Бебета ЮНИ 51

  • 15 492
  • 229
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 176
 Hug

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 08:08 от Трънче

# 181
  • София
  • Мнения: 39 823
AnMary, искам да те питам - какви са ранните симптоми на мастита? Знам че евентуално се стига до вдигане на температура, но преди това има ли някакви признаци? Че нещо от вчера едната гърда ме боли, зачервена е около ареолата, а горе до мишниците е твърда... хем винаги първо храня от нея и след това доизцеждам.  Thinking

Мерси предварително!  Hug
Опитай се да я изцедиш. Цялата. Аз температура не вдигнах, но знам, че се вдига висока темп. Лекарят беше учуден, че не съм вдигнала темп.
Зачервяването не е добър признак. Трябва да разсееш твърдото, или с помпата, на ръка или бебето да суче.
Аз имах бучка точно до самото зърно. Много болеше. Темп. както писах нямах. Зачерви се леко над ареолата и даже имаше зачервяване нагоре, най-вероятно по пътя на някой млечен канал.
Боли много. Аз стисках зъби, рева и храня. Болеше, защото беше много близо до зърното. По времето м/у храненията понякога имах пронизваща болка.
Ако се притесняваш направи консултация с мамолог. Ще се види на ехото какво е.

За София мога да препоръчам мамолога, при който ходих. От Тина Киркова е (настоящата "Света София").

# 182
  • Мнения: 176
Мерси за отговора!  Hug Hug

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 08:07 от Трънче

# 183
  • Мнения: 5 713
Признак ли е постоянното желание на бебето да суче когато има колики?Защото моята постоянно като я гушне търси....При вас как е newsm78 newsm78 newsm78?
При нас е същата работа. 2 дена вече не зная ден ли е, нощ ли е. От сутринта в 9, спа един час на обед и то защото го сложих в количката. И сега / 16ч / позакрепих малко положението, да видим до кога и дали ще се спи. През останалото време е рев и търсене на гърда. А виждам, че свива крачетата като при болки в корема.

# 184
  • Мнения: 1 464
Трънче,при мен беше същото,адска болка а запушването ще го познаеш по бучицата и червенината.Само сукането и изцеждането ме оправи,много боли ама няма начин,поне ми се размина операцията.Антибиотик и компреси.Със спирт и риванол 50/50,на памук ,в сутиена и отгоре найлон.Сменяш и доливаш на всяко кърмене.Трябва да ти е мокро и студено постоянно.А на 2часа ако не кърмиш от нея,влизаш под душа или топиш във гореща вода и изцеждаш ДОКРАЙ докато не омекне.За 4 дни се оправих аз.Сега щом се препълни някоя веднага намачквам един зелев лист и пъхам в сутиена,вечер примерно.На сутринта  е супер.Като си кърмя от нея де.Да отбележа че аз бях с 40 градуса температура и я вдигнах за 15 мин,така че много внимавай.На мен ми стана лошо и ако го нямаше мъжът ми да ме закара до болницата щях да припадна.Хич не е шега работа.А като си представя че иначе съм от сутрин до вечер сама,ужас #Crazy
Иначе и ние взехме да будуваме много,и много ядем,ама много.Все си търси,бях създала що-годе режим ей на от вчцера пак е топло и пак яде през час.Имам чувството че е качил кило и половина.Утре сме на консултация и ще видя.
За ваксината и ние пентаксим ще взимаме,само се чудя противохепатитната дали да я отложа утре заради тия пъпки newsm78
По играчки се заглежда вече на музикалните дето съм навързала на креватчето гука.Ама не с агуу,а нещо като смях ахаааааа нещо такова.Имного рита като му пусна музикална играчка,толкова маха с ръце и крака че понякога връща мляко.И вече обича да се къпе,лежи кротко във ваничката и протяга ръчички свити в юмручета все едно кара мотор много е смешен.Научихме се и да спим навън.Иначе си ревем все още доста.
Сутрин реве много преди да излезнем,около 9.30.Щом го облека него почва рев докато не се облека и аз и не го взема да го слагам в количката.Щом се подадем навън се кротва и заспива.Спи до 11.30 и ако случайно все още сме навън се започва рев до вкъщи.Следобяд промрънква но аз веднага го гушвам и помирише ли цица се кротва.
Вечер реве по-силно докато приготвяме ваната за къпане.Коликите ни намаляват,мажем се с бейбинос кремче за коремче и спим цяла нощ без пръцкане и свиване само с 2-3 събуждания за ядене.
Е това е засега.
Айде да се местим вече в родени Peace

# 185
  • Мнения: 15
Gali80 благодаря ти за отговора Simple Smile
Да най странното е че си спи непробубдно 3-4 часа даже понякога ми коства усилия да го събудя, а съ6то така пълни редовно и памперсите. Дано да гре6а и кърмата да му е напълно достатъчна.

# 186
  • Мнения: 4
Мами абе вие как сте с дупетата?На бебо му е 4ервено от няколко дена и нищо не помага появиха му се пап4ици и сега е цялото 4ервено ,а не съм сменяла нито памперсите нито мазилата.Ина4е и при нас по4наха коликите ама да не казвам голяма дума не е нещо фрапиращо и като цяло си е спокоен мъника и спинка по цяла нощ от 00 h. 4ак в 6 се събужда мия го,яде и после до 9 си спим.И по разходки ве4е ходим само дето не смея много ,4е тука е адска жега Кори 4естит рожден ден на патерица  newsm51 да си жива , здрава и много щастлива

# 187
  • София
  • Мнения: 1 535
Признак ли е постоянното желание на бебето да суче когато има колики?Защото моята постоянно като я гушне търси....При вас как е newsm78 newsm78 newsm78?
При нас е същата работа. 2 дена вече не зная ден ли е, нощ ли е. От сутринта в 9, спа един час на обед и то защото го сложих в количката. И сега / 16ч / позакрепих малко положението, да видим до кога и дали ще се спи. През останалото време е рев и търсене на гърда. А виждам, че свива крачетата като при болки в корема.

Вчера и аз това се чудих. Цял следобяд го прави това - тъкмо уж приключим с храненето, заспива и го слагам в креватчето. Има-няма след 10-15 минути се събужда и реве, свива крачета, изпъва се и като го гушна пак търси да яде. Но гледах поне един интервал от 2 часа да му оставя между храненията, иначе започва да повръща. Един омагьосан кръг май се получава, а и не съм сигурна дали различава болката от колики и от глад  newsm78. Накрая го сложих до мен да спи върху коремчето си и се кротна...

И да не забравя да поздравя всички, които са имали повод за празнуване тези дни  bouquet

# 188
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет  Grinning
lina_viki благодаря   bouquet

За дупето - на Жорко също се изрина и около ануса е много зачервено и леко като подсечено, както и около тестисите.Педито ми изписа онова лилавото лекарство дето мажат пъпчетата(Разтвор на пиоктанин 2%)  и го мажа сега с него 1-2 пъти дневно, редувам с крем за дупе на Нивеа или крем Бочко. По добре е, но не е съвсем заздравяло.

Ох, ние пък още сме с гадния конюктивит, че сега и другото оченце започна  #Cussing out Педито я няма тази седмица, но във вторник сме при нея и ще й кажа да ми изпише някакви капки. То май и от тях няма ефект (margarete вие ли бяхте със същия проблем  newsm78 )

# 189
  • Мнения: 210
Кори какво правиш за конюнктивита, че и ние още се влачим  Tired - вече трета седмица  ooooh!

# 190
  • Miami
  • Мнения: 413
Ами нищо общо взето не правя  Sad Правя масажи и мажа с кърма или преварена вода. Обаче не става, даже се пренесе и на другот око  Sad

# 191
  • София
  • Мнения: 7
и аз да се включа че последните дни бяха доста тежички - явно и ниесме с колики, макар че не свиваме крачета както очаквам, но като ви чета ми става ясно че ще да е туй....явно чайчето от копър не е достъчно Sad

Кори, много здраве и радост ти желая, макари на патерица, но от сърце!

Дупето на Коко също е червено от вчера Sad Бях купила една пудра на pigeon, от вчера пробвам, но не съм много наясно трябва ли да слагам друго освен нея, че тя много тънък слой ми се струва че прави. Ако имам резултат ще споделя

# 192
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Нашата девейка пак беше на разходка с тати и сега се прибраха.Голям кеф Mr. Green Успявам горе-долу да се понаспа Simple Smile
Марвел,ти ли ползваше Колиеф?Нас май ни запекоха Sad...При Вас има ли го този проблем?И преди всяко ядене ли даваш или само когато са и коликите? newsm78
Ние се мазахме с БОЧКО когато ни се беше зачервило дупето и моментално ни мина.Сега всяко червено петънце го мажа и веднага изчезва.Явно Бочкото ни действа много добре Peace

# 193
  • София
  • Мнения: 1 535
За подсечено дупенце много помага и крем Здраве. Доста по-твърд е, но целта нали е да се покрие дупенцето със слой, който предпазва от нааканото и от памперса.
Засега ползвам на Бюбхен кремчето и нямаме проблеми  Peace
Пудра никога не съм ползвала и не мога да кажа.

# 194
  • Мнения: 33
честит рожден ден, Кори! Много здраве и щастие с малкия сладур!

Общи условия

Активация на акаунт