Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 966
  • 787
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 694
Здравейте момичета,имам един въпрос при нормални хормони и  и антитела ТАТ и МАТ в реф. граници възможно ли е да имам ХАШИМОТО . ТАТ 26.60(-), МАТ 23.90(-) и ТСХ 1.22 ShockedБлагодаря ви предварително  bouquet

# 601
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
момичета, аз ви съветвам да не започвате да пиете абсолютно нищо - дори и витамин Ц,  без преди това да сте се консултирали с лекуващия ви ендокринолог!!!

# 602
  • София
  • Мнения: 492
момичета, аз ви съветвам да не започвате да пиете абсолютно нищо - дори и витамин Ц,  без преди това да сте се консултирали с лекуващия ви ендокринолог!!!
Peace Peace Peace

# 603
  • Мнения: 1 065
Пазя си почти всички изследвания от както ми откриха Хашимотото и скоро ги разглеждах .Едни от първите стойности на ТАТ са ми били 70 (при норма до 50) и МАТ като гледам винаги ми е бил 600.Сега (месец април)ТАТ ми е 1040 като пише референтна стойност до 115. Винаги си правя изследванията в Бодимед,аз ли нещо бъркам или има промяна в граничните стойности?
През тези години съм сменила няколко лекари,никой не ми е изписвал нищо друго освен промяна на дозата на еутирокса.Никой не ми е препоръчвал да направя изследвания на ТАТ и МАТ,правила съм ги по собствено желание.Мислила съм си и аз за селен,но не бих взела да пия на собствена глава.

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Здравей ina15 не съм била оперирана ,но когато ми беше висока дозата л-тероксина ми ставаше така.А също и когато пия кафе,затова се наложи да го спра само отвреме на време.
Преди няколко дни се завърнах ме от морето,много добре ми се отрази,чувствах се страхотно там.Мисля,че сте прави момичета че психиката на човек е много важна за нашата болест.Когато мисля позитивно съм много добре,но налегнатлиме черни мисли ставам парцал.Затова повече почивка и повече положителни емоции е лекарството на Хашимото. newsm41
                                           

# 605
  • Мнения: 4 346
благодаря ти,дороти!
забелязах,че от кафето е още по-зле...и го изместих късно през деня-при умора.намалих днес л тироксина на 50мг,но все още ми е така...дано следващите дни се корегира това състояние..а ти при кой ендокринолог си в пловдив?
хубав ден на всички! Hug

# 606
здравейте! аз съм с хашимото и хипоф-я и....съм телец....дядо ми също е телец и е с проблеми на ЩЗ доста редки за мъж....но не вярвам че е само от зодията, то е комплексно- храната/ колко от нас се хранаят природосъобразно- прясна храна, без консерванти и пр./, стреса/ кой поне 2 пъти на ден не е на нокти- работа, семейство, то докато се движиш по улиците е стрес та другото..../, въздуха, който дишаме, водата.../ в тази в-ка ако ви попадне едно филмче "пътя на водата", май руско вижте го/.......така че май е нормално организма да се обърка и да започне да се самонапада- то затова ръста на автоим. заболвания расте...само че лек/хапче/ няма, тъ в тази в-ка ако някой знае, дали и къде се провеждат уроци по йога във в.търново, моля да сподели....щом болеста е отвътре на вън явно и лечението няма да стане с външни фактори- лекарствата поне при мен повече вредят отколкото помагат- трупам кила, уртикарий, косата ми се скапва, кожата...уф.

# 607
  • Мнения: 13 782
Привет!
Тъй като често се задават въпросите какво е Хашимото, какво хипофункция, едно и също ли е и т.н. - ето един материал, който предполагам, ще ви е интересен. Цитиран е от сайт, специално насочен към нашите проблеми, в който обаче обикновено няма нищо особено, но тази статия ми хареса.

Some of you say you're hypothyroid. Others refer to yourselves as having Hashimoto's disease. Some of you use either term, and feel they are interchangeable. But is it accurate? Do you really mean the same thing, or are these conditions actually very different? Find out about Hashimoto's disease, the signs and symptoms, how it's diagnosed and treated -- if and when your doctor will even treat it! Learn more about when it's Hashimoto's, when it's hypothyroidism -- and when it might be both.

http://thyroid.about.com/cs/hypothyroidism/a/hashivshypo.htm?nl=1

Какви зодии, какви пет лева Shocked Joy Joy Joy

# 608
  • Мнения: 223
момичета
прави ми впечатление, че повечето от вас се самолекуват
това е груба грешка!
Ако нямате читав лекар потърсете д-р Еленкова на 9839494
работи и с касата
не се лекувайте сами, много е страшно понякога..

# 609
  • Мнения: 13 782
Кой се самолекува newsm78
Няма такива тук. Всеки е минал през ендокринолог и си пие предписаната доза тироксин. А това, че си обсъждаме състоянието, споделяме резултати и събираме информация, е съвсем различно и може да бъде само от полза.

# 610
  • Мнения: 9 052
И аz не zабеляzах някой да се самолекува  Wink 
Прегледах си състава на мулти витамините, най обикниовени, и в тях има селен 30 мг на таблетка . Те са поzволени и zа деца . 

# 611
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Няма самолекуващи се.


Аз да споделя, естествено не помните, но се оплаквах тук от гърлобол от кашлица и симптоми по-тежки от Хашимотото ( а съм и с Хашимото де), просто симптоми като че не ми е дозирано достатъчно добре лекарството, та в един момент вече ми писна и започнах да се ровя тук и там. Направих и Вега тест (компютърна диагностика с биоенергичен тест за поносимост към храни), чрез този тест мои приятели като си дозираха храната и видяха какво могат и какво не могат да ядат постигнаха огромни резултати, а аз да почувствувах се по-добре, ноооо....  и в един момент попаднах да съфорумка, която сподели, че е страдала от Кандида с подобни симптоми. Притърчах при личната, тя веднага ми направи гърлен секрет и оооо Кандида - масово поле. Е с този резултат съм от два дни и сега допълнително съм лекарства борещи се с това. В съседна тема съм подновила, за да научат повече хора за това явление, което е най-вече от дълго приемане на антибиотици, а аз имам добър стаж в това отношение преди години (по лекарско предписания - без самолечение)

# 612
  • Мнения: 902
аз май съм доста несериозна. още не съм почнала лечението с Л-тироксин, но така не ми се иска да го пия ooooh! може да ми се накарате, луда глава съм, ама мисълта да го пия доживот нещо Thinking не ми се нрави. препоръчайте ми ендокринолог, който преглежда на ехограф и е с направление

# 613
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
аз май съм доста несериозна. още не съм почнала лечението с Л-тироксин, но така не ми се иска да го пия ooooh! може да ми се накарате, луда глава съм, ама мисълта да го пия доживот нещо Thinking не ми се нрави. препоръчайте ми ендокринолог, който преглежда на ехограф и е с направление
Е значи имаме самоНелекуващи се.

А по въпроса не е доживотно, ако може да се излекува.

# 614
  • Мнения: 902
аз май съм доста несериозна. още не съм почнала лечението с Л-тироксин, но така не ми се иска да го пия ooooh! може да ми се накарате, луда глава съм, ама мисълта да го пия доживот нещо Thinking не ми се нрави. препоръчайте ми ендокринолог, който преглежда на ехограф и е с направление
Е значи имаме самоНелекуващи се.

А по въпроса не е доживотно, ако може да се излекува.
хах, ти с хашимото ли си? ами лекарите казват, че не може. като диабета е

Общи условия

Активация на акаунт