Пердета -2

  • 99 126
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
Благодаря  , днес слагат корниза, а в петък  пердетата ще са готови. Поръчах ги , но гладък тюл в шампанско( като стениет , съвсем загадка като цвят). Ще покажа снимки като са готови. Hug

Аз не го харесвам това като цвят за перде защото стои като пожълтяло (поостаряло), но щом си решила...Във всеки случай няма да се бият цветово и пак добре. Ще чакаме снимки. Flutter

# 46
  • Мнения: 587
Като се каже шампанско всеки разбира различно. Ако трябва да го описвам е по скоро към бежово, а не към жълто. Не зная дали виждаш цвета на стените - същия цвят е и пердето. Цвета е загадка, а тюла е много нежен. Поръчах го с набор 1.7 , че 2 ми идва в повече. Все пак плътните пердета натежават Thinking

# 47
  • into the blue
  • Мнения: 771
И аз съм в чуденка с тези пердета,спалнята ни е в приятно меко зелено,а мебелите са светъл дървесен цвят,та се чудя какъв да бъде цветът на пердетата  newsm78

# 48
  • Мнения: 587
Eто и новия корниз. Тънкото перде е много старо, временно докато е готово новото.
http://i43.photobucket.com/albums/e399/shiva58/IMG_1949.jpg
http://i43.photobucket.com/albums/e399/shiva58/IMG_1952.jpg

# 49
  • Мнения: 4 380
Eто и новия корниз. Тънкото перде е много старо, временно докато е готово новото.
http://i43.photobucket.com/albums/e399/shiva58/IMG_1949.jpg
http://i43.photobucket.com/albums/e399/shiva58/IMG_1952.jpg

Браво. По-добре е пуснато пердето. Mr. Green Този спатифилум защо не го вдигнеш на пиедесталче малко? Как ти е нацъфтял! А моят не ще да цъфти. Cry Някакъв шантав сорт...Българските спатифилуми цъфтят и при най-лоши условия, а този как ли не го глезя и не. Confused

# 50
  • Мнения: 587
Спатифилиума ми  много години не цъфтеше, не мръдваше нито напред , нито назад, но започнах да го поливам обилно и го подхра  нвам тор и вече цъфти непрекъснато. Макар че не е по темата, той иска да не е в голяма саксия, колкото по му е малка саксията , повече цъфти. Поне моя Wink

# 51
  • Мнения: 1 180
Искам съвет за перде в кухнята /или нещо друго/ - веднъж попитах, но никой не ми отговори. Има един прозорец и още един вратопрозорец /така ли се казва Rolling Eyes/. Нямам корнизи. Нещо, което да се пере лесно. Къси перденца в долната част? В такъв случай на вратата какво се слага? Приемам всякакви съвети!

# 52
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако ще слагаш перденце в долната част на прозореца, на вратата ще стои добре перде на самото стъкло, прищипнато в средата. Но ако кухнята ти е модерна, няма да върви. Ако нямаш нищо пред прозореца, можеш да си сложиш корниз Simple Smile и да пуснеш дълги завеси. Ако често отваряш терасата обаче, няма да са ти удобни.
Пере се лесно тюла и органзата. Кратко пране, лека центрофуга и направо ги закачаш, изсъхват веднага. Само че в кухня е малко не на място, особено органза.

# 53
  • Мнения: 1 180
Благодаря за отговора! Кухнята по-скоро е класическа, жалко, че в момента нямам снимка. А вратата към терасата наистина често се отваря... Не знам какво да направя - харесват ми и щорите от плат, но по-трудна се почистват.

# 54
  • Мнения: 4 740
 И аз благодаря за отговора по моя Не много по темата въпрос   bouquet

# 55
  • Варна
  • Мнения: 692
.... харесват ми и щорите от плат, но по-трудна се почистват.

Защо да се почистват по-трудно- те също се перат - откачаш, переш, закачаш  Peace

# 56
  • Мнения: 4 380
Спатифилиума ми  много години не цъфтеше, не мръдваше нито напред , нито назад, но започнах да го поливам обилно и го подхра  нвам тор и вече цъфти непрекъснато. Макар че не е по темата, той иска да не е в голяма саксия, колкото по му е малка саксията , повече цъфти. Поне моя Wink


В много тясна саксия е моя. Знам ги аз всички тези неща. Листата му са толкова нагъсто, че няма накъде. И го похранвам и поливам редовно и не. Просто е някакъв друг сорт, аз по друг начин не мога да си го обясня. Антуриума ми цъфти на същото това място, спатика не ще.

п.с. извинявам се за офф-топ. Embarassed

# 57
  • Мнения: 1 180
.... харесват ми и щорите от плат, но по-трудна се почистват.

Защо да се почистват по-трудно- те също се перат - откачаш, переш, закачаш  Peace
Е, не ми е много ясно, нали имат разни механизми - това да го разглобявам всеки месец? Проблема е, че като готвя, много се вмирисва всичко, а и от изпаренията се получава нещо като филм по всички повърхности /абсорбатора ни е без комин и нищо не върши - ако може, бих направила нещо и в тази насока, напр. ефективен абсорбатор, ама без комин....къде ще ми отвежда миризмите и парата?/.

# 58
  • Мнения: 39
[
Е, не ми е много ясно, нали имат разни механизми - това да го разглобявам всеки месец?

Щорите имат нещо подобно на американски цип (една лепка) в двата си края, с който се закачат за механизма, но и много лесно и удобно се свалят и почистват. Живеем в 21 век, все пак, совите не са това, което са  Laughing

# 59
  • Варна
  • Мнения: 909
Принципно нищо не одобрявам без помещение. Няма помещение- няма пердета. Без интериор само шивачите ще ти измислят. Можеш да се консултираш с либра, тя вече е набрала скорост за глупави съвети.

п.с. Мразя сатен по пердета! Сатен-само по нощници и пижами. Laughing
[/quote]

Благодарение на тези "глупави съвети" вече 10 години сме сред най-търсените производители на интериорен текстил на пазара. Не мога да разбера що за човек трябва да си за да даваш определение за нечии съвети,следвай своята пътека,dont mess with mine

Общи условия

Активация на акаунт