Лятна Канадска тема -28

  • 20 170
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 713
Ние купуваме главно пилешко и свинско филе. Салами, колбаси, кренвирши, наденици, бекон- не. Шунка мъжът ми си купува и само той си я яде. По принцип не сме много по месото. Обаче днес имахме едно излизане от градината на Маги, което завърши с ядене на сандвичи. Имаше някакво пушено филе.  Confused А ние си го хапнахме доволно и въобще не се сетих за заразеното месо. Ще го махам тотално от менюто месото, аз съм се заканила.

# 241
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Дами, време е за отчет:
Закупени:
20 несесера
9 пакета моливи (по 12 бр. – 108бр.)
5 пакета острилки (по 4 бр. – общо 20бр.)
5 пакета лепило (по 4 бр. – общо 20 бр.)
4 пакета гумички (по 12 бр. – 48 бр. общо)
14 пакета химикалки (по 6 бр. – общо 84 бр.)
9 кутии крем против подсичане
Всичко на обща стойност – 105,81$
Останали налични – 171$
Преди 2 седмици изпратих за България всичко описано по-горе + още 5 кутии крем против подсичане, 1 бр. троен пъзел и други дреболийки. Повечето неща ще заминат за ДБМ Видин, респективно домовете в Белоградчик и Ново село.

През миналия месец с Мamamia си разменихме доста ЛС-та и в резултат тя закупи и занесе в България:
20 бр. мъжки сиви чорапи
20 бр. детски чорапи
16 бр. женски чорапи
104 бр. моливи
60 бр. химикалки
32 бр. острилки
20 бр. лепила
48 бр. гумички
около 40 бр. малки гумички
3 бр. несесера
4 шампоана
6 пакета мъшмелоус
3 крема против подсичане
Всичко на обща стойност – 102$
Това е цитат от последното ЛС:
Държа предадените неща да се считат за дарение от канадските мами, а не лично от мен.
Мamamia Hug
Та така момичета, с тези 102$, общата събрана и похарчена (без 171$) по предназначение сума е 1462$. С остатъка от парите смятам да закупя някои неща (разбира се и от дежурния крем против подсичане, от който до сега сме пратили 19,5 кг.), които да държа на склад и при първа възможност да изпратя за България.
Предлагам октомври-ноември да проведем нова акция за събиране на пари. Понеже се чувствам неудобно периодично да ви “тормозя” (не че ще спра), мисля че би било удачно още в първия постинг който ще пусне в новата тема Каролина, да фигурира информация за това което правим, за събраната сума и който иска да се включи, да ми пише на ЛС.
Искам пак да благодаря на Yanadark, Коконка, Суити и Мamamia, които изключително много ми помогнаха със закупуване и пренасяне до БГ на багаж за ДБМ. Благодаря ви момичета!!!

# 242
  • Мнения: 3 271
Sneji, ти си неуморна, браво! Поздравявам ви заедно с всички, които участват. Живот и здраве следващото лято и аз ще мога да занеса багаж към БГ, от сега го планирам Simple Smile

# 243
  • Мнения: 96
Страхотии с месата.. аз не съм се хванала толкова сериозно като вас момичета, но внимавам какво купувам.
Иначе, Снежи казвай като имаш "кампания", аз искам да участвам с малко, но редовно. Много наведнъж - по-трудно става, но малко и редовно ми допада Simple Smile Също така свекърва ми обикновено идва декември, януари и пътува с празни куфари наобратно, така че ако има нужда да се пращат неща може да пренасяме. Само там трябва някой да поема разпределението, че тя няма да може.  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 386
Благодаря на Броненосец и Милена за отговорите. В момента букваме хотел и се изнервих, защото или е много далеч, или е над 300 долара на вечер, или пък имало бълхи, според ревютата.. Каже някой приличен хотел в даунтаун ако знаете..

Имам няколко въпросчета, дано не ставам нахална, много мерси отсега за отговорите:
1. Oпасен ли е гейския квартал, че много оферти има там?
2. Бродуей и Кингсуей сейфти улици ли са?
3. Добра идея ли е да се спи в ''клубната зона''?
4. Minter Gardens, Harbour Centre Tower и Imax-a струват ли си или да наблегнем на парковете и Science World?
5. Последно  Embarassed  - има ли много задръствания?

Много, много благодаря на всички!   bouquet

P.P. Готови сме с хотела, мерси Миленка, пиша ЛС.   Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 10:37 от Ева на сцена

# 245
  • Мнения: 3 271
Ева, не мога да отговоря на повечето ти въпроси, но поне на които мога.
Няма много задръствания, единствените, които аз съм видяла за 45 дни в downtown са ако отиваш ранният следобед към Стенли парк или вечер около стадиона (там живяхме!) като има мач Simple Smile
Тези дни го дават слънчево, около 18 градуса, така че мене, ако питаш, ако имате време разходете се из Стенли парк, вижда тотемите (според мен са много красиви и интересни), ако имате достатъчно време (поне 3 часа) непременно вижда аквариума, следващият ден отидете до Science World, ако си падате по такива неща, ние като живеехме в близост не излизахме от там в един период Simple Smile Тези дни ние също мислим да отидем, така че като си направите плановете пиши едно ЛС да видим ще се засечем ли някъде по пътя Simple Smile

# 246
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Каролина, Честит Имен Ден на Мони ! Да е здрав и с гордост да си носи името  Simple Smile ! Весело празнуване !  newsm67 Tada

# 247
  • Мнения: 449
Еli===, благодаря за поздрава!   bouquet

# 248
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Имен Ден на Мони!
Момичета голямо затишие е напоследък в темата ... май всички се възползват от дългия уикенд и лятото.
 

# 249
  • Canada
  • Мнения: 231
Момичета,  Hug как сте?

Вече 2 дни водим Раян на градина, бавно и славно свиква(ме:)), 1-я ден - 2 часа, 2-я - до обяд.
Как се справят колегите  Mr. Green на Раян? Еми, пчеличка, огънче?

И учебната година започна, кажете, как са учениците?

А бебоците? Вери, Г-жа Броненосец, Гаргамелчо и другите, как са мъниците?

Много топло тези дни, жалко, че затвориха басейна до нас, че май и не само този, тъкмо ми се приходи.

# 250
  • Мнения: 5 713
Ами как...обичайно по бебешки. Simple Smile Расте и калпазанее, да ми е жив и здрав. Всичко е наред, да чукам на дърво. Вече е почти 2 килца отгоре и 10см.

Пожелавам Раян да няма никакви проблеми с градината и свикването както Маги.  Heart Eyes

# 251
  • Мнения: 96

Вече 2 дни водим Раян на градина, бавно и славно свиква(ме:)), 1-я ден - 2 часа, 2-я - до обяд.
Как се справят колегите  Mr. Green на Раян? Еми, пчеличка, огънче?


При нас нещата не са много розови, но не са и плачевни. Вече 4ти ден я водиме за по цели дни. До момента само 1 път ми се обадиха да си я прибера на обяд, че не можела да се успокои. Като отидох се разхождаше с някаква играчка м/у леглата със заспали деца и хленчеше. Само дето не ревнах и аз с нея. Като я сложих в колата заспа за около 2 минути. От тогава не е имало кой знае какви сцени, но се будиме нощем в истерии, опитва се да ме смачка от гушкане и .. освен това не се отлепя от мен след като я прибера. Отказваше да яде в градината, но и това се оправи вчера.. Да видим!

Как е с Раян?  Hug

# 252
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Успешно начало за най-новите мини-ученици и за по-големите такива  Hug .
Мъжа ми се изказа по повод на новата учебна година така - в градината има повече ревящи от обичайно.

# 253
  • Мнения: 557
Ето и аз да се запиша Wink
При нас Марти (по-големия, който сега е на 5) тръгна на училище. Доволен е, харесва му и изглежда ентусиязиран. Явно му харесва това, че вече е голям и по-самостоятелен. Горд е, че ходи сам. Хваща автобусчето всяка сутрин и следобед се прибира с него. Ние само го посрещаме на спирката, която е в края на нашата улица.
Интрересно, че Дани, който сега е на 4 го преживява по-трудно Wink Той явно е свикнал, че двамата ходят заедно на градина и сега, когато изпратим Марти на автобусчето, Дани започва да обяснява, че никой на градината не го обичал и всички искали да го ударят Wink Даже първия ден се разплака. Но днес вече е обяснил на баща си, че е на 4 и му остава още едно пръстче и ще ходи и той на училище Wink
Те двамата са голяма комбина и явно наистина много ще си липсват един на друг, въпреки, че в градината бяха в различни групи.
Та така за нас...интересно е, различно и ново за нас да си имаме ученик Wink

# 254
  • Мнения: 3 271
И аз исках да поздравя ученичетата. сина ми вече започна, спокоен и доволен е засега, справя се и с езика. Катето започва в понеделник, днес ни беше интервюто с учителката, дано се справи и тя.

Общи условия

Активация на акаунт