Примерна схема за захранване 8

  • 55 689
  • 619
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 38
Косе Босе, много благодаря!  bouquet Действително пие малко вода, въпреки че и предлагам често. Ще бъда по-настоятелна.

# 436
  • Мнения: 1 167
Косе Босе моля отново за съвет..
Исками се да променя схмета ни на хранене, т.к малкия звяр взе да суче само рано сутрин и чак към 00.00 и през ноща. Досега сме на:
06-07.00 кърма
09.30-10.30 каша с плодово пюре/190 гр/
12.30-13.30 зеленчуково или местно пюре
16-17.00 плодово пюре 190 гр
19.30 каша друг вид със зеленчуково пюре
23-00.00 кърмене
Струвами се, че два пъти каша на ден е много. Дали трябва да въведа АМ и в колко да го давам?Дали сутринта в 09.30-10.30 да давама само плодово пюре и то достатъчно ли е до обяд за бебо, а кашата да я изместя в 17.00 - но с какво да я комбинирам, и да се опитам да го приуча отново да суче в 21.00.Имам сериозни опасения, че няма да иска. Как да постъпя?? Или да оставя така нещата? Бебето се чуства добре сега, но се притеснявам да не му натоваря стомаха и да стане някое тантуресто с тез каши?? #Crazy newsm78 newsm78 newsm78

# 437
  • София
  • Мнения: 1 833
Ванилия, Erota, Home Rider горе-долу сме на един и същ етап със захранването затова питам вас Grinning, захранихте ли с пшеница и ако да каква каша давате? Мисля че някоя от вас беше писала за пълнозърнестите каши на Хип в бурканчета и аз мисля днес да започна с тях, мисля да почна с половин бурканче и да добавя още малко плод Thinking Вие давахте ли от тях и по колко почнахте? След това обаче трябва да взема някаква пшенична каша, но безмлечна има само 7 зърна на милупа, която май не е подходяща. Вие ще давате ли млечна и към каква сте се насочили. ..
Малко късно отговарям, но ще се включа все пак.
Пшеницата я въведох  с Пълнозърнеста каша ябълка и овес на Hipp (от бурканче). Сега давам Мултизърнеста каша на HiPP - безмлечна е и има овес и пшеница в нея.
За млечните каши и аз съм в чуденка кога да дам. Но засега май  не се очертава да е скоро , защото освен мултизърнестата на Хип съм купила и една безмлечна на Нестле - Сладки сънища, която е с овес, пшеница, ечемик и ръж.

# 438
  • Мнения: 277
аз мисля да въведа пшеницата с "грис" на Сънвал. някой давал ли е. имам и едно бурканче като на Хоум Райдър, но само с него съм за никъде, а тук не мога да намеря такива Sad

исках да попитам, кога ще е време да въведа трето твърдо хранене за деня. тук много майки дават каша в млякото вечерта, явно за да спят децата повече. ние още се кърмим и това малко ми изглежда в повече, но да не греша

вчера дадох от нашата чиния трошички сирене, мънички, но затова пък поне 10, на никола му беше или вкусно, или интересно. дали да считам, че съм го захранила със сирене

# 439
  • Мнения: 317
Косе-Босе хиляди благодарности Hug  bouquet

Имам още една питанка....Напоследък Ема започна да се буди по-често вечер за мляко, а и като цяло взе и да пие повече мляко през деня. Ще ви напиша нашият режим..кажете ми , ако пропускам нещо, ако трябва да променя нещо, защото детето е гладно Thinking

1. 6.30 - малко мляко / товае от скоро/
2. 8.00 - попара / с 3,4 сухара/
2.1 10.00 - 100 мляко
3. 12.0 - 12.30 - 200 гр зеленчуково / с 1/4 жълтък/ или месно пюре / месото е 30 грама- една с.л../
3.1 15.00 - 100 мляко
4. 17.30 - 150 гр каша + плод

П.П захранена е на 6 месеца, с месо на 7 месеца
П.П.П. И само да добавя, че изкарахме летен вирус и беше на диета, която продължава отчасти, в смисъл не слагам масло и зехтин
5. 21.30 - 200 мляко с две л. бебешки бисвити

# 440
  • София
  • Мнения: 51
Косе Босе и аз имам въпросчета,размразявам месо и го варя после може ли пак да го сложа във фризера за 2,3 дена като изваждам и слагам направо в топло зеленчуково пюре.2.след като навършим една година да давам ли  царевица и грах с люспите или да продалжа да ги махам.3.и може ли да слагам малко мед вместо захар като и давам да пие сок от компоти след като наваршим годинката.Мерси предварително  bouquet

# 441
  • Мнения: 4 546
аз искам да попитам от кога може да се дават чубрица, червен пипер, босилек?

и по колко сирене да се дава след годинката?

# 442
  • София
  • Мнения: 5 731
Херелина,аз чубрица слагам от 2 месеца,червен пипер не,босилек също не съм използвала,а сирене давам на око! 

# 443
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета съжалявам, че се включвам рядко, но не съм си в Бургас и от тук ми е доста трудно да се вредя на компа. Все пак се надявам да мога да се включвам с полезни съвети...

Херелина от изброените подправки съм слагала всичко, но едва след година и половина. Чубрица съвсем мъничко, червен пипер си позволявам и повечко, босилек слагам на доматените манджи също по-малко.

Чока аз вече давам грах и царевица с люспи, но все пак Петър е голям...., макар, че доста неща продължавам да ги беля все още....

# 444
Момичета да ви попитам от кога се дава пащърнак и в същност кое му е полезното,че аз и на идея си нямам Embarassed.Според доки съм закъсняла-ние сме на 7.5 мес,ама аз нехното мнение него тача-много-много

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Никога не съм белила граха, все пак като се пасира не остава нищо.
Пащърнак дадох за първи път на Виктория на 6 месеца.
Относно подправките не са препоръчване...едва от месец-два си позволявам да добавям червен пипер в малки количества...е магданоза е добър.

# 446
  • Мнения: 1 449

1. Не е препоръчително месото да се замразява отново.
- Ако месото е замразено+сварено след размразяването, може да се предложи на 3 пъти по следния начин:
  * Първият път се предлага веднага след като е сварено.
  * Втората доза - на следващия ден (т.е. след 24 часа).
  * Третата доза – на третия ден (т.е. 48 след като е сварено).
- Ако обаче месото е сварено+замразено, след размразяването се предлага до 24 часа. В случая е подходящо да се сложи именно в топла храна.

2. Люспите на граха, царевицата и лещата е добре да се махат до 15-18 м.
Ако детенцето хапва по-едра храна (люспите не са пасирани), могат доста да дразнят стомахчето.
Конкретно за граха - вариант е да се предложи от сорта, който е с малки и крехки зърна, тяхната люспичка е по-фина.

3. Мед може след 1 год.
- Слаб алерген, чудесна добавка в менюто на деца над 1 год.
- Въвежда се в продължение на няколко дни, за да се тества реакция.
- Количеството не трябва да е много голямо, няма изчерпателни препоръки по въпроса от специалисти по детско хранене – но все пак е разумно до 5 г или 1 к.л.
(Само да не става прекалено сладка храната с меда и захарта – дечицата над 1 год. добре се ориентират и ако се пристрастят към сладкото, бързо ще наложат по един или друг начин предпочитанието си към подсладени неща.)

# 447
  • Мнения: 1 449
Косе Босе моля отново за съвет..
Исками се да променя схмета ни на хранене ...

Може да пробваш да промениш нещата. Обаче:
- Това означава да се намали количеството храна за деня и съответно калориите, за да се изтегли по-рано кърменето. Детенцето е свикнало на този режим, може да е трудно.
- Сутрин само плодово пюре може да не засища достатъчно, особено ако вече има навик за каша. Единият вариант е да се увеличи плодовото пюре за сметка на по-малко каша (ако притесненията са за количеството каша). Другият вариант е да се добави АМ за сметка на по-малко каша - така се получава хранителна плодово-зърнена закуска с по-малко калории и се набавя мляко. Третият вариант е само плодово пюре, но ако приемем, че след 8 м. плодовото пюре не може да замести хранене (преди тази възраст може да е ок), между сутрешното мляко и обеда се получава доста голяма пауза от поне 5-6 часа. Добре е да има още нещо към плодовото пюре – млякото е най-лекия вариант.

Кашата не е много. Щом сутрин се предлага комбинация от каша с добавено плодово пюре (не само готова плодова каша) – това би трябвало да бъде около ½ доза чиста каша. Следобед – още ½ доза каша със зеленчуците. Реално за деня се събира около 1 доза или малко повече. От кашите не се пълнее – това са преките наблдения на повечето майки, май само педиатрите изтъкват тези аргументи.

За количеството мляко – зависи как суче нощем. Ако прецениш, че има нужда от още мляко, най-лесният начин е да се добави АМ към плодовата каша сутрин. Количеството на самата каша се намалява малко за сметка на млякото, така че се решава притеснението за калоричността на кашата.

--> В крайна сметка може да се запази този начина на хранене. Макар че много дечица и до 1 год. не  могат да се похвалят с 4 твърди хранения дневно, щом детенцето е свикнало с този режим, по-добре да не се променя сериозно против неговата воля.
--> Това, което може да се промени, е калоричността на отделните хранения (сутрин по-малко каша и повече плодове и/или мляко) или привечер кашата със зеленчуци да се редува през ден с нещо по-леко (само зеленчуково пюре от по-леки зеленчуци, може и малко мляко; мляко и малко бисквити, супа с малко сухар и прочие – зависи какво ще се въвежда оттук нататък).

# 448
  • София
  • Мнения: 51
Мерси,Косе Босе страхотна си значи в хладилник може да стои 3 дни.А какви  кремчета правите с прясно мляко имам домашно кравата е ваксинирана за това не ме е страх да дам от него.

# 449
  • Мнения: 277
хм, сега се замислих, че може би не храня моето дете достатъчно
сутрин суче м/у 4.30 и 5.30, не ужасно много, но все пак прилично
после пак суче към 7-7.30, но по-малко
преди да излезна за работа около 9 часа или малко по - рано отново предлагам, но тук е по - скоро жаден и си пийва за утоляване на жаждата
обядва към 12.30, към 160-190гр зеленчуково или по - често месно пюре
към 14.30 изпива 100 мл кърма (жената, която го гледа го приспива с него)
следобедна закуска към 17.40-18 - каша с плодово пюре - макс 170гр, обикновено ги смесвам 50/50
кърмя 15-20минути след това или давам останалото изцедено - пак около 90-100гр
вечеря с кърма около 20.30-21 часа и заспива към 21.30-22

дали да почна и аз да предлагам плодово пюре м/у 9 и 12.30, досега ме беше страх, че няма да има апетит за обед. не ми се иска да прекалявам с плодовете, заради фруктозата. аз съм с диабет и ми се иска да огранича приема на захари, но пък и кърмата ми според лекарката е с леко повишено съдържание на захар, така че....
детето не спи по цяла нощ, обикновено се буди около 2 часа, но в повечето случаи е доволен и на вода. от месец насам в редки случаи го кърмя вече

Общи условия

Активация на акаунт