Кокичета, минзухари и всякакви цветя вече избуяха на канадска земя - 25

  • 22 179
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Каролинче, много хубаво оформяш всички теми! Peace

Момичета, извинявам се, че няма да се включа в темата за кулинарстване.

Благодаря ви сърдечно за отговорите на моя въпрос и специално на Sneji и Гаргамелчо!    bouquet  bouquet  bouquet

При нас няма проблем с кг, поне засега. Да ни е жива и здрава, развива се много добре във всяко едно отношение. Сега Викито е на 6 и половина месеца, а в началото на седмия още я претеглиха 8 150 кг и височина 68,5 см тоест вече и тях е надвишила. До сега сме само на кърма. Опитвам се да я захраня, но нещо не мога още да я накарам. Много малко приеме по 1-2 л. най-много и то не всеки ден. Вероятно като и поникнат вече зъбки ще се промени това положение. Опитах и на Органик и на Хенц и домашно приготвени.
Притеснява ме не захранването, а нощните хранения, защото ми се струва, че и натоварват стомахчето. Ако кърмата ми е достатъчна, тогава защо иска и нощем да яде? Ако пък не е достатъчна, тогава защо не приема друга храна?
Вечер проплаква и докато не я накърмя не успявам да я успокоя. Когато заплаче през нощта, дам ли и веднага да суче моментално се успокоява и заспива. Това се повтаря понякога около 3 пъти, а понякога на всеки кръгъл час. През деня яде на около 2 ч и половина общо взето.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 05:53 от milla_

# 16
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
milla_ нормално е да не приема много храна в началото - тя е съвсем различна вкусово от всичко, което са опитвали бебетата преди захранването. Кърменето освен хранене е сигурност и спокойствие за детето - и когато му се случват разни нови работи (зъби, захранване, смяна на климат или дом, каквото се сетиш) е нормално да търси познатото - универсално успокоително. В момента сме почти на 16 месеца и има нощи когато нищо друго освен кърмене не е в състояние да внесе спокойствие и тишина в къщи - определено имаме проблемни зъби (дано по-скоро изникнат, че ще полудея насъвсем), а зъбите се активизират най-често нощем когато си отпуснат и нервната система почива - сученето помага срещу болката, така че не се притеснявай за стомахчето - детето ти най-добре знае от какво има нужда - мама.

# 17
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Здравейте момичета - да се запиша и аз в новата тема - аз старата докато прочета и вие нова! Мерси на Каролина за хубавата тема!  bouquet
на всички новодошли - ДОБРЕ ДОШЛИ и от мен!   bouquet welcome
на шеметчето и smuty  - Честит Имен Ден! Да са ви живи и здрави и много да ви радват!   party023
smuty - много голям е станал твоя младеж!
пчеличка - Флоранс е голяма красавица - честит ви празник със закъснение - и нашия и той се хвана за калкулатора!
да ви кажа моите впечатления от храненето - Дани беше на около 4 месеца когато почнах да му давам Heinz baby cereal от всичките beginner видове разбъркан със формула....след около месец започнах да му давам бурканчетата Heinz - beginner - моркови, грах, плодове, каквито видове имаше - на около 5 месеца започнаме всички други видове Heinz - from 6 months а междувременно започна и сурови да се опитва да хапва...до годината вече ядеше почти всичко ...мляко, й, тортички, ...то не случайно преди няколко дена го теглихме и е станал 14.5кг и е над 90см..... мммда..та проблеми със захранването нямаше никакви ...само дето много се мацаше в началото...то и сега но сега поне се опитва да яде сам...
Айде толкова от мен ... до скоро

# 18
  • Мнения: 96
Пате Яки - по въпроса с дневното спане и мен сега точно ме вълнува този въпрос. От около 2 седмици преминахме на 2 дрямки само. 1та е 1/2 час сутринта и 2рата е към час и нещо следобяда. Преди това едва спеше по 1/2 час 3 пъти на ден.

Мила - нощтното спане при нас се оправи преди точно 3 седмици и то по случайност. На гости на свекърва ми в БГ оставих Ина с нея вечерта и излязох с приятели. По принцип към 11 часа се будеше бебето, тоя път обаче не могла да се успокои от нищо и свекърва ми я оставила да си поплаче, но не истерично само помрънквала - 20 мин. и заспала - и така си спала цяла нощ, само дето помрънквала през нощта 2-3 пъти за по 5 мин. И така полека лека след около седмица, тя просто спря да се буди нощем. Сега спи от 8рм. до 6 ам, само с 1-2  промрънквания.  Hug  Аз не вярвах че е възможно. Мислих, че истерично ще реве, но не! Пожелавам ти успех. Аз от 3 седмици насам съм човек отново. Преди това бях с бебе в ръце през 2-3 часа нощем  #Crazy

 

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки въпроса със спането е точно като с яденето - индивидуален според детето. Ние до около 7-8 месечна възраст спяхме по 3 пъти на ден като под спане разбирайте точно дрямки - по 30-тина минути рядко стигащи до час. После до навършване на годинката минахме на 2 такива дрямки и сега е на една. Преди няколко дни беше явно някаква пауза между зъбоникненето съчетана с натрупала се умора и изтощение от боледуването та дребния за първи път от както се е родил спа 3 часа без будене през деня (това се случва рядко през нощта) та аз специално ходих да проверя как е въпреки че на бебефона го чувах че диша равномерно... А има деца които всеки ден спят по толкова направо завиждам на родителите им - но това е положението едни са по-спокойни други са нетърпелив дух - с две думи що да спя като мога да си играя....

# 20
  • Мнения: 0
simplyaven мерси за инфото   bouquet Апликейшъна го изтеглих сега ще искам и въпросният рекърд защото съм била само при един работодател през последните 52 седмици.Предполагам и двата формуляра едновремено се подават ? Остава само да чакам .... въпроса ми е трабва ли да приложа и данни за банковия си акаунт когато изпращам формулярите?

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Само се записвам в новата темичка, по-късно ще я разгледам

Честито на Мартинчетата - да са здрави, жизнени и винаги усмихнати деца!   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 034
simplyaven мерси за инфото   bouquet Апликейшъна го изтеглих сега ще искам и въпросният рекърд защото съм била само при един работодател през последните 52 седмици.Предполагам и двата формуляра едновремено се подават ? Остава само да чакам .... въпроса ми е трабва ли да приложа и данни за банковия си акаунт когато изпращам формулярите?

да, ако искаш да ти ги превеждат направо по сметката  Peace аз ходих при тях на място и там в самия апликейшън имаше да се попълнят данните на сметката, но то би трябвало и в този, който си изтеглила също да има  newsm78 иначе всичко подаваш зедно  Peace

# 23
  • Мнения: 74
и аз да се запиша в новата тема
Каролина благодаря за пролетната и зелена тема ,наистина само за няколко дни ще се размините с баба ми в полетите,но аз няма да и сменям билета защото е много скъпо ще си пътува на 2и все някой българи може да има в самолета

честит празник на именниците   bouquet

VessiK добре дошла в темата знаете ли какво ще е бебчето

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да попитам мамите, които са минали през 1вият рожден ден.

Иска ми се да направя (че купената май не е вариант) торта за рожденият ден на Виктор.

Проблем 1: нямаме зъби ... ама никакви
Проблем 2 и 3: неядем яйца и прясно мляко.

Все пак е ден ден на детето и щеше да е прекрасно ако може да си се омаже подобаващо  Mr. Green

Тотално съм блокирала откъм идеи. Четох тук и там, но нищо задоволително.

 newsm78

Аз направих тортата по следния начин - блатовете направих на предния ден, защото трябва да престоят в хладилника - натрошени обикновени бисквити и настъргани ябълки - добре омесени и натъпкани във форми за блатовете. Стават много меки и са лесни за ядене. За крема ползвах бита сметана, но можеш да ползваш изцедено кисело мляко, плодово или да украсиш с плодове допълнително - става много вкусна торта и с неща, които 1-годишно дете може да яде.   chef


... TarikMom мисля, че прави торта за Тарик, така че той да може да яде, но тя ще каже каква е била тортата Wink


 bowuu

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 03:56 от TarikMom

# 25
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много Ви благодаря за поздравите  Hug
VessiK добре дошла и успех с документите - Квебек е по друга процедура /то друго не се и очаква де  Mr. Green/ та няма как да сме ти от помощ.

# 26
  • Мнения: 5 713
Щастливке, аз пък си мисля, че може твоя сладур да не е готов за захранване. Имай го и това предвид. До 1 годинка нещата са само за опитване, това предполагам го знаеш. Simple Smile Суров банан след навършен 7-ми месец, мое мнение.
Всичко е до дете. Маги също е захранена късно / при навършен 5-ти месец /, хем беше на АМ. Но лапаше като за световно твърдата храна.

# 27
  • Мнения: 417
TarikMom, много благодаря за идеята  Hug
Хич не се бях сетила и звучи (поне за мен) много идейно.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Да си покажа и аз моето гардже Grinning
Днес в училище имат ден на различните националности. Ето я и нея:
http://family.webshots.com/photo/2720589650060628980EMedcy

# 29
  • Мнения: 319
Снежи, много е хубава адашката, пу, пу Heart Eyes

Аз имам няколко въпросчета към тези, чийто деца са вдигали температура от зъби:

1. Как разбрахте, че температурата е именно от зъбите?
2. Освен температура имаше ли детето ви други неразположения?
3. Колко продължи високата температура и колко висока беше тя всъщност?
4. Колко дни трябва да е с температура, преди да се обърна към лекар?

Знам, че тези неща не могат да се помнят с точност, но дори приблизителен отговор ще ми бъде от полза Praynig

Общи условия

Активация на акаунт