КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАС

  • 54 035
  • 360
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 575
danybon   - точно текучеството и определено лошото заплащане на учителите ( по данни от моя най-близка приятелка - учителка по музика) ме отказаха от мисълта да дам детето си в Св. Георги и респективно Чуден свят преди това Rolling Eyes
Постоянната смяна на учители е пагубна за децата и интереса им към ученето според мен!

# 106
  • Мнения: 4 877
danybon  - точно текучеството и определено лошото заплащане на учителите ( по данни от моя най-близка приятелка - учителка по музика) ме отказаха от мисълта да дам детето си в Св. Георги и респективно Чуден свят преди това Rolling Eyes
Постоянната смяна на учители е пагубна за децата и интереса им към ученето според мен!


не вярвах, че важи и за скъпите градини това.

# 107
  • София
  • Мнения: 6 999
- текучеството на персонал
- получават ли по-добри заплати учителите от ЧУ?

А не е ли по-важно друго - Квалификацията на учителите и подобряването на квалификацията им, както и съвремени методи за обучение/възпитание на децата в частното училище?

Това конкретно е важно за учениците. Честно казано не ме интересува каква е заплатата на учителките на дъщеря ми, а дали следят съвремените тенденции в образованието и възпитанието.

# 108
  • Мнения: 3 271
Не знаех, че в Св. Георги има текучество Sad Значи и при тях няма отърване от това. Сложно е явно. В нашата беше ОК до скоро. През лятото покрай стачките или не знам какво, но няколко учителки напуснаха, после и други хора като готвачката. Вече писах по-горе, не мога да съм сигурна какъв е случая, защото оценявам и уважавам и двете гледни точки - директор/персонал. Просто за децата, повече от за всяка фирма като цяло, това е неприятно. За родителите- също.
Определено в частните взимат по-добри заплати, но и дават повече. От друга страна вероятно са по-малко натоварени от тези в държавните. От 3-та страна, работят цял ден, водят си часовете за самоподготовка, придружават ги на плуване и други занимания и т.н. При нас учителките се редуват кой да им чете приказка и да е при децата докато спят и т.н. Има защо да взимат повече. Въпроса е достатъчно повече ли е щом има текучество.
По-доброто училище има по-висока такса, колко ли от нея е за заплати?

Иса, за квалификацията е дълга и сложна тема също. Отново свързана с текучеството. Щом се подобрява нивото, редно е и заплатата да се вдигне. Ако не - търсиш друга работа.
От друга страна директорът/управителят не иска да бъде манипулиран, нормално.
Как точно учителите си подобряват квалификацията, като са по цял ден с децата? Винаги съм се чудела.

# 109
  • Мнения: 4 877
ами аз по-скоро искам да се чувстват удовлетворени и откъм заплащане. Това важи за всеки човек - да не мисли за битовизми, а да се отдаде на работата си и децата. Иначе определено квалификацията е супер важна. Без нея и най-добрият, постепенно ще изостава.

# 110
  • Мнения: 4 877
В една от статиите бях мярнала, че заплатите на учителите в Е. Кестнер били 900 лв. Не знам доколко е вярно и за кое време става въпрос. Може към днешния момент и по-големи да са  Simple Smile Мисля, че имат право децата им да учат в училището и то може би безплатно или на по-малка такса. По времето на щерката там имаше деца на учители, но не съм се интересувала какво точно плащат. Просто си правя изводи, защото с учителска заплата като на учител от държавно школо, трудно може да се покрива таксата там.


Да вдигна инфото на Летисия от снощи, че беше много интерсно.

Летисия, мисля, че вече публикувано инфото за В. Търново в 1 пост.


Имаме нови титли, видяхте ли?

# 111
  • Мнения: 3 271
Имаме нови титли, видяхте ли?[/size]

Не бях забелязала  Laughing Мноооого свежо Simple Smile Какъв ли е случая  newsm78

# 112
  • Мнения: 24 467
Първоаприлски мисля.

# 113
  • София
  • Мнения: 4 412
За заплатите - имам доста познати учителки със стаж и в 2-те вида училища. Заплатите на добрите учителки със 7-10 години стаж, поне до преди 2 години бяха около 50% по-високи от държавното, т.е ако в държавното взимаха 300 лв., там бяха 450 лв.  Начинаещите учителки започваха с около 20% по-високи заплати. Учителките са недоволни от това, че водят и самоподготовката, пътуват с децата в автобуса и работният им ден е до 18,30, докато оставят и последното дете. Също управителите се държат повече като собственици, няма академичното отношение като към колеги. Да не говорим, че нямаха никакво време за курсове или да се усъвършенстват. Инфото ми е от едно от авторитетните училищата /със собствена сграда/.
А сега знам, че някои частни училища ползват учителки от държавните /като 2-ра работа/ и за това казват, че системата им е комбинирана, учене игра, за да могат да ползват след обяд учителката.
Според мен частните училища трябва да развият система като ИТ фирмите да задържат и мотивират персонала.
Определено дискусията е интересна

# 114
  • Мнения: 4 877
TanyaMG, ценна информация. Благодаря!

Все си мисля, че поне се занимават основно с работа си, а с несвойствени задължения. Сигурно си спомняте едно време разни дни тип "съботници", когато учителите (то и ние)  боядисвахме, миехме прозорци и т.н. Или пък съм чувала, че в общинските у-ща учителят пази GSM на учениците! (при нас е без моб.телефони!)

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:03 от danybon

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
От 5 клас перфектна подготовка и по математика при Ж. Маринова
Точно вчера писах, писах и аха да си пусна отговора, форумът умря. Не съм гласувала за училища, защото нямам впечатления, но преди време издирвах къде работи тази учителка, защото е наистина страхотна, на мен ми беше класна  5-7ми клас... Много искам и дъщеря ми да учи някой ден при нея, а ако и останалите учители в ЕК са на нейното ниво, значи това е нашето училище!

# 116
  • Мнения: 4 877
междудругото Мухата даде страхотна идея с имена на готини учители? Можем да си направим база-данни.
А това, че дръпна тук в анетата така ПЧМГ на Иван Симеонов ли се дължи?

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
danybon, можеш ли да редактираш анкетата, така че и негласували да могат да видят отговорите? Simple Smile
Мерси.

# 118
  • Мнения: 4 877
имах съображения да не го правя, за да не влияя на вота, но щом има интерес  Grinning Промених го.
Да, в случая е по-важна информацията. Не всеки знае за каво да гласува.
Благодаря за забележката.

# 119
  • Мнения: 22 970
мОЛЯ,КОЙТО Е ГЛАСУВАЛ ЗА "ДРУЖБА',да ми драсне едни ЛС,за да о разпитам. Simple Smile
Сори за спама. Peace

Общи условия

Активация на акаунт