меню за рожден ден - пикник

  • 32 892
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
За плата с деликатеси съм правило следното. Парче картон от кашон / или нещо друго, достатъчно твърдо и леко/увивам в алуминиево фолио. Купувам от Била нарязани колбаси и сирена  и у дома ги подреждам върху инпровизираното плато. Увивам с найлоново фолио и в хладилника. Много ще ти е удобно ако го направиш от вечерта. Сутринта само вадиш от хладилника и слагаш в багажника на колата. Подредбата не се разваля от пътуването, защото фолиото държи здраво и стегнато колбасите.

Идеята е страхотна, само че нещо не разбрах. Преместваш ли после подредените меса върху друго плато, или си остава в картона, увит с фолио?  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 211
Идеята е страхотна, само че нещо не разбрах. Преместваш ли после подредените меса върху друго плато, или си остава в картона, увит с фолио?  newsm78

Нищо не премествам, остава върху картона обвит с алуминиево фолио. То си изглежда много добре. Само махаш найлоновото фолио и поднасяш.

# 17
  • Мнения: 679
Ахаа... Благодаря, това е много хубава идея! Никога не бих се сетила!  Hug  bouquet

# 18
  • Мнения: 655
ами аз за моя малкия сладур правих трта покрив,като отгоре над сметаната наредих банани  ягоди,мног съжалявам че не я снимах.а също бях направила на колелца различни плодове и ги направих като хапки да се топят в ечен щоколад.малк сана мизерийка,ама важен е повода.весело зкарване на рождения ден Laughing

# 19
  • Мнения: 113
брей, това е точно по моя проблем също...и аз имам РД на 6ти май...но моят основен проблем беше дали няма да вали...както обикновено... искаше ми се с моя приятел да си направим нейде пикник, но още умувам, понеже не съм сигурна за времето...досега го гледах, че ще бъде дъжд...после гледам, пише слънце...  Thinking

# 20
  • Мнения: 11 747
Предлагам солените кошнички на Блонди. Аз като ги видя и асоциацията ми е пикник  Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287022.msg7274754#msg7274754

# 21
  • Мнения: 503
Направи баница с майонеза-виж я при"моята любима баница/ и кренвирши обвити в ивици от бутер тесто.Кренвиршите/естествено обелени/ се нарязват на парчета, сцепват се   ,слага се ивица кашкавал и се увиват в лентичка от бутер тесто   спираловидно.Пекат се в предварително загрята силна фурна.И двете рецепти са много сполучливи .Но един съвет купувай само бутер тесто "Белла".

# 22
  • Мнения: 22 867
Благодаря ви момичета  newsm51
има неверотни идеи , прасенцата особено ми харесаха  #Crazy

Ето още едни прасенца от бутертесто, лесни за приготвяне и много харесвани от дечица.

И този кекс с майонеза, не съхне, вкусен е и лесно се приготвя.

# 23
  • София
  • Мнения: 310
Благодаря на всички момичета   bouquet, а на dancing честит рожден ден и весело изкарване
много умувахме, но понеже живееме само в един хол, няма къде да съберем толкова хора и решихме да отидем на пикник дори и да вали, ще опънеме шатри и така
след като мине ще разказвам отзиви #Crazy newsm78 Crazy

# 24
  • Мнения: 679
Labrex, днес направих кекса с майонезата.  Heart Eyes Много ми хареса. Мъжът ми също го хареса, а когато му казах, че има майонеза вътре, ей така се опули  Shocked  #Crazy  Mr. Green Обаче го промених малко. Вместо бакпулвер сложих сода и лимонова есенция, само едно яйце (то майонезата нали е яйца и олио Simple Smile) и малко повече кисело мляко, че майонезата не беше цяла. (Тъкмо се чудех за какво да я оползотворя.) Малко канела и стафиди, ванилия, а брашното не съм го мерила. Да не повярваш просто! Кекс с майонеза...  Heart Eyes Браво за рецептата!   bouquet 

Ааа, забравих да кажа - правих го в чашки за крем карамел. Получиха се сладки малки кексчета.  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 22 867
Labrex, днес направих кекса с майонезата.  Heart Eyes Много ми хареса. Мъжът ми също го хареса, а когато му казах, че има майонеза вътре, ей така се опули  Shocked  #Crazy  Mr. Green Обаче го промених малко. Вместо бакпулвер сложих сода и лимонова есенция, само едно яйце (то майонезата нали е яйца и олио Simple Smile) и малко повече кисело мляко, че майонезата не беше цяла. (Тъкмо се чудех за какво да я оползотворя.) Малко канела и стафиди, ванилия, а брашното не съм го мерила. Да не повярваш просто! Кекс с майонеза...  Heart Eyes Браво за рецептата!   bouquet 

Ааа, забравих да кажа - правих го в чашки за крем карамел. Получиха се сладки малки кексчета.  Heart Eyes

Радвам се, че сте го харесали! Наистина е добра рецептата, доста мои познати също са приятно изненадани от резултата. Както и аз бях.  Grinning Благодаря за идеята, ще го направя и аз на малки кексчета!  bouquet

# 26
Здравейте!
Темата много ме вълнува!Ще празнувам втория рожден ден на моята принцеса и съм решила да е на пикник!Моля за идеи за меню,как правите скара/шишчета и готови неща ли вземате и от кои сте доволни/,за децата какво приготвяте?Къде ходите вие?Търся по спокойно местенце с хубава поляна.Интересни идеи и игри за забавление.И къде държите тортата докато дойде тържествевния момент?
Предварително благодаря!     bouquet  bouquet

# 27
Ехооо!
Почнахте ли пикника?
Дайте идеи!

Общи условия

Активация на акаунт