БЕБЕТА ЮНИ - 31

  • 16 159
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 743
Здравейте и от мен!

На мен поста на Слийпинг Бюти за раждането ми се вижда много полезен, защото с тази информация, която дава можеш и тук да си потърсиш правата. Друг е въпроса колко успешно Thinking.
Наскоро бях чела в някои от другите подфоруми, че едно от майчетата просто не е подписало декларацията, която ти връчват при приемане в родилното и за всяка манипулация после я питали за съгласието й (в т.ч. окситоцин в системата, епизотомия и т.н.). Пък тка или иначе повечето ще се уговарят с доктор предполагам, няма лошо да се разиска този въпрос предварително.
Може и да получим някой странен поглед, но пък усилието си струва, нали Peace

За козунаците - определено купен, даже няколко вида Laughing

# 271
  • Мнения: 210
Здравейте пак от мен!

Проста съм като гъба просто  newsm45 бях на док. днес а не знам беба дали все още е беба или беб всъщност, не знам и колко тежи  smile3518

С док. се заговорихме за стволовите клетки и той така сладкодумно ме изпрати до чакалнята, а после се шмугна в кабинета и аз чак като си платих за паркинга се усетих , че нямам новини...
По снимката съдя, че бедъра ни е дългичък, щото на него пише 34 седмица, а на тиквичката ни  Mr. Green (главата де) пише 33-та... Пък то в наще родове всички сме с големи глави  Joy Няма как да ни е малка главата, по -скоро са ни дълги краката  Joy Joy Joy

Всичко е наред, отговаряме си на седмицата, но имаме контракции , така че почвам пак магнезия...

И за раждащите в Токуда, от м. май според док. ще се плащат около 2 000 лв. вместо досегашните 1300 - 1500  newsm11
И каза ,че сме луди да си съхраняваме стволови клетки  Shocked, за него това било новата финансова пирамида ... Сега ще си записвам час при специялист ,за консултация по въпроса  Crazy Crazy Crazy

Sleeping Beauty, това е прекрасно, ама кажи колко струва раждането и ако е безплатно колко осигуровки ти удържат на месец и колко ти е била заплатата там ?

Щото всички се оплакваме, ама ако сравним брутния продукт на глава от населението в Швейцария с нашия, ще е все едно да сравняваме нас с етиопките, които пък са къде, къде по-зле от нас и много от тях дори не стъпват в болници и дечицата им измират като мухи  newsm78

Според мен каквито блага произвеждаме, такива и услуги получаваме... Sad

И под смъртна заплаха нема да месим козунаци  smile3516 и без друго едва си стоя на краката, но нямам нищо против да Ви дойда на гости да ги опитам  hahaha Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинете, че се включвам така от нищото за този прах за пране, но сега като видях един постинг тук за пореден път, се сетих, че още не съм писала нещо, което много исках да кажа.

Само със Сано Максима пера дрехите на Биляна от преди да се роди (нали ги изпрахм първо преди да се роди - 2 или 3 перални бяха с чаршафчетата, завивките, дрешките) до този момент. Вярно, прахът идва доста скъп - 9 лв, а май е кило и половина за тази цена, но за 3 навършени години на Биляна съм изхабила 4 пакета!!!!! Той е много икономичен, поне засега са ми го продавали с една малка пластвамова гребалка (що за дума измислих, ама не е лъжичка, а типичен дозатор за прах за пране, ама малък), която не стои в пакета, а ми я дават отнейде. Слага се по 1 доза за пълна пералня, досега само пълни перални съм прала. А мирише страхотно просто!!! Дори без омекотител, който въведох от самото начало дори (пак на Сано Максима, но той свършва по-бързо), но и без него съм карала, като не си намеря, дрешките миришат божествено!!! Даже мъжа ми често ми задаваше въпроса - добре де, защо и моите дрехи не ги переш с този прах. От 2 месеца пера всички дрехи вкъщи с бебешкия прах Сано Максима и дай Боже всеки път да го намирам, така ще продължавам. Преди 2 седмици си бях изпрала якето с този прах и всички в офиса ме засипаха с комплименти - цялата ми стая миришела на някакъв много нежен парфюм... Той има поне 4 разновидности з аразлични видове пранета, но да кажа, че бебешкия ми се вижда оптималния вариант за цялото семейство.  Peace bowuu Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен!

На мен поста на Слийпинг Бюти за раждането ми се вижда много полезен, защото с тази информация, която дава можеш и тук да си потърсиш правата. Друг е въпроса колко успешно Thinking.
Наскоро бях чела в някои от другите подфоруми, че едно от майчетата просто не е подписало декларацията, която ти връчват при приемане в родилното и за всяка манипулация после я питали за съгласието й (в т.ч. окситоцин в системата, епизотомия и т.н.).
Определено постът й е полезен - аз вече се опитах да открия поне част от тия екстри в една болница - не става въпрос за свещите и ароматите, а за идеята да идеш да раждаш спокойно и да ти изпълнят някое и друго изискване като това за нерязане веднага на пъпната връв. Естествено, молбата обикновено остава без резултат.
Иначе за неподписването на декларацията, Вери беше описала още в първите теми такъв случай - нещо, което мен много ме впечатли и съм запомнила. Не знам само дали на мен би ми стискало!

Иначе аз не смятам, че трябва да се подценяваме. В смисъл, че колкото и малки да ни се виждат осигуровките ни, факт е, че самото ни раждане е оценено на 500 лв. Не случайно и столичните болниците в конкуренция се излъгаха да правят дни на отворените врати, за да привличат родилки заради тия пари от НЗОК! Така че 500 лв. въобще не са малко за подсигуряване на раждане, от което да ни останат сравнително добри спомени. Да не говорим за парите, които даваме за избор на екип, под масата или на частна болница! Мисля, че имаме пълно право на по-добро отношение в болниците и по-добро здравеопазване - или поне за няколкото часа, в които раждаме, да се съобразяват с нас!

# 274
  • Мнения: 176
Той има поне 4 разновидности з аразлични видове пранета, но да кажа, че бебешкия ми се вижда оптималния вариант за цялото семейство.  Peace bowuu Heart Eyes

Ох Валентина, убиваш ме - ти май си си поставила квота сега на всеки пост поне по три емотиконки  Joy Joy

сори за офф-а. мен пак ме мързи да мисля/ работя и затова си вися тук.

# 275
  • Мнения: 15
Нашата разходка пропадна.Много дъжд се изля... Shocked

Еееее....margarete , не се ядосвай.Следващия път ще го видите бебо или бебка.Важното е,че всичко му е ОК Hug

# 276
  • Мнения: 5 713
Тъкмо щях да питам къде е кака Мая и тя писа. Simple Smile
Аз днес съм много доволна. Срещнах се с гинеколожката в болницата относно моето раждане. Много мила и приятна жена, същата, която беше на феталната морфология в 5-ти месец. Гледа ме и сега на видеозона: бебето е 2700гр, чак не можах да повярвам, но после гледам в доклада така пише; с главата надолу е и имало много коса; белегът на матката от секциото е много добре и каза, че спокойно мога да родя нормално, стига да съм убедена в това, много била важна моята нагласа. Каза също така, че в моя случай никаква намеса не е желателна- системи, упойки и т.н. Зарадва се, че събирам от нета информация, за пръв път ми се случва такова нещо. Даже ми даде и други сайтове да се информирам. Всички други се сърдят и ми казват, че много чета.

В болницата, където ще раждам всичко протича в една и съща стая. Таткото през цялото време е с теб, стига да има желание. В банята има вана с джакузи за облекчаване на болките. По време на контракциите си свободен да правиш каквото си искаш. Така както го е описала Слийпинг Бюти. В стаята има телефон и легло за таткото. Леглото на родилката е с разни джаджи, за да си го наглася както й е удобно. Бебето след като се роди, ти го дават веднага неизмито. После спи пак в стаята при теб. Това с пъпната връв и тук се практикува, реже се след като спре да пулсира. А иначе аз съм го чела пред това във форума. Бебетата ги държат в едни странни легълца, които ми приличат на кувьози, но май не са. Увити в пелена, с шапка и сложени да спят на една страна. Днес видях 3 бебета поставени по този начин.
Кога да се тръгне към болницата: същите препоръки важат и тук, както и в Швейцария. Никой не те пресира да раждаш до 24 часа след изтичане на водите, стига всичко да е наред с бебето и майката.
Гинеколожката днес ми каза, че няма място за притеснение в моя случай. Подготвени са веднага за операция, ако нещо се обърка. Но най- важното било аз да съм спокойна.
За бебето нищо не се носи в болницата, само дрешки при изписването и задължително кош за кола. Даже и родилката може да не носи нощница, от болницата дават. Само разни тоалетни принадлежности за родителите и възглавница за таткото. Храната също ми я похвали една приятелка. А и аз днес видях как ги лигавят.
Всичко около раждането тук не се плаща. Не ни го взимат от осигуровки или застраховки, защото и двамата в момента не работим, а учим. Затова пък гледат да пестят от брой видеозони / скъпа услуга / и секцио в краен случай.
Като казах учене, ще си ходя до края на май месец. Поне се надявам, де. Искам да си взема изпита и да си завърша нивото по френски. Иначе сега на 7-ми май се глася да ходя на екскурзия от училището / награда / до столицата на провинция Квебек за един ден.

Мисля, че исках и други неща да кажа, но забравих. Карай. Simple Smile
Приятна вечер

П.С. Забравих да пиша за косата на бебо. Нали казват, че е главната причина за киселини при бременни. Е, при мен не е така. Маги и тя беше с бая коса, аз пак нямах киселини. Явно отново всичко си е до организъм.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 20:37 от Вери

# 277
  • Мнения: 5 713
Уф, аз ви казах, че имаше и други неща. Намислила съм и козунак да правя и яйца да си боядисам. Само че козунакът 100% ще бъде замесен в машината за хляб, но все още се чудя дали да не го и изпека там или във фурната. Тези дейсности ще ги свърша в събота. После в неделя ще ходим до българската църква, а след това ще се съберем няколко семейства в " двора " на блока и ще си направим трапеза, нещо като пикник. Т.е. едното от семействата живеят на първия етаж и си имат чудна градина и двор. Че и барбекю си имаме, а днес купихме някакви агнешки пържоли. От 10на дена тук се затопли изведнъж и е чудно времето.

Айде пак приятна вечер Simple Smile

# 278
  • Мнения: 10
Вери а ти защо искаш да раждаш нормално, след като веднъж си раждала секцио? Стана ми интересно...

# 279
  • Мнения: 616
[Все пак, не говорим за глезотии или скъпи екстри... Ама те едни елементарни човешки условия като не могат да създадат, какво остава за нещо по-приятно.  #Crazy В крайна сметка, по-важното е лекарите и акушерките да са добри, за да е спокойна майката, а в България има доста добри такива!
Както е казала "Бюти-то", не говорим за скъпи екстри, затова сравняването с цените в болниците в Швейцария е безпредметно. Говорим за това, че щом кажеш "По-удобно ми е права/клекнала/коленичила" акушерката няма право да те натиска да лежиш на кушетката!
Аз затова вече твърдо реших да си отида в частно заведение, да си платя установената такса по установения ред, и да получа човешко отношение! Не става дума за глезотии, а за най-важния момент в живота ми, който нямам желание да си спомням с чуство на ужас и на болка.
Не смятам, че специалистите в частните болници са по-малко добри.

За козунаците... миналата година се засили моя мъж да прави, но така и не стигнахме до там; тази година ще съм сама, и изобщо нямам желание да се занимавам.

rumiana, какво стана на прегледа? Как е бебето?

# 280
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Здравейте сладурани!Първо честито на всички, които вчера и по-предните дни са имали повод да почерпят.
Сега подред-
Нанси 75 питаше за Полижинакса-и на мен ми ги бяха изписали в началото на 4 месец и си ги слагах и нямах никакви проблеми;
Катенце надявам се, че всичко при теб ще е наред и ти пожелавам успех и да се оправиш;
За условията в болниците в чужбина-направо ми се прииска и аз да родя някъде навън, но уви...решила съм в Майчин дом и това е-в тази връзка благодаря на Инчока, че толкова подробно е описала там обстановката.Аз по принцип съм решила след това да съм във ВИП стая, така че по-се притесних от това, че родилна и предродилна зала са разделени само с 1 прозорец...
За предстоящото раждане-винаги ме е било страх от мисълта, че някой ден ще трябва да родя, но пък напоследък доста мои приятелки родиха и ми казаха, че самото раждане не боляло толкова много, колкото шиенето после.Та се чудя дали да си взема някаква упойка за зашиването и дали може да ме шият под пълна упойка newsm78 .Иначе съм си мислила и за секцио, но ме разубедиха.
Някой беше питал за измерването на сърдечните тонове-моят док ми каза, че се правело някъде след 33-34 седмица, сега съм 30 или 31, значи след 2-3...И колкото по-рядко се мерят-токова по-добре-значи с бебо всичко е наред и няма място за притеснения Naughty
Надявам се , че с бебока на Румяна всичко е наред.
А да попитам-как облекчавате болките в гърба и ребрата си?Мен мн ме болят, особено ребрата и то от страната на която спя.Направо ужас.Иначе досега бебо не ме е ритал там, въпреки че е обърнат с главата надолу, ама само от страни го усещам.
Хайде стига толкова, че стана мн дълго.Лека вечер и успешен утрешен ден.

# 281
  • Мнения: 657
Аз затова вече твърдо реших да си отида в частно заведение, да си платя установената такса по установения ред, и да получа човешко отношение! Не става дума за глезотии, а за най-важния момент в живота ми, който нямам желание да си спомням с чуство на ужас и на болка.
Не смятам, че специалистите в частните болници са по-малко добри. 

 newsm10 smile3521 Точно така! И аз направих същия избор поради същата причина!

Да се похваля, днес бях на преглед при гръден хирург, опипаха ми цицките едно хубаво и ми казаха, че са готови за кърмене newsm53

Мен пък гърба вече толкоз не ме боли, ама напоследък нали само настрани спя, та ме заболяват бедрата и таза на тази страна, на която  съм лежала последно..  Tired Постоянно бухам възглавници, вече спя с 5 - под главата, под краката, от едната страна, от другата и бутам и една между краката ако положението загрубее Crazy Добре, че мъжа го няма иначе незнам как щяхме да си поделим леглото  Mr. Green

# 282
  • Мнения: 5 713
Вери а ти защо искаш да раждаш нормално, след като веднъж си раждала секцио? Стана ми интересно...
Защото първият път изобщо не бях за секцио. Нямаше никакви медицински показатели, просто лекарят така реши. А и аз никога не съм държала на операция, той това го знаеше. Каза тогава, 2 дена преди термин, влизаш утре в болницата, предизвикваме раждане и си готова до няколко часа. Да, ама не. А тогава в интернет нито имах време, нито желание да се ровя. Голяма грешка. Имах на доктора доверие.
Та спука мехура и ми наредиха " Лягай ". По едно време след 2-3 часа се реши да ме слагат на окситоцин. Болките се позасилиха и ми дадоха обезболяващо. За мен си бяха търпими контракциите. През това време ми взимаха кръв за изследвания и почнаха да ме тестат по ръката за упойки. Стана ми ясно накъде отиват нещата. Докторът идваше през един час да проверява разкритието и определено ми причиняваше болка. После четох, че изкуствено се е опитвал да увеличи разкритието. По едно време, следобед, бяха минали 6 часа, реши, че нямало смисъл повече да се мъча. Бебето седяло все още високо. Ми ще седи като не му е било времето да излиза, а и аз бях застопорена на леглото. Разкритието беше 5см. И така, секцио за 15-30мин под пълна упойка. После ми излезнаха с номера, че пъпната връв била оплетена около крачето. Много знам аз дали е било така наистина. И да допълня само, че преди да ме пъхнат в операционната нито бебето е страдало, нито аз. Т.е. не беше секцио по спешност.
Това в общи линии.
Нямах изобщо намерение да се впускам в тази история, защото винаги се ядосвам, а и сега точно много много не искам да мисля за това. Опитвам се да се настройвам положително.

А друго: дори и да беше секциото ми в България по медицински причини, тук щях пак да се пробвам нормално. Защото разбиранията в България и Канада / а виждам и в други страни / по отношение прибягване към секцио са коренно различни.

# 283
  • Мнения: 233
Ама разбира се че дават да се разхождаш - нали затова ни учат какви пози най-добре облекчават болките от контракциите. Лежането го имат направо за вредно защото бебето може лесно да се обърне "постериорно" (ако не се лъжа, това беше термина?), т.е. най-тежката част на главата му (отзад) се обръща надолу и притиска опашката - не само че боли най-много при контракции и самото раждане, ами и по-трудно се избутва бебето. Затова препоръчват до последно жената да е клекнала или на ръце и крака на пода (или облегната на мъжа си, който е седнал на стол). Единствено (тук, в Европа е различно) лекарите предпочитат самото раждане да е в полу-легнала позиция, но според инструкторката на уроците, с малко "убеждаване" можели да се навият и да те оставят да си родиш както е удобно, стига да имат видимост... Обаче това не е опция ако ти сложат упойка, тогава се лежи.

Трънче, много хубаво си го обяснила! Същата практика е и тук, Германия и в другите страни наоколо, относно позите.
Вери, и аз си спомням, че навремето беше и ти разкавала за болниците в Канада и че ситуацията не е по-различна от Швейцария.

На въпросът на margarete - раждането е безплатно, независимо дали работиш или не.  Здр. осигуровки обаче наистина са високи.  #Crazy

Между другото, сега се сещам за едно от предаванията на Часът на мама. Имаше едно разтропано майче в малко градче (забравих кое), което беше поело инциативата (имаше си май собствена фондация) да подпомогнат болницата да подобри условията в отделенията за ражадане и това на бебетата. И резултатът беше невероятен!! Та, мисълта ми е, че в БГ не всичко е толкова гадно, могат нещата да се подобрят и понякога не трябват кой знае колко много пари, но е по-лесно някой друг да го свърши...  Crossing Arms

И за лекарите - в БГ има също много добри лекари, единственият им недостатък е, че повечето от тях не се интересуват от новостите по света (не само на Запад). А това не изисква също много усилия.  Crossing Arms

Atina_Eli, аз имам чувството, че болките в гърба с нищо не се облегчават. Или ако, то е само временно. Масажите помагат. Трънче беше дала много добри обяснения на пози и масаж. Топла вана също облегчава, но аз се примирих, че така ще е още 1-2 месеца и вече май взе по-малко да ме боли...  newsm78

Бъдете позитивни, момичета, това най-много ще помогне на вашите бебоци!!  Hug  Всичко друго е на заден план - болници, молници, упойки, секциота и пр.! Хората по пътищата раждат, в колите, без упойки, без много травматизъм, дори без разкъсвания... Как стават тези неща - Господ знае!

# 284
  • Мнения: 176
Абе Вери, ти да не си раждала в Бургас при Ангелов??? Щото тоя (само да не му бъркам името, но мисля че така се казваше) всички го знаели че умира да реже - дето вика чичо ми--който му е колега в 1ва поликлиника--дай му на него да реже и да се ровичка в кръв и месища с извинение са грубия израз... Ама и да не е той, де - направо е ужасно това което разказваш... и не разбирам, как така е решил че точно еди си кога ще отидеш да родиш? И как са ти набухали системите, че и те е проверявал за разкритие толкова често след изтичане на водите - това е такъв риск от инфекция  ooooh! Ужас отвсякъде!  ooooh! Добре че си в Канада сега, защото нали се сещаш иначе дали щяха да те оставят да родиш нормално...

Атина_Ели, и мен ме болят страшно гърба и ребрата, ама много! За гърба - ходя на йога (за съжаление, само веднъж седмично) и вечер карам мъжа ми да ме разтрива. Ребрата болят от това че се разширява гръдния кош защото всички органи се местят нагоре - матката ги избутва. Ужасно е - остра болка, чак изтръпва. Опитвам се уж да си разтягам гръдния кош (да се протягам повече, демек), ама не помага  Tired Ще си търпим още два месеца и това е...

мимченцеJoy (за "цицките" ми е смешно) Тоя хирург много далаверска работа има  Joy

Общи условия

Активация на акаунт