КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 910
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 488
kriki, нямам нищо против, всеки има право на мнение и да прави каквото иска.
Просто не мога да си позволя да давам по 10 000 лв. До сега съм направила 5 опита и се глася за 6.
Това означава да дам 60 000 лв. Просто няма от къде да ги извадя.
Никой не дава гаранция, че като е донорска яйцеклетката, става на 100% от първия път, без значение годините.
Дано тези които имат възможност да ги сполети щастието от първия път да си имат детенце  Hug

# 586
  • Мнения: X
разбирам те миличка напълно. дай боже да успееш най после. Аз също не бих могла да си позволя такава цена. 2 платих по 7000лв за стиулиран опит с мои си яйцеклетки, отделно 3 инсеинации, 7 стимулации, и всичките му там необходии изследвания които хич не са евтини и издъхвам финансово, и всичко това в рамките на година и половина сега се надявам на фонда за 3 опит иски. дано успеем най после някак си

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 18:10 от Анонимен

# 587
  • Мнения: 7 488
Стискам ти палци, дано ти е успешен финансирания опит  Hug

Ние над 40 години сме издържливи животни и даяним на всичко  Joy Joy Joy

# 588
  • Мнения: 33
благодря на всички за опитите да ми помогнете,
аз преди година проучвах много клиники в испания, англия, кипър и една в чехия или словакия беше, тъй като ми казаха че там закона е друг- не  е  необходимо да са раждали донорките и ставало почти веднага. а дааа- и в израел Rolling Eyes
Получих инфо и "оферти" от много клиники, като имаше цени и по 15000 евро- да, много луксозни, с ползване на разни глезотийки, психолог и какво ли не  Wink
най ниската оферта около 10000 лв. Беше от чехия/или словакия/. сега като търсих прочетох за Полша много изгодни цени около 5000лева. ...зависи какво включва де, трябва да проуча по -подробно.
просто исках да попитам някой да ми препоръча нещо изпитано.
то тук в бг цените не са по малки от 8-10хил лв по моя информация...така че това за мен е разумна цена.
При Владимиров ходих, но той ми каза около година чакане, ако заведа донорка ще стане по бързо- като практиката е донорката да се ползва за други жени а на мен ще дадат от непознат донор.
аз също вече съм почти разорена, пет опита  с мои яйцеклетки, четири инсеминации, два опита по фонд... вече не издържам финансово, психически и физически.
а с донорска шансът разбира се не е  100% но е около 60, което не е малко. иначе на моята възраст 42г шансът е нищожен.
писна мииииииии!!!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 17:59 от izabel666

# 589
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Здравейте някой има ли информация от първа ръка за
донорската програма на яйцеклетки в Майчин дом Варна?!

# 590
  • Мнения: 1
здравейте, аз съм хомосексуална жена на 20, партньорката ми има две прекрасни дечица, които много обичам, пожелавам на всички ви скоро да си имате свои.
тъй като не искам собствени деца (вече имам 2, които чувствам като свои), реших че мога да даря яйцеклетка, всички заслужават това щастие, искам да помоля за информация, относно това, ако нямам собствено дете, възможно ли е, чрез попълване на съответните документи да даря яйцеклетка, въпреки това? прочетох, че това е едно от основните изисквания...
пишете на мейл shupi@abv.bg, или тук в сайта

# 591
  • Мнения: 100
Monika1992,за съжаление,това да е имаш родено дете е едно от условията,така,че едва ли ще можеш да дариш Я.

# 592
  • Мнения: 4
Здравейте,
Искам да помогна на една жена като стана донор на яйцеклетки. Раждала съм, но за след 2 г. съм планувала второ дете. Въпросът ми е дали ще мога да забременея, ако даря яйцеклетки. Моля знаещите да ми помогнат с отговора. Благодаря.

# 593
  • София
  • Мнения: 16 691
Здравейте,
Искам да помогна на една жена като стана донор на яйцеклетки. Раждала съм, но за след 2 г. съм планувала второ дете. Въпросът ми е дали ще мога да забременея, ако даря яйцеклетки. Моля знаещите да ми помогнат с отговора. Благодаря.
Много благородно от твоя страна да помогнеш на твоя близка. Разбира се, че ще можеш, една стимулация няма с какво да ти навреди.   bouquet  bouquet

# 594
  • Мнения: 9
Здравейте,
Искам да помогна на една жена като стана донор на яйцеклетки. Раждала съм, но за след 2 г. съм планувала второ дете. Въпросът ми е дали ще мога да забременея, ако даря яйцеклетки. Моля знаещите да ми помогнат с отговора. Благодаря.

Лекарите ще ти разяснят абсолютно всичко! Благодаря че има жени като теб, които искат да помогнат на такива като мен!

# 595
  • Мнения: 1
Аз бих искала да стана донор на яйцеклетка. Ако някой има такъв проблем и му трябва донор - може да ми пише на мейла simonsays01@abv.bg.

Разбирам, че въпреки желанието ми, трябва да съм раждала за да стана донор. Но не е честно! Здрава съм, на 28 год., нямам някакви кофти пороци, и искам да помогна на някой, който има нужда. Това значи ли, че все пак има някакви рискови фактори при тази манипулация, заради които не се препоръчва не-раждали жени да бъдат включвани? Sad

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 17:37 от another_day_in_paradise

# 596
  • Мнения: 7
Здравейте, аз имам едно прекрасно детенце и искам да стана донор, интересува ме някой който разбира повече да ми обясни, в какво се крие риска от процедурата, ако искам да имам второ дете. Също така през какви изследвания ще мина.
И коя клиника препоръчвате в София?

# 597
  • Мнения: 7 488
pepeldjiiskam, първо поздравления за страхотният жест  Hug

Няма проблем да дадеш яйцеклетки и да си имаш второ и трето детенце даже.
Правят ти изследвания на полови хормони, щитовидна жлеза, общо взето каквото се отнася до клиничното ти здраве. Стимулират те в продължение на 9-12 дни от началото на Менструалния ти цикъл, поставят ти упойка и изваждат фоликулите. След това ти вливат система и си тръгваш.
Може да имаш лек дискомфорт като болежки при ходене по малка нужда, но като ти дойде цикъла всичко отшумява. Това е в общи линии, нищо страшно няма. Късмет на теб и на момичето което ще зарадваш  Hug

# 598
  • Мнения: 7
Много благодаря за разяснението.
Някой да препоръча клиника?

# 599
  • Мнения: 7 488
Аз съм пристрастна, клинка Надежда.
Там има момиче от фондация Искам бебе, което ще бъде до теб и ще ти разяснява всичко от което се интересуваш и което те вълнува около процедурата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт