Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 362
  • 330
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Извинявайте отново, но постоянната кашлица как я контролирате? На мене ми е изписан Фликсотид сутрин и вечер по едно впръскване, но не ми помага и цял ден кашлям до посиняване.Всеки ден. Лекарката ми казва че съм в предастматично състояние, затова и нямам пристъпи през ноща още, но пък и тая кашлица цял ден  е много мъчителна.А сега като съм бременна, умирам от страх да не стане нещо с бебето от кашлянето. Вентолин имах изписан, но не го взех защото предизвиква много малформации в плода дори като инхалатор.Пък и вентолин се ползва само при нужда, а моята алерголожка май не схвана че аз кашлям цял ден.Объркана съм и ви моля за съвети.

# 46
  • Мнения: 1 434
Ние нямаме такава кашлица  преди  година    около месец  два кашляше така   но не цял ден ами   по определено  време почваше да кашля    в последствие се разбра че това е просто по лек пристъп..  Мина  ни  след    като   започнахме да даваме    фликсотид  плюс схема от хомеопатични   мисля че те също много   помогнаха  и сунгулер.
Предполагам че е на алергична основа особено  сега знаеш че е най неблагоприятния период   всички  дървета цъфтят и тези  хвърчащи пухчета от тополите.. ooooh!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Със сигурност е алергия моето, но не се изясни от какво.Целогодишно е. Докато разберем че е алергия пих два месеца различни антибиотици, които влошиха нещата. Имам два папагала, които мисля да разкарам скоро за да разбера дали не е от тях, защото кашлицата и задуха се появиха месец след като ги взех. В тестовете за алергени имаше пух, но нямаше пърхута който хвърчи като прах от папагалите.

# 48
  • Мнения: 737
При всички положения трябва да ги махнеш.А и доколкото разбирам чакаш бебче.
И ние имаме коте.Купихме го след като детето се разболя.Като правихме на малкия теста за алергиите даде отрицателен при котки и кучета,но не сме сигурни дали в крайна сметка котката не задълбочава тези пристъпи.И затова сега със съпруга ми й търсим нов дом.

# 49
  • Мнения: 16
Здравейте,

Синът ми има трета сливица какво ще кажете да е махнем ли? В момента нямаме някакви сериозни оплаквания , но като тича малко започва да кашля. Спи с отворена уста.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Днес отново  ще има представяне във Варна от 18.30 часа на дихателните упражнения по Бутейко от методиста г-жа Ковальова. Имат добър резултат, без да товарят организма с химии. Ако някоя от вас се интересува, нека ми пише на лични.

Дишането е ритмичен процес, който се поддава на тренировка. Както ако искате да сте по-издръжливи и да не се задъхвате по стълбите, почвате да спортувате (вместо да пиете хапчета), така и в случаите на астми и алергии тренировката на дишането помага много. Знам какво е да си постоянно с вентолина в джоба и какво е да не можеш да си легнеш вечер от задушаване (съпругът ми го демонстрираше редовно), затова ви предлагам да пробвате алтернативата.

# 51
  • Мнения: 413
ПуканкаZ - Да ,пръскала съм всеки ден,дори четири месеца пръсках без да имам нито кашлица,нито свирене в гърдите ,нито пък се задъхвах.Докторката ми правеше всеки месец изследването с надуванео на тръбата(незнам точно как се казва) и въпреки че бях добре продължавах да пръскам,за да се раздуе хубаво дроба.Исследванията постепено ми се подобряваха.И не се притеснявайте да използвате помпичките и по -дълго време.Важен е накрая резултата PeaceИ някъде четах за напълняване следствие на флексотита,искам да ви успокоя -няма такова нещо Peace

# 52
  • Мнения: 16
Ние също използвахме Фликсотид в продължение на осем месеца сутрен и вечер по едно впръскване . През този период нямаше никакви оплаквания и алерголожката ни го спря. Аз си мислех че ще го използваме по дълго време дори и да нямаме оплаквания и ето сега получи спазъм. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 779
Дано да съм попаднала в точната тема,ако не-моля за извинение.. Simple Smile
момичета ,можете ли да ме насочите към добра алерголожка/ог в Пловдив?
Става въпрос за мен ,не за бебо.С ужасен алергичен ринит съм и ми се иска да посетя някой лекар,който да ме отърве от страданията GrinningАко знаете повечко ,моля дайте кординати...
Благодаря ви предварително !  Hug

# 54
  • Мнения: 779
поста ми се
публикува 2 пъти по незнайни причини Embarassed Embarassed

# 55
  • Мнения: 16
Здравей,

казвам се Дани. Синът ми Анастас е с алергична астма от една година и шест седем месеца. Ние сме от Ягодово и ходим на алерголог в Пловдив. Аз лично съм доволна от нашата алерголожка казва се Стефка Ефтимова и кабинета и е на понеделник пазара срещу полеклиниката. С предварително оговорен час е. Ако те интерисува мога да ти дам телефона и.

# 56
  • Мнения: 779
Zdrawej Дани! Да,Стефка Евтимова я знам и съм била при нея.Благодаря ти все пак. Peace

# 57
  • Мнения: 1 434
За Пловдив  Препоръчвам доц .Бошева много  добър специалист  Hug

# 58
  • Мнения: 779
Можеш ли да ми пуснеш координати нейни на лични (ако трябва),защото не мога да  я издиря така?
мерси предварително!

# 59
  • Мнения: 200
Здр. мами, може ли някои да ми препоръча добър детски алерголог във Бургас. Дъщеря ми направи астматичен пристъп , лежахме в болница и от там ми казаха да се консултирам с алерголог. Някои може ли да ми каже на какъв още лекар да я заведа. Какво още трябва да направя . В момента пие калергин по 5 мл. всяка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт