ИЗРАЕЛ 10

  • 26 741
  • 278
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 410
 Много ми е хубаво да гледам снимки - а вие тук се майсторки в това отношение.Аз затова не показвам моите - 'Щото да не се изложа! Rolling Eyes

Малии,Петя какви гевречета е направила рано сутрин.Пете,в 5 часа ли стана душко да ги замесиш?

# 271
  • Мнения: 2 952
    Аха , да ....   така  ги правя работите аз   hahaha

   СНИМКА от  срещата ще видите  в новата тема може би утре.   

# 272
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
    Аха , да ....   така  ги правя работите аз   hahaha

   СНИМКА от  срещата ще видите  в новата тема може би утре.   

браво, браво! Нарочно ни държите в напражение. Mr. Green
(хайде в новата тема, наистина ще е по-добре)

mi6imadi, как си мила? Мъничко остана, в тези жеги стой някъде на  хладно и се пази Heart Eyes

# 273
  • T"A
  • Мнения: 2 515
mi6imadi, за тези снимки дълго чакане ще пада - като родиш, като те изпишат с бебе и се върнеш вкъщи, пък докато се съвземеш от раждането.... чак тогава ще вдигна церемония, ще снимам и ще публикувам резултатите  Mr. Green От Пол Маккартни на този етап ни вест, ни кост... Сериозно - от тогава нищо не сме чували по повод гостуването му, явно може да се отложи, иначе би трябвало вече да продават билети, нали така  Thinking

al-Yashbi', и тук има още какво да се иска, нищо не е идеално, но се забелязва усилие, старание нещата да се поправят, да се подобрят... Преди време се прие закон, според който трябва да има квоти на наемните работници и служители, т.е. във фирмите съотношението на групите от населението да е като в обществото. Това задължава работодателите да наемат служители с различен бекграунд - в т.ч. и араби, и имигранти, и чернокожи...

Прякорът ти се помни лесно  Peace ал яшби елишева елисавета елизабет - като разбереш произхода на една дума, лесно забелязваш общото между различните и форми, които има във всеки език  Hug

Снимката от срещата и новата тема ги очаквайте по-късно днес  Flutter Още тази тема не е изписана  Naughty

Фотографките, как така сте се отказали от това изкуство? Карол, права си за събитийната фотография тук, цяла индустрия си е...

Вчера по новините имаше репортаж, че гроздоберът в Израел е започнал. Аз вече се сдобих с грозденце - сладко и сочно, от сърце ви черпя виртуално:

... а израелското грозде е  м-м-м...

# 274
  • Мнения: 2 952
Я вижте една винарна в Израел от 1890 в "Зихрон Яаков" :




http://outdoors.webshots.com/photo/1215153450044154793XMECiB


 Simple Smile   Поздрав!!   http://www.israelwines.co.il/_uploads/imagesgallery/4294A652659_019.jpg    Simple Smile 


   

Наздраве!   http://www.getfrank.co.nz/assets/images/Halfwidth/NewFolder-6/_r … e400302-wine2.jpg


 

# 275
  • Мнения: 160
Здравейте,

Най-после успяхме да свържем нашият лаптоп, според мъжа ми в България имаме по-качествен  интернет защото ние вече там сме на безжичен много отдавна , тук беше много трудно да го направим но вече имаме така, че ще пиша по-често.
Бяхме днес на сафари , ще пусна снимки след няколко дни, много й хареса на майка и малката беше с нас, но го проспа  Simple Smile.

Нати взе да се криви и май се разглези малко защото всички й се радват и само я носят на ръце да не говорим, че не слизаме от колата и тя вече иска да спи или в кола или да я люлям на ръце и гледай какво става като стане време за сън то не са ревове то не е чудо докато не стане на нейната. Записахме я на педиатър и пуснахме пълни изследвания напълно здрава е. Клиниката е много добра, има т.нар златна карта, която покрива освен стандартният пакет и допълнителни услуги като акупунктура, физиотерапия и т.н дано да не се налага да ги ползва никога но е добре да го има като опция. Всичко се прави през интернет от записване на час за лекаря до получаване на резултатите от изследванията.

Има файл с нейният картон и може да се види от всеки лекар вместо да обяснявам на всеки те си влизат и четат. Няма какво да се сравянява с България, дано и ние там един ден да имаме достъп до подобно обслужване но няма да стане докато не навлязат частните здравни каси и да има конкуренция.

Лека нощ на всички.

# 276
  • Мнения: 558
днес случайно попаднах на един paper, който разглежда израелско-палестинския конфликт като математически модел Thinking та според  авторите тhe equilibrium of our theoretical model predicted that the support for Israel’s right-wing party increases after periods of severe terrorism, and
that the expected level of terrorism is higher when a left-wing party is in power.
Вие забелязали ли сте такава връзка?
самият paper  може да се свали от тук

# 277
  • T"A
  • Мнения: 2 515
pepelja6ka, не прочетох цялата статия, но звучи интересно, ще я попрегледам по-обстойно. Относно цитираното твърдение/предположение - първата му част е вярна, т.е. в периоди, в които има терористични актове, подкрепата на десните партии се засилва, защото това е тяхната платформа - сигурност от войни и терор  Tired За втората част - не ми звучи убедително newsm78 - ако очакваното насилие е по-голямо (от избирателите ли е това очакване), то защо се избират левите партии  Thinking Или това е чисто хипотетичното очакване на авторите на изследването, така са решили по пътя на логиката?  Confused
Трябва да разбера равенството, с други думи...
Но по принцип - да, най-голямата разлика между идеологиите на левите и десните партии е по отношение на сигурността и как да се действа с територистите, с вражеските страни и пр., и има пряка връзка между гласуването и положението със сигурността


Днес имах проблеми с българските сайтове и просто в един момент не можех да ги отварям  ooooh!

hand, радвам се, че сте си прекарали добре на сафарито. Там е хубаво и с по-порастнали дечица, защото има доста забавления.... само сянка да има  Sunglasses
Снимката от срещата е много смешна, ще дам временен линк в новата тема Peace

Пете, в тон с гроздобера си минала на вино  Wink
Дано това подсети hand да се почерпят с вино, помня, че в миналите теми спомена, че обича  Peace Освен това е хубав подарък за близки в България   Wink

# 278
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пак съм аз  Laughing (туко виж сме избутали до 15-та страница още тази нощ  hahaha)

Днес, в някакъв промеждутък, в който не можех да отварям българските сайтове, засякох по телевизията предаване за майки - "Бои има" (='мамо, ела"), не знаех за него преди това...  Thinking

http://vote.reshet.tv/forum/forum.asp?forumID=70
Предаването, милото, страда от много негативната критика към него, написана във ha'Арец, но каквото-такова: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1007576.html?more=1

Водещата: http://bidur.msn.co.il/msnEntertainment/TvAndRadio/News/200807/20080727112750.htm

Доколкото разбирам, го дават в сряда и в четвъртък, в 16:15...
Днешното предаване не беше толкова лошо, беше посветено на майките на деца с увреждания и една майка разказваше за детето си с диагноза аутизъм. Обаче воденето наистина беше слабо Confused


П.П. Ама, наистина стигнахме до последната страница на тази тема  Mr. Green
Значи заслужено пускам покана към новата: ИЗРАЕЛ 11  Peace

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 03:20 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт