Раждане в къщи

  • 42 699
  • 612
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 391
Рикк, отиди в Bunnings и си купи мъркуч за $10-$15 - светло син Wink

За лотуса и аз така бях. Идеята ми харесва, но някакси не ми пасна.

# 601
  • Мнения: 557
rikk ,
Значи ще си у дома, без "асистенти"? Simple Smile
Мъжа ти ще бъде ли с теб на раждането?

Аз си купих хирургическа ножица за 4$ и я преварих и опекох Simple Smile За по половин час и двете. Печенето става в хартиен плик във фурната на около 200 градуса, а под плика трябва да има купа с вода, иначе ще се опече и хартията Simple Smile
После вадиш само плика от фурната и го прибираш така за когато ти потрябва. Това остава стерилно за около месец.
А в крайна сметка ползвах ножицата, която моята докторка ми даде, когато разбра, че искам да раждам у нас. Тя много държеше да ползвам нейната, защото така била по-спокойна, че наистина е стерилно и т.н. Wink

Мег, това за прегоряването не го бях чувала? Как точно става?

И на мен лотус ми харесва като идея, но не успях да си го представя как ще стане точно...затова се отказах.
Може би със следващото...? Wink

rikk, Много ти се радвам....пожелавам ти едно прекрасно раждане!
Дръж ни в течение!

# 602
# 603
  • Мнения: 329
Bunnings. Добре. И без това утре щях да ходя дотам.

Засега нямам усещане, че ми трябва акушерка, макар че мъжът ми иска (да му пази страх). Нито пък мисля, че има достатъчно време да си намеря някоя, която би ме карала да се чувствам комфортно. Мъжът ми ще присъства, ако се вземе в ръце и реши да не се спича, а да се държи като мъж Simple Smile Аз лично за себе си нямам съмнения и притеснения, бебчо също си знае работата. Simple Smile

Благодаря за подкрепата, момичета, вдъхновявате ме:)  bouquet

# 604
  • Мнения: 557
rikk, страхотна си!


Дали не трябва да направя нова тема? Тази много ли е дълга вече?

# 605
  • Мнения: 329
rikk, страхотна си!


Дали не трябва да направя нова тема? Тази много ли е дълга вече?


Благодаря ти!   bouquet

За темата - аз не знам какви са порядките във форума. Че е дългичка - дългичка е.

Аз се записах на един курс "active birth" - другия вторник. Дотогава ще си направя списък с въпроси, а ако някой се сеща нещо, което бихме могли да попитаме акушерката, да пише.

Аз примерно сега се сетих един смешен въпрос, на който раждалите вече трябва да знаят отговора - колко време след раждането бебето пишка и ака за първи път?  Grinning

# 606
  • Мнения: 3 869
На смешният въпрос: нашето бебе изкара първия мекониум след 4 часа, а за пишкането не помня, май по-късно беше

rikk, и от мен поздравления за необремененото съзнание и връзката със себе си и детето  Hug

Питай каквото ти хрумне, пък ако в последствие се сетиш нещо - ние сме тук, макар и да не сме акушерки Simple Smile

# 607
  • Мнения: 329
На смешният въпрос: нашето бебе изкара първия мекониум след 4 часа, а за пишкането не помня, май по-късно беше

rikk, и от мен поздравления за необремененото съзнание и връзката със себе си и детето  Hug

Благодаря Simple Smile Доста се потрудих и съм доволна от себе си  Mr. Green (колкото и нескромно да звучи  Embarassed)

Вчера открих, че и авторите на книги и статии за раждане плагиатстват.   Confused Един пасаж от една книга го срещнах до буква същия в една статия. (Авторите са различни и не е цитат). Сега се чудя кой от кого е преписал. Не че е толкова важно, де, ама ме гложди така отвътре...

# 608
  • Мнения: 391
И от мен уважения за решението. Все още ме е яд че не го направих с първото раждане, но мъжот толкова му трепериха мартинките, че не се реших. Мислих си че досега ще ми е минало, след две прекрасни раждания, но ето, още ме гложди. Особено като знам със сигурност какво преживяване може да е раждането.
А то не беше хич лошо с изключение на бърканията, напъдствано напъване и отношението. Нищо крайно или ужасно.

И като знам че следващи раждания не "лекуват" предишни, най-добре е да се започне с първото.

Ти интересуваш ли се от акушерка? Аз май знаех за една прекрасна по твоите гори...ако искаш мога да проверя дали е там?

# 609
  • Мнения: 329
Ти интересуваш ли се от акушерка? Аз май знаех за една прекрасна по твоите гори...ако искаш мога да проверя дали е там?

Аз честно казано - не, но мъжът ми живо се интересува  Laughing

Ако не те затруднява, провери дали е там. Може пък да си поговорим....

На моя мъж също му треперят мартинките, или по-точно му трепереха, ама мисля започна да осъзнава, че връщане назад няма... та започна да се държи малко по-сериозно. Аз още се занимавам със себе си, ама е крайно време да му организирам една "орентация", както аз си знам, за да не се наложи да го пращам да пие кафе, докато раждам (не за друго, ами подозирам, че ще е през нощта, а тогава всичко е затворено  Laughing).

# 610
  • Мнения: 919
rikk, много ти се радвам..
хубаво и безпроблемно раждане ти желая!

до колкото знам бебето трябва да се изпишка И изака поне веднъж в първите 24 часа, но моите девойки бяха много бързи, Виктория ме напика в момента в който ми я сложиха на корема. Емка също пишка и ака преди да я претеглят Laughing

# 611
  • Мнения: 329
Благодаря, Гагргамелчо Simple Smile И аз ти се радвам  Grinning

Sheila, купихме си маркуч. Сега обаче се оказа, че не пасва на чешмата, както и нито един от преходниците, които взех, но това ще го оправим лесно... Благодаря за информацията още веднъж  Hug

Снощи си поговорих отново и с мъжа ми и мисля, че ме разбра и ще спре да се шашка и притеснява. Още повече, че всяко посещение в болницата (днес бяхме на контролен преглед) го убеждава и него, че това е последното място, където искаме да посрещнем нашето дете... Но мисля, че трябва да му обръщам просто малко повече внимание, за да се успокои.

# 612
  • Мнения: 557
Момичета, направих нова тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362322.0

Нарочно я направих в "Майки (бъдещи и настоящи)" защото повече хора да я намерят, ако се интересуват от нея.
Надявам се да няма проблем...

Заповядайте там!

rikk, ще се радвам разказа ти за твоето прекрасно домашно раждане да е първия в новата тема Simple Smile Ще го чакаме с нетърпение!

Общи условия

Активация на акаунт