За ПАП 3 *Б*

  • 262 333
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 3 069
BBB74, не се притеснявай за годините...
Щом аз на 39 години забременях след конизация с почти ампутирана шийка на матката и при теб ще стане.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с новина за бебче!

# 1 246
  • Мнения: 23 162
BBB74, не се притеснявай за годините...
Щом аз на 39 години забременях след конизация с почти ампутирана шийка на матката и при теб ще стане.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с новина за бебче!
Стискай и за мен,след поредния преглед наалото на февруари. Simple Smile

# 1 247
  • Мнения: 31
BBB74, не се притеснявай за годините...
Щом аз на 39 години забременях след конизация с почти ампутирана шийка на матката и при теб ще стане.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с новина за бебче!

Емоли, благодаря ти. Момичета, нямате представа колко ми помогна този форум. Открих го съвсем случайно докато търсех информация за резултатите от цитонамазката си. Вече бях се примирила, че ще умирам Embarassed, сега като изчетох всичко даже ми стана смешно колко непросветена съм била Laughing Емоли, при теб може би е второ раждане, аз не съм раждала до сега - учене, кариера...докато в един момент усещаш, че започваш да изпускаш нещо по-съществено...
Деси, желая ти успех и на теб, мила - трябва да се поддържаме Hug

# 1 248
  • Мнения: 3 069
ДесиХ2,
Ще стискам разбира се Grinning
Знам колко е гадно да се чакат резултатите....
Успех
Peace

# 1 249
Честита Нова година!
Пожелавам на всички здраве и само положителни емоции през 2008 г.
В началото на февруари съм на първото цито след конизацията. newsm10
Пак почва да ми е страшно!

# 1 250
  • Мнения: 2 070
Здравейте!
два дни след цикъл прокървих леко,при забърсване само има зацапване.
а два дни преди това точно когато ми свърши цикъла правих секс и нямаше нищо.
отидох на лекар,преглед само с опипване и с просто око така да се каже,и каза че трябва да се направи конизация.вече четири дни живея в ад,сега отивам при моя гинеколог,той разполага с колпоскоп,да видим какво ще каже.чувствам се обречена и направо ще полудея Tired

# 1 251
Здравейте!
два дни след цикъл прокървих леко,при забърсване само има зацапване.
а два дни преди това точно когато ми свърши цикъла правих секс и нямаше нищо.
отидох на лекар,преглед само с опипване и с просто око така да се каже,и каза че трябва да се направи конизация.вече четири дни живея в ад,сега отивам при моя гинеколог,той разполага с колпоскоп,да видим какво ще каже.чувствам се обречена и направо ще полудея Tired
Eeeeee, ти  пък чак обречена.Почти всички тук сме минали по тоя път. Няма страшно, нека първо да минеш през колпоскопа и тогава ще се разбере, какво точно е. И тоя доктор, как с такъв преглед реши, че си за конизация  #2gunfire.
Стискам палци!

# 1 252
  • София
  • Мнения: 2 381
паликарова, отиди при читав д-р да те види на колпоскоп, да ти пусне цитонамазка и при нужда биопсия. Много са ми странни тези д-ри, дето само на око и с опипване поставят диагнози.  #2gunfire Спокойно! И знай, че биопсия не е равно на рак. Това си е стандартно изследване. Успех!  Peace Hug

# 1 253
  • Мнения: 2 070
БЛАГОДАРЯ  bouquetза успокоителните думи.Гинекологът при който ходя от години ме прегледа днес.С колпоскопа не видя никакво изменение,с ехограф също.Каза че имам леко разтегната шийка и се получава нещо като "увисване".именно това увисване е решил да конизира другия лекар.взе цитонамаззка и каза ,че би трябвало всичко да е наред,защото не вижда никакви изменения с колпоскопа.

# 1 254
  • София
  • Мнения: 4 423
Извинявам се, че премествам поста си и тук, но се надвявам повече хора да прочетат.. Confused
момичета, обръщам се към вас, защото знам, че имате представа от такива неща.
помагайте.
днес бях на рутинен преглед, попитах 28 пъти дали вижда нещо доктора ( раничка, изменения), каза че съм супер, няма нищо и т.н., минах и на ехограф - и там е перфектно.
но... не си бях правила намазка от 4 години ( последния път беше пап1), и той ме подтикна да ми вземе, взе ми и микробиология.
обаче аз откачам, тресе ме страшен страх, направо не мога да държа цигарата си..., умирам от страх да нямам рак, да не покаже намазката пап 3 или 4 или да не дава Господ 5    , ще откача, просто не знам какво ми става, но фобията ми се връща с пълна сила...
моля ви да ми кажете, възможно ли е да има рак без да има изменения и ранички, уф, знам че е тъпо, но това ще ме умори, просто нямам нерви да чакам утре в 12ч на обяд ( помолих да ми я разгледат още утре).
моля ви, дайте мнение, че направо рева и не знам какво искам да направя, сега съжалявам, че си направих намазка, по - добре да го бях оставила за друг път, когато някак ще съм по-  спокойна...

# 1 255
  • Мнения: 6 243
Бубс, аз нещо не разбирам - не си си правила цито от 4 години и сега те тресе ужас да не би да си с ПАП 5? Така ли?

Първо - ти не си в ред. Изпий една водка, изпуши си цигарата и си лягай.
Не си в ред да не си правиш цито 4 години. Интелигентна жена си.
Второ - защо сега, както си седя, те втресе, че имаш ПАП 4 или 5? Ами със същия успех може да те втресе, че имаш жълтеница, левкемия или някоя друга щуротия!!! Стига си си внушавала страхотии и се успокой - утре в 12 ще ти кажат, че си с ПАП 2 и всичко ще е ок.

Да, ракът на шийката на матката се развива в голяма степен безсимптомно. Често пъти за настъпилите в организма изменения не може да се допусне, защото няма никакви външни белези за това. Понякога има някои симптоми, но не винаги. Вероятно 3/4 от жените, пишещи тук, са открили някакъв проблем при чисто профилактичен преглед. При мен беше точно така.

Затова е важно цитонамазките да се правят РЕДОВНО. Утре, като си вземеш хубавия резултат, си запиши някъде, че след 6 месеца пак е време и си повтори цитото. ОК?

Запали сега една цигара и за мене, че аз в къщи не пуша  Embarassed
И пиши какъв ти е резултата, да ти се порадваме после.

# 1 256
  • София
  • Мнения: 4 423
sladka hapka, благодаря ти, имам си своите фобии и те ми играят лоши шеги Confused
Резултата е 1- ва група Hug  bouquet

# 1 257
  • Мнения: 6 243
Поздравления!
Обещаваш ли наесен пак да си направиш цитонамазка?!!!

(повечко предпазливост и загриженсот никога не е излишна, когато става дума за дравето, но не се паникьосвай - виж, че всичко ти е наред Grinning)

# 1 258
  • София
  • Мнения: 2 381
Буболина, честито!  Hug Видя ли, че не трябваше да се шашкаш??? Хайде, друг път си прави-по-често цито, да ти е мирна главата, както се казва.  Hug

# 1 259
БЛАГОДАРЯ  bouquetза успокоителните думи.Гинекологът при който ходя от години ме прегледа днес.С колпоскопа не видя никакво изменение,с ехограф също.Каза че имам леко разтегната шийка и се получава нещо като "увисване".именно това увисване е решил да конизира другия лекар.взе цитонамаззка и каза ,че би трябвало всичко да е наред,защото не вижда никакви изменения с колпоскопа.
Ето, видя ли, вярвам че резултата ти ще е добър Peace

Общи условия

Активация на акаунт