Нови скрити химикали в храните

  • 6 119
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 713
Senomyx е сключила договори с Kraft, Nestle, Coca-Cola и Campbell soup (тези май ги няма тук) да добавят такива химикали в продуктите им, които действат като маскират горчивия вкус, "изключвайки" рецепторите за горчиво, намиращи се в езика. По такъв начин нивата на захар и сол могат да бъдат намалени почти наполовина[/size], без да се променя общия вкус на продукта.

А добре де, не е ли хубаво, че намалят нивата на захар и сол , което също е вредно както ни е известно. Какви са тези химикали, не ми става ясно? newsm78 Линка не се отваря, Грейс-дава ми грешка Thinking

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ми то нищо безвредно не остана Cry
Да затова сме толкова "здрави".  Thinking

# 32
  • Мнения: 2 652
Senomyx е сключила договори с Kraft, Nestle, Coca-Cola и Campbell soup (тези май ги няма тук) да добавят такива химикали в продуктите им, които действат като маскират горчивия вкус, "изключвайки" рецепторите за горчиво, намиращи се в езика. По такъв начин нивата на захар и сол могат да бъдат намалени почти наполовина[/size], без да се променя общия вкус на продукта.

А добре де, не е ли хубаво, че намалят нивата на захар и сол , което също е вредно както ни е известно. Какви са тези химикали, не ми става ясно? newsm78 Линка не се отваря, Грейс-дава ми грешка Thinking


То хубаво, че спестяват от захар и сол, ама химикалите са по-кофти, дето ги използват за тази цел. По подобие на безкофеиновото кафе - по-добре кофеин, отколкото всичките химии, с които го извличат.

Хм, сега ще проверя защо не се отваря линка.
Проверих - при мен се отваря. При някой друг също ли не се отваря? Да не би защото го линквам директно от един платен форум и само аз да го виждам  newsm78

# 33
  • Мнения: 6 713
Нали все има разни директиви на ЕС, все приемат закони за защита на потребителя и излиза, че пак производителя си прави каквото си знае Close Да изписват кое какво съдржа, пък всеки си прави личен избор ще го ползва ли или не дадения продукт Peace
Аз лично съм пристрастена към сладоледа обаче и каквото и да съдържа пак ще се изкушавам Embarassed Embarassed Embarassed

За линка - ще пробвам пак по-късно.  Peace Експлорерът ме подканя да пробвам оттук, ама пак не става http://f1.grp.yahoofs.com/

# 34
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Отдавна е ясно :
А всъщност останали нещо безвредно за консумация?!

И аз това се питам  newsm78 newsm78

# 35
  • Мнения: 4 784
Остава ми само срока на годност на продуктите да гледам. Явно няма смисъл да се зачитам в съдържанието за наличието на вредни и не полезни съставки. Каквото и да купим, все не е хубаво.  Thinking

# 36
  • Мнения: 378
Остава ми само срока на годност на продуктите да гледам. Явно няма смисъл да се зачитам в съдържанието за наличието на вредни и не полезни съставки. Каквото и да купим, все не е хубаво.  Thinking


и аз до този извод почвам да стигам.........

# 37
  • Разград
  • Мнения: 2 102
То не остана нищо, което може да се яде и да не е вредно.

# 38
  • Мнения: 203
Че то какво остана което да не е вредно...вносните плодове, зеленчуци...а какво остана за полуфабрикатите....всичко това е отрова..но не може да не се яде нищо....поне да  се опитаме да избягваме някой от нещата .... както са тръгнали нещата не знам след време как ще е  ooooh!

# 39
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Иска ми се да мога да фотосинтезирам! .... Ама той и въздуха е мръсен ......... няма спасение ей! Още малко и ще започне да не ми пука какво ям и пия изобщо, то така и така всичко е отрова.

Ми, на мен май вече не ми пука. Кат' шЪ сА мре, поне да ми е вкусно. И кола си пия, и Нестле си купуваме, само от супите май се "лишаваме"

Остава ми само срока на годност на продуктите да гледам. Явно няма смисъл да се зачитам в съдържанието за наличието на вредни и не полезни съставки. Каквото и да купим, все не е хубаво.  Thinking


И за него вяра много нямам. Я ще е подправен, я ще е задраскан....

....

Всички тези компании отказват да посочат кои техни храни и напитки съдържат подобни добавки. Законодателството (в случая на САЩ, но важи и за ЕС) няма изрично изискване тези нови химически компоненти да бъдат изписвани на етикета на продуктите, a се крият в общата категория "изкуствени ароматизатори" (или само "ароматизатори").

....



Ми, направо да пишат "Съдържание:съдържимото", к'во се морят ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
То хубаво да си правите сладоледът домашен, ама млякото трябва от собствена крава да си доите, а тя трябва на Черни връх да е пасла, та... пак трудно ще избегнете капаните на индустриалните достижения.

# 41
  • Мнения: 2 950
И на мен вече не ми се чета, ама все чета, чета,...   smile3529 и се ядосвам, ядосвам,...  newsm61 И аз вече не купувам готови супи, кола, но сладолед давам на детето. Правя й домашен - само от плодове и мляко, но и истински й купувам. Но виж с Нестле малко трудно се справяме, особено с тези реклами по ТВ. Онзи ден дядо й й донесе цяла кутия с пакетчета нескуик какао и кутия с банан, и към тях плюшен заек. Тя умря от кеф.  smile3516

# 42
  • Мнения: 145
В някои детски градини дават на децата флуорно мляко. Имам приятелки, на които децата при поникването на новите зъбки се констатира флуороза./така ли се пише?/ По нови данни допълнителното даване на флуорни продукти е абсолютно забранено.  Флуорът е отпадъчен материал, който уж в малки количества бил полезен. Но като си представя колко продукти са наблъскани с него само допълнително флуорно мляко ни липсва!

# 43
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Хм, интересно.

# 44
  • Мнения: 145
Пак ми попадна статия, но за генно модифицираните храни; Пише за соята и соевото сирене и соевите кюфтета и соевите измишльотини, които както пише са безумно вредни и канцерогенни! Вече незнам.......В мак доналдс соеви ли са им сандвичите?

Общи условия

Активация на акаунт