Кувейт- 2-ра тема "За Кувейт с любов- снимки и още нещо"

  • 60 001
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 5 393
Колко време трае един чартърен полет от Варна до Кувейт ?

# 241
  • Мнения: 206
2, 5 - 3 часа, направо е песен в сравнение с полетите през Атина, Турция или Франкфурт. Отваря ли ти се път? Simple Smile

# 242
  • София
  • Мнения: 5 393
Ще ми се да ти кажа . Особено с хубава компания , без деца ,  само с мъжо - романтика .

# 243
  • Мнения: 689
Здравейте!

След пролемите с бедуините има ли нещо ново от Кувейт?
Това с полета е...страшничко!

Скоро попаднахме на обява за продажба на имоти в Бг от кувейтски инвеститори.
Площа на земите беше впечетляваща...Явно са вложили много пари,а сега продават на части Peace.

В Кувейт можеш ли да си купиш земя,къща?Дават ли гражданство или паспорт?Цените как са?

# 244
  • Мнения: 206
За тези, които се интересуват от Кувейт миналата седмица по БТВ имаше репортаж от Кувейт в предаванеро Бизнесът, който не го е гледал може да види повторението тук

http://web.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=231&video_id=3226

Тази седмица репортажът ще бъде на тема, как пазаруват жените в Кувейт. Пуснете БТВ в 11. 30 или  си пуснете по-късно на запис от страницата на телевизията

# 245
  • Мнения: 2 952
  Жалко, че такава хубава , стойностна тема върви така бавно, но въпреки това е хубаво, че я има.Пишете , народа чете.Информациата поднесена добре си е друго нещо.Надя, на тебе също ти се отдава.Не се давай !  Mr. Green Вижте  Water Lily  колко въпроси има ... Поровете се из нета , сътворете нещо полезно , стига кафе и сладки  Wink  Grinning Дайте  малко снимки, сайтове ... За Кувейт има много да се пише и това дотук - бравос на вас! Аз пъна гуши в израелския форум  Wink ....  То иска труд де ... Интересна тема !

  До скоро ви, кукли!

# 246
  • Мнения: 206
Lile, що така не съм ти отговорила на въпросите  newsm78
Можеш да си купиш къща или апартамент, но само ако имаш арабски паспорт. Цените са мноого височки, така че едва ли има много мираклии освен местните и тези, които живеят от години там и те вероятно разчитат на заем от банката. Иначе останалите кувейтита ако не живеят в къщата при родителите си най-често са в апартамент под наем. Ама какви апартаменти, какви наеми:
http://www.albabrealestate.com/projects.htm
Разбира се, не е толкова скъпо колкото в емирствата, но ако имаш пари и си купиш жилище там не ти дават резиденс само поради тази причина. Не е като в България или другите страни. Не знам как е за тези, които имат безвизов режим с Кувейт като Англия и САЩ, но не съм чула да са се юрнали да си купуват жилище там.
Все още Кувейт е твърде затворена държава по отношение на чужденците, особено ако искат да живеят там...

# 247
  • Мнения: 206
Споменаването на Кувейт предизвиква у повечето от нас асоциации с нефтени кладенци и пословично богати шейхове в бели роби, кърпи на глава и броеница в ръка, яхнали мощни джипове "Хамър". Ала преди от недрата на пустинната земя да бликне черното злато, местните жители са се занимавали с лов на перли и търговия с подправки.
Кувейт не е модерна туристическа дестинация. Достъпът до там е ограничен, макар световни хотелски вериги като "Радисън САС" и "Шератон" отдавна да са пуснали котва по крайбрежните зони на страната. Трудно се получават визи и българските любители на горещи екзотични приключения обикновено се ориентират към по-отворените за туристи Обединени арабски емирства. Кувейт е като перла, свенливо обвита в булото на мидата. Ала който успее да проникне под черупката, остава ослепен от блясъка й.
Страната наистина е богата. Приходите от нефтената индустрия помогнаха на емирството да се изправи на крака след иракската инвазия и да се превърне за не повече от 10 години в прелестен оазис. Модерни сгради, прави и широки улици, луксозни магазини, маркови коли и дрехи грабват погледа в началото. Ако към това добавим и луксозните яхти, приканващи за пътешествие из необятната шир на залива, картината на лукса, властващ в съвременен Кувейт, ще е завършена.
Ала това е само лицето на малката държава.
Сърцето й е в традициите
Тях човек може да открие, вдишвайки аромата на подправките, носещ се из старите традиционни пазари (наричани на арабски suuq). Най-старият е Мубаракия. Там човек губи представа за времето в компанията на ароматно наргиле и вкусни арабски деликатеси. Отидете ли в Кувейт, попитайте и за suuq jumaa или "петък пазар". Там любителите на старото ислямско изкуство ще останат предоволни от старинните предмети, изложени за продан на сергиите, чиито собственици най-често са бедуини. Кувейтчаните се интересуват от традициите и миналото на родината си. Който и да попитате, в захлас ще заразказва за някогашните ловци на перли, за старите лодки, предназначени специално за тази дейност и за живота на бедуините. Днес някогашният бедуински живот е оставил ярък отпечатък върху навиците на местните хора. В по-хладните месеци на годината например
млади и стари се отдават на пустинен "туризъм"
Безбрежната пясъчна шир се оживява от огромни палатки, никнещи като гъби тук и там. Така, далеч от шума и суетата на града, местните разпалват бедуинската кръв, течаща във вените им.
Друг бедуински белег са т.нар. дивании. Това са големи помещения, пристроени към къщите и декорирани като бедуински палатки. Там веднъж седмично вечер се събират мъжете и дискутират теми, засягащи всички сфери на живота. Много често в тези "минипарламенти" се извършват предизборни кампании на кандидати за една или друга обществена длъжност. Активна дейност кипи в тях и в момента, тъй като в края на този месец ще се проведат избори за Национално събрание. Тогава за пръв път ще участват и жени - като кандидат-депутатки и като гласоподавателки.
Традициите, наследени от някогашното арабско минало на кувейтчаните, умело се преплитат с нормите и мъдростта на исляма. Затова често
в огледалните модерни сгради се отразяват минарета
на джамии, запазили духа на минали векове. Тук се намира т.н. "Дом на ислямското наследство", правителствена организация, която се грижи за съживяване на ислямското изкуство и история. Изложби, беседи и научни дискусии на изтоковеди и ориенталисти от цял свят са организирани ежемесечно с тази цел.
Обществото на Кувейт е разнолико. Докато бях там, често чувах хора, попаднали в страната по някакъв повод, да подхвърлят, че им било е скучно. Ала скоро и те се убеждаваха, че "скучно" не е точната дума. Думата е -"различно". Да, в Кувейт е различно.

# 248
  • Мнения: 2 952
 .....пустинен "туризъм"....  Simple Smile де да имаше и някоя снимка ....и какво по-точно правят насред пуснтинята освен да разпалват кръвта  Mr. Green 

Интересно, браво, Надя!

Още, още ...!  Flutter Whistling


# 249
  • Мнения: 689
Надя-Хамър ли каза?

Т'ва е кувейтски Хамър Wink

Апартаментите са супер-лукс Crazy
И все пак са по-евтини от тук
Арабски паспорт какво означава?Защото Кувейт е в групата на GCC:това са Сауди.Арабия;Катар,Барейн,Кувейт,ОАЕ,Оман,Йордания..Хората от тези страни пътуват безвизово,карат кола с книжка от тените си страни,ползват привилегии при търговия и др.
Дали и от останалите арабски държави могат да купят?


Кувейтската пустиня


пустинни цветя в Кувейт

Ако мислите,че Кувейт е само пустиня и пясъци-лъжете се Simple Smile

това ви го пействам,без да го виджам-болкирано е,но снимките макар и малки ми се сториха красиви:http://farm4.static.flickr.com/3273/2381030084_e8ed452132.jpg?v=0

# 250
  • Мнения: 2 786
Много екзотична тема, и аз я чета с интерес, макар че живея далече от там   bouquet

# 251
  • Мнения: 206
Lili незнам дали от всички арабски страни могат да си купят жилище в Кувейт, но когато питах в агенцията за имоти ми казаха, че продават само на арабски граждани, тоест граждани с арабски паспорти. Малцина са обаче тези, които го правят, защото е много скъпо. Повечето от некувейтита си купуват имоти в техните собствени страни като Египет напр. където е къде, къде по евтино...
В това отношение имат балкан разлика с Дубай, но предполагам, че като започнат строежа и продажбите на жилища в новия град мечта ще променят законите (поне за там)...
щастлива - радвам се че посещаваш нашата темичка, сигурно има и други като тебе Simple Smile Никога ли не си ходила по него край?

# 252
  • Мнения: 2 952
Я , кажете кои мами  са действително живели в Кувейт или посещавали , а кои са с мъжове от  там  Simple Smile....? Да знаем  кой разказва  Flutter Знам за авторката на темата , за ум сами , за Ноя ...

До скоро ви!

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 12:56 от petia911

# 253
  • Мнения: 72
Петя, аз съм живяла там близо 4 години. Доскоршният ми приятел също е от там, разделихме се наскоро след като прекарахме 5 години заедно. От Кувейт се завърнах преди година и половина и спомените малко избледняват. Но все още доста живо помня пустинята, тежкия въздух, препълнените улици по здрач, миризмата на шиша(наргиле), вкусните дюнери и много други неща:)))
Благодаря на всички, които намират темата интересна и увлекателна...
Надявам се вече някой, който е там на място да застъпи и да продължи:)
Да се похваля, че една бивша колежка се омъжи за местен. Много свестно момче, което също летеше с нас...така, че за любовта няма граници:)

# 254
  • Мнения: 2 786
Надя, чета я, да, интересна ми е именно заради екзотиката, но ... никога не съм ходила в тоя край на света, привлича ме, но само на картинки Simple Smile
Не мисля, че ако имам избор на дестинация, бих отишла там.
Няма да се чувствам като у дома си.
Падам си по друг тип пейзажи   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт