ку4 умря , и ре6ихме с мъжа ми / след полагаемото се 4удене от  на 10 месеца/ да си вземем нова маскота. Ку4ето е порода szpic aleman, 4исто бяло и с много , ама много скубе6та се в момента козин, на 5 мес е и сменя де 6то има по него, зъби, косми, абе таралеж в га6тите си напъхах пак ама нали съм си мазохистка, ....
Силрай, ако има6  о6те въпроси относно докиментацията звънни един тел, може пък и да имам някаква информация.

4ао и лек ден на вси4ки

# 263
  • Мнения: 1 248
Момичета благодаря за честитките, но незнам дали ще го вземем. Rolling Eyes На нас ни трябва по скоро имот за инвестиране...
 Със сигурност нямам желание да живея дълго тук...то годинките си минават, но все пак. Whistling
А, е истина, че нямам право да го давам под наем, нито да го продавам до 10 год. Naughty Освен това след 10 год., за да го продам трябва да върна всички помощи, които съм получила за него. Shocked
 
Теиа, мерси за инфото. Grinning Нашият е пресио генерал, 2 стаен. Ще имаме право на избор, но под 120 000? няма да струва... не знам после колко и какви помощи дават. Но все ми се струва, че няма да са много. Embarassed
А, и 20% от цената трябва да я имаме авансово. Crossing Arms

Аз си мисля, че на тази цена (или малко отгоре...), мога да си взема втора употреба без задължения...е, и без помощи. Уф...
Ще ви се отчета след ваканцията, какво ще кажат. Hug

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 17:56 от tony_t

# 264
  • Мнения: 1 271
Момичета благодаря за отговорите!   bouquet
Гери, абе да ти звънна, ама като знам, че си на работа, си викам да не те притеснявам.А ти си знаеш, че с теб си имаме работа-няма да се отървеш!  Mr. Green

# 265
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
geripetrowa ,моля,моля......4акаме снимки на дом.лУбимеца. Wink
tony_t ,при нас апаратаментите не са 4рез жребий Confused,моята позната нейното 4але си го взе с жребий сьЩо ,но тук.............има астраШно много 4акаЩи и апартаментите ги дават по нужда Confused.........Та както казах аз имам да си 4акам оЩе много........
Елате при нас Wink,Онзи ден гледах в една инмобилиария един страхотен апартамент (втора рька) с три спални ,МНОГО светьл,с огромни прозорци навсякьде и на ьгьл за 120 000 евро.....направо така ме хвана яд ,4е не успях да го взема аз #Cussing out........но както са в момента ипотеките ,незнам как Ще стане
Значи, оставаме за 2 септ. на Иван Вазов, към 12.00h, така ли? Hug
То, да ви кажа много време не остана...
А за Витоша, хайде де, казвай някоя хижичка, така по цивилизована, и веднага тръгвам. Sunglasses Уф, а ако има и механичкааааа. Laughing Само за ядене мисля. Mr. Green


Аз сьм там Laughing Peace Peace...........и за хижа пак сьм там Laughing

# 266
  • Мнения: 1 156
По темата за или6тата предлагам вси4ко в торевиеха. Днес ни влезе за продаване къ6ти4ка 2 спални, салон комедор, кухня американа с прозорец оба4е  и 20 кв. м двор4р отпред за 96 000 евро. В тих и спокоен квартал , има транспорт и вси4ко останало. В момента в на6то град4е могат да се намерят страхотни не6та за супер ниски цени,. Стига да има6 парите ке6 или да ти отпуснат кредит, което в момента пък е под въпрос, но не зна4и 4е е невъзможно.
За снимки, 6те по4акате. Първо днес да го взема, после да го снимам, да ми пуснат нета, 4е тогава 6те викам Силрай да ги ка4и 6тот аз съм инвалид в тва отно6ение. И пожелаъте да не гризе мног 4е ми отидоха мебелите. 4ао за сега ако някоъ иска къ6та да свирка. Има много

# 267
  • Мнения: 63
А и цените на жилищата падат и ще продължават да падат. Но и много хора се оплакват ,че заем от банката вече е много трудно да се вземе.
За помощите се връщат само ако го продадеш през тези 10 години.
Когато си търсихме апартамент се бяхме спрели на едни такива от протекционесите. на които отдавна им беше изтекъл срока от 10 години, но ни предупредиха ,че ще трябва да чакаме не знам си какви процедури за да го купим и ние се отказахме.
Тъй че му мислете добре.
Приятно пътуване.

# 268
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
за апартаментите под протексион няма да се включвам че сега нямам време, после ако остане ще ви пиша моя опит
мимки либрото де фамилия е официален документ които удостоверява родителската връзка между вас и детето нищо повече, това че е родена тук няма нищо общо с ние то, все едно да кажеш че акта за раждане (но без егн) е достатъчен разбира се че не е, сега ти искат само либрото де фамилия но по нататък на всякъде ще ти искат ние то така че е необходимо, не знам какъв е проблема да го изкараш, аз с нетърпение цакам да му пристигне паспорта за да му го направя, а и ако искаш да и изкараш испанско гражданство без ние не става

# 269
  • Мнения: 1 248
Анетт!!! Намери време моля те Praynig, и разкажи за опита ти с ВПО. Hug

Момичета, не ви отговарям поименно, но ви благодаря за всички съвети по въпроса.  bouquet
 В крайна сметка, решението ще вземем след като говорим официално с тях, за планове, помощи и прочие, но вашите съвети ми помагат да се ориентирам предварително. Hug

Mimky, направи си всички необходими документи (а НИЕ на първо място)  на Никол. Heart Eyes Сигурна съм, че сте изморени от бумащини, но после ще си спокойна, и няма да ти поднасят изненади по въпроса.  Hug

Астуриана, да, до 30 години, апартамента си е ВПО- т.е. не може да се продава, наема или каквото и да е без разрешение на общината. Пишат се молби, обяснения #Crazy...

Общи условия

Активация на акаунт