Консултация с психолог - тема 2

  • 55 824
  • 431
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 417
и аз да се запиша , ще следя  непременно темата

# 271
  • Мнения: 455
Здравейте!
Искам и аз да споделя моя проблем с надеждата да ми помогнете!
Със съпруга ми живеем на квартира без никаква помощ и подкрепа от никого.Имаме дете на 2 г и 4 месеца,което отглеждаме сами.През периодите докато беше бебе успяхме да се дистанцираме и отдръпнем от всички наши близки,приятели и познати.Вече почти никой не идва у нас и ние никъде не ходим.Детето ни (да ни е  живо и здраво) е доста своенравно и със силен характер.Налага си волята още от сега.А съм изнервена до крайност от липсата на каквито и да са контакти и развлечения.Най-голямото ми разнообразие е вечер,когато мъжа ми се прибере да отида до кварталния магазин.От 4 месеца се върнах и на работа,където свиквам с нови хора,защото по време на майчинството ми бившата ми работа беше закрита.
След всичко изброено искам да ви кажа,че не се чувствам от нищо щастлива.Напротив всичко ми действа изнервящо.Дори понякога изпадам в неистова истерия и към детето ми,за което съжалявам.
Ще съм ви благодарна да ме посъветвате как да преодолея проблема ми,който има верочтност да се задълбочи!

# 272
  • Мнения: 2 697
Simona06, по принцип темата е за насоки и консултации, свързани с детското развитие, но това не е толкова важно като уточнение.

По-важното, което исках да Ви кажа е, че след като прочетох краткото описание на проблема Ви, си зададох въпроса - кое всъщност Ви пречи да възстановите живота си, такъв какъвто го искате? Да се запознаете с много хора или да възродите старите приятелства, да поговорите със съпруга си за това, че животът ви сега не ви прави щастлива, а точно обратното - чувствате се нещастна и изнервена до краен предел?

Може да Ви се струва невероятно, но ключето към личното Ви щастие е в ръцете Ви -  нужни са обаче действия, действия и отново действия, за да може да се случи. По-скоро Вие самата да го предизвикате. Аз Ви желая успех Hug

# 273
  • Мнения: 1 008
simona06 -здравейте,Шехина Ви е написала много топли думи.Знайте обаче,че има ситуации,в които човек се нуждае от подкрепа на специалист,за да може да се справи и това не е срамно.Преди да се е зъдълбочил проблема ви съветвам да се обърнете към психотерапевт.Пожелавам успех!

# 274
Здравейте,

Пиша ви относно дъщеря ми, която е на 1г. 9 мес. Понякога поведението и ме озадачава. От около 3 месеца започна да се превързва ревностно към някой предмети - химикали, ключове, лист хартия и други странни предмети. За определено време не ги изпуска от ръце, ако се опитам да и ги взема настава война.Последните 2 месеца е неразделна с една кукла, но наред с това понякога има любимец шише от вода, ключове и други подобни. Нормално ли е това !?
Предварително ви благодаря!

# 275
Здравейте

Моето детенце е на 9г.
От началото на Зимата имаме проблем,който зачестява и много ме тревожи
Ляга си спокоен,но когато заспи дълбоко започва да говори на сън,да плаче и да вика несвързано.
Няколко пъти става до тоалетна и на пътеката се изпуска.
Започва да плаче и докато се преобличаме почти заспива отново.
На сутринта,когато се събужда не помни НИЩО и се учудва че спя в неговата стая.
През деня е активен,понякога доста избухлив и спори дори с учителката си в училище-скъса си бележника.
Когато разговаряме ми казва че не му е ВЕЧЕ итересно в клас и не виждал смисъл да решава домашните си.
А преди ходеше с интерес на училище.
Аз съм 7дни в седмицата на работа.Имам и дъщеря на 12години.Понякога ,когато се прибирам децата вече спят
С баща им сме разведени оттдавна,но сме в човешки взаимоотнощения
За тях,през деня се грижи моят майка,която е пенсионерка
Преди рабоех в чужбина и ги виждах само по Скайп...пиша това,защото тогава нямаме този проблем.
Споделяхме си всичко-дали защото бяхме на разстояния-не знам....
Сега чувствам  че има нещо-нещо което синът ми ГО притеснява....а той и казва само че НЕ е добър ученик и нямал Смисъл да ходи на училище...Не се е карал с другите деца-напротив,те идват в къщи да го търсят за игра

Най-много се притеснявам като настъпи вечер
Ето,преди малко го намерих да спи върху тоалетната чиния-събудих го...а той се развика нещо като-ние ще обедим,сега съм на трона...
Отведох го до леглото му...той върви и спи
А аз не спирам да плача.....

# 276
  • Мнения: 1 008
saka -за децата предметите имат различна стойност,от тази за възрастни.Ако въпросът е дали детето проявява аутистични симптоми-то на този въпрос може да отговори едно психолог на място-при среща с Вас и детето.През периода ,в който е и вашето дете-много деца се привързват към мечета,крайчето на одеало-това им помага да се чувстват защитени,дори когато не са в прегърдките на мама.

sofantrai -много болка има в написаното от вас.Случаят не е за интернет обсъждане.Бихте могли да се обърнете за консултация към специалист.Сомнамбулизма е едно,но промяната в училище би могла да е свързана с травматично преживяване там,но това може да се каже при работа с индивидуалния случай.

# 277
  • Мнения: 455
Благодаря на всички  Ви!  bouquet

# 278
  • софия
  • Мнения: 386
Здравейте.Радвам се ,че я има темата,за да споделя със специалист проблема с дъщеря ми.Тя е на 2г1м и от 2 месеца посещава частна градина.Там са само 2 деца,по мое мнение се грижат добре за тях.Сутрин все още плаче,когато я оставям,но после се успокоява,храни се и спи ,взимам я доволна от там.Проблемът започна от 1 седмица.Отказва да заспи вечер,а е много уморена.Когато я приспя,се буди след час,пищи и се тресе от ужас,вика;искам в къщи;Опитвам да я успокоя,но сякаш не ме вижда.Накрая пак заспива.Тя говори,но не мога да разбера какво я измъчва.Моля за съвет.

# 279
  • Мнения: 1 008
беникал,вероятно детето е в период на адаптация към новото място.Измъчва я раздялата с мама-през този период минават повечето майки и деца.Не уточнявате от колко време ходи на детска градина.

# 280
  • софия
  • Мнения: 386
Благодаря за бързия отговор.Тя ходи от декември,но беше на половин ден.Януари посещаваше градината от 10 до 17ч,сега продължаваме така.Пищенето насън е от около 4 дена.

# 281
  • Мнения: 17 546
В училище има сериозен проблем. Синът ми, който е 9-ти клас и е с ХАДВ, е застрашен от повтаряне на класа, заради отказа на учителите да осъзнаят за какво иде реч и че детето не може да показва знания наравно с другите. Има ли място, организация, служба, който и да е, който да обясни на тези хора в  поредното училище, че тези деца са по-специални. Не знам дали е за тук въпроса ми. Може да се наложи да сменим училището, но това нищо няма да промени, само ще травмира момчето ми за пореден път. Нямам сили вече... Не ходя от известно време в училище, ходи само мъжът ми, защото аз не подлежа на контрол, когато трябва да обяснявам на някой, който виждам , че не желае да ме разбере, какви са тези деца! Имам нужда от съвет!  Praynig

# 282
  • Мнения: 1 008
Балу-имате ли черно на бяло психологично изследване+диагноза от психиатър.Това са документите,които показват че става дума за заболяване.От там нататък всеки учител може да отиде в библиотеката,да прочете в интернет.
Другият варинт-обръщате се към ресурсен център и искате ресурсен учител,както и диагностично изследване от психолога от този ресурсен център,който да даде предписания за учебната програма на детето,както и препоръки към учителите за работа с конкретното дете.
Зная,че институциите в България се задвижват трудно,но това е начинът.Търсете съдействието на училищния психолог.

Беникал-в такъв случай вероятно нещо е прокирало-търсете събитие в градината-в разговор с хората,които работят там.Другото като всяка майка го знаете добре и сама-много подкрепа,внимание и общуване с детето-за сметка на домашни и други задължения.Успех!

# 283
  • Мнения: 17 546
Балу-имате ли черно на бяло психологично изследване+диагноза от психиатър.
Имам такова от Извънболнична психиатрична клиника към ф-я "Св.Никола" в МА от Д-р Терзиев, което е издадено въз основа на едноседмично посещение и изследване на поведението, което беше направено в първи клас. После имам консултации с проф.В.Матанова, но нямам документи от там.

# 284
  • Мнения: 1 008
Балу-попаднали сте на най-добрите специалисти в областта на детската психология.В такъв случай е добре да намерите подкрепа вътре в училището-от психолога,директора и варинта за ресурсен учител.

Общи условия

Активация на акаунт