КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 6 - защо избрах ЧДГ/ЧУ?

  • 47 450
  • 311
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
Ох, много интресно, но 2-3 часа ще домакинствам и детегледам и тогава ще се включа пак. Май, подобна анкета може да се ползва, за да привлечем и родители, чийто деца не учат в ЧУ към каузата Парите следват...

# 16
  • Мнения: 4 877
Ох, много интресно, но 2-3 часа ще домакинствам и детегледам и тогава ще се включа пак. Май, подобна анкета може да се ползва, за да привлечем и родители, чийто деца не учат в ЧУ към каузата Парите следват...

И ти само за работа (инициативата) мислиш.  Laughing
Я, виж какъв левент те поздрави тази сутрин.  Grinning

Сега ще признаеш ли - как стана най-най първа? С будилник, заради наградата, нали? Grinning Grinning Grinning

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Тук съм, май Simple Smile , но много работа ми се струпа изведнъж и няма кога да пиша. Но попрочитам!

Накратко, за интернет атака съм относно "Парите следват детето" и за албумчето.
Може би трябва да си направим някакво сайтче с информацията, която събрахте досега, да не вземат да затрият старите теми?

# 18
  • Мнения: 4 877
Пуснах подобна анкета и за родителите, които не са избрали ЧУ/ЧДГ, но все пак харесват нещо от частното образование.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294002.0

ТАМ НЯМАМЕ ПРАВО ДА ГЛАСУВАМЕ!!! Naughty


Интересно какви отговори ще изпъкнат, а още по-интересно ми е дали някой ще гласува.
Ами почвам да си мисля и за анкета КАКВО НИЕ ХАРЕСВАМЕ В ДЪРЖАВНИТЕ/ОБЩ. ДГ И У-ЩЕ - все си мисля, че ще сме по-смели и ще се включим в подобен тест. Нали? Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 12:23 от май :)

# 19
  • Мнения: 111
Хей, ето ме отново. Няма нищо страшно, детето малко е настинало, но има страшна хрема и се давеше, затова се поуплаших. Така ми се пада, като им позволих онзи ден да танцуват ... под дъжда! Ето го сега резултата - 1 болен. Дано не се разболее и каката! Сега бързам да ви кажа, че в Банкя може да се направи следния маршрут:
1.  Ако сте с малки деца - разходка в парка около Банята, после пиете по едно кафе или хапвате в Ипон /всички тук знаят заведението на Бойко Борисов/, където има детски кът с къщичка и пързалки. После тръгвате вляво покрай минералната вода, а после завивате вдясно и стигате до прохладна пътека, която води до бившата резиденция на бай Тошо.
Друг вариант е да тръгнете по стълбите или алеите над Ипон, стигате до малко паркче, откъдето се вижда по-голямата част от Банкя /там е ЧГ и ЧУ "Фоти"/, продължавате право нагоре по улицата след училището и ми идвате на гости да видите каква чудна градинка съм си спретнала сама. Grinning  bowuu  После след кратка почивка в нашия дом, ви водя до поляните над Банкя, съвсем до гората на пикник, или пък до рибарника, за който обаче не съм сигурна дали ще е отворен тази година /преди бяха сложили пейки и масички, а имаше и заведения/. Също така е интересно да се посети "Клисурският манастир" /по пътя за кв. Вердикал и продължавате /, стига се с кола до самия манастир, а пред него има чудесни огромни поляни за игра на дечурлигата, а за родителите възможност за пикник и релакс. Има и хубава гора над поляните, за онези, които търсят сянка. Преди манастира се открива чудесна гледка към София.
2.  Ако пък сте само с големи деца и искате да направите по-дълъг преход може да посетите "Дивотинския манастир". Минава се по една екопътека и няма достъп на коли. Много е живописно и диво. За този манастир трябва да минете с кола през кв. Михайлово и след това я оставяте там, където видите повече паркирани коли и тръгвате по указателните табели /трябва вече да са поставени, новия кмет обеща/.
За всеки случай ви препоръчвам и добри ресторанти за хранене на открито: "Бялата къща" - има голям приятно озеленен двор  / намира се преди база "Здраве" и новия басейн - и там има ресторант, но не съм сигурна дали готвят вкусно и прясно/, "Хемингуей" - намира се в центъра до пазара, има и детски кът, "Под брезите" - намира се до гарата, има и детски кът и разбира се "Ипон", но там обикновено трудно се намират свободни места. Щях да забравя - има и едно заведение в самия парк, забравих му името, но там не е много за деца, защото няма детски кът, а и е по-сенчесто. Също така има страхотен ресторант-пицария /пиците са страхотни, правят ги на пещ пред вас/ близо до Банкя - точно срещу конната база по пътя от Люлин за Банкя. Храненето там може да се съчетае с плаж. Има няколко басейна, включително и детски.
Ако имате въпроси, питайте!

Като сложа малкия да спи пак ще ви пиша. Айде, до после!

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 13:55 от мама Веси, Изи и Крис

# 20
  • Мнения: 4 877
МЕРСИ   bouquet

Мама Веси, стани писател! Сериозно!


Мисля, че измислих  Laughing име на рубриката с интересните места за нас и децата:

"С ДЕЦА НА МОРЕ" -
макар и да не е на море, ясен е смисълът. А и мама Веси и май всички други доста се съобразяваме с този фактор - да е интерсно и за детето/децата.

 Hug

# 21
  • Мнения: 7 263
Гласувах в новата анкета, но за мен най-важните приоритети и училището, което търся са - добро лично отношение към родителя и детето / не слугинско, не по задължение защото плащам, а от истинка дорбонамереност и заинтересованост, която естествено е двупосочна/.
Истински и сериозни знания, а не само кухи оценки. И най-вече да могат да амбцират и запалят децата да учат и да търсят знанията.
Добра база / тук включвам всичко - компютри, добре обзаведени специализирани кабинети, спортна база/
Много високо ниво на езикова подготовка!
Това което не търся определено е училище, в което се парадира кои са мама и тати, училище в което има анархия и свободия защото мама и тати плащат. Училище,в което е пишат оценки, само защото плащаш.
Отивам назад да ви чета   bouquet

# 22
  • Мнения: 111
МАЙ, чувствам се много, ама наистина много поласкана от това, че ме смяташ за "талантлив писател" /и друг път сме си говорили/. Но за съжаление нямам образование в тази насока и понятие си нямам как и за какво да пиша. Но иначе идеята си я бива - ще пиша само, когато съм свободна и когато имам муза. Страхотно! Grinning  Какво повече да искам!!! Освен това от малка харесвам машинописа и обожавам да пиша дълги текстове /с които сигурно ви досадих/. Само, че ако реша наистина да го осъществя ще помагате с интересни идеи, нали?! А какво точно да пиша, МАЙ, книги или статии? А и кой ще ми ги иска?  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 877
аз пиша най-дълги постове - моля-моля.  Joy Joy Joy

А иначе и книги, и статии, и пътеписи, нали трябва да усетиш къде те влече.
Почвай тук, ние ще ЧЕТЕМ, а после и ще купуваме книгите.  Grinning
Всъщност има толкова готини неща - защо човек да не опише и да ги сложи поне тук - нали сме съмишленици?

Аз исках да ви запаля по Червенската крепост - само веднъж съм ходила, ама много ми хареса.  Hug
Ще седна и аз да понапиша нещо, а ако има и къде снимки да слагаме. Бижу!
Абе направо репортажи!  Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 4 877
Миленка,
страхотно да изкараш довечера на концерта!
Да се разведриш, че напоследък с тези готини събития - пу-пу-пу, нещо измореничка и умислена ми се струваш.  Simple Smile

А ако видиш едни готини батко (с тениска на Металика, нямало е малки на КИС) и татко (е, той е с тениска на - познай кой, КИС), да знаеш - сигурна са нашите.  Joy Joy Joy

Няма да те мъчим да предаваш от мястото на събитието, но после - може и утре, поразкажи!

Но най-вече се забавлявай!  Hug

# 25
  • Мнения: 3 271
Благодаря, Дани  Hug
Но то твоите хора по-добре ще разкажат Wink
Къде са те, на тревата май ми беше казвала?

# 26
  • Мнения: 4 877
Благодаря, Дани  Hug
Но то твоите хора по-добре ще разкажат Wink
Къде са те, на тревата май ми беше казвала?

не, някакви ВИП-места, но не знам къде са.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 271
Ако не са на супер най-скъпите ВИП, и ние сме там Wink

# 28
  • Мнения: 4 877
Ако не са на супер най-скъпите ВИП, и ние сме там Wink

наистина нямам представа.  Blush

# 29
  • Мнения: 40
Здравейте!
Май, ти наистина умора нямаш! Снощи по едно време бях позадрямала, като се събудих и
видях нови странички имаше по старата тема + нова с толкова въпроси  #Crazy Набързо се поразсъних, че дори и гласувах.

Много ти благодаря за инфото за книжката с балета  bouquet, вчера ни я доставиха и беше голяма радост.  Диска с музиката към нея също е много хубав . Дъщеря ми за нула време я прочете ,след това обу туфлите, че като започнаша едни танци.... дори и аз се включих на Лебедово езеро Laughing. Отдавна търех подобно нещо.   

Ето ти и крепост Кракра Пернишки www.bulgariancastles.com/bulgariancastles/bg/fortress-pernik-bg
Не зная в какво състояние е сега обаче,ходила съм там като дете. Скоро бяха ходили ученици от училищата да почистват, защото явно района не се подържа добре. Иначе идеята е добра ,пък и е доста близо до нашата предучилищна ,така че може да заведа децата и да видя как е положението. На тях сигурно ще им бъде интересно.

Когато имам време ,чета всичко с удоволствие. Темата е много приятна пък и всички са ми много симпатични. Сама в писането изоставам, но духом съм с вас. 



   

Общи условия

Активация на акаунт