Примерна схема за захранване 8

  • 55 694
  • 619
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 449
От онзи ден давам на Али кисело мляко, домашно. Обаче вечерта и на другия ден му се появиха ситни пъпчици и сега съм го спряла. Досега не е правил реакция към нещо и се чудя дали е от киселото мляко или от топлото 

При обривите от претопляне пъпчиците са ситни, ясно различими една от друга. Могат да бъдат навсякъде по тялото, особено около вратлето, гърдите и гръбчето, но рядко само по бузките или лицето например. Понякога изчезват по-бързо, понякога по-бавно.

При обривите от хранителна алергия/непоносимост пъпчиците са ситни, подобни на тези при претопляне. Но за разлика от тях, те по-скоро се сливат по няколко в малки петънца. Тези петънца могат да бъдат почти незабележими или по-ясно различими и леко червеникави. Самата кожа около пъпчиците е по-суха (при изпотяване е по-скоро нормална). Освен това само обрив не е признак за хранителна алергия/непоносимост, трябва да има и друг признак - тези признаци обаче невинаги се разпознават лесно при по-леките форми на реакция.


Просо:
Домашна каша от просо
Домашна каша от ориз - технологията за просо е същата


Месо - въвеждане:
Кога, какво за начало, как се въвежда и др.
Ред и време за въвеждане

# 31
  • Мнения: 1 457
Косе Босе много благодаря   bouquet
За прасковите бях останала с впечатление че са алерген  Grinning

# 32
  • Мнения: 199
Здравейте и от мен в новата тема и благодаря  bouquet

Косе Босе
мерси много за съветите за запека, започнахме да ги спазваме, даже вече има и ефект Grinning.
Duhi_puhi на теб също благодаря Grinning

Момичета кои са подходящите сурови плодове в момента като първи имам предвид?

# 33
  • София
  • Мнения: 3 524
монд, да допълня за месцето че е добре да има около 20тина дни между въвеждането на един вид месо към друг- не помня източника на инфото, може и и да беше от линковете тук. Peace

# 34
  • Мнения: 2 111
Косе Босе от 6 дни съм въвела първото месо-пуешко.Сега се чудя с какво да продължа след 10 дни-глутен или пилешко месо?Нали паузата между месото и глутена е 15 дни,и между два вида месо-пак 15 дни.Мисля с глутен да продължа,да не стане късно,но така ще се получи цял месец само пуешко да ядем.Ще се радвам да си кажеш мнението. Hug

# 35
  • Мнения: 545
Здравейте,момичета!Отдавна не съм писала,но Лора не ме дава да сядам на компютъра. Laughing
Исках да ви питам за киселото мляко,колко процента давате?Аз й го давам от месец,купувам 2%.
Другият ми въпрос е за яйцата.Досега не съм давала,та пак със жълтък ли да почвам или направо в яденето да сложа(като заливка примерно)?
Последно да питам Mr. Green и за рибата,каква купувате и как я приготвяте.
Благодаря ви предварително!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравейте,момичета!Отдавна не съм писала,но Лора не ме дава да сядам на компютъра. Laughing
Исках да ви питам за киселото мляко,колко процента давате?Аз й го давам от месец,купувам 2%.
Другият ми въпрос е за яйцата.Досега не съм давала,та пак със жълтък ли да почвам или направо в яденето да сложа(като заливка примерно)?
Последно да питам Mr. Green и за рибата,каква купувате и как я приготвяте.
Благодаря ви предварително!
И аз давам на Виктория кисело мляко 2 % - Бор чвор. За яйцата според мен е хубаво да почнеш само с жълтък, а в по-ксъсен етап и цяло яйце. Риба е яла от кухнята - хек  Peace

# 37
  • Мнения: 108
Здравейте, искам да попитам тъй като сме малки за пресни плодове, а пък в двора имаме страхотна кайсия, как да я давам, да я варя ли newsm78 , като компот ли, а не директно във вода. Извинете ме за  въпроса  Embarassed,  но всичко ми е каша, а искам да съм изрядна.
До сега сме само на зеленчуци, от плодовете само ябълка в пюре.

# 38
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте, искам да попитам тъй като сме малки за пресни плодове, а пък в двора имаме страхотна кайсия, как да я давам...

Праскови, нектарини, кайсии
- сурови: след 8 м. (непосредствено след първите сурови плодове)
- пюре: 6-8 м. (суровите съдържат доста пектин, който е проблем за нежното стомахче)
- при алергична обремененост: след 1 год.
- ценен витаминен и минерален състав (витамин С, бета-каротин и др.)
- имат регулиращ ефект за стомахчето (алтернатива на крушите и сливите)
- слаб алергенен потенциал

Прасковите, нектарините и кайсиите обикновено са в списъците с детски храни, които са слаб алерген.
Мъхестите плодове могат да бъдат проблем най-вече при деца с алергично предразположение и при хора с вече изявени алергии.
В общия случай пресните мъхести плодове се понасят добре, вкл. при деца под 1 год. 

Както Косе Босе го е казала, спокойно може да дадеш вече пюренце от кайсии. Разцепи на 2 плода. Извади костилката и свари на пара. После махни ципата и пасирай.  Peace

# 39
  • Португалия
  • Мнения: 4 040
Здравейте! И аз имам въпрос,т.е. два!
1.Тъй като  са малко злояди моите,доста от храните, с които са захранени,не ги и кусват-означава ли това,че няма да ги разпознават по-късно и ако вземат,че проядат ,трябва наново да се въвеждат?Някъде четох,че ако една храна не евъведена до годинка,после няма да я ядат!?
2. Притеснява ме количеството мляко,което пият/на АМ са/ и нормално ли е за тяхната възраст да не могат да си изпият млякото веднага след като са яли пюрето/кашата/,а им е необходима пауза?
В момента режимът е приблизително следният:

8.00ч.-  100-150гр.каша/ задължително смес 30% купешка,70% овесени ядки,или овес+елда,или овес+киноа/
8.45ч.-100мл. мляко

11.30ч.- 100-150гр.пюре/в повечето случаи пуйка с моркови,рядко ядат нещо друго,или само по около 50гр. различно от пуйка пюре/
 /от скоро започнаха да приемат и агнешко със зеленчуци/
13.00ч.- 100мл.мляко

15.30ч.-80-100гр.плодово пюре/с АМ 2-3мер.л./
16.30ч.-100мл.мляко

18.00ч.-100гр.каша
19.30ч.-20.00 100мл.мляко

през нощта в 2.00ч. 100мл
                    в  5.00ч. 100мл.
Часовете,разбира се ,варират,както и ,например снощи 3 пъти ядоха през нощта,но се случва и да не искат изобщо!
Благодаря ви за отзивите предварително  bouquet

# 40
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Само да се запиша пак, за да мога да ви следя Simple Smile

# 41
  • Мнения: 545
Ася,благодаря ти за бързия отговор! Hug

# 42
  • Мнения: 1 100
Косе Босе от 6 дни съм въвела първото месо-пуешко.Сега се чудя с какво да продължа след 10 дни-глутен или пилешко месо?Нали паузата между месото и глутена е 15 дни,и между два вида месо-пак 15 дни.Мисля с глутен да продължа,да не стане късно,но така ще се получи цял месец само пуешко да ядем.Ще се радвам да си кажеш мнението. Hug
И аз се интересувам от същото. След няколко дни ще дам първо месо - пуешко. И после планирам да започна въвеждане на глутен.

Ако трябва по-нататък да се редуват месно и зеленчуково пюре, тогава кога да давам плодове и как да въвеждам нови? Синът ми яде пюре само веднъж дневно в 10 часа. Дали да не изместя плодовете в 10, а зеленчуково или месно пюре да давам на обяд. Или пък плодовете да са следобед? Привечер яде каша с плод.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 733
Според мен е по добре да е с пилешко месо,а глутена да поизчака още мънчико! Peace
Аз въведох първо пуешко,заешко,пилешко и след това телешкото месо като това го въведох за  1 месец и половина и към 8 ия месец и половина въведох глутена! Peace

# 44
  • Мнения: 179
Благодаря на Косе Босе за невероятно професионалното инфо, с което ни помага. Може ли да ми отговори какви са по- леките алергичните реакции към храна, освен обривчето, което е описан няколко поста нагоре кои са съпътстващите симптоми.
С горещините това лято не знам имаме ли алергична реакция или е от топлината. Понякога се появяват пъпчици, около които кожата стои някак си по-груба и не винаги е червена, на краченцата и ръчичките, малко по остри връхчета по вратлето. Иначе много се потим от топлото.  newsm78
До сега сме опитали картоф, морков и тиква в този ред, нямаме запек или разстройство за сега дано и за напред е така, напредваме постепенно. На пет месеца и три седмици сме.

Общи условия

Активация на акаунт