Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 588
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 276
аз искам къщата да ми е бяла,обаче "милото" е твърде против,а до ден два трябва да сме решили,изрових половината нет и нищо не си харесах.
Горе долу това е  Laughing

 Mr. Green тази, къща, която строим е моя, мъжо е на гости. Нито е помагал,нито има претенции. Това си е моята къща мечта. Проекта е по моя идея, мястото съм си го купила много преди да го срещна, но разбира се ще я направим място за живеене заедно. Аз ако оставя всичко на неговата фантазия ще имам едноцветна къща с едноцветни мебели Mr. Green и той дори няма да я хареса. Вече 2 години съм абонирана за няколко списания за дома и гледам много такива програми и си крада идеи на поразия. Когато не съм сигурна в нещо не го мисля много, а започвам да разглеждам докато го открия Wink Това, което пуснах като линк по- рано ме вдъхновява най-много http://www.channel4.com/4homes/ontv/grand-designs/ всяка къща в това предаване е неповторима.

# 241
  • Мнения: 3 770
Горе - долу и при нас стоят така нещата , но само до
Цитат
    Mr. Green тази, къща, която строим е моя
, но всички разходи са твои !     Mr. Green

# 242
  • Балчик
  • Мнения: 249
galenaa , значи плащате колкото нас , но получавате по-малко.Не знам при другите какви бяха цените?! Попитай дали не може да ти направи 3Д просто за да видиш къщата като обем , без да оформя цветово фасади и облицовки! Не знам защо ви иска толкова пари?!  newsm78 Знам ,че ако искаш наистина изпипан екстериорен проект тогава се заплаща по-скъпо.

ljuboznatelna , точно така ! Значи чета , че разходите са в следната последователност в низходящ ред - арматура , тухли , бетон , керемиди.Изкопа не знам къде се вмества , но предполагам , че е доста скъп. Та мисълта ми беше , че голямата първоначална инвестиция е арматурата и то при тези цени в момента.  ooooh! А бе опитвам се да успокоявам мъжа , че след като купи желязото , вече ще плаща все по-малки суми. 
Laughing


  Ние платихме по 25 лв. на квадратен метър за проекта. Получихме един куп папки. В цената влизаше и носенето на документите до общината и другите инстанции. Ние нямаме време да се занимаваме с това. Допълнително платихме за геодезия, геолог и външен доклад. В кайна сметка за къща от 140 кв.м. излезе към 5500 лв.
  От тук нататък най-големите суми бяха за желязо и бетон. Желязото го платихме по 1.90 предварително цялото, но го носят при поискване направо огънато и на място. Транспорта е за тяхна сметка/20 км/. Бетона е другата голяма сума - по 141.60 на кубик. Ама и доста отива от него. Ако имате мазе става направо убийствено. Засега сме дали около 5500 лв и още има да даваме за плочата между първия и втория етаж. Тухлите и керемидите направо не ги усетих на фона на бетона и желязото. Ние сме със Стралджански керемиди, че моя мъж нещо не хареса Брамака, а и майстора не ги харесва и той.
  За труд сме се пазарили за 13500 до покрив. Парите даваме на парче на основите, плоча и покрив. За изкоп не мога да помогна, защото изкопа ми го направи един клиент като подарък за къщата и не съм плащала. После го викахме и за обратен насип.
   Дано да съм дала някакъв ориентир с нашите цени. Макар, че при нас заради морето и голямото строителство цените скачат всеки ден на материалите.

# 243
  • Мнения: 2 642
Ама верно сте изписали много!

Ние поръчахме дограмата - ще бъде с обемно стъкло с леко зелен отенък. Сега трябва да измислим и какво искаме от градинаря за да направи някакъв проект.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
nivear, този отенък и на мен ми е влязъл под кожата, та би ли пуснала снимки като ви сложат дограмата, само на нея, за да не нахалствам. Ако пък е възможно отвътре навън, като изглед и обратно, естествено.

# 245
  • Мнения: 210
[
Цитат
quote author=MamaChrisi link=topic=302630.msg7827464#msg7827464 date=1213724176]
аз искам къщата да ми е бяла,обаче "милото" е твърде против,а до ден два трябва да сме решили,изрових половината нет и нищо не си харесах.
Горе долу това е  Laughing

 Mr. Green тази, къща, която строим е моя, мъжо е на гости. Нито е помагал,нито има претенции. Това си е моята къща мечта. Проекта е по моя идея, мястото съм си го купила много преди да го срещна, но разбира се ще я направим място за живеене заедно. Аз ако оставя всичко на неговата фантазия ще имам едноцветна къща с едноцветни мебели Mr. Green и той дори няма да я хареса. Вече 2 години съм абонирана за няколко списания за дома и гледам много такива програми и си крада идеи на поразия. Когато не съм сигурна в нещо не го мисля много, а започвам да разглеждам докато го открия Wink Това, което пуснах като линк по- рано ме вдъхновява най-много http://www.channel4.com/4homes/ontv/grand-designs/ всяка къща в това предаване е неповторима.
[/quot
хахха,поста ти е готин.
При мен няма как да кажа това е мое,в смисъл че толкова отдавна съм женена, че всичко е наше а и като гледам съпруга ми колко нерви вкара в грубият строеж,а сега и е страшно ентузиазиран от обзавеждане и интериор,не мога да го отрежа и да му кажа,бе ти дай парите а аз ще си правя каквото си искам.Просто не ми се струва етично. Laughing

# 246
  • Варна
  • Мнения: 428
Диди, плащаме по 12Е за 4  проекта /ел., Вик, конструкция, и още нещо имаше/, отделно по 300 - 350 лв. за тахиметрия, вертикална, озеленяване и другите до 10 бройки. Абе, за 150 кв. си излиза около 5500 лв. Май ще излезе, че ми го прави позната и с отстъпка, пък то........
galenaa: на нас ни искат 15Е за 6 проекта (незнам точно какви, ние трябва да ги съгласуваме с ВиК и др. такива). Незнам засега дали това включва и 3Д, защото мъж ми се среща с архитекта и естествено за сумати неща не е питал. На мен малко множко ми се вижда, мисля че 12-13Е вървят, колкото и вие плащате.
Ние първо трябва да правим ПЗ (преди ПУП), но не са ни казали цена още. Някой правил ли е скоро и колко струва - на кв.м ли как? Някъде около 3 месеца трябвали, за да мине през кметството  #Cussing out Аз мислех, че по-бързо ще стане и уж търсим арх. с връзки , пък то...

Диди, какво имаш предвид под всички документи, включени в цената за арх.? влиза ли съгласуване с ВиК,енерго, пожарна и т.н. Или само разрешително за строеж?

# 247
  • Мнения: 278
 При нас за всички проекти е по 18лв. Та значи РЗП 170 кв. крайна цена + направа на ПУП 3225.00лв.

# 248
  • Мнения: 278
Извинявайте за тъпия въпрос но какво е ЗД ? Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 3 770
Yee , ще питам довечера мъжа , като се върне.Онзи ден беше при архитекта да подписва вече крайната документация и му се откачила ръката от подписи , според него бил подписал поне 80 листа.  LaughingНо какво значи да го съгласуваме с ВИК и енерго ?!  newsm78  То при нас битката с тях е отделна.

# 250
  • Мнения: 3 770
Yee , питах !  Simple Smile Всичко влиза - вик , енерго , пожарна ..... , каквото се сетиш !  Peace

# 251
  • Варна
  • Мнения: 428
Диди, супер е това! Че то и при тях е една разправия...леле мале...

Pepita: 3Д=3D  Wink

отивам да направя сефтето на плажа  grinning039

# 252
  • Мнения: 168
Момичета благодаря за изпратените линкове с модели на къщи.
По принцип съм се ориентирала към битовия стил (става въпрос за вила ) Освен това ще бъде малка
на 2 етажа ,като всеки етаж е по 50кв.
Ще помоля ако някой попадне на нещо подходящо да го изпрати.

# 253
  • Мнения: 3 770
Yee , макар , че и аз съм го писала 3D - то по този начин , бая си поблъсках главата какво е и единственото до което стигнах е Застрахователно дружество - падна едно чудене кво общо има архитекта и накрая се отказах !  Joy Joy Joy Ама то щото още не съм пила кафе , та мозъка ми още спи !  Joy

Ай , честито за сефтето !Ама да знаеш , че не е честно да ни дразниш така - вчера в Пловдив на моята тераса на сянка в 19 часа беше 33 градуса , днес не знам!!
 Sad

# 254
  • Мнения: 3 770
Florina , ето ти още нещо , даже като натиснеш върху картинката може и да разгледаш самия план на къщата !Аз съм дала линк към такива до 150 кв.м. , от менюто може да разгледаш и по-големи!  Peace


http://www.homeplans.ru/search/index.php?info=result&ad=sq150&nsh=96

Общи условия

Активация на акаунт