Разкази и хрумки от арабски мами- сладкодумки~::~61

  • 23 676
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 468
Днес явно ни е кафеен ден.  Grinning Да де добър за всички.  bouquet

Хаяти, добре дошла. На Баб тома си мам хубава снимчица. Вие откога не сте ходили в Сирия? моят мъж е от Дараа.

Жалко за самолетчетата, хубави си бяха, ама явно само за 1-ви април са важали.  Crossing Arms

Снеже, яж си щом ти се яде. Тука имаме една бременна колежка на диета е милата, само ябълки яде. #Crazy Горкото бебе с такава мама. Ама то нея ще изсмуче де. Mr. Green

Близнаците, радвам се, че сте по-добре.   bouquet
Дано и Рабаб на Дуа вече да е се е пооправила. Heart Eyes

Мия къде изчезна? Какво стана с пристигането на съпруга?  newsm78

Деси, от толкоз пожелания не може да не прихванеш. Mr. Green Внимавай.

Аз да ви кажа гледам Пей с мен. Мюзик Айдъл много ме дразни. Прави ми впечатление обаче, че и в двете предавания не са избрали много надарени гласово лица. Само този Анджело от Пей с мен ми харесва как пее наистина. Другите като че ли ги насилват.  Whistling
За ясновидците ми стана много смешно. Аз по принцип съм много скептично настроена км такива "дарби".  Joy

Дааа, на мама Мария й е екстра сигурно.

На всички момичета - целувки. Чакаме ги да се включат и тези, дето ни позабравиха.  Hug

# 271
Хаяти, добре дошла и от мен, новобранеца  Grinning    bouquet

Снежната по принцип в нашето семейство бабешкото лекарство за болно гърло е като това, което повечето са посочили -  мед, лимонов сок и сурови ядки от орехи - заедно или поотделно, по твое желание, както и топъл билков чай от лайка и/или шипки, досвен да го пиеш, може и само гаргара да си правиш, ако не обичаш билков чай. Оздравявай бързо  Praynig

Близнаците точилката ще си я сложа в багажа за Дубай щото баници и рози от Дамаск ще му правя на хабибито, ти какво си помисли   Whistling  Mr. Green
Уффф не знам дали е до човека като характер  или до културните различия и средата в която живвем, ама в основата на всичките ни разправии до сега е това, че той очаква да се съгласявам и мъркам, аз пък от години съм и мъжът и жената у дома и ми е малко трудно да се разделя с панталона и карам "Право куме та в очи",  което силно го шокира и все си мисли че искам да се караме, та напоследък е малко две напред една назад нашата връзка. Щом стигнахме до момента, в който той взе да ми дава акъл как да му вадя душата с памук предствете си каква съм "побойничка" само  ooooh! ей на, оплаках ви се  Rolling Eyes

# 272
  • Мнения: 100
Уффф не знам дали е до човека като характер  или до културните различия и средата в която живвем, ама в основата на всичките ни разправии до сега е това, че той очаква да се съгласявам и мъркам, аз пък от години съм и мъжът и жената у дома и ми е малко трудно да се разделя с панталона и карам "Право куме та в очи",  което силно го шокира и все си мисли че искам да се караме, та напоследък е малко две напред една назад нашата връзка. Щом стигнахме до момента, в който той взе да ми дава акъл как да му вадя душата с памук предствете си каква съм "побойничка" само  ooooh! ей на, оплаках ви се  Rolling Eyes
И аз съм забелязала това, и при първото "недоволство" от моя страна проблема стана хипер мега сериозен. Започвам да се замислям дали искам да съм с човек, който приема за напълно нормално да ми казва какво да правя... Представям си като се намести и свеки... и сестри... и братовчеди (мале, дано не са като на Тахминето) ...  Все пак да съм на 18 г. с неизграден характер (а моя не търпи да ми се налага!!) хайде-може да ме "моделира" по свое желание. Ама на 27г. да тръгне да ми казва... да се държи хлапашката и да ми обяснява причини, с които може да заблуждава арабките там, ама мене - трудна работа... е няма да стане!! Тъй, че, Абра... поговорката си е много вярна - всяка жаба да си знае гьола! Малко вповече ми идват вече някои неща на мен....  Whistling Confused
Иначе в София ПАК е супер мрачно времето... ама гледам майките извели цял отбор юнаци на площадката... А се кани да вали... егати града... в Плевен слънце било...  Whistling То явно софийското време като моето настроение...  Confused
За сънищата да споделя - един път търсех много важен адрес в Плевен, още живеех там. Цял ден обикалях и така и не го открих. Вечерта сънувах мястото, на другия ден проверих и се оказа точно там!! Явно съзнанието наистина е било заето с този адрес през деня, но факта, че не сънувах как се лутам, а как ГО НАМИРАМ, и после се оказа истина... ме кара да се замисля... Иначе за себе си мога да споделя - гадателски дарби нямам, но интуицията ми е много силно развита. Не мога да позная какво е скрито в шкафа (шегувам се, разбира се) но винаги предусещам нещата... Някои го наричат още женска интуиция.... или шесто чувство...

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 13:38 от Eye of Ra

# 273
  • Мнения: 3 804
здравейте и от мен  bouquet
абе моми4ета,що не сте отговорили на Криситу-то вярно отговорите на въпросите и съм ги писала,но явно факта 4е живее извън БГ и прекомерната и любов към съседите са и са се отразили зле,нищо ще и ги припомня за последен път
то вярно у4ени и работещи жени по тези ширини няма нали сме-безправни,но щом предлага такава хипотеза ,ще приемем 4е съществуват Mr. Green
предбра4ния договор е задължителен и признат от закона
и предния път писах 4е при развод децата отставатб при майката до навършване на 13 от мом4ето и 15 от моми4ето и 4е се готвят промени с които да се присъждат изцяло на майката
за родата-ами и БГ има доста разводи при4инени от намесата на родители от едната или другата страна-погледни в темата за дом и семейство
а за материали пускай колкото ти душа иска,аз пък ще пускам новините от палестинската тв-по колко палестинци са убити на ден-ако искаш и пусни тема в клюкарника-нека 3тата страна да реши,нем не ме е страх
катя ами тя идеята за комунизма от къде е взета newsm78,а общите стопанства не са пренасяне на кибущите в Европа Mr. Green
бързо възстановяване на болните Praynig

# 274
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
криси ,ето да по4етеш в оригинал:
http://jurisitetunisie.com/tunisie/codes/csp/Csp1040.htm
отговарям, децата се дават по закон на майката, ако няма при4ини за друго, малолетни, кърмещи задължително!ако тя работи и не може да ги гледа, се дават на креш или градина, или се наема жена! разликата е, 4е за жената не се плаща алименти, може да не й се предостави жилище, зависи от слу4ая, тоест тя си е равнопоставена материално на мъжа!ако е без работа е по-сложно и там законът защитава правото на жената на издръжка!няма разлика от  другаде май!но не знам дали си наясно, 4е една работеща жена и в бг и в франция може да загуби права над детето си, нищо ,4е е независима и може да го издържа! приятелката(французойка) ми е така ве4е 15 г, ходи на свиждания на сина-(18г) си или го взема за уикенда! бащата намери врати във френския закон и й го отне! тя страда, но се примири, по-добре е понякога за детето да не се травмира от постоянно дърпане насам-натам м/у родителите!а друг французин, ,който пък беше майка на децата си, жена му беше  нещо тръгнала у лево, пак загуби децата си и ги вижда и страда направо не4овешки, защото дефакто той им беше майка, пове4е от самата им родна майка! ама пак закон и врати4ки! за тука има и двата слу4ая, и за бг си важат подобни неща! ако нямаш добър адвокат, пари и средства за да си издържаш децата не е лесно да ги запазиш, ако половинката владее пове4е власт и връзки и средства!познавам една (българка)майка ,която живее в  ад, но заради сина си не смее да тръгне към развод, бащата категори4но и е заявил,4е ще го загуби и май има право да го мисли ,4е е способен! тя си знае,разбира се!та слу4аи всякакви и както казах ,дали ескимоси или индианци или европейци, проблемите в брака са сходни, а законите са според държавата! Peace
днес се показа слънце малко -ще се пере и простира, а мене мързел ,като на бременна, #Crazy но не съм , ух слава богу, термометър4ето не излъга!  Praynigболи ме главата, пия кафета!благодаря, доста  предложения има днес за компания на кафе!  bouquet bowuu
 деске и на диетата ти съм, не се меря,4е то си е хапване, както и да го гледам!
като се на4истя и поседна пак на компа пак може да пиша, айде и нова теми4ка да има тогава! Hug

# 275
  • Мнения: 689
Много голям избор от напитки днес Simple SmileВзимам си това на Близнаците,чашката е страхотна!

Тахмине-да се разгадават сънищата не е харам.Има религиозни шейхове,които знаят как да ги обясняват,по тв има един много известен.Обикновено му се обаждат хора,които са сънували религиозни сънища-за пророци,шейтан и т.н.И аз исках да му звъня,имах един период,в който постоянно сънувах катастрофирали самолети-ужасни кошмари,без нещо да ме е измъчвало или да имам страх ConfusedНо алхамдулилла,отдавана не съм...

Дезърт-както са ти казали момичетта-не е добре да сънуваш котка,която е символ на предателство и подлост.Онзи продължава ли да те тормози?!Защо не си смениш тел.номер?Само те разтройва с тези смс-и,щом и кошмари имаш...Виновен се чувства той май,но нека Close

Снежна-бързо оправяне,много лимони и чай с мед!

Хари-как ще ми пращаш чай Simple Smileтук има достатъчно и не е чак толкова скъп,за разлика от ориза,макароните и овесените ядки..
Органични зеленчуци тук има само в някои супермаркети,но тъй като има органик-ферма в Абу Даби-ще станат все по-разпространени,за цените не знам.А пилетата местно производство пишат,че ги хранят само със зърно-това прави ли ги органик?

 I~Abra~I -дръж се като дама,не го нервирай излишно хабибито,живота в Дубай е достатъчно изнервящ.И не забравяй,че рядко арабин ще е някой смотльо,който ще водиш за носа.Други такатики се прилагат при тях-по-тънки,ако ме разбираш Simple Smile
Ра-и за теб се отнася!Гледайте арабски филми момичета-да видите арабките какви тактики прилагат:то не е усукване,то не е подмазване,то не е рев и глезене Crazy

dtti-мисля,че разводите ги обсъждахме на 2 страници,има ли смисъл да преповтаряме вече казани и в темите на зад неща?!

Ох,разсеяна съм...Кажете ми какво е точно пролетна умора,какво ни става,как ни действа и защо?Нещо ми се вие свят и ми казаха,че е от пролетта..

# 276
  • Мнения: 468
На мен мама и тати са били в процес на развод преди мама да почине. Та за нея най-големят ужас е бил този, че баща ми заплашил да й ме отнеме. Това преди 25 години става. А той какъвто е сладкодумец и убедителен и както я е шантажирал, че си имала обожатели като нищо е можело да го направи. Не че като е починала той ме е взел де и слава Богу.  Praynig А я е тормозел по всякакъв начин, вкл. и физически, пък иначе "божи човек" демек попски син и бъдещ поп.  newsm78
И тука дават случаи на отвлечени деца от единия родител, най-често бащата, наскоро гледах за една такава майка. Но нали е по нашему, значи не е страшно.  Confused Доклокото знам и тука не може единия родител да изведе детето без съгласието на другия. Не съм на ти със законите, ама като коментирахме дали да идем отделно с детето след мъжа или той и детето, пък аз после в Сирия така и споменаха познати, че на границата трябва да представим документ, аз или той, зависи кой го заведе.
Случаи всякакви....
Лили, и аз като Абра съм си доста чепата, ама човек се учи. А забелязали ли сте, че мъжете по принцип, не само арабските, си падат по точно такъв тип кротки и умилкващи се (дори само проформа да е  Mr. Green) жени? Какво да се прави като тука години на ред ни учеха как да сме мъже, а не жени. Яките кранистки са запазена марка на онова време.   Joy Та Абра, и според мен дръж си го и малко се попревий, не пречупвай.   Hug

ПОЕТЕСО, ДЕЙСТВАЙ С НОВА ТЕМА, ЧЕ ЩЕ НИ ЗАКЛЮЧАТ. ПОСЛЕ ЩЕ Я ДООФРМЯМЕ, ЧЕ ВИЛИ ИЗБЕГА. Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 17:03 от amal

# 277
  • Мнения: 689
Амал-права си,човек се учи.Наистина съм чувала за мен лично,а и за бг жените като цяло,че сме доста своенравни и с претенции за надмощие Simple Smile
Сега като се сетя каква бях преди Embarassedами доста различна в лошия смисъл.
Според мен е важно съпругът да е влюбен в теб-тогава ще е склонен да прави неща,които теб те карат да се чувстваш щастлива GrinningНа моя не пропускам да му напомня какво е казано в Корана:мъжът да слуша жена си и жената да слуша мъжа си!Т.е. да обсъждат проблемите и да вземат решенията си заедно.Взаимоотношения в стил робинята Изаура на са според Исляма Naughty
За отнемането на децата,когато навършт определена възраст аз го разбирам,особено като гледам многото случай на насилвани(псих,физ. и сексуално)деца от доведени бащи.Съгласете се,че съпругата на бащата е по-добрия вариянт,макар и мащеха и особено ако е религиозна жена-според Исляма да отгледаш чуждо дете е много хубаво нещо:Аллах(СУТ)те благославя,обещава голяма награда и портите на Рая са отворени за теб..
А кротка и умилкаваща се жена кой не би желал?Все пак като един мъж е работил цял ден и се е ядосвал иска в дома спокойствие и уют,глезене,хубаво ядене и красива съпруга,не да го посрещат от врата  с:плати ли тока бе простак?Айде яж, разкарай се от банята и т.н.Ако един бг мъж е израстнал  с подобни взаимоотношения м/у техните,може и да му се струват нормални,но арабин едва ли,особено пък мюсюлманин.

Тахмине-най-простата рукия е:ръката на болното място,четеш 7 пъти сура Ал Фатиха и всеки път когато я започваш отново-местиш ръката малко.Това е против уроки и лоши очи.Можеш да го прилагаш на себе си,на децата си или на близък(от женски пол Mr. Green)

# 278
  • Мнения: 55
Water Lily Благодаря ти и аз за съвета,тъкмо бях се наточила да се поскараме с моето хаияти по телефона ,че все не ме разбира.А той ,когато говори с мен ,винаги е много мил и търпелив, и аз омеквам и забравям воабще каквото там съм си наумила.А той си е чистокръвен:) арабин,пали от четвърт и ..... Всъщност скоро научих,за тези съвети от Коран Ал-карим, и започвам все повече да го разбирам.

# 279
  • Мнения: 323
Dtti ,аха на мен любовта към чуждоземните" птици",независимо какви, ми се отразява много добре,тук не си познала Simple Smileвсе научавам по нещо ново и интересно.
Не винаги мога  да следя всичко,което сте писали,все хващам края,та затова и питам.По въпроса за другото няма да пишем,клюкарника е по-добрия вариант,ако не теб ти се рискува твоя воля.
А чета една книга на немски за Средните векове и там пише за исляма,културата на исляма през този период и морските открития.За жалост за морските открития пише доста малко и предимно за Африка.Имам предвид морските открития на арабите.Ако някой знае нещо по въпроса и му се пише затова ще ми е приятно да науча нещо повече.

# 280
  • Мнения: 1 728
За марси и останалите, на които им беше интересен пътеписа, който бях пуснала преди време има и продължение, евала на мадамата, че се е потрудила да опише и онагледи впечатленията си  Grinning
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2070370/an/0/page/0/vc/1

да се надяваме, че скоро и мама мария ще се включи с пресни впечатления

Добре дошла hayati, а на Снежна леко бременеене!

Поздрави на всички и мерси са кафенцата  Hug

Емирките съвсем зачезнахте  Confused, ей добре че Лили поне държи фронта  Peace

# 281
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Добро утро, момичета!

Много почерпки днес, мерси! Айде и аз да не назадна да се почерпите и от мен  Laughing


Криси, стига с тия провокации. Криеш се зад думите си, уж че искаш информация, но намеренията ти прозират съвсем ясно. Никой тук не иска да спори и да се доказва. Всеки със собствените си разбирания и вяра. Нека да оставим нещата така. Ако те интересува културата и начина на живот - отивай в библиотеката.

Ние, разбирайте аз Laughing, днес така се бяхме настроили да излизиме, а пък то пак прехвърча сняяяяяяг! Еех, вижда му се края. Хари, като кача снимките на компютъра и ще добавя в албумчето  Peace

Мама Миа, посрещна ли съпруга?

# 282
  • Мнения: 100
Амал-права си,човек се учи.Наистина съм чувала за мен лично,а и за бг жените като цяло,че сме доста своенравни и с претенции за надмощие Simple Smile
Сега като се сетя каква бях преди Embarassedами доста различна в лошия смисъл.
Според мен е важно съпругът да е влюбен в теб-тогава ще е склонен да прави неща,които теб те карат да се чувстваш щастлива GrinningНа моя не пропускам да му напомня какво е казано в Корана:мъжът да слуша жена си и жената да слуша мъжа си!Т.е. да обсъждат проблемите и да вземат решенията си заедно.Взаимоотношения в стил робинята Изаура на са според Исляма Naughty

А кротка и умилкаваща се жена кой не би желал?Все пак като един мъж е работил цял ден и се е ядосвал иска в дома спокойствие и уют,глезене,хубаво ядене и красива съпруга,не да го посрещат от врата  с:плати ли тока бе простак?Айде яж, разкарай се от банята и т.н.Ако един бг мъж е израстнал  с подобни взаимоотношения м/у техните,може и да му се струват нормални,но арабин едва ли,особено пък мюсюлманин.

Лили, когато си била цял ден на работа, изморена и недоспала, искаш да си отпочинеш и да се поотпуснеш на рамото на човека, който в случая ти е най - близък (приятел или съпруг), и се случват неща, които по-скоро те дразнят или изнервят допълнително, не е лесно да не запалиш от четвртинка, както казва Хайати. Говоря за българската жена - тази, която трябва и да е мъж (цитирам тук Абра). Хубаво е жената да е по-ниска и от тревата, но повярвай ми, цял ден да се занимаваш с глупости и накрая да ти сервират всеки своето си там нещо, с което ти трябва да се примиряваш, и да се умилкваш и да се съгласяваш... някак си... идва в повече.. Не казвам, че е лошо - то тези тактики еднакво важат за мъжа навсякъде, не само - арабския. Просто казвам, че ако си седях по цял ден вкъщи нямаше да ми е трудно да приготвям по 3-4 яденета (а не да ми се казва, че не съм добра домакиня, щом, видиш ли, съм наготвила само една супа), нито пък ще ми е трудно да се умилквам и глезя (и това умея много добре) тъй като няма да съм изнервена и изморена от глупости по цял ден. Та, затова не е много лесно да се огъваш като брезичка на вятъра и да се изправяш после като изгрее слънцето... Защото слънцето също понякога не се опитва да разбере, а само духа като вятър. Ама тук пък си права - ако обича - ще разбира и прощава.... ако не - да си вее, то брези дал Бог!!

# 283
  • Мнения: 800
Ето ме и мен   Money


Деси,  нали си юрист, виж как те търсят за безплатни правни консултации Simple Smile  

Не вярвам някой да мисли, че развода е нещо приятно, но има случаи, когато е по-добрия вариант. Каквото и да реши съда, децата винаги са ощетени. Една издръжка не може да запълни празнината. А да не говорим, че в нашето общество все още на развода се гледа като на нещо срамно и има жени , които предпочитат да живеят в тормоз, да се оправдават с децата, отколкото да се разведат. И ми е правило впечатление как се коментират разведените жени, едва ли не вината е изцяло тяхна и са длъжни да търпят какво ли не само и само да запазят псевдосемейството Confused Знам случаи, когато свекървата натяква на сина, че жена му е дете на разведени родители, следователно имало възможност и те да се разведат Confused Много простотия, много предразсъдаци и закостенели разбирания.  Момчето ми е казвало, че и при тях е почти невъзможно да се ожени момиче, чиито родители са разведени, все едно вече има печат "негодна" Confused  В крайна сметка, развода не е нещо срамно, човешките отношения са  толкова сложни и деликатни. Но при един процес и двете страни се втурват да си показват кирливите ризи пред съда, така че е доста трудно да се запазят "приятелски отношения".


Лили,ама как да чета сури, като не мога Cry Става ли 7 пъти да слушам сурата?

Прави сте , че съвременната жена е далеч от нежния и безпомощен образ. Нямаме избор просто, всеки ден е борба. Толкова ми е натоварен и изнервящ деня, че нямам  настроение и сили като се прибера да бъда нежна и обичлива, особено като заваря в къщи  куп чужди за мен хора, които  са се втренчили и ме дебнат за недостатъци Confused. Като не мога да се развикам на родата и да им кажа "Къш", а си подтискам негативните емоции пред тях, после си ги изливам на момчето, каква ти романтика, какво спокойствие...
Мъжете наистина се радват да се чувстват "силни" и да угаждат на женски капризи. Ние сами сме си виновни, на ни сега еманципация, вече от нас се очаква да сме роботчета и стоически да понасяме несгодите. И колко пъти заварвам, че той е изчистил и подредил , а вместо да се радвам, аз се обиждам, ти мен за каква ме мислиш, това е женска работа и мое задължение, имам сили да я свърша, глупаво, глупаво момиче...
А баба  разказва как вечер преди да се прибере дядо, подрежда празнично масата, прави си прическа, облича копринения халат и го посреща усмихната на вратата.  После си го хващала под ръка и хоп на разходка, нищо, че едва до рамото му е стигала, да се изфука пред града какъв хубав и добър мъж има. Е как няма да е вечно влюбен като я вижда в най- добрата й светлина  Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 16:37 от tahmine

# 284
  • Мнения: 216
с този нет и този грип-само проблеми  smile3512

и сутринта като публикувах кафе-всичко изсфиряса.....е,хайде здраве да е ...

Хайати,йа омри -ахлан уасахлан фи бйтек



обаче във варна само хубавици се раждат май  bouquet-Дезърт,Хари,Марси,Смомиче и Катя....кой още.. newsm78беше-ааа елисиния...това ще да е отморския бриз Heart Eyes


Амал
утре ще ти отговоря,че сега ме чака  cook

Сабинка-сега пък и аз се разболях,но ще се оправя-утре ще пиша -чао

  bouquetЛека вечер  bouquet

Кате
-написваш Сурата с бг букви и я четеш-примерно Сурат ал ихлас(пречистването)
Бисмилла ел рахман ел рахим

Кол уа Алла ахад
Алла самад
Лам йалед уа лам юлад
уа лам йкон ,ла у куф ун ахад

превод
-В името на Аллах Всемилостивия Милосърдния
Кажи,Аллах е един
Аллах е целта(в най общ смисъл)
Не е раждал,нито е роден
И никой не е равен нему

Общи условия

Активация на акаунт