Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 651
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 209
Д-р Калев и д-р Калева приемат в астния си кабинет на ул. Цар Симеон , мисля 4е беше No 16 , но не съм сигурна. Посока Сточна гара след Раковски, на левия тротоар -вижда се пише Акушер-гинеколог. Ето контакти във Втора градска http://www.vtora-mbal.org/struktura.php?u=http://www.vtora-mbal.org/3-2-4.html

# 16
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Аз не съм раждала там, но от две познати не съм чула нищо хубаво. Едната я бяха сцепили до ануса /не знам защо в тази посока са решили/ На другата детето и е с увреждане заради това, че не са разбрали, че е с тесен таз и не са и назначили дата за секцио. Започнали са и нормалните контракции около термина и бебето се е заклещило в таза. Ни напред, ни назад. В последния момент са я оперирали, но от опита да го извадят нормално са му засегнали някакъв централен нерв. С второто си дете роди в Тина Киркова.
На мен Втора градска ми е под носа, но не раждах там. И другия път не бих я избрала.

# 17
  • Мнения: 80
Аз 2004 год. родих там без уговорка и се случи д-р Калев да ме изражда.Мога да кажа само хубави неща за целия персонал на родилното.Обръщаха ни внимание и отговаряха на всичките ни въпроси.Никой за нищо не ми е искал пари.
Сега с второто пак там ще раждам и се надявам нищо да не се е променило.
P.S. Стаите са с по 2 легла.

# 18
  • Мнения: 1 410
Кажете нещо и за отделението "Патологична бременност" на Втора градска.

# 19
  • Мнения: 1 209
за съжаление и там съм била.
обстановката не е като в родилното- т.е там ремонта май предстои, но лекарите са добри и старателни. сестрите също. нямам лош спомен.

# 20
  • Мнения: 1 410
Много благодаря harmony_broken!
Аз вчера стигнах до приемния кабинет и не бях очарована.И след прегледа не останах в болницата.А и доктора каза,че няма за какво да се притеснявам.Но обстановката беше Sick и за това питам как е отделението.

# 21
  • Мнения: 177
Много благодаря harmony_broken!
Аз вчера стигнах до приемния кабинет и не бях очарована.И след прегледа не останах в болницата.А и доктора каза,че няма за какво да се притеснявам.Но обстановката беше Sick и за това питам как е отделението.

Обстановката в приемния кабинет няма нищо общо с обстановката в Патологията Wink

Аз не раждах там, защото останах супер разочарована от докторите

il84 , сподели ми, моля те, кой е този доктор, че ме замисли Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 123
Запис

# 23
  • Мнения: 359
Мога, само да подкрепя тези които са доволни от д-р Калин Калев, това е човек на когото дължа едно навремено секцио и дете без никакви увреждания. Той е страхотен специалист и професионалист. Храната беше кофти Simple Smile, в стая бях сама, а децата се хранят с кърма от банката за кърма, защото болницата е "Приятел на бебето" Simple Smile. Аз раждах лятото на 2003 и, ако се наложи пак при него пък било и на луната Simple Smile.

Успех!

# 24
  • Мнения: 80
Родих и второто си дете там само,че този път беше д-р Джаджева и д-р Миков.Много съм благодарна на двамата,а и на целия персонал на родилно отделение и неонатология.  bouquet
Общо взето в болницата не са се променили много нещата само сега стаите се с по 3 легла,а не по 2 както бяха 2004 г.Храната пак беше кофти,а на бебета дават АМ но само за дохранване,ако не стига кърмата(коластрата),дори една от майките с които бях в стаята каза,че не иска да кърми,но докторката и каза,че щом няма медицински показания за това ще кърми поне докъто е там.Така,че наистина поущряват кърменето и отговарят на всякакви въпроси.

# 25
  • Мнения: 4 028
ако можеш, иди на ден на отворените врати, които се организират от сп. 9 месеца - ще добиеш лични впечатления от обстановката и част от персонала.

# 26
  • София
  • Мнения: 123
А на някой искали ли са му пари за раждането.В смисъл,4е сега една се опитва да ме разубеди да не ходя там,4е нейна позната е отишла да ражда там,термина й минал и заминал,а никой не правел нищо.Накрая се разбрало,4е вси4ко опирало до парата и семейството й я преместило в друга болница.

Друго,което искам да попитам,тъй като е общинска болница,ако по ли4на карта се водиш в провинцията,а тук има само зеления лист с адресна регистрация-като при4ина брак--ще трябва ли да си плащам по тарифата на болницата.Питах един АГ лекар от там,той каза,4е щом имам този зеления лист няма проблем,но все пак да видя дали и вие сте запознати,защото досега тази адресна регистрация никъде не са ми я искали.всеки си търси постоянен адрес по ЛК

# 27
  • Мнения: 1 410
Руми,аз от доста време проучвам за Втора градска - пари на никой за нищо не му искат.Незнам какви ти ги говорят.Можеш да си родиш там без проблем ,независимо къде си регистрирана.А и щом имаш документ ,че си в София - няма проблем.Ако все пак много се притесняваш - иди на място и разпитай.

# 28
  • Мнения: 25
Здравейте, аз раждах там в края на 2006 и без уговорка вече не бих стъпила там !!!Имах нещастието ,че бяхме две момичета в предродилна и тъй като другото момиче беше с 2 см по-голямо разкритие и по-слаби тонове на бебчо екипа обръщаше внимание на нея, а пък аз си бях "пушка"/принципно издържам на болка и съм усмихната,дори и когато ме боли/.И така нея я взеха вече в родилното, аз останах сама ,бях достигнала 4 см разкритие ,а контракциите за отрицателно време се заредиха една след една,дори получих и пристъп,тъй като вече от болките не можех и да дишам.След 5 мин.крещене за да дойде и да ме погледне някой #2gunfire, тъй като определено усещах вече ,че бебо излиза дойдоха да ми сложат упойка ,за да млъкна и да ми кажат ,че ще родя след 12 часа  smile3511 smile3514!!!Обадих се на моя мъж да идва,че искам лекар на който да си платя и да е до мен и докато той дойде,т.е.10 мин.аз вече бях родила.Дължа живота на бебчето ми на лекар, който случайно мина и реши да види колко см е разкритието ми...,след което викна оправяйте другото магаре или нещо такова ,че тя е минала 10 см и детето излиза.НЕ САМО ЧЕ ДЕТЕТО ИЗЛИЗАШЕ, АМИ БЕШЕ ЗАКЛЕЩЕНО ПОРАДИ ТЕСЕН ТАЗ И ЗАПОЧВАШЕ ДА СЕ ЗАДУШАВА!!!Биха ми антиупойка за да имам сили за напъни, а аз вече губех съзнание от болката.Шевовете ми бяха почти до ануса, а бебчо с огромен оток на главичката.Благодарна съм , че успяха да го спасят / за което и почерпих/, защото всички знаете че има некадърници ,които и това нямаше да направят!Бебчо ми беше в кувьоз заради тях , на системи с кислород с вкарани игли в ръчичките  smile3518 , нагълтан с разни течности от задушаването и т.н.Успях да се изкъпя чак втория месец след раждането/иначе само се подмивах и забърсвах със сапунена  кърпа/, просто не можех да стоя права и да ходя от всичките шевове и разкъсвания.Да ми е живо и здраво детето!Ако нямаше друга родилка ситуацията може би щеше да е различна,но там без уговорка не бих стъпила.Че това беше моето първо раждане там, което според тях щеше да стане след 12 часа ,а то стана след 15 мин.!!!!Сега чакам втория си син и съм вече на мнение,че пари се изкарват, но недай си боже другото ...не се преживява.А иначе за хигиенните условия - да, добри са ,мен също това ме привлече,освен добрите отзиви.За кухнята - недей да ядеш от там, все пак сигурно ще кърмиш- хлебарки лазят навсякъде около храна ,че дори и в нея!
Пожелавам ти успешно и безболезнено раждане и сладко, малко,пухкаво бебче   ylinfant Grinning!

# 29
  • Мнения: 166
Родих второто си дете във втора градска,а преди това лежах 1месец в патологията защото в края на 8месец получих пилонефрит.Там условията са добри,бяхме по две момичета в стая.Много съм доволна и един лев не съм дала.Раждането мина добре,обръщаха ми нужното внимание,една акешерка стоя до мен почти през цялото време,просто са страхотни.Препоръчвам ги определено.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт