"Тортено предизвикателство" Юли 2008

  • 70 858
  • 1 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 485
С радост ще се наслаждавам на вашите произведения  Grinning
и с малко тъга,че няма да мога да участвам Sad
Иначе идеята е невероятна и е страхотно предизвикателство!
Желая на всички много творческо вдъхновение! Peace

# 31
  • Мнения: 7 091
Fior, защо така??Аз на тебе разчитах да се включиш? newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 2 113
Не знам дали това ще бъде лъжица за моята уста, но ще мисля за категориите утре, че сега умирам за сън...
Само да попитам - тази точка с плагиатстването - малко е хлъзгаво това понятие...толкова много неща сме изгледали, че може да ни повлияят на фантазията без да се сетим...пък и кой има патент върху идеята си...

# 33
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте! Hug

Тандури, много добре си организирала нещата - просто професионално!  bouquet Heart Eyes
Но точно това (изискванията са доста и стриктни), може да накара много хора да се откажат от участие. Да не стане така да се срещаме в тези задания само няколко души!

Иначе аз съм за това да не се работи с готова маса (тортите с нея наистина изглеждат много по-изпипани), но пък за блатове и кремове, предлагам да няма изисквания, защото много момичета така си спестяват времето (аз например никога не съм използвала готови блатове и кремове за торта - просто не са ми вкусни, но приемам, че не всеки има време и желание за правене на собствени). А и няма как да се разбере, дали не са били използвани готови, ако не се снима всичко стъпка по стъпка, което пък ще отнеме дота организация и време. Аз лично нямам толкова време да обработвам снимки (затова и много отдавна съм се отказала да снимам ежедневните ни ястия). Embarassed
Другото, което ме притеснява е това, че не са много хората, които ще имат желанието да правят торти ей така без повод. Аз затова предложих някакви събития, защото винаги около тях темата е пълна с торти - тоест желание има. Виж това да се зададе определена тема или продукти или идея, е много добре. Може би беше добре да пуснем една анкета за това колко дами въобще биха желали да участват. newsm78  Просто се страхувам от слабо участие. Blush

ПС. Аз също няма да мога да участвам май в това задание, защото през юли ще сме в БГ! Sad

# 34
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз пък не мисля, че готовата маса дава предимство, защото казахме вече всякакви декорации по тортата да са ръчно направени. В това ще се покаже майсторлъка и красотата. Аз мога да направя страхотен фондан, но тортите ме никога не са изпипани. Лично мнение.

Темата - хайде нещо приказно, а?

# 35
  • Мнения: 2 185
Не съм много съгласна с това, че с готова маса ставали по-хубави тортите. Всеки си има метод с който си е свикнал и с него си работи най-лесно ( някои с ММф, други с шоколадов фондан, трети с мастика и т.н. ) В крайна сметка ако някой смята, че ще е ощетен от това че едни ще работят с готова маса и ще им станат по-хубави тортите от неговата, да се снабди и той с готово...извинявам се но това е несериозно. И аз не пека блатове, а ползвам смеси без печене или готови блатове, но съм съгласна че за целите на конкурса е хубаво наистина блатовете и кремовете да са приготвени собственоръчно, но за покритието не мисля съвсем така.
 Спора за покритието намирам за излишен-в крайна сметка, както казахме всеки имам метод с който си е свикнал, а и не се сещам за начин да се докаже кой как си е приготвил покритието и дали му е купено или собственоръчно приготвено....но както решите, пуснете анкета  Thinking
Покрай предложението за тема Евро 2008 се присетих за Олимпиада 2008, което също може да ни е тема  Peace

# 36
  • Мнения: 7 091
Нат, ами изискванията всъщност са цялата идея, ако някой не е съгласен, че не може да копира работата на друг, че после трябва да отговаря на въпроси за това, което е направил, то цялата идея се обезсмисля, не е ли така?  newsm78 Всеки хипотетично може да пусне снимка на торта, която дори не е негова, ако няма такива изисквания. Идеята е да може после да се задават въпроси от А до Я на този, който е минал през правенето на тортата и съответно да може той да даде адекватен отговор за това как се прави, за да може другите да се поучат от неговият опит.
Аз обаче не съм съгласна са блатовете и кремовете, защото те са много по-малко времеотнемащи от покриващата маса. Ако ще се работи с ръчно правена маса, и блатове, и кремове трябва да са домашно производство, а това дали някой ще излъже или не, не е реалистично наистина да очакваме снимки стъпка по стъпка, но пък аз мисля, че ако някой подхожда по този начин към идеята, то ще си проличи и в други неща, а и на негово/нейно място бих се чувствала ужасно неловко да отговарям на въпроси за това как съм направила някой крем или някой блат, като не съм го правила изобщо. А и както казах, винаги могат да се зададат такива въпроси, че да си проличи. Предполагам трябва да разчитаме и на доза съвест у участниците, за да не се налага да се дебнем.  newsm78

Жалко, че няма да можеш да участваш Sad, надявах се да си сред нас, но аз си мисля следващото предизвикателство да е Октомври, може да се включиш тогава?

Дори и да сме първоначално само няколко души дето ще участват, тези дето ще пишат въпроси после ще са много повече, така че постепенно ми се струва бройката ще се увеличи Simple Smile

Ама не виждам аз никой да дава идеи за теми.... newsm78

# 37
  • Мнения: 1 271
Много сте изписали.Сега се връщам да ви чета.Иначе съм вътре в кюпа и аз   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 271
Сега, изчетох ви.

За блатове и кремове-домашно правени!.Обосновавам се-с готови работи и баба знае.  Naughty
За покритието-който с каквото си работи по принцип.Аз например не мога да работя с марципан(правен) и с готова моделираща маса  Blush Правя си фондана и това е.Вярно половин час бъркам и меся, но това ми доставя удоволствие.
Тандури, аз също мисля, че ще се зарибят повечко дами след като стартира Предизвикателството.  Grinning Между другото много ме заинтригува как фондана става бял   bouquet Предварително благодаря за разяснението.
Тема-мисля си за нещо магическо или относно държава нещо си....

Ванче, не се пали толкова, за това сме се събрали да видим кой с какво може да работи.Хайде не се коси сега ами започвай да мислиш тема.   bouquet Нали знаеш ти си нашият неизчерпаем източник на идей.

# 39
  • Мнения: 1 491
... Спора за покритието намирам за излишен-в крайна сметка, както казахме всеки имам метод с който си е свикнал, а и не се сещам за начин да се докаже кой как си е приготвил покритието и дали му е купено или собственоръчно приготвено....но както решите, пуснете анкета  Thinking  ....

Клеър, ако изходим от това, че няма начин да докажем как сме си приготвили покритието, същото може да се каже и за останалото, не мислиш ли?  newsm78  Хоп едно шоколадово готово кремче = разтопен шоколад+ заквасена сметана+ пудра захар+ желатинец + още нещо (сега ми се спи и не се сещам Mr. Green)
Честно казано, на теория и аз знам много неща, но виж практиката ми бяга  Embarassed  Хич не смятам, че бих се справила с моделиране - до този момент не съм сътворила никакво човече/животно, но ЩЕ  ОПИТАМ ако темата на тортата го налага... а пък цветята ... хмм, правила съм, но и сама си виждам, че съм скарана с този вид дейност  Mr. Green
А всъщност, защо решихме, че тортата трябва задължително да е с покритие? Може и сметанка, кремче ... Или това ще залегне първоначално в заданието ...  newsm78

Tandoori смело ме записвай  Peace Ще се опитам, колкото и да ми коства това, като време, нерви и усилия   Mr. Green  Само се надявам накрая, след всички разяснения които ще дам и това, което ще видите, да ми кажете къде са ми генералните грешки и как да ги избягвам за в бъдеще     bouquet

# 40
  • Мнения: 7 091
Ами моята идея е като съберем участващите, правим гласуването за масата ( опции - готова, домашна и по избор) и се мятаме на тръстиката, ама дайте най-после да я измислим тази тема!

Аз да си призная тази за България май ми е най по сърце.  Embarassed

Аз си мисля и нещо друго, колко от всички, дето ползват готова маса, ще седнат иначе да се пробват да направят домашна? Ето случай да се пробват нещо, което не са правили, а тези които имат опит да ги посъветват какво и защо.
За фонданът как става бял- слага се синя боя, буквално една точица, аз ще обясня допълнително като пусна рецептата.

# 41
  • Мнения: 7 091
Пуснах анкета, ако имате още идеи давайте докато мога да редактирам анкетата! Имате право на 3 гласа! Peace

# 42
  • Мнения: 1 173
Аз не работя с готова маса , а се мъча с този желатинов фондан който винаги се стричва и с ММФ. Така че не ме бърка кой с каква маса работи. Това "предизвикателство" на тема декорация или на "опечи си торта"?
 Аз съм за готовата маса по простата причина че доста хора в Бг не разполагат с необходимите суровини( в някои части на страната даже не са и чували по магазините). Нямат бели ММ, гликоза има , но каква и аз не знам и така нататък. Не смятам че готовата маса дава предимство на "някои" . Ако можеш , ще се справиш с готова , ще се справиш с марципан или каквото и да е . Например Тандури ако се спрем на сватбена тема съм сигурна че ще ползваш "гъм пейст" за цветя. Това е също предимство пред тези в Бг , където не може да се намери.
 Затова хайде като за първо предизвикателство да не го караме толкова "професионално". Нали е за идеята и да удоволствието. Нека всеки си работи с готови блатове ако ще . готова маса ако иска ....ще декорираме нали.
 Аз така мисля. Както казах аз нищо готово не ползвам-нито блатове(щот съм на село и няма международен магазин да си купя) пък на Уилтън готовия фондан-мерси Naughty
 Аз съм за сватбена тема колкото и банално да звучи.

# 43
  • Мнения: 7 091
Рая, и в нещата които ти казваш има резон.  Peace

Сегашният ми вариант за анкета към участниците е :
- покриващата маса да е домашно производство
- покриващата маса да е готова
- покриващата маса да е по избор - домашна или готова
-блатовете и кремовете да са домашно производство
-блатовете и кремовете да са готови
-блатовете и кремовете да са по избор

Какво ще кажете? newsm78

# 44
  • Мнения: 2 185
Напълно подкрепям казаното от Рая  Hug
Тандури пускай я така анкетата, мисля че си включила всички мнения по темата и няма да има недоволни   bouquet
Хрумнаха ми още 2 теми, но може да станат твърде много предложенията, така че ако прецениш не ги включвай : Космос и Цирк  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт